Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mecholari

Как да ползваме Бога? Инструкция на употреба.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Anjel Dimitrov написа:

Да ,Бог чува по добре молитвите отправени в храм,отколкото от друго място,или поне им обръща по специално внимание ,защото в храма е по официално.

Абе аз съм чувал и други работи, още по некромантски от тая глупост, с която поповете,или гурутата, си продават непоисканите услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Абе аз съм чувал и други работи, още по некромантски от тая глупост, с която поповете,или гурутата, си продават непоисканите услуги.

Като отидеш до някой храм,оказваш уважение към Бога и точка.Какво и трябва на една религия или учение?един Духовен учител и Храм,другото с томовете писаници е излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Като отидеш до някой храм,оказваш уважение към Бога и точка.Какво и трябва на една религия или учение?един Духовен учител и Храм,другото с томовете писаници е излишно.

Глупости, Бог е навсякъде. Въобще няма никаква нужда да "ходиш" до Него. Самият факт ,че се молиш, е доказателство че уважаваш Бог, защото така го признаваш за по-висш и способен да се справи с твоя проблем. Едва ли би се молил за същото на някой по-нисш от теб, примерно на котката си, защото тя няма да ти излекува рака...Ходенето до храма, е да се похарчиш там и да обогатиш поповете.

ПС. Между другото, ето и още причини, защо е безсмислено да ходиш в разни храмове:

Човешкото тяло, Е, храм Господен. Т.е факта, че си жив в тялото си и се молиш, значи се молиш от храм и то вътре в сътвореният от самият Господ храм за твоята душа, тук на Земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anjel Dimitrov написа:

Сигурно и ракета?

С такива коментари, едва ли ще успете да наберете последователи за своята секта :D

Тялото, е всичко което всеки човек наистина притежава и ако се подигравате с него, се подигравате пряко и на хората и на Бога, чието творение е тялото, според далеч не само Библията и християнството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sliderum написа:

С такива коментари, едва ли ще успете да наберете последователи за своята секта :D

Тялото, е всичко което всеки човек наистина притежава и ако се подигравате с него, се подигравате пряко и на хората и на Бога, чието творение е тялото, според далеч не само Библията и християнството.

Човешкото тяло си е човешко тяло ,а храм е дома на Бога .Така че нищо не може да замени ходенето до храм ,особено молитва на улицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Anjel Dimitrov написа:

Човешкото тяло си е човешко тяло ,а храм е дома на Бога .Така че нищо не може да замени ходенето до храм ,особено молитва на улицата.

Глупости, Бог не живее в постройки, особено такива правени от паразити, за да живеят на гърба на  хората.

Я малко се поразтърси, дали Христос, като праща Апостолите си да разпространяват вярата, им е наредил да съграждат постройки, в които да се проповядва. Самият Той, Го е правел на открити места, където хората да могат свободно да дишат, да виждат наоколо сътвореното от Бога...Земята, Светлината, да дишат чистият въздух и да слушат, несмущавани от натрупващата се задушевна атмосфера, на някои с развален стомах и газове в червата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Глупости, Бог не живее в постройки, особено такива правени от паразити, за да живеят на гърба на  хората.

Добре де - храма е символично дома на Бога(чрез храма се изразява вярата на дадено поселение).Иначе си прав ,че 99.9 % от духовните лица са паразити ,които опорочават вярата във Всевишния,а на един храм му трябват поддържащ персонал(да е чисто и ремонтирано).Иначе всичките тези ритуали са само един повод да се съберат пари за бонуси на свещенослужителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sliderum написа:

То и вие сте ми латентен последовател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

То и вие сте ми латентен последовател.

Аз съм атеист, не вярвам. Само оспорвам това, което се опитваш да твърдиш, защото имам някакви мизерни познания за религиите, пък имам и Гугъл, да си намеря каквото не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sliderum написа:

Аз съм атеист, не вярвам. 

По добре атеист ,отколкото заблуден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Anjel Dimitrov написа:

По добре атеист ,отколкото заблуден.

Да, така е! По-добре да си признаеш. Да кажеш истината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ,атеистите ползват Бога по добре от заблудените,защото нищо не искат от Него,а в същото време се възползват от свободната воля по много добър начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах в wiki и Википедия рубрика "Теургия".  Тази дейност се занимава с това, как да се привлече божеството да сътрудничи в някое дело

performed with the intention of invoking the action or evoking the presence of one or more deities= извършва се с намерението да се направи заклинание или да предизвика присъствието на едно или повече божества

Вж. https://en.wikipedia.org/wiki/Theurgy

Така че дадените от мен по- напред начини са си чисти техники за предизвикване вниманието и съдействието на божеството. Молитвата е втора част- когато вече сме му симпатични, създали сме връзка, смазали сме я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...