Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос.

Работник има месечна заплата 850 лв (нето)

Работника решава да вземе платен годишен отпуск от 31.10.2019 до 13.11.2019 (10 работни дни)

За ноември 2019 има 8 работни дни (работи 2/2 но по договор е 5/2)

Работника каква нетна заплата трябва да вземе за ноември 2019?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпуска няма значение, трябва да си вземеш същата заплата. Затова се води платен отпуск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Отпуска няма значение, трябва да си вземеш същата заплата. Затова се води платен отпуск.

И аз така си мисля, обаче четя някакви формули , един приятел казва, ще вземеш 70% от заплата, друг, че разделяш дните на заплатата по дните на отпуската.. дано си прав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неизползвани платени отпуски мисля, че се плащат само ако напускаш. Иначе се прехвърлят за следващата година, но обикновено до определен брой дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай шефа си :angry: Ние как да те знаем къде и какво работиш, и как ти се формира заплатата?...

Имал съм работа, където половината от заплатата ми беше дневна ставка, другата половина - заработка. Е, като съм в отпуска, и не правя заработка, как да получа парите за нея?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото е по договор, това ще получиш и след отпуската. Друг е въпроса, ако ти дават пари на ръка или начисляват допълнителни бонуси, тогава шефа ти може да те върти както си иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това с как отговаря на нашите запитвания/коментари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...