Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivov

Хард диск Toshiba P300 - High-Performance Hard Drive 3.5'' 1TB (HDWD110UZSVA). Имате ли впечателния?

Препоръчан отговор

преди 1 час, Raze написа:

За каква ОС става въпрос? Имаш ли непознати устройства в device manager? Драйверите за видеокарата се теглят от сайта на nvidia за съответната ОС и модел.

ОС е Windows 10 Home. Ами всичко си работи. Аз на практика ги имам драйверите за единия компютър и дори намерих информация за производителите на различните платки. Та и някакви дискове. Който търси намира. В същото време драйверите ги имам качени с една програмка преди преинсталацацията. Само че сега за обратната операция същата програма иска да плащам, което не е ми се харесва като идея. Но пак повтарям, че точно този компютър си работи добре и направо тича. Ако почна да качвам драйвери не виждам да стане по-бързо. По-скоро може нещо да се сбъгяса. Леновото нещо ми е бавничко и там бих се ровил в сайта на китайците да намеря нещо, което да помогне за по-добра скорост.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са ясни параметрите на нито една от конфигурациите. Няма как да определим защо втория компютър е по-бавен, освен да хвърляме боб или да питаме някоя врачка, без да се знае хардуера и кое му е бавното точно. Драйвери се теглят и инсталират от сайта на производителя на хардуера за съответната ОС, не от "някакви дискове".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Не са ясни параметрите на нито една от конфигурациите. Няма как да определим защо втория компютър е по-бавен, освен да хвърляме боб или да питаме някоя врачка, без да се знае хардуера и кое му е бавното точно. Драйвери се теглят и инсталират от сайта на производителя на хардуера за съответната ОС, не от "някакви дискове".

Няма значение какви са параметрите на компютрите. На мене ми е ясно защо единия е по-бавен. Интересува ме дали си струва да слагам драйвери на другия щом си работи добре и без тях? А под някакви дискове разбирам тези, които придружават устройството, когато го купуваш т.е. проверени фирмени програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не е ясно какво е положението в device manager, но ако няма липсващи/проблемни драйвери и както казваш всичко ти работи, няма нужда от допълнителни гимнастики. Единствено ако ти се занимава можеш да видиш дали в официалния сайт на производителя за съответния хардуер няма по-нови драйвери от тези, които са инсталирани и да ги обновиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2019 г. в 20:17, ivov написа:

Първо хард диска се форматираше на ниско ниво. После при инсталацията на ОС се правеше втори формат на високо ниво.

Защо си ги правил тези форматирания на ниско ниво?

преди 5 часа, ivov написа:

Преди години заради липса на драйвери един компютър не ми разпознаваше вградената мрежова карта и се налагаше да слагам допълнителна за да имам интернет.

Какво значи липса на драйвери? Уиндоуса ли не я разпозна или не можа да намериш драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, halek написа:

Защо си ги правил тези форматирания на ниско ниво?

Какво значи липса на драйвери? Уиндоуса ли не я разпозна или не можа да намериш драйвери?

Така се правеше преди повече от 10-15 години. Работил съм във фирмата за асемблиране на компютри и тогава новите дискове не идваха фабрично форматирани. Говорим за 90-те години на миналия век. Така беше и с драйверите. Сглобяваш едно Писи и после му качваш една кутия дискети с драйвери. Иначе изобщо не тръгваше. Сега изглежда няма нужда от това, защото системите са интелигентни, свързани са с нета и сами си теглят каквото им трябва. Само че аз съм си свикнал по стария начин. Знаете, че навикът е втора природа. Може би наистина прекалено питам излишни неща и се подсигурявам без да е нужно. 😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не се наложи да търся драйвери, защото компютрите си работят много добре и нямам оплаквания. Тоя по-стария дето е и по-бавен вече не го ползвам и си стои като резерва. Глезотия е да стоя с два включени едновременно компютъра и не ми е нужно това. Все пак беше изгодно да купя два хард диска, защото така спестих от разноските за доставка и имам резервна система, в случай на срив на основната. Доволен съм от работата на Тошибката и оценявам тази покупка като успешна и изгодна. Препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...