Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

radd094

Какво е нужно за гледането на Блу-Рей филми ?

Препоръчан отговор

Значи имам тези елементи какъв е най-удачния начин за гледане на блу-рей и какво още ще ми е нужно ?

1.Sony BDV-N9200W
2.
TV Samsung 55NU7093 HDR 4K Smart TV 55"
3.LENOVO Ideapad 330S-15IKB - 15,6" FHD - RAM 8Go - i7-8550USony BDV-N9200WSony BDV-N9200WSony BDV-N9200W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи нещата които имаш съгласно инструкциите и прецени сам.

Липсват ти самите филми на физичеки носител, но вероятно ще си ги купиш. Съгласно личните ти предпочитания.

И защо темата е в <Търсене на програми> ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Филипов написа:

И защо темата е в <Търсене на програми> ?

Защото може би няма инсталиран свястен видеоплейър на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се не знаех къде да я публикувам .. и ме интересува дали има някакъв начин през лаптопа с софтуер  защото живея извън България и нямам вариянт откъде да ги закупя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че той дава линк към домашното си кино. Другаде не виждал "чекръка" на който ще се върти Bluray.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесното е физически носител

Като си закупуш даден блу рей диск. 

Другият начин е е като свържеш лаптопа към системата за домашно кино посредством HDMI кабел. И плейваш свалени филми. 

Схемата е следната hdmi кабел от лаптопа към входа hdmi in на аудио систематa, изхода на аудио системата hdmi out към телевизора. 

Прочети си упътване на техниката там са описани начините на свързване.  (много важно) 

Ако се гледа 4k, съдържание, версията на HDMI кабела трябва да е минимум 2.0.

Третият вариант е да си пускаш филмите директно от телевизора, но точно схемата ми убягва, дали ще под караш многоканални те формати през вградения медиа плеър през оптичен кабел, не се знае. 

Ако не си закупил още системата за дом.   кино те съветвам да се насочи към много канален ресийвър  + букшелф или подови тонколони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, radd094 написа:

2.TV Samsung 55NU7093 HDR 4K Smart TV 55"

Телевизора е от най ниския клас 4к не очаквай кой знае какво като картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, radd094 написа:

Извинявам се не знаех къде да я публикувам .. и ме интересува дали има някакъв начин през лаптопа с софтуер  защото живея извън България и нямам вариянт откъде да ги закупя 

Ъ?

Абе и аз живея извън България, пък тука магазини за техника колкото щеш.

Иначе по темата - За да гледаш Blue-ray филми ти трябва съответния четец който особено за лаптоп ще е на "Супер ниска" цена.
Иначе дърпаш от някъде(Тракер, Р2Р мрежа и т.н.), туряш на флашка, мушкаш в USB-то на телевизора и приятно гледане... ...стига телевизора да поддържа съответния формат на филма/те.

През лаптоп мисля най добре ще стане с Pot player https://www.01net.com/telecharger/windows/Multimedia/lecteurs_video_dvd/fiches/128215.html

И се научете най сетне че няма блу-рей филми, това е само вида на диска на който са записани поради големия им размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4К може да си гледа и през нета, мисля, че вече стартира, или е на финален етап  пред завършване 4K Pay Per View. Та, ако не иска да пиратства, просто ще си плаща на брой гледане на някакъв филм, или месечен абонамент и ще си гледа човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, radd094 написа:

Хаха как да няма щом имате интернет няма няма вижте тук https://www.zavvi.com/blu-ray.list

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Gangosa написа:

Хаха как да няма щом имате интернет няма няма вижте тук https://www.zavvi.com/blu-ray.list

това е метода на запис ве
https://bg.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA
начи, ено време беше същата заблуда с DVD-то
не компакт диска е DVD, а филмът бил такъв...баси, голем смех
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, дръндю написа:

това е метода на запис ве
https://bg.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA
начи, ено време беше същата заблуда с DVD-то
не компакт диска е DVD, а филмът бил такъв...баси, голем смех
:giggle1:

Да де човека казва че няма от къде да си купува аз му показвам , че има от къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да се направи абонамент в региона в който се намира за услуги, като Amazon Prime, Netflix, или др. подобни ако автора разбира езика.

Инсталира си приложението на телевизора, или компютъра, системата за домашно кино (на устройство на което върви 1080p/4К HDR нативна резолюция  и звука му е многоканален)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...