Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Теорията на конспирацията - истина!

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Michigan111 написа:

Панславизма като геополитика започва още от времето на Екатерина Велика,  която за ужас на наша Анка,  макар и руска императрица е етническа германка  😂

Ей сега и тебе ще обяви за нацист нашата Анне, ти чете ли каква теория ми развива за Йосиф Сталин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, petie1 написа:

Ей сега и тебе ще обяви за нацист нашата Анне, ти чете ли каква теория ми развива за Йосиф Сталин?

Не, в тази тема ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Michigan111 написа:

Не, в тази тема ли? 

Е чети страница 9 събори ме от хилеж

преди 1 час, Anne написа:

Прост редник командва цяла армия, без да разбира от война,  а един Сталин се оказва по - умен и дава ръководството изцяло на генералите, те само му носят плановете за одобрение и обсъждане, иначе човекът си гледа политиката, а генералите му взимат всичките решения - до едни професионални!

Ето това ме разсмя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Сигурно знаеш, че комунизмът възниква във Франция. Свобода, братство, равенство.

Сигурно знаеш, че това е националният им девиз. Който поне е истински, за разлика от лицемерния на Германия

" Einigkeit und Recht und Freiheit" .

А Елцин е много за гордост, мда:

B55B7311FC9863C55607AB5C6ABD3E8AB1A6890A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petie1 написа:

Е чети страница 9 събори ме от хилеж

Ето това ме разсмя

Е, това е потресаваща неграмотност нейното.  Но какво да очакваш от личност, която пише "спирам да пиша и пиша на админите да изтрият темата", и веднага след това изстрелва още няколко коментара 😂😂 

Между другото, в последно време почнаха да развиват теории,  че видиш ли, немците не били толкова напред технически и в някои отношения дори много изоставали от съюзниците, въпреки че в тубата например има видео на първия контакт на един американски самолетен картечар с Месершмит 262 И реакцията му.  Но на такива като Анка това им стига, някой да го напише и вярват.  

преди 6 минути, Anne написа:

Сигурно знаеш, че това е националният им девиз. Който поне е истински, за разлика от лицемерния на Германия

B55B7311FC9863C55607AB5C6ABD3E8AB1A6890A

Анке,  бърка ли ти в очите Елцин 😂

Заяла си се с човека,  все едно той е извършил престъпленията за които призна. 

А човека просто  призна, че Катинското клане е дело на НКВД и се извини на поляците.  Той поне имаше доблест да се извини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Michigan111 написа:

Е, това е потресаваща неграмотност нейното.  Но какво да очакваш от личност, която пише "спирам да пиша и пиша на админите да изтрият темата", и веднага след това изстрелва още няколко коментара 😂😂 

Между другото, в последно време почнаха да развиват теории,  че видиш ли, немците не били толкова напред технически и в някои отношения дори много изоставали от съюзниците, въпреки че в тубата например има видео на първия контакт на един американски самолетен картечар с Месершмит 262 И реакцията му.  Но на такива като Анка това им стига, някой да го напише и вярват.  

Ме 262,Фау 1,Пантера, Тигър, Енигма и други, в началото на войната нямат аналог и Съюзниците бая зор виждат ама не и според Анне, те немците изостават сериозно чак към края по ред причини една от която е масово производство на некачествени но много на брой машини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето съюзниците разбиват кода на "Енигма", а Ме - 262 не става за летене, има ред технически неизправности. "Фау" - 1 ги прихващат и взривяват във въздуха, а атомната им програма е буквално смешка. Много неща са сбъркали и зле преценили, така е, като те пришпорват.

И не разбрах как така ме смятате за еврейка? Кое ми е еврейското? Сто пъти ви повторих, че съм българка и източноправославна вярваща. Кръщелното свидетелство ми ли искате? Кръстен съм именно по време на омразния ви социализъм, през 1986, когато съм била на две годинки. Даже ням да повярвате, но си помня кръщенето.:shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OFFFF

Полиноо тука ли си премести цирка да си търсиш мъж

зор а

Пепито ти е женен, нека да те е яд пък, никога няма да е твой хахаха

преди 4 часа, A.com написа:

Ще перифразирам един български комик - Това са си лично твои извращения.

болен мозък за лечение

преди 4 часа, A.com написа:

Цъ, цъ, цъ...

Ти си трагичен случай, да не кажа извратен.

ами затворена по цял ден и психясала отдавна и май добре яде бой от техните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв мъж те гони? Пуснах темата, защото ме вбеси статията на първа страница, и защото искам да видя какво е мнението на хората за пренаписването на този момент от историята.

Ти си болен мозък, че намесваш когото не трябва тук!

Теб историята не те вълнува, а само тъпите ти животни. Не коментирай тогава, ако обичаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Anne написа:

Какъв мъж те гони? Пуснах темата, защото ме вбеси статията на първа страница, и защото искам да видя какво е мнението на хората за пренаписването на този момент от историята.

Ти си болен мозък, че намесваш когото не трябва тук!

Теб историята не те вълнува, а само тъпите ти животни. Не коментирай тогава, ако обичаш.

мечтай си за Пепи

аз съм щастлива - за разлика от теб

тъпа си ти, не обиждай животните щото са по-умни от  тебе

преродената Ане Франк хаха повярва си

Ане Франк е била стойностен човек, а не търтей като теб

я да видим как татко пак ще вземе компа а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, haidukpikaso написа:

мечтай си за Пепи

аз съм щастлива - за разлика от теб

тъпа си ти, не обиждай животните щото са по-умни от  тебе

преродената Ане Франк хаха повярва си

Ане Франк е била стойностен човек, а не търтей като теб

Ти си вярвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

Съжалявам, но нищо от тези неща не е станало в "Белене"! Някак си не вярвам ва здрави и прави дисиденти без никакви рани по себе си.

ти там ли беше че знаеш, излагаш се вече

и правилно те баннаха админите на Фейсбук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, haidukpikaso написа:

ти там ли беше че знаеш, излагаш се вече

и правилно те баннаха админите на Фейсбук

Къде са ме баннали във фейсбук, бе?

Поучения от злобни вманиачени котколюбители не приемам!

Много знаеш ти каква би била сега Ане Франк.............. За твое сведение,  съм чела, че човек не води един и същи живот при всяко прераждане, това ти с твоя интерес би трябвало да го знаеш. И би трябвало също така да знаеш, че, хипотетично, мине ли човек през такова нещо като "Берген  - Белзен", вече не е същият. В смисъл, че човек след преживени такива несправедливости,  започва да мисли в посока правата на хората и опазването на историята, на истинската история.

Колкото до домакинстването, много пък знаеш Ане дали би се занимавала да готви и дали би работила физическа работа. Мога да ти кажа само, че в интелектуалния труд няма нищо срамно.

Върви да си гледаш там тъпата си котка, и не се обаждай неподготвена, че ставаш смешна. И уж четеш на тая тема и постваш всякакви неща, а не си чела явно нищо.

Аз пък ще си догледам филма "Великият диктатор". Чарли Чаплин е просто страхотен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2019 г. в 19:59, sound написа:

Едно е съвсем сигурно - че който слуша Вагнер, не слуша чалга, за което ако трябва да е ненормален: ами струва си!!!

Не разбрах с какво си струва опозицията на чалгата. То понятието "чалга" последните години е съвсем различно от понятието "чалга" само допреди десетина години. Сега вече си е баш чалга, умря хубавата музика, която се нааричаше поп-фолк. С нея умряха и хубавите текстове. Може би от там се почна - първо текстовете си заминаха, разбирай авторите, след това и музиката.   Ама вие през годините все чалга му викахте в противовест на западни глупости. 

А по-големи простотии от западната музика, която ни се налага + текстовете, няма. Това е чумата на днешния ден - джендърските простотии, изразени чрез музиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кико написа:

Не разбрах с какво си струва опозицията на чалгата. То понятието "чалга" последните години е съвсем различно от понятието "чалга" само допреди десетина години. Сега вече си е баш чалга, умря хубавата музика, която се нааричаше поп-фолк. С нея умряха и хубавите текстове. Може би от там се почна - първо текстовете си заминаха, разбирай авторите, след това и музиката.   Ама вие през годините все чалга му викахте в противовест на западни глупости. 

А по-големи простотии от западната музика, която ни се налага + текстовете, няма. Това е чумата на днешния ден - джендърските простотии, изразени чрез музиката.

Остави ги, простаците още си мислят, че сме 2000 година и попфолкът е тип Луна, Петра и Валдес. Те не знаят какво е истински поп- фолк. 2001 - 2007 са си близали раните от изборните загуби на СДС и мъката, че България зави почти към социализма. Не искат да ги помнят тези години, имат амнезия. За тях животът почва от появата на ГЕРБ и свети Бойко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Anne написа:

Остави ги, простаците още си мислят, че сме 2000 година и попфолкът е тип Луна, Петра и Валдес. Те не знаят какво е истински поп- фолк. 2001 - 2007 са си близали раните от изборните загуби на СДС и мъката, че България зави почти към социализма. Не искат да ги помнят тези години, имат амнезия. За тях животът почва от появата на ГЕРБ и свети Бойко.

По-скоро за тях чалга е общо понятие, включващо и изброените и стойностните заглавия, текстове и изпълнители. Чалга се определя по типа музика, когато е изгодно или по типа текст, когато не е изгодно. Тоест, взема се едно от двете - текст или музика, за да се определи като чалга.  Последните години се взема и името на издателя, за определянето на даден тип песен или музика като чалга. Реално, ако не се знае издателя, изпълнителя или не се разбира текста, едно такова произведение трудно може да бъде определена като "чалга". Разбирам, че последните няколко години нещата се промениха и реално поп-фолка, който слушахме преди 10-15 години, вече го няма. Няма текст, няма и музика вече. Останаха ни само някои сърбо-хърватски изпълнения, които могат да се оприличат на поп фолк. Например аз много си харесвам произведенията на Александра Прийович. За мен тя е Цеца на 21 век. Дори гласът и наподобява тоя на Цеца. Отделно, че почти никоя от песните и не ме дразни. Напротив, харесвам си всички. 

Поздрав:

Между другото, това е лека препратка и към Вагнер ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кико написа:

поп-фолк.

Самото свързване на попа с фолка е чалга. Вагнер е друг вид фолк. Когато се омешат различните стилове се получава чалга. Тук не става въпрос за текстовете на песните, а за музиката.

Понятията: чалга, конспирация и ред други говорят, че този който ги ползва е медийно обвързан. Да се измислят някакви приемливи понятия, за да се прикрие някакъв вид халтура, не прави същата култура. Не всяка българска песен е чалга, но и не всяка поп-фолк е култура.

Що се касае за наличието на дадена конспирация, то този който повдига тема прави такава. Днес е модерно да се възмущаваш и търсиш "под вола теле".

Конспирация няма. Има само и единствено интереси. Това, че чужди интереси не са ти по вкуса, то това е друга тема. Да се правиш на модерен и ползваш медийни похвати, за да покажеш своя гражданска позиция е масово явление сега. Именно в това се състои чалгата. Някой нямат ясна позиция, а се опитват да привлекат внимание.

Историята по своята същност са определени факти разтълкувани от някой. За да си исторически истински, то не е само като цитираш определена статия, а направиш труд базиран на конкретни факти. Да предлагаш своята истина като абсолютна е малко или много да афишираш себе си, а не да споделиш своята позиция. Няма лошо в това, но да си краен е признак на малоумие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ДИоNД написа:

Самото свързване на попа с фолка е чалга. Вагнер е друг вид фолк. Когато се омешат различните стилове се получава чалга. Тук не става въпрос за текстовете на песните, а за музиката.

Понятията: чалга, конспирация и ред други говорят, че този който ги ползва е медийно обвързан. Да се измислят някакви приемливи понятия, за да се прикрие някакъв вид халтура, не прави същата култура. Не всяка българска песен е чалга, но и не всяка поп-фолк е култура.

Що се касае за наличието на дадена конспирация, то този който повдига тема прави такава. Днес е модерно да се възмущаваш и търсиш "под вола теле".

Конспирация няма. Има само и единствено интереси. Това, че чужди интереси не са ти по вкуса, то това е друга тема. Да се правиш на модерен и ползваш медийни похвати, за да покажеш своя гражданска позиция е масово явление сега. Именно в това се състои чалгата. Някой нямат ясна позиция, а се опитват да привлекат внимание.

Историята по своята същност са определени факти разтълкувани от някой. За да си исторически истински, то не е само като цитираш определена статия, а направиш труд базиран на конкретни факти. Да предлагаш своята истина като абсолютна е малко или много да афишираш себе си, а не да споделиш своята позиция. Няма лошо в това, но да си краен е признак на малоумие.

Чалга се употребва от началото на демокрацията. Отначало това понятие бе валидно за София. От там и тръгна понятието "чалга". Лично аз допреди десетина години така и не  приемах това определение, щото правех разграничение между пошлото и весело и това, което имаше стойност. Навремето имаше текстописци. Имаше и авторска музика. Дори да не е била авторска, тя не бе "индианска".  Но всичко това бе поставяно под общ знбаменател и то главно от софийската общност. В един момент си наложиха мнението и вече всяка българска музика, различна по звучение от западната джендерология или издавана от компания, свързвана с пошлото, се нарича "чалга". Това е днешното определение за чалга.  Разбира се, тия, дето спечелиха малката борба с чалгата, разширяват влиянието си и вече не само балканската същност на чалгата е под ножа, а и пошлото поведение на политици, певци, музиканти и изобщо индивиди. 

Затова аз смятам, че понятието "чалга" вече е изтъркано. Трябва да се търсят нови определения за пошлостта, защото сега поставяме под общ знаменател не само пошлост, а и всички инакомислещи! И ето, пак опираме до нацизма, фашизма, джендърите... и като  казах "джендъри", то трябва да се замислим в коя категория са те! Чалгаджии ли са, или какви? Щото според твоите разбирания, джендарите са чалгаджии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Кико написа:

Щото според твоите разбирания, джендарите са чалгаджии!

Да, така е. Много хора под звученето на определена песен не съзират текста в песента, поради това, че не разбират дадения език. За основоположник на чалгата се счита бог да го прости Тодор Колев, но това не е така. Друга тема. Тя е свързана с таланта на даден артист да осмее определени модни течения.

Самата дума чалга придоби по-общо значение свързано с поклонение към чужда култура и в последствие превърнала се в българска халтура.

Да се обвързва обаче национализма с фашизма е доста грубо. Всеки от нас е малко или много нацист, т.е. изпитва някаква гордост, че е от определена нация.

Насилственото налагане на дадена националност над други е фашизъм. Немците разбраха по-доста труден начин своето безумие да следват един безумец лансиран от определен вид не благородни хора. Да се съди за цялата им нация по определени техни малоумници е твърде крайно и не е приемливо.

Всеки знае за така наречената конспирация на определени родове, но това е архаичен подход, за да се насочи общественото мнение към едно бъдеще.

В световен аспект, липсва идея на къде да бъде насочена цивилизацията. Пак са се сформирали два лагера и т.н. и да се мисли, че това е плод на някаква конспирация, то само и единствено показва заблудата, а не действителността. От това кой има полза?! Само и единствено тези които живеят на кредит. Ползва се шопския нрав: Имал си дал си.

Всичко опира до това: На кои хора ще си довериш спестяванията, на кои хора ще позволиш да ползват твоите ресурси и т.н. Кои ще придобия някаква собственост по територията на България. Това касае нас българите. Вижте на кои им се отпускат някакви концесии и ще разберете как все още се източват някакви остатъчни ресурси от българските земи. Да се набива в съзнанието на българина, че Европа отпуска помощи е грешно. Да се мисли, че българина не може да стопанисва също  е грешно и именно въпросните чалгари доведоха България до един не желан имидж на същата. Определени политически кръгове стопиха малкото спестявания на българите и направиха така, че децата им да са слуги на чужди култури и прочие. А такива които търсят някаква конспирация в това наливат още и още масло в огъня. Това е малоумие. Техния патос и прочие не им прави чест и удобно прикрити под някакъв свой недъг постъпват чалгарски, т.е. не по български. Срамота!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anne написа:

Каква свобода са имали в Африка във френските колонии? Или може би братство? Едно хубаво нещо от Наполеоновите войни е че Луизиана вече не е френска колония. Продадена е. После САЩ защо била богата държава. Едни Аласка продават, други Луизиана

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Покупка_на_Луизиана?wprov=sfti1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Michigan111 написа:

А човека просто  призна, че Катинското клане е дело на НКВД и се извини на поляците.  Той поне имаше доблест да се извини. 

Борис Елцин, който е известен с това, че рядко е засичан с по- малко от два промила алкохол в кръвта, успя все пак да извърши едно доблестно дело. И това беше, когато пред лицето на смъртта, освободен от гадното задължение да спазва обещанията си към краварските си господари, той посочи за свой приемник Владимир Путин, а не собственото си мекеренце Борис Немцов! Което планираше да довърши Русия.

Интересни са и думите на един друг човек, пред лицето на същата тази Смърт. Збигнев Бжежински, човека който прекара целия си живот в кроежи за унищожението на Русия, препоръча на САЩ да спре с тези опити и да търси сближаване, и затопляне на отношенията. Мдамм, човек е честен чак когато си даде сметка, че вече няма какво да загуби.

Не е зле и вие да се позамислите, господа пренаписвачи на историята. Вие също сте смъртни, а Него още никой не е успял да го излъже. Вече бяхте хванати в лъжа за произхода на думата "славяни"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Anne написа:

Олелеееееееееееееееееее, благодаря ти страшно много з "Магьосникът от Оз"!  Имам само един проблем обаче-  Бит Комет програма ми я няма, отдавна не съм сваляла от"Замунда" и не знам с какво да сваля филма. :(  А искам да го гледам от адски много време.

Ако ми откриеш и другите филми, цена няма да имаш!

От миналата зима съм запалена по ретрото и гледам ретро кино от 30 - те и 40 - те години на 20 век.

Ще преглътна някак си, че няма субтитри.

Уж си умно момиче пък те затрудняват някакви си торенти и търсене в тях. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, _Belial_ написа:

Не е зле и вие да се позамислите, господа пренаписвачи на историята. Вие също сте смъртни, а Него още никой не е успял да го излъже. Вече бяхте хванати в лъжа за произхода на думата "славяни"...

Като сме били хванати в лъжа , защо се направи че не прочете последния ми коментар към теб? Някакво разумно обяснение на феномена с липсата на следи от славянското море? Не можеш,  а знам че искаш.  И като по лесно "хванати в лъжа, пренаписвачи".... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, _Belial_ написа:

И това беше, когато пред лицето на смъртта, освободен от гадното задължение да спазва обещанията си към краварските си господари, той посочи за свой приемник Владимир Путин, а не собственото си мекеренце Борис Немцов!

Първо, да мислиш че Елцин е ПОСОЧИЛ наследника си е .. детински наивно . Отдавна службите /непроменени и непокътнати от никакви перестройки и промени/ посочваха кой да е.

Второ - да наричаш Борис Немцов мекеренце е... тъпо, да не кажа гнусно .

Но поне е ясно че хал хабер си нямаш за процесите в Русия.

току-що, Michigan111 написа:

Не можеш,  а знам че искаш.  И като по лесно "хванати в лъжа, пренаписвачи".... 

Остави го . Тоя е жертва на старата соц пропаганда и лъжи. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които не знаят: причината евреите да искат забраняване на Вагнер, е че той е бил любим композитор на Хитлер.

Други причини няма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...