Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 11 часа, VESSSKO95 ™ написа:

Скоростта е ниска,пробвах и с качване на видео в youtube,този път с лаптопа директно включен в суича,и останалите кабели на рутера и на приемника ги махнах.За 10 минути се качиха 2% от 960 мегабайтово видео.През вивакомския рутер 5 процента се качиха за няма и 20 секунди.Разликата е очевидна.Утре ще сменя суича с Dlink,защото според мен най-вероятно е от него този проблем.

А ако закачиш директно твоят рутер без никакви суичове и без телевизия как стоят нещата? Кажи марка и модел на твоя рутер.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С utp кабела директно към стария ми рутер скоростите са си нормални.Рутерът е dlink dir 809

Сега разръчках рутера.Има опция "enable multicast streams" което си беше включено,но пък приемника не работи с него :D

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, VESSSKO95 ™ написа:

С utp кабела директно към стария ми рутер скоростите са си нормални.Рутерът е dlink dir 809

Сега разръчках рутера.Има опция "enable multicast streams" което си беше включено,но пък приемника не работи с него :D

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Значи суичът не струва. Сменай с друг или искай от Виваком да ти сменят оборудвеането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Значи суичът не струва. Сменай с друг или искай от Виваком да ти сменят оборудвеането.

Утре взимам длинк суич и ако не стане с него ще върна вивакомския.Този който са ми дали е дефектен.

Иначе суича не дефектен защото като го вържа след рутера ъплоада си става нормален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, VESSSKO95 ™ написа:

Утре взимам длинк суич и ако не стане с него ще върна вивакомския.Този който са ми дали е дефектен.

Иначе суича не дефектен защото като го вържа след рутера ъплоада си става нормален.

Ами това е правилното окабеляване. Ако трябва искай от Виваком ще дойдат и ще ти сменят оборудването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ами това е правилното окабеляване. Ако трябва искай от Виваком ще дойдат и ще ти сменят оборудването. 

Проблема е решен!В нас имам един удължител RJ45<-->RJ45.Сложих го преди суича и всичко заспа.

@Емил Костов мерси за съвета да си взема суича и за желанието да помогнеш!

369_1392.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, VESSSKO95 ™ написа:

Проблема е решен!В нас имам един удължител RJ45<-->RJ45.Сложих го преди суича и всичко заспа.

@Емил Костов мерси за съвета да си взема суича и за желанието да помогнеш!

369_1392.jpg

Не ми представлява трудност да те посъветвам, а и по принцип такова окабеляване може да поискаш и от Виваком. Те също слагат малък суич TP-Link преди рутера, за да се раздели интернетът и телевизията. Ако си с GPON технология се процедира по същия начин. Но както написах по-горе понеже има клиенти, които не искат много устройства се слагат комбинирани. Не го прави само Виваком. Така е при всеки друг доставчик.

Не би трябвало обаче монтирането на такъв конектор да ти реши проблема със скоростите, но щом казваш че вече всичко е наред много се радвам!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Не ми представлява трудност да те посъветвам, а и по принцип такова окабеляване може да поискаш и от Виваком. Те също слагат малък суич TP-Link преди рутера, за да се раздели интернетът и телевизията. Ако си с GPON технология се процедира по същия начин. Но както написах по-горе понеже има клиенти, които не искат много устройства се слагат комбинирани. Не го прави само Виваком. Така е при всеки друг доставчик.

Не би трябвало обаче монтирането на такъв конектор да ти реши проблема със скоростите, но щом казваш че вече всичко е наред много се радвам!!

И аз не вярвах че ще помогне,но реших да пробвам.Необичайните проблеми изискват необичайни решения и наистина всичко си работи нормално,ъплоада е чук.В speedtest,замунда и youtube ъплоада си е нормален вече.Сега ще мога спокойно да си ползвам интернета и да гледам телевизия(вивакомската иптв е мега добра).

А и освен това въпросният суич е гигабитов и като ми потрябва ще мога да прехвърлям файлове в мрежата си с висока скорост.Доволен съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...