Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,пиша понеже ми трябва препоръка за монитор,изискванията ми са следните да е около 24 инча,да има от 1 до 3 мс response time и по-възможност да е ИПС или ВА и да няма backlight bleed в смисъл на тъмни картинки да няма бяло осветяване,благодаря предварително! :) Диапазона на цената е до 350 лева горе долу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази пластмасария не бих нарекъл монитор, ако ще да е 1444Hz. По-добре си вземи нещо на 75Hz, но да е качествено и да има приятен външен вид. Примерно...24MP88HV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и без това не изисквам 144хз стига да има 1мс респонс тайм всичко е 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, Jorge написа:

Тази пластмасария не бих нарекъл монитор, ако ще да е 1444Hz. По-добре си вземи нещо на 75Hz, но да е качествено и да има приятен външен вид. Примерно...24MP88HV

Да, от естетическа гледна точка е по-добър. Стига да не го виждаш отзад. Голяма работа, че е с метална стойка, след като въпросната е с лоша сглобка и екранът лесно се клати  - демек "качествен". Вижда се на клипове в YT, но го има и като коментар на сайта на LG, наред със сведения за Backlight-Bleeding. Не изглежда като да е по-качественият монитор. Регулиране по височина - йок. USB хъб - йок. В офиса търкалям EIZO FlexScan - нищо, че са на 90% пластмасови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще си купувам монитор и се главоблъскам. Доста се поинтересувах напоследък и си създадох някакво собствено мнение.Между другото няма IPS матрици с време за реакция 1ms. Гледах ревю на АОC G2 мониторите и спецовете казаха,че истинското време за реакция на повечето матрици е 4-5мs.Аз също съм се спрял на AOC G2, само че, 27инча. Не виждам кой монитор не е "пласмасария", по-скоро трябва да се обръща внимание на матрицата основно и различните технологии, които предлагат-примерно G-Sync или Free-Sync.Високата честота на опресняване на картината също е плюс. Acer Nitro с IPS матрица също ти е вариант. https://plasico.bg/монитор-acer-nitro-vg240ybmiix-238-ips-fhd-1920x1080-freesync-1ms-черен-umqv0ee001-70812.html.

Не казваш каква ти видеокартата-AMD или nVidia. За първото търсиш монитор с Free-Sync, за второто  G-Sync. За това е хубаво да имат по-висока честота за да има синхронизация между видеото и монитора при по-високи кадри. В ценовия диапазон 350-400лв вече има доста IPS монитори с честота 75Hz.Ако някой знае нещо наистина качествено за около 400лв, да дава съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Специално за AOC G2 - освен Freesync / Adaptive Sync, работи и като G-Sync Compatible дисплей, което е потвърдено без официална сертификация. Подобно на други Freesync монитори. Времето за реакция е маркетингов трик, дори 4-5ms с нисък инпут лаг са добро постижение - средно толкова прави LG 27GL850, който е един от бързите на пазара. В тоя ред на мисли 144Hz честота на опресняване при висок FPS и съответно ниски frametimes спомагат за нисък инпут лаг. Blurbusters имат подробни тестове на тая тема. 

Ако човек не е запален геймър и няма подходящия хардуер, не е задължително да се търсят 144Hz. Въпреки това на такъв панел всичко динамично изглежда по-плавно, а възможните накъсвания са по-лесни за елиминиране, особено с пусната синхронизация.

Другият тънък момент е, че нишата за 24 и 27-инчови IPS монитори с FullHD резолюция отдавна на запълва нуждите на професионалистите, които работя с графика. Затова в този сегмент вече се предлагат основно бюджетни решения или такива от среден клас, ориентирани към геймърите. Качествените модели са предимно такива от преди няколко години с 60Hz опреснителна честота. Сред актуалните предложения не виждам кой 75-херцов 1080p IPS дисплей предлага толкова добро качество на изработка, че да си струва пред 144-херцов с малка разлика в цената. Може би LG 24BK750Y-B - без синхронизация, ASUS VP279QGL или някоя iiyama. Ако търсех 75Hz IPS монитор с качествена изработка, бих разгледал и моделите с резолюция 2560x1440 или 2560x1080. Зависи от насоките де.

P.S. Сега видях, че мониторът, препоръчан от Хорхе, всъщност е 60Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2019 г. в 12:21, PANOV написа:

P.S. Сега видях, че мониторът, препоръчан от Хорхе, всъщност е 60Hz.

Работи си перфектно на 75Hz и това е заводски тествано и описано. Ей ти един Datasheet да си го разглеждаш:

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Поправи ме, ако греша - панелът дори в този модел на сайта на LG е листнат така: max. 1920 x 1080 @ 60 Hz digital. Вярно е, достига 75Hz, но ограничението от 148.5MHz, означава, че няма да може да ги постига на 1080p без овърклок - подобно на разни други монитори от близкото минало. Ето цитат от ревю на Viewsonic VP2468 със същата матрица:

Цитат

Note that we will not be analysing the overclocking performance of this monitor, because as mentioned previously there were very obvious interlacing patterns on some shades when running the monitor at higher refresh rates such as 75Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, PANOV написа:

Поправи ме, ако греша - панелът дори в този модел на сайта на LG е листнат така: max. 1920 x 1080 @ 60 Hz digital. Вярно е, достига 75Hz, но ограничението от 148.5MHz, означава, че няма да може да ги постига на 1080p без овърклок - подобно на разни други монитори от близкото минало. Ето цитат от ревю на Viewsonic VP2468 със същата матрица:

Така, не знам къде пише, че е 60Hz. Аз такова нещо не виждам на сайта на LG. И няма как да се нарече оувърклок операция, чрез която не са прехвърлени някакви стойности, които са заложени от производителя. А статията, която си цитирал не съм чел и нямам това намерение. Изглежда глупаво.

П.П. Обясни ми за тези 148,5MHz, че ми стана интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Jorge написа:

Така, не знам къде пише, че е 60Hz. Аз такова нещо не виждам на сайта на LG. И няма как да се нарече оувърклок операция, чрез която не са прехвърлени някакви стойности, които са заложени от производителя. А статията, която си цитирал не съм чел и нямам това намерение. Изглежда глупаво.

П.П. Обясни ми за тези 148,5MHz, че ми стана интересно.

На немския сайт това ми излиза. 60Hz стандартна опреснителна са дадени за панела в Panelook, и за монитора на сайта на Поликомп. При стандартни [email protected] се получава Pixel Clock от 148.5Mhz, съответно за стигане до горната граница на диапазона - 75Hz - трябва да се намали резолюцията или да се овърклокне. Все едно не си виждал дисплей на тоя принцип, бая народ си клокваше 60-херцовите монитори.

Няма нужда нищо да четеш - цитирал съм нужното, което се отнася за точно същия панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ми по принцип е Nvidia Gtx 1080 Ti,но няма да се изхвърлям с G-sync монитор понеже такива под 600 лева няма. :D

А какво ви е мнението за този монитор? https://www.ozone.bg/product/geyming-monitor-asus-24-vg248qz-144hz-1ms/

Или този: BenQ ZOWIE XL2411P понеже от този има много доволни,малко е грозен,ама предпочитам на черни кадри да не виждам бяло по целия екран и да няма вертикални линии навсякъде по него,но се чудя между този аоц Г2 , този асус по-горе и този BenQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тези двата са с TN матрица, тоест не са за предпичитане. AOC 24G2U работи успешно с G-Sync - в магазина на Пласико вероятно ще може да се види на живо като изработка. Картата ти е достатъчно производителна, че да се възползваш пълноценно от високата честота на опресняване. 

Ако не държиш на 144Hz и не са игрите основното, горе се коментираха някои модели на 75Hz, макар че на тази честота бих разгледал предложенията с резолюция 2560x1080. Не бих дал 420лв за онова LG, което е с 60Hz стандартна честота на опресняване - дори да поддържа сигнал с честота до 75Hz - и обясних защо. Освен дизайн не предлага нищо - нито качествена изработка, нито екстри, а лъскавата бяла пластмаса отзад...мда. Ако си говорим за 60-херцови модели с изчистен дизайн и хубава изработка, за 350лв се купува HP Elitedisplay E243, който е с по-добра метална стойка, с пълно регулиране и USB-хъб. От мониторите, подобни на това LG, които поддържат нативната си резолюция при 60Hz, но сигнал до 75-76Hz, пак има много по-добри предложения - BenQ BL2480T например или дори Dell P2419H/U2419H, но при първия съм чел за проблеми с подсветката. Пък вече колко си струват тия пари за 24-инчов 60Hz 1080p монитор (ако ще с вратичка до 75Hz) - не особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, PANOV написа:

а лъскавата бяла пластмаса отзад...мда.

Аха, значи ти поставяш монитора с гръб към теб, а екрана кучета го яли. Стига смешки. А това за USB хъба изби рибата. Ми продават се в магазина за 1 лев, на който му трябва.:D Въобще такива доводи относно мониторите не ми ги пробутвай въобще. Сядал съм пред такъв монитор и усещането е чудесно. Самият панел е доста качествен и няма проблеми в игрите. Инак за протокола предложението ми е илюстративно. Има много варианти, а с оглед притежаваната карта аз лично бих взел 2К монитор. При това наистина 24'' е леко малък според моите разбирания. Относно посоченият от теб Dell P2419H - в този момент тествам баткото(27'') и някакси не виждам проблем в подсветката. Но ти пък ще напишеш, че е с едър пиксел.:giggle1: Няма угодия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, Jorge написа:

Аха, значи ти поставяш монитора с гръб към теб, а екрана кучета го яли. Стига смешки. А това за USB хъба изби рибата. Ми продават се в магазина за 1 лев, на който му трябва.:D Въобще такива доводи относно мониторите не ми ги пробутвай въобще. Сядал съм пред такъв монитор и усещането е чудесно. Самият панел е доста качествен и няма проблеми в игрите. Инак за протокола предложението ми е илюстративно. Има много варианти, а с оглед притежаваната карта аз лично бих взел 2К монитор. При това наистина 24'' е леко малък според моите разбирания. Относно посоченият от теб Dell P2419H - в този момент тествам баткото(27'') и някакси не виждам проблем в подсветката. Но ти пък ще напишеш, че е с едър пиксел.:giggle1: Няма угодия.

Не - просто не винаги бюрото е към стена; това все тая - визията е субективна. Смешно ще ти кажа какво е - да си даваме "илюстративни" предложения. Не е много сложно да си сложиш хъб, но като конкурентни монитори го имат - с тях сравнявам. Сигурно и регулирането на стойката е без значение. А дискусията за честотата потъна в забвение, но от всичко се хвана за USB хъба - как да е, стана дълго. Твоят монитор е в пъти по-добър на близка цена, 75Hz със синхронизация, 2560x1080, пропорционално по-масивна стойка и т.н. Ако си сядал баш пред 24MP88HV, ще кажеш дали е тънка стойката. Това имам предвид - че с нищо не блести за 350-400лв или колкото и да струва, а матрицата изглежда средна хубост като за 1080p IPS. За баткото P2719H не знам - ето го мъникът. Иначе не съм по 27" 1080p, прав си. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, PANOV написа:

Тези двата са с TN матрица, тоест не са за предпичитане. AOC 24G2U работи успешно с G-Sync - в магазина на Пласико вероятно ще може да се види на живо като изработка. Картата ти е достатъчно производителна, че да се възползваш пълноценно от високата честота на опресняване. 

Ако не държиш на 144Hz и не са игрите основното, горе се коментираха някои модели на 75Hz, макар че на тази честота бих разгледал предложенията с резолюция 2560x1080. Не бих дал 420лв за онова LG, което е с 60Hz стандартна честота на опресняване - дори да поддържа сигнал с честота до 75Hz - и обясних защо. Освен дизайн не предлага нищо - нито качествена изработка, нито екстри, а лъскавата бяла пластмаса отзад...мда. Ако си говорим за 60-херцови модели с изчистен дизайн и хубава изработка, за 350лв се купува HP Elitedisplay E243, който е с по-добра метална стойка, с пълно регулиране и USB-хъб. От мониторите, подобни на това LG, които поддържат нативната си резолюция при 60Hz, но сигнал до 75-76Hz, пак има много по-добри предложения - BenQ BL2480T например или дори Dell P2419H/U2419H, но при първия съм чел за проблеми с подсветката. Пък вече колко си струват тия пари за 24-инчов 60Hz 1080p монитор (ако ще с вратичка до 75Hz) - не особено.

Принципно аз освен игри да играя на този компютър друго,не правя,но въпроса е,че главната игра,която играя е фифа 20 не мисля,че за нея има нужда от 144хз монитор,но пък защо да не добра екстра е,пък цветовете на ТН матрицата не мисля,че ще ми пречат кой знае колко,не че има голямо значение за мен.

преди 42 минути, Jorge написа:

Mного бих искал 2К монитор,но в момента си вадя книжка и наистина няма да мога да си позволя,пък 2к мониторите вече отиват на твърде големи цени,поне ако не знаете,някой качествен на изгодна цена? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

24 IPS има и за 200 лв. тоест не разбрах какво те притеснява в парите?

Пример за максимално евтин; https://www.displayspecifications.com/bg/model/e2eec0c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, PANOV написа:

Не - просто не винаги бюрото е към стена; това все тая - визията е субективна. Смешно ще ти кажа какво е - да си даваме "илюстративни" предложения. Не е много сложно да си сложиш хъб, но като конкурентни монитори го имат - с тях сравнявам. Сигурно и регулирането на стойката е без значение. А дискусията за честотата потъна в забвение, но от всичко се хвана за USB хъба - как да е, стана дълго. Твоят монитор е в пъти по-добър на близка цена, 75Hz със синхронизация, 2560x1080, пропорционално по-масивна стойка и т.н. Ако си сядал баш пред 24MP88HV, ще кажеш дали е тънка стойката. Това имам предвид - че с нищо не блести за 350-400лв или колкото и да струва това 24MP88HV, а матрицата изглежда средна хубост като за 1080p IPS. За баткото не знам - ето го мъникът. Иначе не съм по 27" 1080p, прав си. :P

Значи един монитор винаги е пред очите ти. А неговата задница към стена или прозорец. Надали има кухи лейки, които да го поставят с лице към светлината. Има вариант в средата на помещението, но е толкова рядък, че не си струва да го водим статистически. Иде реч за домашно ползване, а не за офис. А кое колко струва...всеки сам преценява дали си заслужава или не. 

Относно моят монитор - взех го за едни тестове, но ми хареса панелчето и си го оставих. Като качество на материалите е кръгла нула, а като изработка средна работа. Стойката е доста различна от тази на дискутираният и въобще не е стабилна. Но всичко зависи от основата, на която е поставена.  Едно обаче не ми допада, когато даваш оценки - субективността, произлизаща от липсата на пряк допир с коментираните компоненти. Аз поне съм тествал на 90% нещата, които предлагам и за които споря.

Лека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 54 минути, Jorge написа:

Значи един монитор винаги е пред очите ти. А неговата задница към стена или прозорец. Надали има кухи лейки, които да го поставят с лице към светлината. Има вариант в средата на помещението, но е толкова рядък, че не си струва да го водим статистически. Иде реч за домашно ползване, а не за офис. А кое колко струва...всеки сам преценява дали си заслужава или не. 

Относно моят монитор - взех го за едни тестове, но ми хареса панелчето и си го оставих. Като качество на материалите е кръгла нула, а като изработка средна работа. Стойката е доста различна от тази на дискутираният и въобще не е стабилна. Но всичко зависи от основата, на която е поставена.  Едно обаче не ми допада, когато даваш оценки - субективността, произлизаща от липсата на пряк допир с коментираните компоненти. Аз поне съм тествал на 90% нещата, които предлагам и за които споря.

Лека!

Нали за дизайн си говорехме, задния панел по тоя показател не ми харесва - субективно мнение по субективна тема, а и като покритие/цвят. Ако ще в масовия случай да не се вижда - разположения има всякакви.

Стойката на коментираното LG се вижда на видео що за стока е. Ако твоята не е особено стабилна - другата е по-зле. Основата има значение само донякъде, защото клатенето идва в горната част. Има и коментари от купувачи на различни места - та, кое е качествено като го спрегна за такъв? Субективно ли е да кажа, че не си струва за 400лв, след като единственото субективно от доводите ми беше визията. Когато не съм пипал нещо конкретно, поне гледам да говоря с подплатени факти. И на мен не ми допада, като се отвори определена тема, да ми цитираш 3 думи от поста и да отиваме на друга тема, ама понякога така става. Казваш, 90% от всичко, което коментираш, си пипал - щом си рекъл, радвам се. Значи не е малка вероятността да си имал допир с AOC 24G2U, който за теб не може да се нарече монитор. Лека. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

24 IPS има и за 200 лв. тоест не разбрах какво те притеснява в парите?

Пример за максимално евтин; https://www.displayspecifications.com/bg/model/e2eec0c

Искам да е 1мс респонс тайм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Tosho55 написа:

Искам да е 1мс респонс тайм.

Реално няма да е толкова... Да не изпадам пак в подробности и субективни мнения, но ако се лишиш от някои екстри, може да разгледаш 29-инчовите 75Hz IPS модели или някои по-прости 27-инчови 75Hz IPS с 1440p резолюция - примерно Philips 275E1S.

Хорхе, а P2719H 60-херцов ли е, или 76-херцов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, PANOV написа:

Хорхе, а P2719H 60-херцов ли е, или 76-херцов?

Ти кажи:

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Къстъм резолюциите в nvidia control panel-а с ръчно зададена честота над стандартната се равняват на овърклок при запазена нативна резолюция. Ако върви без артефакти на 1920x1080 @ 75Hz, значи просто се клоква успешно. Що ли си мисля, че без къстъм резолюция си е работил на нативните 60Hz. ;) Като пиша нещо, съм наясно с това, което пиша - ей ти и на теб един  datasheet на P2719H.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново спрях се на този монитор: Acer XF240H,четох много всички са доволни от него единствения проблем са фабричните настройки на цветовете,но с малко настройки казват,че стават даже много добри за ТН матрица,какво мислите,и смятате ли,че има по-добър монитор в този диапазон на цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tosho55 написа:

Здравейте отново спрях се на този монитор: Acer XF240H,четох много всички са доволни от него единствения проблем са фабричните настройки на цветовете,но с малко настройки казват,че стават даже много добри за ТН матрица,какво мислите,и смятате ли,че има по-добър монитор в този диапазон на цена?

Acer мониторите са славят  наи-много проблеми. И не бих поглеждал техен монитор.

TN матриците за бързи, но при цвето-предаването не им е силата. С една дума цветовете не струват.

Ако целта е  гейминг основно, те са основният играч. И винаги се прави компромис от нещо.

В този сайт може да проверяваш за спецификациите на конкретен монитор и телевизор.

Тъй като съм пред избор на нов монитор, разглеждам тук, там.

Щом картата ти е GTX 1080 Ti, погледни 1440p, мониторите.

Като оптималният вариант за 27 инча е 1440p.

Макар и лично мое мнение: Да се взима 1080p, монитор в края на 2019 е безумие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...