Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,за пореден път ще си взимам нови слушалки досега ползвах евтини модели до 50 лв и вече искам да скоча малко по нагоре като се надявам за повечко пари да получа и по-добро качество

Възможности 150-270 лв ,бих стигна 300 само и единство ако е възможна покупката им на изплащане.

стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има,внай-общи линии ще ги правя сандър...така да се каже.

насочил съм се към някои модели на аудиотехника

и sehnnheiser

може би и тази марка Beyerdynamic

в случаи на нужда за слушането им от PC-та и лаптопи имам звукова карта Creative Sound Blaster PLAY! 3

HELP!!! със избора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да предлагам конкретни модели тъй като какво звучене ще се хареса е индивидуално за всеки, но ще напиша критерии на които трябва да отговарят слушалките които ще се просвирват на посочените устрайства. Не трябва да бъдет с импеданс над 32 Ома, чувствителсността търсете над 100db. Честотната лента колкото е с по- широка граница толкова по - добре звучащи ще са. Аудиотехниката имат много добре свирещи слушалки в този ценови клас като бих добавил слушалкте на Сони в същия ценови клас също заслужават внимание. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звуковата карта, с която разполагаш не е нищо особено.

Ако останат средства или по-нататък насочи се към някой слушалков дак или външа зв. карта (например)

Класика в жанра:

Audio-Technica ATH-M50x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oic написа:

Звуковата карта, с която разполагаш не е нищо особено.

Ако останат средства или по-нататък насочи се към някой слушалков дак или външа зв. карта (например)

Класика в жанра:

Audio-Technica ATH-M50x

Имам същата аудио карта, идея по- добра от вградените е като звук. Ако говорим за DAC то на Fiio има прилични на добра цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чувал съм много (като количество) добри отзиви за даковете на fiio но те ще са по нататък първо да взема слушалките

погледнах Audio-Technica ATH-M50x май нямат контрол на звука на кабела което е малко кофти и са над 32 ома AAUUXX препоръча да не са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Георги Сарафов написа:

чувал съм много (като количество) добри отзиви за даковете на fiio но те ще са по нататък първо да взема слушалките

погледнах Audio-Technica ATH-M50x май нямат контрол на звука на кабела което е малко кофти и са над 32 ома AAUUXX препоръча да не са...

38 Ома няма проблем, ще свират нормално на телефона по отношение на други спецификации са повече от добри за парите си и както колегата по - горе написа са класика което споделям и аз, но нямат контрол за звука на кабела което е минус . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези са ми симпатични Audio-Technica ATH-SR5BT  заради големите драивери и възможноста за безжично слушане не знам има ли значение версията на bluetooth-а 

както и тези от безжичните понеже имат възможност за сменяема батерия  Audio-Technica ATH-ANC70

заслужават ли си безжичните във моя ценови клас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Импеданса на слушалките може да има значение ако надхвърли 56 -65 ома.

Това важи в повечето случай  за приличните вградените зв. карти.

Другото, което е от значение за една слушалка е чувствителността/Sensitivity. Колкото е по-висок този параметър,

ще свири по силно дори и при по-ниски нива на звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Георги Сарафов написа:

тези са ми симпатични Audio-Technica ATH-SR5BT  заради големите драивери и възможноста за безжично слушане не знам има ли значение версията на bluetooth-а 

както и тези от безжичните понеже имат възможност за сменяема батерия  Audio-Technica ATH-ANC70

заслужават ли си безжичните във моя ценови клас

Да, тези също не са лоши имат aptx кодек поддръжка, тоест качеството ще е доста прилично около 1000 kbps и малко отгоре при слушане на музика с висок битрейт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oic написа:

Това важи в повечето случай  за приличните вградените зв. карти.

Другото, което е от значение за една слушалка е чувствителността/Sensitivity. Колкото е по-висок този параметър,

ще свири по силно дори и при по-ниски нива на звука.

тези са със доста добра честота и големи драивери  Audio-Technica ATH-A550Z  и са на промоция в момента 286-242 и не знам до кога е

какво ще кажете за тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, oic написа:

Не е само това фактор, има значение и динамиката, ако се сравняват с еднаква динамика 32 и 64 ома, 64 омовите ще звучат по - слабо без усилвател от тези които са 32 ома 

преди 3 минути, Георги Сарафов написа:

какво ще кажете за тях

Не са лоши с импеданс 40 ома, честотната лента и динамика са добри ще свират. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Георги Сарафов написа:

стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има

Разбирам да са универсални и мобилни в известна степен?

Аз лично бих взел тези: K361. Идват с 2 кабела и сносно звучене. Удобни са. Нямат регулиране на звук, но и тези, които ти си харесал нямат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворени или затворени?

Още една идея - DT880 -  32, 250 (където има Pro версия) и 600 ома, като и 250 може да са добър избор, щом се оглеждаш за DAC. Само съвместимостта с останалите устройства е под въпрос, освен ако DAC-ът не е преносим. Там също има висок клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Отворени или затворени?

Още една идея - DT880 -  32, 250 (където има Pro версия) и 600 ома, като и 250 може да са добър избор, щом се оглеждаш за DAC. Само съвместимостта с останалите устройства е под въпрос, освен ако DAC-ът не е преносим. Там също има висок клас.

За такива над 300 ома освен DAC е нужен слушалков усилвател, на телефон ще звучат тихо и няма да е приятно никак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

Отворени или затворени?

Благодаря,но на тези ми идва висока цената

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, AAUUXX написа:

За такива над 300 ома освен DAC е нужен слушалков усилвател, на телефон ще звучат тихо и няма да е приятно никак. 

Не препоръчвам тези над 250, написах, че са 3 модификации. Иначе за протокола - има доста добри опции за DAC/Amp комбинация. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм Marshall някои рок концерти които съм гледал използват тази марка за озвучаването си...сигурно има за какво 

Marshall MAJOR III BLUETOOTH  ето това им е във моя ценови диапазон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony MDR-1AM2    

лол тези са до 100 000 херца малко ми е съмнителна цената във ТОЗИ МАГАЗИН 272   във другите магазини са над 450лв

SONY PRO-AUDIO MDR-7510 

тези също правят добро впечатление по критериите които сте ми препоръчали да гледа

от beyerdynamic харесах само тези Beyerdynamic CUSTOM ONE PRO Plus 

средни херцове нисък импендас 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony MDR 1AM2 не са никак лоши според характеристиките които са дадени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Георги Сарафов, в никакъв случай не купувай на сляпо слушалките. При аудио техника важен момент е слушането, преди закупуването.

Отиди в някой магазин и чуй слушалките, на които си се спрял.Като пуснеш музика от телефона/плеъра която познаваш.

Щом ще ги използваш и навън е желателно да са затворен тип (closed type) с опцията да имат active noise-canceling

Ако не ти отговаря бюджета , гледай поне да имат първата опция.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В малко магазини имат мостра която може да бъде чута от слушалките, в повечето случай ще са от най - висок клас и далеч над бюджета, но нека потърси, наистина няма по - добро от това сам да чуеш как звучат било слушалки или тонколони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Qnko Hristozov
      Здравейте, от много време искам да си направя мини студио в домашни условия с цел да правя музиката, която харесвам. Вече разполагам с някакъв бюджет и съм готов да вкарам някой лев в доста по - качествена техника, от която имам сега. 
      Отделил съм до 300 лева за слушалки, (с цел миксиране и мастеринг) като желая да чувам музиката чиста, ниските честоти са ми приоритет. Closed-back или затворени, понеже ще съм пред микрофона с тях и не искам микрофона да улавя звука от слушалките.
      Доста се поразрових за слушалки и това, което видях е, че повечето препоръчват няколко вида слушалки - 
      1. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms - Beyerdynamic DT-770 PRO;
      2. https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii - AKG K-240 MK II;
      3. https://www.muziker.bg/akg-k240-studio - AKG-240 Studio;
      4. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-280-pro  - Sennheiser HD 280 PRO.
      Като цяло, аз всъщност искам техниката да ми е малко по-скъпа, за да не се налага да я сменям скоро и да закупувам по-нова и по-добра... Не съм на ясно много за това какво точно да търся в слушалките или микрофона, затова се обръщам към вас.
      Моят избор за слушалки е този 
      1. https://www.muziker.bg/audio-technica-ath-m50-x-white - Audio-Technica ATH-M50 X
      2. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-m - Beyerdyamic DT-770 M
      3. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-300-pro - Sennheiser HD 300 Pro
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Не знам дали направих грешка, като пиша за две отделни неща..Ако е така, моля за извинение! Ако е проблем бих направил отделна тема за микрофона.
      Ориентирах се към към няколко вида микрофони - от 300 до 400 лева максимум (ще го използвам за звукозапис, вокали, бързо пеене)
      На първо място до колкото съм информиран ми трябва динамичен микрофон, който да е кардиоиден. Чудя се между тези - 
      1. http://velikovmusic.com/index.php?route=product/product&path=91&product_id=868 - sEelectronics X1 Vocal Pack
      2. https://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27878/BEHRINGER_T_47.html - Behringer T-47
      Пускам тук Аудио карта, която мисля да си закупя - https://www.muziker.bg/focusrite-scarlett-6i6-2nd-generation - Focusrite Scarlett 6i6 2nd Generation
      и MIDI Keyboard - https://www.muziker.bg/behringer-motor-49 - Behringer Motör 49 
      с цел ако има някакъв проблем в свързването, импенданса и други несъответствия, поради които е невъзможно да се свържат устройствата и да работят заедно..
      Моля препоръчайте ми или някои от тези, които споделих,  или други, които съответстват на дадената цена. Имам голямо желание да си направя мини студио като следващата крачка ще е да си направя студио извън дома с цел правене на музика!
      ПП: Ако има някакъв проблем относно темата и написаното вътре в нея, моля да ме извините! За пръв път пиша тук, ще се съобразя с нередностите, ако има такива! 
    • от VladkoJ
      Вече ми втръсна да поя навсякъде тоя кабел,искам цял чистак бърсак нов да си запоя.Слушалките са hyperx cloud.
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от nikolayykolev
      Привет! 
      Имам проблем с връзката между PS3 и телевизор. От скоро с пускането на играта започва да излиза черен екран и в горния ъгъл ми изписва HDMI (както когато го пускам). Друг път ми дава черен екран и така си остава. Пробвах с HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3 - проблема е еднакъв, където и да свържа кабела. Взех HDMI кабел от приятел, но при него дори не излиза картина и звук, а само черен екран. Моля за съвети...
    • от Георги Сарафов
      Привет
      Доиде време за нови слушалки
      Бюджет 40-80 лв.
      Имам нужда от слушалки от които да слушам качествено музика(до колкото позволява бюджета).Слушам почти всичи стилове музика.
      През повечето време ще слушам от телефона.Предпочитам слушалките да са кабелни,но нямам против и някои bluetooth
      За сега съм се насочил към някои от тези модели   по точно към
      HP  Audio Technica  Koss  AT  Sennheiser  Philips  Audio Technica
      Последните са със голям импендас което доколкото знам отговаря за силата на звука
      Тоест маи от мобилно устроиство няма да мога да изкарам мн силен звук но честно казано бих прежалил малко сила на звука стига да от тях да мога да слушам качествен звук пък когато ги включа в компа ще им се наслаждавам на макс

Благодаря предварително за помоща
  • Дарение

• Добави ново...