Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

То тук от автора на темата не се разбира за какво количество информация все пак става дума,  ако иде реч за 3-4 терабайта/примерно/ е една цената, за гигабайти или мегабайти става дума за нещо съвсем различно. Аз например не обичам да трия, затова съм и с хардискове. Както в стария виц, данните се множат бързо докато не напълнят цялото налично пространство. Облаците са идеален вариант, но пак говорим за обем и цена, която си склонен да платиш.

Всъщност като се замисля, едно DVD може да излезе най-евтино, ако данните са  статични, пък и е най-трайно, ако се съхранява правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Филипов написа:

Питащата да каже какъв е компютъра. Като общ въпрос настолен или лаптоп.

Колко място трябва? И ще се разнася ли между различни компютри и/или устройства (примерно телевизор)?

Аз бях казала, мисля, някъде по-напред: за лаптоп става дума. Казаха ми, че прекалено големите външни памети не са за предпочитане. Товарят се повече. По-добре било два диска от по 2ТБ, примерно, отколкото един с 4ТБ. Не зная така ли е. Пак казвам: затова питам, защото не съм запозната, а ми е потребно. Искам да си изнеса някаква част от информацията от лаптопа и да го разтоваря- предимно филми, снимки, текстови файлове, които са по-обемни... Такива неща. Май нямам намерение да местя това нещо навсякъде. Като цяло, искам да го ползвам, както ползвахме навремето DVD-та, както флашките... Чисто домашно потребление.

преди 1 час, stanpet написа:

То тук от автора на темата не се разбира за какво количество информация все пак става дума,  ако иде реч за 3-4 терабайта/примерно/ е една цената, за гигабайти или мегабайти става дума за нещо съвсем различно. Аз например не обичам да трия, затова съм и с хардискове. Както в стария виц, данните се множат бързо докато не напълнят цялото налично пространство. Облаците са идеален вариант, но пак говорим за обем и цена, която си склонен да платиш.

Всъщност като се замисля, едно DVD може да излезе най-евтино, ако данните са  статични, пък и е най-трайно, ако се съхранява правилно.

Вярно, но скоро може да се наложи да си сменям лаптопа. Старичък е. Той е с легло за диск, но новите нямат това устройство. Така че, пак е добре да е нещо по в крак с времето. А за парите...4ТБ са ми много. Може би, 2ТБ. Цената- нещо около 100-100 и някакъв лев. Вече се огледах, има варианти- и като цена, и като марка. Да, въпросът с марката също е важен. Има ли по-добри или е въпрос на късмет? Seagate виждам, че масово се предлагат... Като марка харесвам Тошиба, но пак зависи за какво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Станислава Желева написа:

Аз бях казал, мисля някъде по-напред: за лаптоп става дума. Казаха ми, че прекалено големите външни памети не са за предпочитане. Товарят се повече. По-добре било два диска от по 2ТБ, примерно, отколкото един с 4ТБ. Не зная така ли е. Пак казвам: затова питам, защото не съм запозната, а ми е потребно. Искам да си изнеса някаква част от информацията от лаптопа и да го разтоваря- предимно филми, снимки, текстови файлове, които са по-обемни... Такива неща. Май нямам намерение да местя това нещо навсякъде. Като цяло, искам да го ползвам, както ползвахме навремето DVD-та, както флашките... Чисто домашно потребление.

Написал съм ти какво ти трябва. Решава си сама!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Станислава Желева написа:

Може би, 2ТБ. Цената- нещо около 100-100 и някакъв лев. Вече се огледах, има варианти- и като цена, и като марка.

Къде има 2TB външен твърд диск за "100-100 и някакъв лев"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 часа, Станислава Желева написа:

Вярно, но скоро може да се наложи да си сменям лаптопа. Старичък е. Той е с легло за диск, но новите нямат това устройство. Така че, пак е добре да е нещо по в крак с времето. А за парите...4ТБ са ми много. Може би, 2ТБ. Цената- нещо около 100-100 и някакъв лев. Вече се огледах, има варианти- и като цена, и като марка. Да, въпросът с марката също е важен. Има ли по-добри или е въпрос на късмет? Seagate виждам, че масово се предлагат... Като марка харесвам Тошиба, но пак зависи за какво...

WD Elements Portable 2TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2019 г. в 11:17, adersa написа:

И бързо се развалят .

Ее, чак пък да се развалят бързо, не бих казала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2019 г. в 2:19, Кико написа:

А на мен ми се стори, че са облаците ;) Всичко вече стана или става виртуално. 

Да, но как ще сложиш в лаптоп облак ? Нали трябва да работи и без интернет на нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bogomilpetkov написа:

Да, но как ще сложиш в лаптоп облак ? Нали трябва да работи и без интернет на нещо ?

Нещо не те разбрах. Интернет под път и над път. Изключая безплатния, варианти много, оператори много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Облак - ако се търси максимална сигурност.

2. SSD - ако се търси много пренасяне и приемлива сигурност.

3. HDD - единствено ако се търси много място за малко пари и няма да се пренася много.

Лично аз нямам толкова ценна информация но ако ми се наложи вземам Облак + SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Can Oa написа:

3. HDD - единствено ако се търси много място за малко пари и няма да се пренася много.

Не знам вие как пренасяте дискове, но аз никога не съм имал проблем с местенето на дискове - 2,5", 3,5" с/без кутия ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Не знам вие как пренасяте дискове, но аз никога не съм имал проблем с местенето на дискове - 2,5", 3,5" с/без кутия ...

не знам защо мислиш че аз съм имал - а и диска не е за тебе или мене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, цените на твърдите дискове и на SSD-та не са с чак толкова горяма разлика. Сравнявайки, горе-долу са на еднакви цени. Така че, остава ми само да реша дали да се защитя от местене. 

Благодаря на всички за насоките! :) Изключително полезни бяхте до един! Дано темата е полезна и за други неориентирани като мен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2019 г. в 2:19, Кико написа:

А на мен ми се стори, че са облаците ;) Всичко вече стана или става виртуално. 

И като закрият облака и всичко приключва. Примери много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, baitexpo написа:

Кои облаци са закрити ? Google, Microsoft, Amazon, iCloud,  Dropbox ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, baitexpo написа:

Вариант е да си качваш всичко в няколко облака. Няма нищо вечно. Нито HDD  са вечни, нито DVD. Имам съхранена информация и на HDD  дето са в шкафа ми и на DVD и в разни облаци, не един. По принцип Гъгъл е най-известния облак и ако умре Гугъл, трябва да умре и интернет в сегашната си форма. Аз не вярвам Гугъл да умре, щото така ще умре и целия свят.  Едни прости снимки се съхраняват най-лесно в Гугъл и най-сигурно.  Е, качеството може и да е различно, но ако искаме качество, варианти много. Няма нищо сигурно. За мен най-несигурни са HDD и DVD. Особено DVD  след няколко години се прецакват, дори да се опитваме да ги съхраняваме добре. Появяват се разни гъбички и край с информацията. Може би тук трябва добро съхранение, но никой обикновен потребител няма тая възможност. HDD  е добре, но умира почти от раз, а възстановяването на информация е несигурно и струва пари. SSD  казаха. Умира и това е.  Няма сигурност. Най-сигурно за мен е да се ползват всички тия носители и когато единия носител се прецака, веднага да се подновява. Почти няма вероятност и облака и HDD  и DVD  да умрат  в един и същи момент. Аз бях голям фен на RAID 1  и за мен това си е едно 0от най-добрите решения. Щото като ти се прецака единия хард диск, веднага вземаш мерки и не позволяваш да се загуби информация. Почти невъзможно е и двата HDD  да се прецакат в един и същи ден, освен ако не извършиш някакви малоумни действия. Затова RAID 1  за инфо. Вземаш си два еднакви диска, включваш ги както му е реда и си пазиш информнацията. Едновремено с това позлваш облак. Ако искаш, ползваш и външен HDD, DVD,  а защо не и флашка.  ИМаш си инфото на 5-6 носителя и не ти дреме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Кико написа:

RAID 1

На крипто вируса не му пречи.

За правилно съхранение на информация трябва да се подходи с добре обмислен план спрямо конкретна ситуация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.11.2019 г. в 0:31, Кико написа:

Нещо не те разбрах. Интернет под път и над път. Изключая безплатния, варианти много, оператори много. 

Ами как всичко ще е в облак без ССД или ХДД, например, ако нямаш интернет. Т.е. трябва да има някаква материална памет. ССД също е хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.11.2019 г. в 19:28, bogomilpetkov написа:

Ами как всичко ще е в облак без ССД или ХДД, например, ако нямаш интернет. Т.е. трябва да има някаква материална памет. ССД също е хардуер.

Аз казах - 4-5 носителя.  Не разбирам какъв е проблема. Снимки... ми то сега има флашки като HDD,  дето носиш на ключодържателя си. Не разбрах пак какъв е проблемът с облака. Мобилен интернет има навсякъде. В БГ има трима оператори, дето срещу скромна сума ти предоставят мобилен интернет. И не говоря всеки ден да си гледаш клипчета от тубата, а за това, за което мечтаеш - да си покажеш снимка, клип...когато нямаш стандартен интернет достъп. Вче ако ще си носиш хард диска на връх Мусала, за да покажеш снимка на геджето си, да. Ще трябва обаче да е голяма подготовка, най-вече за да те забележи, че може да качваш снимки и на Мусала. Човек, дори да нямаш за 5 минути интернет, само след 5 минути вече ще имаш!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...