Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,ще ми е нужна малко помощ.Искам да мога да гледам телевизия през интернет,но имам проблем със скороста,както и с качеството на картината,ще обясня каква е ситуацията при мен и ще се радвам да ми дадете някакви насоки как да действам за да подобря сигнала и качеството на картината.

В момента имам прекаран Лан интернет със скорост 77mbps.В двора имам две къщи и рутера се намира на терасата на едната(на открито е за да може да не се губи обхват заради стените) ,а аз искам да мога да гледам телевизия в другата къща.В две от стаите нещата са добре и сигнала е хубав няма проблем с гледането,но в най-отдалечената стая имам проблем телевизията насича постоянно и не става за гледане.Понеже не искам да пробивам стените на този етап и да се оплитам с хиляди кабели в проблемната стая съм сложил един разширител на обхват и от неговия Лан порт съм пуснал кабел до устройството за телевизията.Интересното е че проблем с другия телевизор нямам,а проблемния телевизор ,като цяло не се влияе дали ползвам интернет на други устройства в смисъл забива и при натоварване на мрежата и при положение,че всичко друго е изключено и не консумира интернет.

Интернет доставчика ми предлага да ми пусне оптичен интернет отново със същата скорост 77mbps,но не съм сигурен дали нещата ще се подобрят.

Другият ми вариант е да видя и да преместя рутера по-близко до телевизорите и разширителя на обхват и да се надявам,че нещата ще се подобрят.Отново да остана на Лан.

И последния вариант пускам оптичен интернет,рутера посредата между трите стаи(имам веранда и ще мога да го поставя там)и разширителя на обхват и отново да се надявам,че проблема ще се реши.

Какво бихте ме посъветвали вие?Има ли смисъл да преминавам от Лан интернет на Оптичен при еднакви скорости?Каква е разликата между двата вида свързаност?При мен лошото е че е проблем да пускам кабели на този етап,но ако се наложи и това ще предприема,но искам да е като краен вариант.

Като оборудване разполагам с този рутер TP-Link Archer C50 AC1200 и този разширител на обхват TP-Link RE205 AC750 Wi-Fi.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е значение дали е лан кабел или е оптика след като канала си му остава 77 мегабита ? 

Може да се види самия рутер но според описаното проблема не е в рутера а в самото WIFI. Ако е "марков" може да сложиш втори рутер някъде в къщата където искаш да гледаш телевизия. Връзва се без кабел с другия и става в същата мрежа или като ретранслатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение защото има смущения LAN кабела.

Оптиката е най-доброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pig написа:

Има значение защото има смущения LAN кабела.

Оптиката е най-доброто.

Това гледано глобално, но в конкретния случай ако замени LAN с оптика и не пипа нищо друго ще се оправи ли проблема му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Това гледано глобално, но в конкретния случай ако замени LAN с оптика и не пипа нищо друго ще се оправи ли проблема му?

Глобално вертикално чешеш или философстваш както обикновено 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще философствам:

Питащия да вземе проблемния телевизор и да го премести в стая където се гледа нормално - ако проблема изчезне сам да си отговори на въпроса с какво оптиката ще му помогне.

Най добрия вариант е да има две независими оптични трасета, по едно до всяка една от къщите и там развит LAN. Накрая като иска за мобилни устройства се слага AP, рутер и т.н. според нуждите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво само тва ти се отдава 24/7 

Добре че чу нещо та разви въпроса с оптиката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vaniosl написа:

...в проблемната стая съм сложил един разширител на обхват и от неговия Лан порт съм пуснал кабел до устройството за телевизията.

Мерил ли си от устройството, скороста която идва до тази стая(speedtest)?Разширителя на обхват,може ли да се мести? Втория въпрос го задавам,защото той прави безжична връзка с рутера.Преместване дори с 10-20 см. или леко завъртане устройствата(разширителя или рутера),може драстично да промени интернет скороста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,може да се мести и сега го закачих с лаптопа и ми даде многоооо ниска скорост 3mbps.Преместих го по-близко до рутера,но отново ми дава същата скорост на Lan кабела.Възможно ли е нещо да съм объркал с настройките?Защото ако меря директно с wifi на лаптопа скороста е 10-15 пъти по силна отколкото на Лан порта на повторителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Значи просто този повторител не  повторител, а тапа.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре в този случай имам един малък и по-слаб рутер ще може ли да ми дадете насоки как да го свържа безжично с другия основен рутер и да го ползвам него за повторител?

Рутера е този модел:  TL-WR840N 300 Mbps безжичен N рутер.Предполагам ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая проблемът не в в преноса, а с обхват, който се влияе от много неща. Ако има много безжични мрежи устройства в райноа, които излъчват на една и съща честота се получава затихване на сигнала ( интерференция). Варианти: смяна на канала на твоя рутер ( това е временно решение), закупуване на по-можещн рутер ( трябва ти да си го купиш), закупуване на repeater ( отново ти си го купуваш и монтираш) и най-сигурното пускане на UTP кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Емо, т май не четеш...

преди 1 час, vaniosl написа:

сега го закачих с лаптопа и ми даде многоооо ниска скорост 3mbps.Преместих го по-близко до рутера,но отново ми дава същата скорост на Lan кабела.Възможно ли е нещо да съм объркал с настройките?Защото ако меря директно с wifi на лаптопа скороста е 10-15 пъти по силна отколкото на Лан порта на повторителя.

Проблемът не е в зашумеността на района, а в повторителя. Най-вероятно в безжичната част. Може да е от фърмуер, може да е от хардуер.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Емо, т май не четеш...

Проблемът не е в зашумеността на района, а в повторителя. Най-вероятно в безжичната част. Може да е от фърмуер, може да е от хардуер.

При закачени други устройства след рутер забрави за Speedtest. Да не говорим, че не се знае на лаптопа какво има пуснато като програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички доставчици трябва да минат на оптика до крайният потребител какво толкова те е шубе от оптиката аз съм мега доволен по висока сигурност за данните и стабилност  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не чети ненаписано по фантазия, чети написаното:

преди 30 минути, DarkEdge написа:

ако меря директно с wifi на лаптопа скороста е 10-15 пъти по силна отколкото на Лан порта на повторителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако иска по силен сигнал да си купи гигабитов рутер с 3 антени .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

И пак няма гаранция, че ще има обхват навсякъде. При безжичната свързаност има доста фактори от които зависи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията иначе не се плаша от оптиката въпросът е дали си заслужава да дам още 5лв. на месец.не че са толкова много но все пак.

Цитат

Мисля,че и сегашния ми рутер е такъв даже е с 4 антени.

Интересното е че нещата бяха добре първите 5 6 дни.явно скороста е била добре и телевизията си вървеше много добре даже .Изведнъж последните 2 3 дни е ужас просто не иска да зацепи,явно е станало нещо но и аз не знам какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vaniosl написа:

Благодаря много за информацията иначе не се плаша от оптиката въпросът е дали си заслужава да дам още 5лв. на месец.не че са толкова много но все пак.

Мисля,че и сегашния ми рутер е такъв даже е с 4 антени.

Интересното е че нещата бяха добре първите 5 6 дни.явно скороста е била добре и телевизията си вървеше много добре даже .Изведнъж последните 2 3 дни е ужас просто не иска да зацепи,явно е станало нещо но и аз не знам какво.

Ако имаш проблем щеше да е навсякъде, а не както твърдиш ти :"В две от стаите нещата са добре и сигнала е хубав няма проблем с гледането,но в най-отдалечената стая имам проблем телевизията насича постоянно и не става за гледане .

Варианти за решаване на проблема:

1. Пускане на кабел до проблемния телевизор.

2. Инсталиране на repeater или AP с цел подобряване на сигнала.

3. Има и вариант да имаш и проблем с телевизора.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-късно ще се опитам да настроя другия рутер като повторител и да видим дали ще се подобрят нещата.А сегашния ми разширител на обхват дали мога и него да го използвам като повторител на повторителя?В смисъл рутера повторител да го сложа някъде посредата,а разширителя да се закачи за него или разширителя винаги ще се опитва да се закачи към основния рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vaniosl написа:

.... сега го закачих с лаптопа и ми даде многоооо ниска скорост 3mbps.Преместих го по-близко до рутера,но отново ми дава същата скорост на Lan кабела.

Значи този разширител на обхват губи скороста на изхода си(lan кабела му).Може в началото да е работил добре,но сега за нищо не става.Рутер,като повторител,ще върши по добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, vaniosl написа:

А сегашния ми разширител на обхват дали мога и него да го използвам като повторител на повторителя?

И отново да береш ядове? Може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...