Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Теорията на конспирацията - истина!

Препоръчан отговор

https://www.duma.bg/da-se-protivopostavim-na-novite-proyavleniya-na-fashizma-n203787?fbclid=IwAR17rLlHCpEHdJ37T4iavuWjHTKEuGqc1c6pcBX36t8BOtTc0BSryusjoMk

Излиза, че са верни данните, че идеята за ЕС е на Мартин Борман, идея, която да бъде осъществена след войната и с нея - едно различно, подмолно възраждане на нацизма!

Аз съм вбесена и възмутена! Гордеете ли се, че сте част от този "арийски съюз"? Приемате ли всички тези малоумия и хвърлянето на цялата вина за войната върху Русия? Нищо ли не значат за вас избитите в лагерите,  нарушенията на Версайския договор, "Кристалната нощ"........ ? У вас има ли капка човещина, питам?

От зор да се правите на антикомунисти, докарахте обратно кафявата чума!

Нищо чудно, че "Моята борба" и Вагнер вече не са забранени. В България бяха, поне допреди десетилетие! Кой нормален слуша Вагнер? Колко от вас вярват в нелепицата за черното слънце вътре в Земята? Във валкирии и подобни глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

Кой нормален слуша Вагнер?

Едно е съвсем сигурно - че който слуша Вагнер, не слуша чалга, за което ако трябва да е ненормален: ами струва си!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти всъщност чела ли си Моята борба? Вагнер че не си слушала е ясно.  Знаеш ли какво представлява Версайската система от договори?  Това е една 100%ва гаранция за нова война, умни хора са го казали още тогава. Знаеш ли какво представлява Германия преди Хитлер и какво този човек постига за нищо време.  45 години болшевишките орки лъгаха народа, че го водят към нещо, което германците постигнаха за 6. Как няма да го изкарат фашист,  расист... Само марсианец не го изкараха,  макар че вече и подобни тенденции има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Знаеш ли какво представлява Германия преди Хитлер и какво този човек постига за нищо време.

И с което доказа на практика, че властимащите по целия свят и в цялата история, се спукват от крадене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Michigan111 написа:

А ти всъщност чела ли си Моята борба? Вагнер че не си слушала е ясно.  Знаеш ли какво представлява Версайската система от договори?  Това е една 100%ва гаранция за нова война, умни хора са го казали още тогава. Знаеш ли какво представлява Германия преди Хитлер и какво този човек постига за нищо време.  45 години болшевишките орки лъгаха народа, че го водят към нещо, което германците постигнаха за 6. Как няма да го изкарат фашист,  расист... Само марсианец не го изкараха,  макар че вече и подобни тенденции има. 

Четох я, да, хвърлих едно око от интерес. Ами, скука и пълни глупости, а биографията му е напудрена. Не си заслужава да се чете.

Творчеството на Вагнер също не си заслужава - цялото е посветено само на скандинавската и германската митологии. Тоя е бил тотално обсебен от тях. Да не говорим пък за кръвосмешенията в рода Вагнер................

Да, знам какво е Версайския договор, то и нашият Ньойски е такъв, само че с тази разлика, че ние не истерясваме  и не палим войни, нито сме расисти.

Германия е могла просто тихо и кротко да си плаща репарациите. Но германците са алчни и стане ли дума за пари, откачат, да не говорим и че имат много изкривени представи за думите чест и достойнство. И аз не одобрявам договора, но не е това начинът.

Германия нищо не е постигнала. Постигна само война и омразата на целия свят.  Даге пътните мрежи не са били напълно завършени............... Дълга е тази тема, не ми се обсъжда сега. Но нямам какво да си кажа с един нацист.

преди 10 часа, sound написа:

Едно е съвсем сигурно - че който слуша Вагнер, не слуша чалга, за което ако трябва да е ненормален: ами струва си!!!

Предпочитам поп - фолк пред халюцинациите на един луд "композитор".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Четох я, да, хвърлих едно око от интерес. Ами, скука и пълни глупости, а биографията му е напудрена. Не си заслужава да се чете.

Творчеството на Вагнер също не си заслужава - цялото е посветено само на скандинавската и германската митологии. Тоя е бил тотално обсебен от тях. Да не говорим пък за кръвосмешенията в рода Вагнер................

Да, знам какво е Версайския договор, то и нашият Ньойски е такъв, само че с тази разлика, че ние не истерясваме  и не палим войни, нито сме расисти.

Германия е могла просто тихо и кротко да си плаща репарациите. Но германците са алчни и стане ли дума за пари, откачат, да не говорим и че имат много изкривени представи за думите чест и достойнство. И аз не одобрявам договора, но не е това начинът.

Германия нищо не е постигнала. Постигна само война и омразата на целия свят.  Даге пътните мрежи не са били напълно завършени............... Дълга е тази тема, не ми се обсъжда сега. Но нямам какво да си кажа с един нацист.

Анке,  още първото ти изречение е показателно за това що за личност си,  поставяш знак за равенство между "четох" и "хвърлих едно око".

За творчеството на Вагнер ми е ясно , че не те влече,  слушай си Азис,  Галена и подобни същества. 

А можели германците да си траят им да си плащат кротко. ... наведената глава сабя не я сече викаш. ... това е стадното мислене и единия от моментите, който различава стадото от народа.  

А иначе със всеки Фолксваген който видиш по улиците продължавай да си повтаряш как нищо не са постигнали.  Немската икономика от времето на Райха,  която работи и днес вероятно е по голяма от цялата наша.  

преди 8 часа, sound написа:

И с което доказа на практика, че властимащите по целия свят и в цялата история, се спукват от крадене.

Да. Но и също, че международните капитали спъват развитието на страните или го ограничават до толкова,  че пак те да имат контрол над самия капитал.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Anne написа:

https://www.duma.bg/da-se-protivopostavim-na-novite-proyavleniya-na-fashizma-n203787?fbclid=IwAR17rLlHCpEHdJ37T4iavuWjHTKEuGqc1c6pcBX36t8BOtTc0BSryusjoMk

Излиза, че са верни данните, че идеята за ЕС е на Мартин Борман, идея, която да бъде осъществена след войната и с нея - едно различно, подмолно възраждане на нацизма!

Идеята за обща Европа се оказва национал-социалистическа? Не съм изследвал въпроса, но – надали те първи са се сетили (не четох статията на социалистите).

Гордеете ли се, че сте част от този "арийски съюз"?

Какво му е лошото на един съюз на народите с арийски корен?

Нищо чудно, че "Моята борба" и Вагнер вече не са забранени. В България бяха, поне допреди десетилетие! Кой нормален слуша Вагнер?

Защо нормален да не слуша Вагнер?

Не знам Вагнер някога да е бил забранен за публично изпълнение. Чувал съм, че е забранен в Израел и че представителите на световното еврейство по света се чувстват обидени(???) от това, че се изпълнява музиката на световно признатия велик Вагнер. Забраняването на произведение на изкуството по политически причини... това на какво намирисва, Анне?

Ти еврейка ли си?

-----------------------------

Офтоп.

Според мен по-български е да се казва "Предположение (хипотеза) за заговор", отколкото "теория на конспирацията", което е дървен превод на нашите журналя на английското Conspiracy theory

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anne написа:

Браво на теб :) 

преди 10 часа, Anne написа:

Германия нищо не е постигнала.

:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, източноправославна българка и славянка.

Не ви се вярва, но в нормална България допреди десетилетие поне, никой у нас не беше чувал за Вагнер и неговите "опери". Имаше си забранени книги, дори в началните години на любимия ви "преход". "Моята борба" си беше забранена, Вагнер и всички други, свързани с нацизма - също. Не знам кога е пднала забраната за Вагнер.

Но е ФАКТ, че в периода, когато аз бях ученичка 1992 - 2004, в учебниците ми по музика Вагнер категорично не присъстваше. Учили сме за Моцарт, Бах, Бетовен, Брамс - тези са от германска и немскоезична страна. Но Вагнер - категорично не! Нито сме учили или чували за фестивала в Байройт.  Иначе сме изучавали композитори, които са били забранени при нацизма - Феликс Менделсон, Густав Малер, Игор Стравински.

Иначе, аз просто не съм фен на класическата музика, живеем във свободна страна и всеки има право на собствен музикален вкус. Това, че слушам поп - фолк (но не и Азис), не ме прави по - малко човек или българка.Също така харесвам и народната музика, знам и доста патриотични песни, някои още отпреди да тръгна на училище, благодарение на по - голямата ми сестра - "Де е България", "Високи сини планини", "Радецки", "Хубава си, моя горо", "Стани, стани юнак балкански",  "Къде си вярна, ти любов народна", "Боят настава", "Гласът на Пирин",  както и химна "Мила Родино". Знам и някои песни от годините на социализма "Една българска роза", "Бяла тишина", "Двама", "Белите манастири".

Също така съм чела доста автори, забранени от нацистите, и смея да твърдя, че те са леки, лесни и приятни за четене книги и автори, в сравнение с Адолф Хитлер. Прекрасни автори като Ерих Кестнер,  Феликс Залтен,  Виктор, Юго, Джак Лондон,  Оскар Уайлд, Владимир Набоков (имам романа "Лолита"). А сестра ми е голяма фенка на Алберт Айнщайн.

Чела съм и антивоенният роман "Сбогом на оръжията", страхотен е.

Харесвам и изкуството, което нацистите са забранили. Сега не мога да намеря точния списък, но сред забранените творци попадат Леонардо да Винчи и Винсент Ван Гог. 

А в архитектурата съм голяма фенка на стила "Ар деко".

Обожавам и истинското кино. Голяма мечта ми е да гледам някои филми, но заради тъпите права, ги няма в нета и не може да се гледат. Става дума за филмите  "Магьосникът от Оз", "Ниночка" с Грета Гарбо, "Великият диктатор"  с Чарли Чаплин, "Казабланка". Инче съм гледал миналата зима няколко филма, правени в нацистка Германия (не пропагандни), но не са лоши с изключение на един - "Der Kleine Grenzverkehr" - пълна пропаганда на г"германския културен човек",  какъвто всъщност не съществува. Гледах и един смешен пропаганден нацистки филм, който обясняваше, че древноегипетската култура била взаимствала от германската, умрях си от смях. Арийците били построили пирамидите, разбирате ли?

Мисля да гледам още един нацистки филм, та хубавода се посмея на арийското лицемерие. "Hitlerjunge Quex". голям морал, голямо нещо, спор няма.

За аутобани не ми говорете. Не се ядят, а и не са били и завършени.

Иначе, с удоволствие бих прочела "Манифестът" на Карл Маркс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Anne написа:

Не, източноправославна българка и славянка.

Пак гърмиш още в първото изречение,  как разбра, че си славянка?  Прочете го в учебниците?  А ако пишеше, че си марсианка пак ли щеше да го вярваш?  

Генетични изследвания показват , че във вените ни тече близо 50% тракийска кръв, ама Анка е славянка,  в никакъв случай тракийка. 

А славяните. ... са като извънземните,  всички ги знаят,  но никой никога не ги е виждал. ... нали са практикували трупоизгаряне, нормално един да не е намерен.  Ама явно са си горили и къщите,  градовете,  съкровищата. ... нищо не останало от славянското море.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти у ред ли си бе?

Има открити славянски артефакти, естествено е да са малко, те не са били материалисти, а повече по духовното. Славянството е факт, колкото и да не ти се вярва. Източноевропейските народи и езици са СЛАВЯНСКИ! На 24 май честваме деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Траки и славяни са живеели заедно, до идването на прабългарите. На територията на нашите земи с живеели траки, славяни, прабългари и келти.

Днес тракийци се наричат хората, които живеят в района на Южна България, наречен Тракия. Но те са също така и славяни. Изобщо българите сме много омешани, чисти арийци не сме, за твое съжаление.

Германия може да има всичките пари на света, но с тях не може да си купи уважение.

Ние поне можем да се гордеем, че сме един от двата народа, спасил своите евреи (другият е датският). Да, нямам нищо против евреите, особено реформистите, защото са цивилизовани и живеят в днешното време (едно от малкото неща, които не харесвам при евреите е, да ме извиняват, простотията, наречена шабат.) А и ние православните, сме близо до евреите, защото освен Новия завет, изповядваме и Стария.

От "Дискавъри" за първи път научих за Вагнер и простотията "Пръстенът на нибелунгите". Не познавам друг народ, толкова вманиачен по някакви си легенди и митове, които са просто едни красиви приказки за лека нощ. И ние имаме легенди и митове, но не ги приемаме за чиста монета и за исторически достоверни.

Нацистите даже на приказките са посегнали, пренаписали са ги, според тях сестрите на Пепеляшка били грозни, не, защото са лоши, а защото били славянки.🤣

Съжалявам, но по - красиви от славянските жени няма на света.

Вие верно ли вярвате в простотията за черното слънце? За арийците? За Атлантида?:lol6:

Нацистите са толкова глупави, че даже не правят разлика между комунизъм и социализъм. Аз съм със социалистически политически възгледи,  не комунистически.

Естествено, не припадам и по всичко западно, но и не отричам положителния принос и някои неща, които САщи други държави са дали на света.

А и германците много мразят Франция и френската култура, не могат да преглътнат, че нямат такъв красив град като Париж, нито такава опера като "Пале Гарние". И френските дворци са много по - красиви от немските. Обожавам Франция и френската култура.:inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

в нормална България допреди десетилетие поне, никой у нас не беше чувал за Вагнер и неговите "опери"

Бягай от тука бе. Това да не си ти, да не си го чувала. Ти сега ще кажеш и че доматите ги ям не с колците, а с коловете! haha.png

в учебниците ми по музика Вагнер категорично не присъстваше

Вагнер е хеви-метъл класик. Няма място в учебниците за деца. Даже Рахманинов не е за там.

Също така съм чела доста автори, забранени от нацистите, и смея да твърдя, че те са леки, лесни и приятни за четене книги и автори, в сравнение с Адолф Хитлер.

Е, това обяснява защо са били забранени. Нацистската идеология възпитава мечтата за образована свръхнация, не за Паулукуелщина.

Голяма мечта ми е да гледам някои филми, но заради тъпите права, ги няма в нета и не може да се гледат. Става дума за филмите  "Магьосникът от Оз", "Ниночка" с Грета Гарбо, "Великият диктатор"  с Чарли Чаплин, "Казабланка".

Честно ли?

Clipboard01.jpg.4163ace9d89fbb787df716e369659828.jpgClipboard012.thumb.jpg.dfe4eb2095a7cadb84e04c556e5eb23c.jpg

преди 9 минути, Anne написа:

Нацистите са толкова глупави, че...

Ти колко нацисти познаваш?

преди 10 минути, Anne написа:

Ние поне можем да се гордеем, че сме един от двата народа, спасил своите евреи (другият е датският).

В Декларацията на Народното събрание по случай 70 години от спасяването на българските евреи се казва: „Оценявайки обективно историческите събития, днес не може да се оспорва фактът, че 11 хил. 343 евреи са депортирани от Северна Гърция и Кралство Югославия, които тогава са под германска юрисдикция. Като осъждаме този престъпен акт, предприет от хитлеристкото командване, изразяваме съжаление, че не е било във възможностите на местната българска администрация да го спре.“ Както изтъква Кръстева, в тези две изречения се съдържат две основополагащи грешки: териториите, от които става депортацията, не са под „германска юрисдикция“, а под българска окупация, инициативата за изселването наистина е на нацистка Германия, но то е осъществено от българските власти и то след договор с Германия (спогодбата Данекер – Белев за изселването на 20 000 евреи).
Страната ни има, според основния акт на международното хуманитарно право по това време – Хагския правилник от 1907 г. – задължения по отношение на населението в тези земи. Задължения, които по отношение на евреите страната ни брутално е нарушила.
А на окупираните територии окупаторът, т.е. България, има според Кръстева неотменими задължения, произтичащи от Хагския правилник от 1907 г., по който България е била страна. Между тях са опазването на личните права, собствеността, реда и функционирането на такива неща като търговия, съобщения, здравеопазване и т.н. в окупираните територии. По никакъв начин окупаторът няма право да изселва население от тях, нито да го лишава от елементарни човешки права като право на безопасност и на живот, от които са били лишени единствено тамошните евреи.
Впрочем, в чл. 21 от Парижкия мирен договор, който урежда положението на България след войната, страната ни е направо назована „окупатор“, в него се говори за „вреди“, които България е причинила на Югославия и Гърция „чрез военни операции и военна окупация“.
Любимият довод на защитниците на това, че наистина е прискърбно, че евреите са били депортирани, но те не са били български поданици, следователно българската държава не е могла да ги защити, се разглежда обширно от Кръстева и ето извода от нейните разсъждения: „Въпреки че международното право оставя свобода на държавите да решат кои лица да приемат за свои поданици, по отношение на беломорските, вардарските и пиротските евреи са нарушени актуалните към онзи исторически период международно признати принципи и хуманни ценности за третирането на малцинствата и за недопускането на апатриди (т.е. лица без поданство). Така, от една страна, Царство България не приема … тези земи за окупирани и в резултат не признава произтичащите от Хагския правилник … права на гражданското население на победената държава, от които … трябва без ограничение да се ползват евреите. От друга …, макар че третира земите като анексирани, и населението като собствено, България отказва поданство само на една група от трайно установеното в тези земи население – евреите“.

Отделно много държави, за разлика от България, си спасяват евреите. Ама образованието ти е на такова ниво, че и горното ще ти дойде в повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Е, това обяснява защо са били забранени. Нацистската идеология възпитава мечтата за образована свръхнация, не за Паулукуелщина.

Каква образована свъхнация? С изключение на Гьоте (чела съм "Фауст") нито един от нацистките автори не е известен даже в наши дни в Германия, какво остава за по света. То и си представям какви са им творбите де, пълни с нацистка идеология.

Съжалявам, че за теб автори като Виктор Юго, Чарлс Дикенс, Хариет Бичер Стоу и много други са ниско ниво, зщотоне са. Те са писатели, които пишат за човещината.  Която изобщо не присъств в нацизма. Ако не си състрадателен, за мен не си човек.

За преименуването на Коледа на Празник на светлината пък нямам думи. Да се чуди човек какво са чествали тогава.

Ей ти списъкът с нацистките автори, няма и едно познато име:

https://en.wikipedia.org/wiki/Art_of_the_Third_Reich

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

на 20.11.2019 г. в 7:23, Anne написа:

че слушам поп - фолк (но не и Азис)

Че какво му е на Азис ? :) 

Това или това  не ти ли допада

на 20.11.2019 г. в 7:23, Anne написа:

Голяма мечта ми е да гледам някои филми, но заради тъпите права, ги няма в нета и не може да се гледат. Става дума за филмите  "Магьосникът от Оз", "Ниночка" с Грета Гарбо, "Великият диктатор"  с Чарли Чаплин, "Казабланка"

Ами не е много трудно да потърсиш , например

Spoiler

...

Редактирано от darkterminal
Правило 2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има открити славянски артефакти

Какви ? Къде ги видя ?

Славянството е факт, колкото и да не ти се вярва.

Да, факт е. Но факт, появил се след Екатерина велика и теорията на панславизма .

Това става след 17-ти век.

Преди 17-ти век никой никъде не е чувал за  "великото общество на славяни" .

Тук винаги права оговорката за племето "склавини" , живяло покрай бреговете на Днепър  и е било част от многото тогавашни племена, воювали с българите също.

Източноевропейските народи и езици са СЛАВЯНСКИ!

Тези народи са съществували много преди теорията на панславизма.

После някой е решил  да ги обедини , но ако се опиташ да сравняваш тези славянски народи, ще намериш много повече разлики отколкото прилики.

Резонен става въпроса... защо трябва да  търсим под вола теле след като такова няма ? ?

Траки и славяни са живеели заедно, до идването на прабългарите. На територията на нашите земи с живеели траки, славяни, прабългари и келти.

Днес тракийци се наричат хората, които живеят в района на Южна България, наречен Тракия. Но те са също така и славяни.

Би ли привела някакво доказателство за съществуването на "славяни " ?

Какво значи "също така траките са славяни" ???  Или са траки или са славяни.

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се разходиш по археологическите музеи из страната, ще ги видиш. Аз ходя по такива музеи и ги виждам, наред със тракийски, римски, гръцки и български артефакти от различните епохи.

Който кисне по музеи, научава много.:wink12:

Другите ти глупости не ми се коментират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Anne написа:

С изключение на Гьоте (чела съм "Фауст") нито един от нацистките автори не е известен даже в наши дни в Германия, какво остава за по света.

Защото българчетата си умират да четат Иван Вазов и Христо Ботев. Това не е показателно.

преди 28 минути, Anne написа:

Съжалявам, че за теб автори като Виктор Юго, Чарлс Дикенс, Хариет Бичер Стоу и много други са ниско ниво

Кой е тоя "теб"? Ти си тази, която отрича световни светила и нация повела цялото човечество към прогрес, включително захранила най-силните икономики в света, като САЩ с изнесените си мозъци. С малко късмет на една подводница, сега щеше да говориш немски и нямаше да ти хрумне да омаловажаваш геният и волята на нация известна със своята прецизност, дисциплина и амбиции.

преди 24 минути, miro20 написа:

панславизма

Политика, която комунизмът видимо е успял да посее в нестабилните умове.

преди 32 минути, Anne написа:

Ей ти списъкът с нацистките автори

Ти поискай на един немец или един китаец или един американец да ти изреди 20 български автори. Ще спрат на нула. Не знам какво си въобразяваш, че доказваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 22 часа, miro20 написа:

Че какво му е на Азис ? :) 

Това или това  не ти ли допада

Ами не е много трудно да потърсиш , например

Затвори скритото съдържание

...

Олелеееееееееееееееееее, благодаря ти страшно много з "Магьосникът от Оз"!  Имам само един проблем обаче-  Бит Комет програма ми я няма, отдавна не съм сваляла от"Замунда" и не знам с какво да сваля филма. :(  А искам да го гледам от адски много време.

Ако ми откриеш и другите филми, цена няма да имаш!

От миналата зима съм запалена по ретрото и гледам ретро кино от 30 - те и 40 - те години на 20 век.

Ще преглътна някак си, че няма субтитри.

Редактирано от darkterminal
Правило 2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обожавам Иван Вазов, той е любимият ми български писател.

Немски не искам да говоря. А български език!

Няма какво да уважавам нация, която още мълчи какви точно неща са ставали в "Берген - Белзен"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Няма какво да уважавам нация, която още мълчи какви точно неща са ставали в "Берген - Белзен"!

Уважаваш ли нация, която 40+ години мълча какви точно неща ставаха в Белене?

преди 15 часа, Anne написа:

Ще перифразирам един български комик - Това са си лично твои извращения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, A.com написа:

Уважаваш ли нация, която 40+ години мълча какви точно неща ставаха в Белене?

Ще перифразирам един български комик - Това са си лично твои извращения.

В "Белене" са изпращали врагове на народа, включително хора със фашистко и нацистко мислене. Няма какво да ги жаля. Няма как и да сравнявам  двата лагера, защото нямат нищо общо. В "Белене" не са изпращали жени и деца, нито е имало газови камери,  нито сексуални извращения, глад и ниска хигиена. За "Белене" се знае всичко.

Аз искам да знам за "Берген - Белзен". Не всички загинали там са починали от глад и болести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

В "Белене" са изпращали врагове на народа, включително хора със фашистко и нацистко мислене. Няма какво да ги жаля.

Цъ, цъ, цъ...

Ти си трагичен случай, да не кажа извратен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, A.com написа:

Цъ, цъ, цъ...

Ти си трагичен случай, да не кажа извратен.

Щото "Берген - Белзен" не е извратен, а? Даприбираш още и още "нежелани елементи"от райха,  макар лагерът да е препълнен и да му е малък капацитетът - това явно не е извратено.

Да оставиш хората със само едни дрехи и бельо, без възможност за пране - това не е извратено.

Да оставиш хората без право на лична хигиена, без достъп до топла вода, сапун, баня, нормални тоалетни и тоалетна хартия - това не е извратено.

Да оставиш хората да се мъчат от тежки болести или да умрат от студ - това не е извратено.

Да заставиш хората да гледат публични наказания и бесения - това не е извратено.

Да давашна хората да ядат помии - това не е извратено.

Персоналът на поверения ти лагер да се разхождат свободно пияни и въоръжени е в реда на нещата,  да изнасилват затворници - също.

Съжалявам, но нищо от тези неща не е станало в "Белене"! Някак си не вярвам ва здрави и прави дисиденти без никакви рани по себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Anne написа:

Щото "Берген - Белзен" не е извратен, а? Даприбираш още и още "нежелани елементи"от райха,  макар лагерът да е препълнен и да му е малък капацитетът - това явно не е извратено.

Да оставиш хората със само едни дрехи и бельо, без възможност за пране - това не е извратено.

Да оставиш хората без право на лична хигиена, без достъп до топла вода, сапун, баня, нормални тоалетни и тоалетна хартия - това не е извратено.

Да оставиш хората да се мъчат от тежки болести или да умрат от студ - това не е извратено.

Да заставиш хората да гледат публични наказания и бесения - това не е извратено.

Да давашна хората да ядат помии - това не е извратено.

Персоналът на поверения ти лагер да се разхождат свободно пияни и въоръжени е в реда на нещата,  да изнасилват затворници - също.

Съжалявам, но нищо от тези неща не е станало в "Белене"! Някак си не вярвам ва здрави и прави дисиденти без никакви рани по себе си.

О, ти имаш преки впечатления от случващото се в Белене през цялата му 45 годишна история. Там все здрави и прави дисиденти са влизали и все здрави и прави и без рани са излизали. Не знаех, че си чак толкова осведомена.

Ти лично уважаваш ли нацията, която се отрече от Димитър Талев? М?

Цитат

Новата политическа конюнктура променя политиката на България по Македонския въпрос изцяло и започва активна македонизация на Пиринския край. Талев е обявен за великобългарски шовинист и е изключен от Съюза на българските писатели. През октомври 1944 г. той е арестуван и е задържан в Софийския централен затвор (до края на март 1945 г.) Оттам е изпратен в „трудово-изправително селище“ в Бобовдол (до края на август 1945). Арестуван е отново през октомври 1947 г. След това здравословното му състояние се влошава. В изключително тежко състояние той е въдворен на работа в „трудово-изправително селище“ – „Куциян“ (до февруари 1948) г. Там Талев е щял да загине, ако не са го спасили съпругата му и сълагерниците (анархистът Христо Колев Йорданов – големия).[4]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...