Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, много противоречиви отговори получавам напоследък относно един въпрос. 
Ако черния дроб е леко увеличен, в следствие на алкохолна злоупотреба, при спиране на алкохола за 1-2 месеца и прием на съответните лекарства (Трансметил/Лагоза), може ли органа да възстанови нормалните си размери, така, както е бил преди злоупотребата, заедно с ензимите и т.н. показатели...
   Навсякъде, където съм чел досега, пише, че ако увреждането не е необратимо (цироза/рак), за няколко седмици черния дроб може да се възстанови напълно, а днес лекарят ми каза, че въпреки, че увреждането ми не е тежко, той ще си остане увеличен, защото просто когато се увеличи един път, не може да се върне към нормалните си размери......Изпадам в тотално противоречие, бих се радвал да получа няколко компетентни мнения по въпроса или насоки. Попринцип се доверявам на лекарите, разбира се, но подобно противоречие много ме озадачава. 
 Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекарствата ги правят да те лекуват и да ти прибират парите, не да те излекуват напълно щото им е неизгодно на фармацевтичните компании. Ще имаш подобрение докато си пиеш хапчетата (за каквото и да било не само за черен дроб) и като ги спреш пак ще се върнеш към предишното състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черен дроб не се увеличава от алкохол. Кой ти каза подобно нещо. Ако ти е увеличен дробът виж поради каква причина е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Swiftypoppin написа:

Значи има два важни фактора - ниво на увреждане и дали самият пациент ще спре да приема причинителя на увреждането, имай предвид че приемането на лекарства също много вреди особено тези, които ние в България обичаме много да си пием като парацетамола.

Лечението при такива състояние е реално спомагане на черният дроб да се оправи сам. До колкото съм запознат е единственият вътрешен орган който има възможността за регенерация и малък процент да остане от него е възможно пълно възстановяване, обаче идваме до двата фактора.

Трансметила представлява Ademethionine, който спомага за синтеза на холин(ендогенен хепатопротектор) и също за синтез на ендогенни антиоксиданти - не съм толкова запознат с този продукт.

Относно лагозата това е силимарин, който представлява смес от няколко флаваноида в дадено отношение, действа като стимулира синтеза на фосфолипиди нужни за регенерацията на черния дроб(хепатопротективно действие) и също така и е антиоксидант. Аз не бих използвал лагоза, защото е хранителна добавка и никой не може да гарантира, че това което пише на опаковката го има в таблетката, затова е по-добре да се използва друг ЛЕКАРСТВЕН продукт - софарма имат дори ако, не се лъжа е оригинален продукт. (трябва да се има предвид че дозата е по-малка и ще трябва да се приема повече таблетки)

Самото "лечение" продължава месеци и с ерадикиране на вредните навици! Относно въпроса за подуването не мога да кажа, но доколкото знам черният дроб се регенерира като маса, а не като форма така че може би заради това остава така.

Аз съм минал през този период още като малък. Поради проблемни сливици ме тъпчеха с антибиотици и хапчета от 2 до 6 годишна възраст. Накрая, когато бях на 6 махана сливиците оперативно, но резултатите бяха налице. Над 30 килограма наднормено тегло, развален метаболизъм и 3 пръста увеличен черен дроб. Направо ми еваха майката. След това няколко години спорт както и забрана на храни, които товарят черния дроб, за да може да се прибере. Въпреки това дори и сега при изследвания ме питат дали не съм карал жълтеница, защото виждат че съм имал проблем с черния дроб

Алкохолът причинява цироза на този орган, а не го увеличава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Много обичам да се изказваш, без въобще да си наясно за какво говориш ! 

Авторът има конкретно питане, беше отговорено и то добре.  Спри се,моля те.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Trichocephalus написа:

Много обичам да се изказваш, без въобще да си наясно за какво говориш ! 

Авторът има конкретно питане, беше отговорено и то добре.  Спри се,моля те.

Никъде не видях какво и къде е отговорено. А ето информация, която постващият ако иска може да прочете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Никъде не видях какво и къде е отговорено. А ето информация, която постващият ако иска може да прочете.

Ако постващият искаше да пита гугъл - отдавна да го е направил. 

Той зададе конкретен върпос и му беше отговорено, но ти не си прочел дори това, което цитираш в предния си пост !  Ами дадваш категорични съжения от сорта на това, което ме възмути : "Алкохолът причинява цироза на този орган, а не го увеличава " ( отново те цитира ) !

Като не знаеш въобще за какво става дума - защо се изказваш ? 

Преди нормалната тъкан да бъде заместена от съединителна ( тоест да се развие цироза) разбира се, че черният дроб се увеличава за да може да компенсира редовния прием на отрова ( алкохол) . Тоест - ранните факти в патогенезата ( това поне знаеш ли какво означава) на цирозата е хепатомегалията ( тоест - увеличаването на размера на черения дроб ) .  надявам се, че бях пределно ясен ( апропо - пиша бавно, защо вече разбрах, че не можеш да четеш бързо ) ! 

Следователно - отново те моля, искрено - НЕДЕЙ да даваш категорични заключения по теми, от които не разбираш.

не че има нещо лошо, разбира се, просто се дразня от това, а си ми симпатичен някак си.

Колкото до основния въпрос в темата dontgive afuck - няма противоречие в това, което са ти казали. Има нужда от допълнителни изследвания и консултации със специалисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Trichocephalus написа:

Ако постващият искаше да пита гугъл - отдавна да го е направил. 

Той зададе конкретен върпос и му беше отговорено, но ти не си прочел дори това, което цитираш в предния си пост !  Ами дадваш категорични съжения от сорта на това, което ме възмути : "Алкохолът причинява цироза на този орган, а не го увеличава " ( отново те цитира ) !

Като не знаеш въобще за какво става дума - защо се изказваш ? 

Преди нормалната тъкан да бъде заместена от съединителна ( тоест да се развие цироза) разбира се, че черният дроб се увеличава за да може да компенсира редовния прием на отрова ( алкохол) . Тоест - ранните факти в патогенезата ( това поне знаеш ли какво означава) на цирозата е хепатомегалията ( тоест - увеличаването на размера на черения дроб ) .  надявам се, че бях пределно ясен ( апропо - пиша бавно, защо вече разбрах, че не можеш да четеш бързо ) ! 

Следователно - отново те моля, искрено - НЕДЕЙ да даваш категорични заключения по теми, от които не разбираш.

не че има нещо лошо, разбира се, просто се дразня от това, а си ми симпатичен някак си.

Колкото до основния въпрос в темата dontgive afuck - няма противоречие в това, което са ти казали. Има нужда от допълнителни изследвания и консултации със специалисти.

Всеки може да прочете и да се образова не само от гугъл, но и от книги. Това, което ти знаеш може да го научи всеки. И ако питането на постващият е ще ми се оправи ли черният дроб ако спра да пия за 2 месеца, отговорът е НЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Емил Костов написа:

Стеатозният черен дроб е увеличен и твърд. За поставянето на диагнозата е достатъчно провеждането на ехография. Наблюдава се т.нар. "блестящ" черен дроб. Спирането на употребата на алкохол и приемът на витамини от група В водят до изчезване на мастните отлагания за няколко седмици.Ако алкохолната консумация не бъде преустановена, следващата стъпка в процеса на увреждане на черния дроб е алкохолният хепатит. Състоянието се характеризира с деструкция на част от чернодробните клетки и отключване на възпалителен процес в органа. Алкохолният хепатит може да настъпи остро с прояви на чернодробна недостатъчност. Болните са в тежко общо състояние, фебрилни, иктерични. Черният дроб е увеличен и болезнен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.11.2019 г. в 19:51, dontgive afuck написа:

Ако черния дроб е леко увеличен, в следствие на алкохолна злоупотреба, при спиране на алкохола за 1-2 месеца и прием на съответните лекарства (Трансметил/Лагоза), може ли органа да възстанови нормалните си размери, така, както е бил преди злоупотребата, заедно с ензимите и т.н. показатели...

Може, ако намерите лабораторията на Анунаките те могат и да ви го възстановят. Принципно иначе отнема години за чернодробните хепацити  да се възстановят напълно , което включва отказ от алкохол  напълно ,чиста храна без захар и въглехидрати, периодично гладуване поне 1 ден седмично. Населване на храносмилателният тракт с пробиотични щамове на Булгарикус и Термофилис много слънце  и спорт И ако карате така една година възможно е да се оправи леко увеличен дроб с слабо отклонение в маркерите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! От известно време търся примерен изпит по химия за МУ пловдив, ей тъй да го разцъкам, по биология намерих на пдф, по химия претараших целия гугъл нищо, на мнооого километри съм от Пловдив и нямам познати, които да разполагат със сборници. Благодаря ви предварително!
    • от Тошко2001
      Здравейте! Имам следните питания - от две години бъхтя здраво по биология и по химия, най-вече по химия, защото тя ми е по-проблемна,  по химия си уча от учебниците на изд. "Абагар" , и се упражнявам от сборниците по химия на МУ Варна . По биология си уча от учебниците от училище, те са на изд. "Булвест" ние имахме биология 9,10,11 клас. По химия задачите с отворен отговор си ги правя по едни планове - решенията-решения, обясненията-обяснения и всичко е точно. Но по биология ми остават притесненията- говорих с един медик от бърза помощ, чиито деца са учили МУ- Варна, та той ми каза, че на писмената част  по биология всяка проява на оригиналност от моя страна е в мой ущърб, защото проверяващите, гледали не знам какви планове, ако ще всичко да съм написал, не е ли по плана- ме гъзят. Та следващата седмица имам път до Варна, и ви моля да ми препоръчате учебник, в който всичко е ред по ред, план по план, тъй че на проверяващите да им е угодно, от книжарницата на МУ ВАРНА имам и трите сборника с тестове, решавам сега за 10-и клас ама темата като не мога да си напиша като хората темата ...........язък за труда ми.  Благодаря ви предварително!
    • от apostoloff
      ЛЕЧИТЕЛ И ДУХОВЕН НАСТАВНИК

Дийпак Чопра е лекар- ендокринолог, основател на център за борба с неизлечими болести, включително и рак. Изучава Аюрведа в Индия и интегрира древните познания със съвременните постижения на официалната алопатична медицина.

Той минава за един от големите духовни водачи на нашето време. Автор е на десетки книги, преведени на много езици. За труда си "Квантово лечение" е номиниран за Нобелова награда за алтернативна медицина.

Запознайте се с неговите 10 ключа за постигане на щастие:

1.ТЯЛОТО ТИ Е МЪДРО

В тялото ти е заложена безпогрешна система за избор на правилните за теб неща. Преди да вземеш поредното решение, вслушай се в сигналите, които тялото ти изпраща. Ако ти отговори с физически или емоционален дискомфорт - внимавай. Ако ти отговори с радост и задоволство - решението е правилно.

2. ЖИВЕЙ НА МИГА

Единственото, което наистина имаш, е настоящият миг. И миналото, и бъдещето са извън твоята власт. Насочи вниманието си към своето СЕГА, усети го с цялата му пълнота. Мигът е такъв, какъвто е. Винаги, когато се противопоставяш на мига, ти се противопоставяш на цялата Вселена.

3. ПОДАРИ СИ ТИШИНА

Помълчи и послушай вътрешния си глас. Вместо да се луташ в умуване, довери се на интуицията си. Ти си най-важният в този свят - подари си време и тишина, за да чуеш себе си.

4. НЕ РОБУВАЙ НА ДРУГИТЕ

Отърси се от потребността да получаваш одобрението на другите. Ти не зависиш от ничие одобрение.

5. ТИ ЗАВИСИШ САМО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ИЗБОР

Единствено ти избираш чувствата и отношението си към хората и ситуациите. По различно време един и същ факт може да ти изглежда тъжен или смешен. Фактите не се променят; променя се твоето отношение към тях.

6. СВЕТЪТ Е ОГЛЕДАЛО

Ти мразиш или обичаш у другите само онова, което обичаш или мразиш у себе си. Ти привличаш в живота си хората и ситуациите, от които имаш нужда, за да научиш определен урок. Когато реагираш с гняв или избираш насилието, ти обръщаш гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваш, това и получаваш. Не бъди жесток със себе си.

Светът е огледало на твоите мисли, чувства и действия и винаги ще ги връща обратно към теб.

7. НЕ СЪДИ

Отърви се от вроденото си желание да съдиш другите за това, че са различни от теб. Приемай ги такива, каквито са, и ще се изненадаш от самия себе си, защото ще се почувстваш олекнал, освободен, извисен и просветлен.

8. ТИ СИ ХРАМ

Не тъпчи тялото си с отрови: нито чрез храната, водата и въздуха, нито чрез собствените си емоции. Помни, че Бог живее в теб и пази чист Неговия храм.

9. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ

Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен.

10. БЪДИ ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ

Ти възприемаш този свят в собственото си съзнание. Чудесно е, че се грижиш за околната среда, защото почиствайки я от отпадъци, ти почистваш майката Земя, от която си жива част. Но не забравяй да почистиш токсините от своите човешки мисли.

Подбрал:

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ, Esq.

• от aliza
      Здравейте!
      От една седмица детето ми има суха кашлица.Водихме я при много лекари но нищо не и помага.Когато и даваме лекарства тя кашла по силно. Презноща не спира с кашлицата.Не може да спи от една седмица.Чудя се дали от вируса които на скоо го гара не е усложнил нещо.Единствено и помагат чайовете ама то за кратко време и пак почва.Моля ви помогнете!

Предварително Благодаря
    • от zemonti
      http://www.cbc.ca/beta/news/canada/calgary/stephan-david-collet-lethbridge-meningitis-police-interview-toddler-death-1.3537887

Някои хора все още твърдят, че било положителна черта ако винаги отстояваш мнението си. За мен това е дебилско твърдоглавие. 
      Природолечителите и подобни шамани обикновено преодоляват алчността си, когато виждат,че пациентът наистина отива на зле и има истинска нужда от компетентно лечение. 
      Този канадски инат обаче освен лична позиция е имал да защитава и реномето ба бизнеса си - продажба на природни лечителни и хранителни добавки. Дори когато вече е било напълно ясно, че 19 месечният му син има менингит, той е демонстрирал как природните илачи ще го излекуват. Детето се е влошавалало със седмици, парализирало се и рядко идвало в съзнание, но родителите извикали линейка чак когато спряло да диша. 
      Преди 2 дена ги осъдиха за причиняване на смърт, но те твърдят, че в болницата е нямало да направят нищо повече, от това което те са направили. След няколко седмици ще им определят присъдата.

• Дарение

• Добави ново...