Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

закупих китайска мултимедия 7010G.Всичко работи ,освен навигацията.Постоянно ме показва,че съм в москва и търси gps сателити.С доста проби успях да се позиционирам,тоест начална точка/Шумен/.Но като задам точка на пристигане,ми казва,че gps  е изключен и не мога да го активирам.Програмата е IGO PRIMO.Съжалявам,че не снимах екрана,но и това може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е версията на Примо и откъде е инсталирана.

Провери в sys.txt файла дали е така :[gps]
set_messages=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, patso740407 написа:

закупих китайска мултимедия 7010G.Всичко работи ,освен навигацията.Постоянно ме показва,че съм в москва и търси gps сателити.С доста проби успях да се позиционирам,тоест начална точка/Шумен/.Но като задам точка на пристигане,ми казва,че gps  е изключен и не мога да го активирам.Програмата е IGO PRIMO.Съжалявам,че не снимах екрана,но и това може да стане.

Виждам, че в повечето такива устройства в комплекта има и GPS антена, която трябва да се монтира и свърже към устройството. Провери дали имаш такава и дали е правилно свързана. 

преди 2 часа, RudeBoy написа:

Друг път не си хвърляй парите на вятъра, за китайски боклуци.

Ми то други няма. Всички са китайски. Дори последно видях поръчано от Германия и на него пишеше "Made in China".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има антена и е монтирана правилно!!!Нищо че е китайска,всичко си работи!!!

IMG_20191114_182010.jpg

Пробвах с натискане да включа GPS,но пак търси и не намира сателити,само един и то слабо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, patso740407 написа:

IMG_20191114_182010.jpg

Пробвах с натискане да включа GPS,но пак търси и не намира сателити,само един и то слабо!

За да работи трябва да хване поне 4 сателита.Щом лови един,значи GPS  се включва,но сигнала който лови е слаб.Означава че може би възката с антената да не е в ред или самия GPS да е дефектен.

А на някои има настройка,с колко минимум хванати сателита да отчита мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, patso740407 написа:

някой да знае данните за'' port'' и'' baud'' за Igo primo 9.6.13.405512 за [jps] ???

Това за gps навигация не ти е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи, ти сам го каза:

на 15.11.2019 г. в 6:11, patso740407 написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, patso740407 написа:

по какво мога да позная дали gps антената ми работи ?

Ако работи,след като включиш gps,ще открива сателитите,когато си на открито. Това е при условие,че сте прочели инструкцията за устройството.Обикновено някоя настройка се пропуска,при което устройството не работи правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...