Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

borisfx

Добавяне и премахване на клавиатурни подредби чрез Command Promt

Препоръчан отговор

Здравейте, дайте някакъв акъл, има ли начин и какви са командите за добавяне или премахване на клавиатурни подредби чрез команди през Command Prompt или PowerShell.

Имам предвид следното. Имаме български и английски език инсталирани по подразбиране. Искам на английския език да премахна клавиатурната подредба "United states international" и да добавя на нейно място само "US". Съответно на българския език искам да премахна клавиатурната подредба "Bulgarian" и на нейно място да добавя клавиатурните подредби "Bulgarian Phonetic Traditional" и "Bulgarian Typewriter". 

Знам как става през графичния интерфейс, но ми трябва това да го направя чрез команди, независимо дали през DOS или Power Shell. 

Ако някой знае как става ще съм благодарен да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Филипов написа:

Остана да напишеш и версията на Win.

Да, извинявам се за пропуска. Windows 10 е версията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В конзола (command prompt as admin):
За Bulgarian non-unicode (SysLocale) и:
Bulgarian Phonetic Traditional
DISM.exe /Online /Set-SysLocale:bg-BG /Set-InputLocale:0409:00000409,0402:00040402
Bulgarian Typewriter
DISM.exe /Online /Set-SysLocale:bg-BG /Set-InputLocale:0409:00000409,0402:00000402

Още кодове - тук
Още опции за intl - тук
Нарочно съм задал и EN-US(0409:00000409), за да се запази реда на използване на клавиатурите, дори и да е зададена 

преди 1 час, borisfx написа:

през DOS

През DOS ще ти е много трудно...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ДаркЕдж, особено за кодовете. Жив и здрав :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и в PowerShell:

;добавяне на клавиатура в  Powershell
Powershell $LanguageList.Add("bg-BG")

;премахне на клавиатура в Powershell
;получаване на списък с клавиатури
$LanguageList = Get-WinUserLanguageList
;премахване на нежеланата клавиатура (BG trad phonetic)
$LanguageList.Remove(($LanguageList | Where-Object InputMethodTips -like '{0402:00040402}'))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...