Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички! Бих искала  да се посъветвам с Вас,относно покупката на нов монитор.Харесала съм си няколко,та ако може да ми кажете кой е най-добрият  избор.Единственото нещо което мога да кажа е че,избрах тази марка, заради защитата на очите. Относно 27 инчовия,не съм много сигурна,да не е прекалено голям,но главно наблягам на тези от 24-25 инча.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a1102924b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига глупости - защита на очите?!? Принципно LCD мониторите не вредят на очите, освен ако няма премигване на подсветката (шим):

http://news.laptop.bg/statii/kakvo-e-shim-zashto-e-vazhno-i-zashto-vklyuchihme-tozi-test-v-revyutata-si/

В повечето съвременни монитори такова нещо няма (с някои изключения при бюджетните модели). Много повече вреди луминисцентното осветление или енергоспестяващите крушки (там тези премигвания са най-опасни).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И монитор за 200 лв. отговаря на изискванията щом 1920х1080 `60Hz те задоволяват...

Някой го избират според екстрите като дали има вградена кафемашина други държат да има антиземетръсна стойка трети да е с титаниев корпус с елементи от слонова кост и т.н.

Просто си кажи бюджета и веднага ще ти дадат препоръки та и отгоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Roujin Z написа:

И монитор за 200 лв. отговаря на изискванията щом 1920х1080 `60Hz те задоволяват...

Някой го избират според екстрите като дали има вградена кафемашина други държат да има антиземетръсна стойка трети да е с титаниев корпус с елементи от слонова кост и т.н.

Просто си кажи бюджета и веднага ще ти дадат препоръки та и отгоре...

250-260лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://shop.sky.bg/MONITORI-I-TV/Monitori-TFTLCD/238-243V7QDSB-Ultra-Narrow-Wide-IPS-LED-5-ms-10001-10M1-DCR-250-cdm2-FHD-1920x108060Hz-Flicker-Free-Low-Blue-D-Sub-DVI-HDMI-Black?sort=p.price&order=ASC

Ето ти нещо като база с което да сравняваш какво ще получиш ако дадеш повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си споменала за какво ще се ползва,свързването какво е?Тези 27 инча ,ако ще е на бюро от 60-80 см идват множко,а резолюцията на границата,така че се ориентирай към 22-24 инча максимум.Гледай освен да е IPS матрицата и да е чиста 8 битова(не 6+2),за 10 битова бюджета е малък.Освен това регулация на височина дали е желателно да има,вградени говорители,или без,това с марката е последното нещо дето е важно:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е многото? Аз ползвам на бюрото 42" телевизор за монитор и е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Не си споменала за какво ще се ползва,свързването какво е?Тези 27 инча ,ако ще е на бюро от 60-80 см идват множко,а резолюцията на границата,така че се ориентирай към 22-24 инча максимум.Гледай освен да е IPS матрицата и да е чиста 8 битова(не 6+2),за 10 битова бюджета е малък.Освен това регулация на височина дали е желателно да има,вградени говорители,или без,това с марката е последното нещо дето е важно:))

Главно за игри,гледане на филми,сърфиране в интернет.Относно бюрото не мисля че,ще е проблем. 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Какво му е многото? Аз ползвам на бюрото 42" телевизор за монитор и е супер.

Щом казваш................от какво разтояние го гледаш?Това,че ти ползваш телевизор за монитор и мислиш,че е супер,това не значи,че найстина е така:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като седна на бюрото няма и половин метър, но си е супер. Като си седна на дивана около 3 метра по-назад гледам филми и ТВ. От много години съм с такъв монитор, даже имам и втори по-малък отстрани. С хубавите неща лесно се свиква, а в началото бях почнал с 32" телевизор, после 37" и сега 42". Някой ден ще си взема 32-34" широкоекранен монитор, но засега си карам така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Като седна на бюрото няма и половин метър, но си е супер. Като си седна на дивана около 3 метра по-назад гледам филми и ТВ. От много години съм с такъв монитор, даже имам и втори по-малък отстрани. С хубавите неща лесно се свиква, а в началото бях почнал с 32" телевизор, после 37" и сега 42". Някой ден ще си взема 32-34" широкоекранен монитор, но засега си карам така.

Значи за от 3 метра може и да е супер,но от половин метър не ме убеждавай,че е конфортно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, въпрос на навик. На мен ми е перфектно, 1080p резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този Dell,който съм пуснала по-горе, мога да кажа,че го намерих за същата цена на BenQ   260-270лв намален от 370 😃но все още не знам кой да бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...