Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди малко прочетох "едни от най-лошите черти в характера, които може да притежава един човек - чувството, че целият свят й е виновен и й е длъжен за нещо" и се озадачих.

Може би не са едни и същи представите за лошо при различните хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би най-лошите са за предпочитани от по-лошите.

Лоши черти всеки има. Въпроса се свежда до това - дали обръщаме внимание на своите или на другите.

Разбирам, най-лошите черти които аз притежавам - Това е да не се подчинявам, защото по-лоши винаги виждам в другия.

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ДИоNД написа:

Въпроса се свежда до това - дали обръщаме внимание на своите или на другите.

Значи, според теб, по-важното, следователно значимо, и от самите лоши черти е дали им обръщаме внимание. Излиза, че най-лошата черта е да (не) обръщаш внимание на лошите черти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, niam-niam написа:

Значи, според теб, по-важното, следователно значимо, и от самите лоши черти е дали им обръщаме внимание. Излиза, че най-лошата черта е да (не) обръщаш внимание на лошите черти.

Ако другите ти обръщат внимание на лошите черти които си знаеш, то знаеш, че тези хора са лоши. ;) 

Чувай другите! ;) Ако ги чуваш, а не просто слушаш, то може и да ги разбереш. ;) А когато разбереш един човек, то разбираш колко лошо си постъпил спрямо него, като си поставил своето Его пред неговото. Някъде по-добре да не казващ ам, нам ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти друга работа нямаш ли си? :)

Автор на цитираното от niam-niam съм аз и все пак се радвам, че съм му привлякъл с нещо вниманието. И за да не съм в спам, нека си изкажа и аз мнението по въпроса, който той е повдигнал. Смятам, че имам това право, защото става дума за моя реплика.

Лоши черти всеки има. Това е безспорен факт. Идеални хора няма. В случая ставаше въпрос за неспособността на онази жена от темата. Тя я осъзнава много добре, може да промени живота си към по-добро, но не прави нищо по въпроса, а вместо това обвинява щяло и не щяло за своето лично нещастие и смята, че всички са й длъжни за нещо. Не са добри тези черти със сигурност и й пречат. Но ако се вземе в ръце, би подобрила своя живот. Стискам палци и се надявам да стане така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Скараб написа:

Ти друга работа нямаш ли си? :)

Да опознавам света ми е работа по всяко време.

преди 4 минути, Скараб написа:

може да промени живота си към по-добро, но не прави нищо по въпроса

Кое според теб е най-лошото: че не прави нищо, че завижда на другите, че правят нещо, или че живее с чувството, че някой ѝ е длъжен да го направи вместо нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, niam-niam написа:

Кое според теб е най-лошото: че не прави нищо, че завижда на другите, че правят нещо, или че живее с чувството, че някой ѝ е длъжен да го направи вместо нея?

Тези неща са свързани. Но на първо място слагам завистта. Тя е доста силно и обсебващо чувство и дори неконтролируемо понякога. На второ нека сложим чувството за длъжност. И на трето остава да е нищоправенето. Това според мен най-лесно може да се елиминира. Вярно, че има здравословни проблеми, но все пак волята е над това. Има много такива хора, че и по-зле даже, които се вписват в изискванията за водене на нормален живот.

Това е моето мнение. И нека не развиваме повече този въпрос, за да не хвърляме излишно сол в раната и да не травмираме жената. Нейната психика е малко по-лабилна и би взела тези неща много насериозно и най-вероятно ще ги възприеме като психическа атака. Няма нужда просто, всички сме казали каквото сме имали за казване и темата е изчерпана. Даже много отдавна бих казал, защото виждам, че с години наред се говорят едни и същи неща, но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Злоба, завист, безотговорност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лошите черти са самолюбието и критикуването на другите. 

Двете сигурно са свързани. Такива хора са отровни за дишане. А имам чувството, че повечето са такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данте стоял пред хълма на Рая, но пред него застанали три звяра, които му пречили, та трябвало да заобиколи чак през Ада. Тия зверове били завистта, прикрита от двуличие, себелюбието като мачкане на другите и сребролюбието.

Самият Данте не могъл да се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже майчината Любов , ако е прекалена може да бъде не само най-лошата човешка черта , ами и убийствена ....по някога по бавен и мъчителен начин ! :nono:(примери няма да давам - всеки може сам да се сети)

Тайната е в дозата !  :nono:

Казано научно - постигане на Стационарно Равновесие ....което значи , че към системата "идва и си отива" материя , енергия и информация.......(но това е по-сложно за обяснение) .

Три са изначалните характеристики на Его-то на Човека - Лакомия , Мързел и Агресия в техните като материални , така и идеални измерения . Тяхната основна цел на съществуване е да поддържат Организма (всяко Живо) в Стационарно Равновесие . Само така той може да се умножава и развива.........

За съжаление или не ( няма никакво значение ! ) без тях , при тяхното прекратяване (унищожение) , Човешкото съществуване е невъзможно .

Въпросът се свежда до Граници и (само)Контрол . Ако са в допустими Разумни Граници и успяваме да ги владеем  , нищо лошо няма , всичко е нормално и в реда на нещата .....! Така Трябва - това е Животът ! :nono:

преди 1 час, Търсещ истини написа:

...Самият Данте не могъл да се справи.

Данте се е справил блестящо , ами е оставил трудната работа за читателя....! То с всяка друга книга пълна с мъдрост е така..... :)

Кой знае защо ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......защото , ако на всеки сам не му мине през гърба , че да му уври канчето за Истина , никога не я приема , не стига до нея...

Казано е : " Когато Битието те фрасне по Съзнанието , тогава ти идва Акъла у главата ! " :)

Личен опит !.......падал съм от кайсия !:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще се получи голямо изброяване в тази тема. Аз ще поставя на "първо" място апатията, равнодушието. Това състояние е като блато, без надежда, без път, без живот, без никакво отношение към съществуващото - нито любов, нито дори и омраза... Само отчаяние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Shiniasu написа:

....апатията, равнодушието....

...и т.н. множество други .....няма нужда от изброяване ! :nono:

Отсъствие на Агресия и Лакомия , ....а и Мързел - да си размърда човек мозъка , че така се умира....! (виж предния ми пост)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лоши черти, а такива които не се контролират правилно от човек. Считаме злобата и завистта за лоша черта, но тя не е таква за този който умее да се възползва правилно, завистта е стимул да постигнеш повече от това което си постигнал до момента и болезнена омраза за тези които не знаят как да ползват завистта по правилен начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, AAUUXX написа:

Няма лоши черти, а такива които не се контролират правилно от човек. Считаме злобата и завистта за лоша черта, но тя не е таква за този който умее да се възползва правилно, завистта е стимул да постигнеш повече от това което си постигнал до момента и болезнена омраза за тези които не знаят как да ползват завистта по правилен начин. 

Можеш да контролираш външните прояви на злоба и завист. Не можеш да контролираш самата злоба и завист, ако ги изпитваш вътрешно. И двете могат да са стимул - да, но си мисля, че е далеч по-добре ако си намерим стимул в който те не присъстват. Ако някой човек притежава нещо - материално или нематериално, - което и аз искам да притежавам, защо е нужно завистта да ми дава импулс да придобия и аз въпросното нещо? Не трябва ли самото то да е достатъчен импулс? Завистта при някои хора ще подсили желанието, ако е съчетана с омраза - още повече, но така се губи чистотата на мотива. Аз искам нещо, не защото друг го притежава, а просто защото го искам. Това, че друг го притежава, може да ми даде увереност, че е възможно и за мен, но не и да породи завист.

преди 1 час, by_chechi написа:

...и т.н. множество други .....няма нужда от изброяване ! :nono:

Няма нужда за кого? Защото много хора имат нужда точно от това - да изброят тези качества които те, а не някой друг счита за най-лоши. 

преди 2 часа, by_chechi написа:

Даже майчината Любов , ако е прекалена може да бъде не само най-лошата човешка черта , ами и убийствена ....по някога по бавен и мъчителен начин ! :nono:(примери няма да давам - всеки може сам да се сети)

Тайната е в дозата !  

Умереността също е качество. Прекаляването с нещо, също така злоупотребата са нейни антиподи в определен смисъл. Така че написаното е ок, но то реално отново е вид изброяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Shiniasu написа:

Можеш да контролираш външните прояви на злоба и завист. Не можеш да контролираш самата злоба и завист, ако ги изпитваш вътрешно. И двете могат да са стимул - да, но си мисля, че е далеч по-добре ако си намерим стимул в който те не присъстват. Ако някой човек притежава нещо - материално или нематериално, - което и аз искам да притежавам, защо е нужно завистта да ми дава импулс да придобия и аз въпросното нещо? Не трябва ли самото то да е достатъчен импулс? Завистта при някои хора ще подсили желанието, ако е съчетана с омраза - още повече, но така се губи чистотата на мотива. Аз искам нещо, не защото друг го притежава, а просто защото го искам. Това, че друг го притежава, може да ми даде увереност, че е възможно и за мен, но не и да породи завист.

Такива сме хората, всеки завижда за нещо на друг, всеки мрази нещо в друг, всеки иска това което има друг, а когато го получи иска още от което все още няма, няма лошо във всичко това, лошо е когато за да получиш нещо вредиш по един или друг начин на друго живо същество. Няма човек който да не завижда за нещо на друг, всеки твърдейки друго се опитва сам да заблуди себе си в обратното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, AAUUXX написа:

Злобата и завистта "се използват правилно" когато носят полза на носителя им и за това, дори тук, фъв форума се практикуват нашироко. Злобните душици тук се изживяват като по- важни колкото повече унижават другите. Голям кеф им е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Търсещ истини написа:

Злобата и завистта "се използват правилно" когато носят полза на носителя им и за това, дори тук, фъв форума се практикуват нашироко. Злобните душици тук се изживяват като по- важни колкото повече унижават другите. Голям кеф им е. 

За форумната завист малко не съм съгласен, по кой начин може някой да ти завиди във форум, че да изпита злоба към теб та чак да те унижи?! Каква е целта за всичко това тук във форума или който и да е друг такъв? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нека да разгледаме понятието "спортна злоба". Не съм го изпитвал, защото не ми се е нелагало, иначе - не знам дали бих. Представям си я като вид агресия към съперника, който временно в контекста на даденото спортно събитие се приема като враг. Изобщо спортната злоба, както и всички видове надъхване или нахъсване преди мач, имат за цел да заменят разумността с еуфория, емоция, инстинкт - да превърнат спортиста в машина имаща за цел единствено победата. Злобата по принцип е хаотична. Тя винаги е за сметка на мисленето. В момент на гняв или ярост действията са изпълнени с мощ, но са необмислени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спортна злоба може да изпиташ по време на пазаруване в магазина когато има промоция на кашкавала не е само при спорта като спорт и ще бъде по смисъл същата злоба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Търсещ истини написа:

Всъщност наистина може да има някакъв елемент на злоба или завист, затова че някой друг се изявява по определен начин, който не ми се харесва примерно, аз ще го приема като нещо, което ми пречи. В основата в такъв случай би било собственото ми желание за изява, съчетано с желание да наложа позицията си, или пък с нежелание той да наложи своята. Тук, а и във всеки форум участваме основно с гледните си точки и за много хора неприемането на гледната им точка означава неприемане и на тях самите. Това последното лесно може да прерастне в отрицателна емоционалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

за много хора неприемането на гледната им точка означава неприемане и на тях самите

!

преди 27 минути, AAUUXX написа:

Каква е целта за всичко това тук във форума или който и да е друг такъв? 

Във форума участниците се проявяваме такива, каквито сме или искаме да сме и в живота. Целта е същата- относително собствено утвърждаване не чрез постижения (за каквито няма способност), а чрез унижаване на другия. Имал съм и имам такива шефове, колеги, близки. Нямам такива приятели, защото мога да избирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Търсещ истини написа:

Във форума участниците се проявяваме такива, каквито сме или искаме да сме и в живота. Целта е същата- относително собствено утвърждаване не чрез постижения (за каквито няма способност), а чрез унижаване на другия. Имал съм и имам такива шефове, колеги, близки. Нямам такива приятели, защото мога да избирам.

В реална обстановка те разбирам, но за форум не мога. Как може да те унижи някой във форум след като не те познава в деайствителност и е всичко на база написан пост/тема, не е сериозно за мен това. Всеки отговор във форум е породен от предходен пост, ако отговора е унизителен по накакъв начин за постващия то за това има вина само той, изключвам тук тези които целенасочено търсят майтапа в сериозна тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, AAUUXX написа:

Как може да те унижи някой във форум след като не те познава в деайствителност и е всичко на база написан пост/тема, не е сериозно за мен това. Всеки отговор във форум е породен от предходен пост, ако отговора е унизителен по накакъв начин за постващия то за това има вина само той, изключвам тук тези които целенасочено търсят майтапа в сериозна тема. 

Чрез изказвания съдържащи "глупости/глупотевини", "Невежа", "не си чел", "Не разбираш", "не схващаш","ще те сложа на мястото ти", "някой друг да ти обясни" и по екзотични като "Грамада на фъфлещо незнание" .

Т. нар.  хейтър е именно участник, който цели да унижава, без да те познава в действителност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...