Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Монитор Acer Nitro VG240YPbiip, 23.8" - струва ли си?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предусещайки риска да пропусна истерията около Черния Петък реших, че искам да си взема бюджетния монитор на мечтите ми от около 5 месеца.

Принцесата се казва Acer Nitro VG240YPbiip, 23.8". Ситото ми беше нагласено главно спрямо следните характеристики:

• IPS матрица;
  • 144Hz честота на опресняване;
  • 1ms време за реакция;
  • 24"

Едва ли е вече тайна, че ще играя на него.

Проблемът е там, че около две секунди след като взех решението се случи неизбежното и започнаха да ме ядат съмненията, че правя правилното нещо, съпътствани от крехките ми, опорочени детски спомени и чувството за срам, което ме обхваща когато пътувам за две спирки без билет в автобуса.

Заради това реших да постъпя умно и културно и пих две ракии. След това седнах да Ви питам за Вашите съвети и опит - виждали ли сте такъв монитор, имате ли, имате ли по-добър, как мислите че би се представил срещу insert_monitor_name_here и така нататък. Опорна точка на дискусията е цената от 370 лева, за която го намерих. Мога да се самомотивирам и да бръкна най-много със 100 лева по-дълбоко ако предложението Ви е наистина сексапилно и осъзная колко съм бил заслепен.

Знам, че 27-инчов модел може и да е по-добре, но бюрото ми не е много голямо и след покупката си ще имам два монитора. Въпреки това, последното от по-горния абзац важи - ако предложението Ви наистина си струва, бих дал около 600 лева за 27-инчова версия. Ще продам пералнята на съседите, те от 4 години са я изнесли и седи до входната им врата.

Благодаря Ви за отделеното време, внимание и поучение. Хубави празници, Весела Коледа, Весела Лечева и да сте живи и здрави.

Ангел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без други уточнения...Не си струва. Вече ако притежаваният от Вас компютър, е с достатъчна производителност да му "напълни" херците, тогава - да. Ако не, тогава просто ще се избира по характеристики, в които честотата на опресняване не е включена. Но все пак, тъй като явно става въпрос за избор на монитор, а в случая не сте посочили няколко такива, с които да направя сравнението...Последно, струва си спрямо кое, или търсите само препоръки в даденият ценови клас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, sliderum написа:

Без други уточнения...Не си струва. Вече ако притежаваният от Вас компютър, е с достатъчна производителност да му "напълни" херците, тогава - да. Ако не, тогава просто ще се избира по характеристики, в които честотата на опресняване не е включена. Но все пак, тъй като явно става въпрос за избор на монитор, а в случая не сте посочили няколко такива, с които да направя сравнението...Последно, струва си спрямо кое, или търсите само препоръки в даденият ценови клас?

В момента няма да мога да запълня херците, категорично - видеокартата ми е G-Force GTX Gigabyte Windforce 4GB и вече не се справя изобщо добре, но през пролетта планирам да купя 1070Ti, 2070 или някакъв AMD еквивалент, не съм решил вече (стига ли това, че упоменах модела на сегашната и на планираните за покупка видеокарти, или би било по-добре да дам показателите на цялата конфигурация). Заради това съм включил честотата на опресняване в характеристиките. Използвам момента да си купя монитор, защото мисля, че цените са спаднали доста в последните няколко години, а и заради настоящия сезон на промоциите.

Но това явно е ясно, защото съм го написал. Както става ясно и че става въпрос за избор на монитор. Особено ясно съм написал и че очаквам предложения в дадения ценови клас, които да отговарят на дадените най-важни за мен характеристики. Добавих и че също така съм заинтересован в 27-инчови модели, но по-малко, защото работната ми площ е малка и трудно ще ги побирам.

Ако искате можете просто да ми кажете дали мониторът е качествен или не или дали има по-добри попадения на пазара спрямо ценовия диапазон. Можете да ми дадете друг продукт за сравнение, може и да не го правите - зависи от нивото на комфорт, в което живеете и пребивавате в Интернет. Не е моя работа. Не съм дал точни изисквания как искам да ми се отговаря. Нарочно написах поста с хумористичен характер. Това дразни ли по някакъв начин?

Дойдох тук, за да поискам съвет от хора, за които смятам че имат космически по-високо ниво на разбиране в тази сфера от мен и исках да използвам знанието им. Но не и за да подчертава някой моите ниски компетенции по темата, камо ли уменията ми по изразяване в писмен вид.

Благодаря за отговорите Ви и коментарите ПО темата, надявам се да получа още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Angel Simeonov написа:

G-Force GTX Gigabyte Windforce 4GB

преди 21 минути, Angel Simeonov написа:

стига ли това, че упоменах модела на сегашната и на планираните за покупка видеокарти

Ти как мислиш? Дали стига? 

П.П. Виж сега, хареса ми хумора в увода, но има доста неясноти. За мен бюджет в рамките на 370-600 лева е доста разтеглив. Не става ясно какъв монитор притежаваш в момента и размерът на бюрото. За видеото е ясно, че няма човек на тази планета, който да разгадае точният модел от раз. 

П.П.П. Относно твоят избор - като знам кой произвежда матриците за Ейсър винаги пасувам. Аз лично не бих го взел. Можеш да ми се довериш, а можеш и да пиеш две ракии и да хващаш пътя. Ако си в състояние. 

Чао.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Jorge написа:

Ти как мислиш? Дали стига?

Прав си, не съм сложил пълния модел. Извинявай. 960.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N960WF2OC-4GD-rev-10#ov

Оттук поне получих едно "не", което прави поста със 100% по-полезен от този на предишния член на форума.

Ще събера два монитора на бюрото, ще стане. Сегашният ми е AOC I2476VWM 23.6".

Някаква друга метрика нужна ли е за генерирането на повече информация?

Благодаря за ракията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цената е добра, разликата със наличният монитор май е само тази в честотата, в качеството на образа едва ли ще има разлика. Според мен обаче, цените на такива модели ще продължат да спадат, предвид, че с течение на времето ще я натискат надолу примерно 27 инчовите модели с 1440р резолюция, които пък ще бъдат натискани от поевтиняващите 4К модели и така. Да не споменавам, че вече започват да се предлагат и още по-оверклокнати по честота монитори със 165-200-240 херца. Не знам кога планирате подмяна и на видеокартата, според мен е по-добрият вариант, когато купувате, да вземете и двете неща заедно, дотогава да се задоволите със сегашният монитор, който е доста добър и да поспестите някой лев за онази покупка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от BabaKoika
      Привет,

Това е първият ми пост, извинявам се, ако не съм в правилната секция!

Наскоро получих стар BenQ w1070 прожектор. Всичко работи перфектно, но на картината се появяват перпендикулярни вертикални черни линии на равно разстояние една от друга. Интересното е, че изчезват, ако на няколко пиксела отляво цветът е черен (при друг тъмен цвят избледняват). Мисля, че проблемът не е свързан с драйвъри или кабели (линиите се появяват в началния скрийн на прожектора също). От малкото, което успях да намеря в гугъл, повечето хора смятат, че проблема е свързан с електричеството в прожектора.
      Отварях прожектора, но не мога да видя нищо нередно (нямам големи знания в тази област)!
      Прикачам снимка, която намерих в интернет от човек със същия проблем, но за съжаление без решение. Можете да забележите как линиите не се появяват по очертанията на прозореца (в неговия случай е отдясно)

Надявам се проблемът да е лесно решим и да съм уцелил правилното място за намирането на съответното решение  
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      най-сбито, дойде моментът да помисля за комфортния си и пълноценен сън и смятам, че първата стъпка е покупката на достатъчно качествени легло и матрак, които да ми помогнат да започна да спя повече и да не се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал. Проблемът обаче е, че до момента никога не съм правил такава покупка, ползвал съм си старото легло, което не е с матрак, тъй като до момента сънят ми беше нещо между другото и с две думи ситуацията ми е "тъмна Индия". Изборът на пазара е меко казано голям, но ми се иска да чуя мнения на хора, които вече са го играли този мач.
      Нямам някакви особени изисквания относно цветове, външен вид и дизайн. Общо взето ми е все тая как изглежда леглото, стига да е качествено и да ми е удобно. Това, което ми се иска е следното:
      1. Наклонена табла. Бил съм по командировки в хотели с легла с абсолютно права рамка и както и да се наглася, все не ми е удобно. Затова и много държа таблата да има някакъв наклон, който да позволява по-малко напрежение във врата при гледане на телевизия, четене на книга и т.н
      2. Размер 140/160 на 200, тоест не търся единично легло.
      За да не съм голословен, прилагам линкове на това, което съм гледал до момента, пък да видим дали съм се ориентирал правилно.
      Вариант 1 - Легло с ламелна скара Неапол - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 2 - Легло с подматрачна рамка Лаура - 339 лв - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 3 - Спален комплект Лаура 160/200, Лаура, 160/200, дъб сонома + антрацит гланц | Мебели Виденов (videnov.bg) - като промоцията му изтича в 12 нощес, та нямам много време за умуване.
      Отделно идва и въпросът с матраците. Не държа да е двулицев, но и не искам да е прекалено мек. По-скоро бих се ориентирал към нещо умерено, със сигурност не бих купил матрак, в който потъваш. Какво бихте препоръчали?

• от Frozenangell
      Здравейте, има ли фолио или протектор ( матиран ),който може да се сложи на един 23-24 инчов монитор или такова нещо няма.
      Благодаря предварително.
    • от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване