Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Martascho

Прятели, моля за помощ при забиващ компютър

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро събрах един бюджетен комп но имам проблем.. дъно: m4a89gtd рro , процесор: FX8360 4GHZ , Видео карта SAPPHIRE Toxic 3gb 328bit. Та проблема е следния при по тежки игри GTA 5 на ultra настройки започва да засича зверски след 15 20 мин игра при някой като например battlefield 5 още при менюто го прави... не забива ами сеч яко и звукът му мотира става извънземен. Прави ми впечатление че е доста горещ когато става това навежда ме на мисълта че прегрява. С нови термо пости е с допълнителни охлаждания даже го пробвах с вентилатор за стая и пак.. Обаче процесора седи на 60С и не мърда имам съмнения за видео нещо да помогнете че полудях 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забива или насича?

Температури на видео картата?

Точен модел на захранващия блок?

Защо игрите трябва да са на ултра мега гига ...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Martascho написа:

при по тежки игри GTA 5 на ultra настройки започва да засича зверски след 15 20 мин игра при някой като например battlefield 5 още при менюто го прави... не забива ами сеч яко и звукът му мотира става извънземен.

Трябва си по-мощна карта. Пробвай с настройки по-ниски от ултра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забива ами почва да насича ама много яко почти забило състояние при GTA 5 я затварям с alt+F4 някакси и след 3-4 мин стоене на десктопа се оправя кото и там продължава засичането.. Захранването е Cougar CMX700.... а температурата на видеото нея знам но на пипане е доста горещо дори и с вентилатор

Не държа настройките да са на ултра просто игрите вървят добре и на ултра без никакъв тормоз но явно видеото не издържа и да отбележа че частите са втора ръка може ли да са ме врътнали с видеото... защото цъках по леки игри и не е имало проблем с Fifa 19 ili Transport fever не става така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Martascho написа:

Не забива ами почва да насича ама много яко почти забило състояние при GTA 5 я затварям с alt+F4 някакси и след 3-4 мин стоене на десктопа се оправя кото и там продължава засичането.. Захранването е Cougar CMX700.... а температурата на видеото нея знам но на пипане е доста горещо дори и с вентилатор

Не държа настройките да са на ултра просто игрите вървят добре и на ултра без никакъв тормоз но явно видеото не издържа и да отбележа че частите са втора ръка може ли да са ме врътнали с видеото... защото цъках по леки игри и не е имало проблем с Fifa 19 ili Transport fever не става така

Прегряваш видеокартата и системата започва да забива и да влачи. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и покажи температурите на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Martascho написа:

При игра или в десктоп работа да са температурите

Като за начало при нормална работа, а после под товар на игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да отвориш GPU-Z, оставяш го на заден план, след това играеш и като почне да насича качи снимка на раздела със сензорите да видим какво е положението с температури, честоти и така нататък, в графиките си личат минималните и максималните стойности.

https://www.techpowerup.com/gpuz/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих със speccy снимки обаче ми се струва че температурата е ОК при тази снимка кампа насича яко

15731289323906128625793286856884.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи каквото ти казах, тук няма максимални температури по време на игра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам, мониторът е с резолюция 1280х1024, така че R9 280X не е толкова слаба за целта.

Не е и в процесора проблемът - нищо, че е Vishera, все пак е 8350.

Захранването е старо и освен това е с 2 линии на +12V, което значи, че при свързване на захранващите конектори за видеокартата и процесора трябва да се внимава, за да не са закачени на една линия. Може и напрежения да бягат.

Направи по-подробен тест на температури и честоти, както в покой, така и при натоварване, и дай да разгледаме графиките от GPU-Z или MSi Afterburner. Ако не е там разковничето, ще трябва да се мъчат драйвърите/софт частта, а другият вариант е картата да е тръгнала да дава фира.

Ако не е тайна, колко те вътриха за тези части?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като забие пробвай Ctrl+Shift+Win+B

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и hwinfo64, пусни сензорите, пусни играта и като поиграеш и почне да забива дай максималните стойности на температурите и честотите на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Доколкото виждам, мониторът е с резолюция 1280х1024, така че R9 280X не е толкова слаба за целта.

Не е и в процесора проблемът - нищо, че е Vishera, все пак е 8350.

Захранването е старо и освен това е с 2 линии на +12V, което значи, че при свързване на захранващите конектори за видеокартата и процесора трябва да се внимава, за да не са закачени на една линия. Може и напрежения да бягат.

Направи по-подробен тест на температури и честоти, както в покой, така и при натоварване, и дай да разгледаме графиките от GPU-Z или MSi Afterburner. Ако не е там разковничето, ще трябва да се мъчат драйвърите/софт частта, а другият вариант е картата да е тръгнала да дава фира.

Ако не е тайна, колко те вътриха за тези части?

Поринцип е на 1080р просто в момента беше на малък монитор с 1024... захранването е на 2 седмици от ардес дадоха ми го по спицивикация на частите... а иначе ми излезе 350лв дъно видео процесор и 14гб рам..

След малко ще направя казаното от теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е модел от 2010-та. Събирало е прах в някой склад. С него как са те пуснали по пързалката не е истина, ама все пак Ардес освен тарикати са и бездарници - технически погледнато. Подобно на останалите ни търговци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Martascho написа:

Не забива ами почва да насича ама много яко почти забило състояние

Наскоро един комшия имаше един подобен проблем. Донесе го за преинсталация, но какво направих:

"Почистих" го от едни "антивирусни" програми. "Почистих" диска, дефрагментация и основното бе да дам ъпдейти на ОС и естествено с ъпдейти на драйверите.

Оставих единствено антивирусната на "Джама". Момчето не влиза в "съмнителни сайтове" и т.н. Понеже отне време, то бяхме се разбрали, ако има отново проблеми да го погледна. На другия ден не се обади, а на по другия когато го видях ми каза, че насичането е изчезнало.

Погледни как се товари процесора и колко памет се ползва.

п.п. Пуснах и сканиране на диска за вируси.

Това е от личен мой опит.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

Наскоро един комшия имаше един подобен проблем. Донесе го за преинсталация, но какво направих:

"Почистих" го от едни "антивирусни" програми. "Почистих" диска, дефрагментация и основното бе да дам ъпдейти на ОС и естествено с ъпдейти на драйверите.

Оставих единствено антивирусната на "Джама". Момчето не влиза в "съмнителни сайтове" и т.н. Понеже отне време, то бяхме се разбрали, ако има отново проблеми да го погледна. На другия ден не се обади, а на по другия когато го видях ми каза, че насичането е изчезнало.

Погледни как се товари процесора и колко памет се ползва.

п.п. Пуснах и сканиране на диска за вируси.

Това е от личен мой опит.

Успех!

Хардовете са чисто нови един ССД и един обикновен на 2 седмици ...win 10 е инсталнат тогава без никакви анти вирусни с оргиналната си е от win

Screenshot_20191107-194841_Gallery.jpg

Screenshot_20191107-194836_Gallery.jpg

Screenshot_20191107-194831_Gallery.jpg

Това е в насичащ момент 

Screenshot_20191107-194829_Gallery.jpg

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

RAM - 14GB

3x4GB+2GB?

Можеш ли да тестваш системата с прилично (истинско) захранване?

На 3 платки са едната е 4гб на другите две не пише и трите са различни но в пропъртито пише 14гб... нямам възможност за друго захранване в момента няма и от близък от който да взема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Martascho написа:

win 10

При мен случая бе със 7-ца ...  С 10-ка не съм се занимавам ...

Логиката ми е елементарна: проверка за вируси и то под елементарната на Win, Последни драйвери за ОС, както и ъпдейти за ОС.

Друго което ми хрумна - въпросната игра он-лайн ли е?! Защото там и трафика оказва влияние ...

Не питам за едно друго ... хм ... ;) Говорим за легитимни неща ... и за не навлизането в определени сайтове ....

Има и друго: Не съм геймър и не проявих внимание коя е играта и какво изисква въпросната от дадената от Вас конфигурация.

Съвет: Ако не можете сами да се справите, то вижте някой Ваш познат запознат с проблема и физически да погледне машината.

Ако имате съмнение за вирус, то ... прочетете в специализирания раздел за вируси.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да помислим трезво!

Една и съща игра върви добре в първите 20-30 минути и после нещата се влошават >

- не може да е от недостатъчни параметри като изчислителни параметри на компонентите

- не може да е от вирус

- не може да е от липсващи актуализации на ОС

- не може да е от драйвер

- не може да е от трафика

Глобално погледнато проблема идва от натоварването на компонентите, което определено генерира топлина, добре е да се пробва при синтетично натоварване на всеки компонент по отделно дали отново се появява проблема, както и при комбинация. Игрите могат да се пробват на възможно най-ниски настройки, за да се елиминира и конкретен проблем с тях.

Диагностиката е много трудна и сложна процедура.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът му тротва на 62 градуса,не се знае и как го управлява дъното,като не е в поддържаните процесори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...