Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, boretoELE написа:

ЛАН си е класика

Ти само заглавието на темата ли прочете,за да се изкажеш?Той не иска да монтира кабел,от рутера на едната си къща,до далечния край на другата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да изкажа благодарност на всички,които се включиха в темата със съвети.Нещата се получиха много добре и вече всичко е перфектно.

За статистиката настроих другия рутер ,като повторител,както е обяснено в клипчето и воала всичко си дойде на мястото.На рутера повторител получих скорост от порядъка на 20-22mbps,което ме устройва идеално за нуждите за които ще се използва(нужни са ми 9mbps за да гледам HD каналите).Мисля,че скоростта е добра при положение ,че основния рутер е на около 30м. и все пак има и препятствия като стени и врати.

Иначе разширителя явно има проблем със Лан порта ,защото скорост по-голяма от 1mbps не иска да даде поне според теста,но пък на безжична връзка е супер и сега както е посредата на двата рутера навсякъде имам максимален обхват.Настроих го на единия рутер да усилва 2,4Ghz канал на другия 5Ghz и стана перфектно.

Още веднъж благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън основната проблематика.

"Оптичен интернет" има смисъл, ако цялата мрежа до крайния компютър включително е такъв. В повечето случаи въпроса се свежда до главния да е такъв поне. Това зависи от доставчика на интернет услугата и плана за който сме платили.

После идва друго важно - как е настроен основния ни рутер. Принципно "Лан" изходите са с по-голям приоритет пред "WiFi" ... и определено не се влияе от наличие на други фактори като прегради и разни смущения сред ефира.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.11.2019 г. в 17:21, Димитър 59 написа:

Ти само заглавието на темата ли прочете,за да се изкажеш?Той не иска да монтира кабел,от рутера на едната си къща,до далечния край на другата.

И трябваше да ми се скараш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.11.2019 г. в 7:52, muti написа:

Какво е значение дали е лан кабел или е оптика след като канала си му остава 77 мегабита ? 

Няма никакво значение, каква е мрежата на доставчика - LAN, ADSL, или ... „по водопровода“. Нали до клиента идва „нормален сигнал“!

на 7.11.2019 г. в 12:01, Емил Костов написа:

Ако имаш проблем щеше да е навсякъде, а не както твърдиш ти :"В две от стаите нещата са добре и сигнала е хубав няма проблем с гледането,но в най-отдалечената стая имам проблем телевизията насича постоянно и не става за гледане .

Вариант за решаване на проблема:
1. Пускане на кабел до проблемния телевизор.

На първо време (проверен) вариант е само с кабел - LAN суич-а на рутера - телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...