Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предусещайки риска да пропусна истерията около Черния Петък реших, че искам да си взема бюджетния монитор на мечтите ми от около 5 месеца.

Принцесата се казва Acer Nitro VG240YPbiip, 23.8". Ситото ми беше нагласено главно спрямо следните характеристики:

• IPS матрица;
  • 144Hz честота на опресняване;
  • 1ms време за реакция;
  • 24"

Едва ли е вече тайна, че ще играя на него.

Проблемът е там, че около две секунди след като взех решението се случи неизбежното и започнаха да ме ядат съмненията, че правя правилното нещо, съпътствани от крехките ми, опорочени детски спомени и чувството за срам, което ме обхваща когато пътувам за две спирки без билет в автобуса.

Заради това реших да постъпя умно и културно и пих две ракии. След това седнах да Ви питам за Вашите съвети и опит - виждали ли сте такъв монитор, имате ли, имате ли по-добър, как мислите че би се представил срещу insert_monitor_name_here и така нататък. Опорна точка на дискусията е цената от 370 лева, за която го намерих. Мога да се самомотивирам и да бръкна най-много със 100 лева по-дълбоко ако предложението Ви е наистина сексапилно и осъзная колко съм бил заслепен.

Знам, че 27-инчов модел може и да е по-добре, но бюрото ми не е много голямо и след покупката си ще имам два монитора. Въпреки това, последното от по-горния абзац важи - ако предложението Ви наистина си струва, бих дал около 600 лева за 27-инчова версия. Ще продам пералнята на съседите, те от 4 години са я изнесли и седи до входната им врата.

Благодаря Ви за отделеното време, внимание и поучение. Хубави празници, Весела Коледа, Весела Лечева и да сте живи и здрави.

Ангел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, че щом ще цакаш съседите ще ти препоръчаме друг монитор. По-скъп и по-хубав.:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без други уточнения...Не си струва. Вече ако притежаваният от Вас компютър, е с достатъчна производителност да му "напълни" херците, тогава - да. Ако не, тогава просто ще се избира по характеристики, в които честотата на опресняване не е включена. Но все пак, тъй като явно става въпрос за избор на монитор, а в случая не сте посочили няколко такива, с които да направя сравнението...Последно, струва си спрямо кое, или търсите само препоръки в даденият ценови клас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

Без други уточнения...Не си струва. Вече ако притежаваният от Вас компютър, е с достатъчна производителност да му "напълни" херците, тогава - да. Ако не, тогава просто ще се избира по характеристики, в които честотата на опресняване не е включена. Но все пак, тъй като явно става въпрос за избор на монитор, а в случая не сте посочили няколко такива, с които да направя сравнението...Последно, струва си спрямо кое, или търсите само препоръки в даденият ценови клас?

В момента няма да мога да запълня херците, категорично - видеокартата ми е G-Force GTX Gigabyte Windforce 4GB и вече не се справя изобщо добре, но през пролетта планирам да купя 1070Ti, 2070 или някакъв AMD еквивалент, не съм решил вече (стига ли това, че упоменах модела на сегашната и на планираните за покупка видеокарти, или би било по-добре да дам показателите на цялата конфигурация). Заради това съм включил честотата на опресняване в характеристиките. Използвам момента да си купя монитор, защото мисля, че цените са спаднали доста в последните няколко години, а и заради настоящия сезон на промоциите.

Но това явно е ясно, защото съм го написал. Както става ясно и че става въпрос за избор на монитор. Особено ясно съм написал и че очаквам предложения в дадения ценови клас, които да отговарят на дадените най-важни за мен характеристики. Добавих и че също така съм заинтересован в 27-инчови модели, но по-малко, защото работната ми площ е малка и трудно ще ги побирам.

Ако искате можете просто да ми кажете дали мониторът е качествен или не или дали има по-добри попадения на пазара спрямо ценовия диапазон. Можете да ми дадете друг продукт за сравнение, може и да не го правите - зависи от нивото на комфорт, в което живеете и пребивавате в Интернет. Не е моя работа. Не съм дал точни изисквания как искам да ми се отговаря. Нарочно написах поста с хумористичен характер. Това дразни ли по някакъв начин?

Дойдох тук, за да поискам съвет от хора, за които смятам че имат космически по-високо ниво на разбиране в тази сфера от мен и исках да използвам знанието им. Но не и за да подчертава някой моите ниски компетенции по темата, камо ли уменията ми по изразяване в писмен вид.

Благодаря за отговорите Ви и коментарите ПО темата, надявам се да получа още.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Angel Simeonov написа:

G-Force GTX Gigabyte Windforce 4GB

преди 21 минути, Angel Simeonov написа:

стига ли това, че упоменах модела на сегашната и на планираните за покупка видеокарти

Ти как мислиш? Дали стига? 

П.П. Виж сега, хареса ми хумора в увода, но има доста неясноти. За мен бюджет в рамките на 370-600 лева е доста разтеглив. Не става ясно какъв монитор притежаваш в момента и размерът на бюрото. За видеото е ясно, че няма човек на тази планета, който да разгадае точният модел от раз. 

П.П.П. Относно твоят избор - като знам кой произвежда матриците за Ейсър винаги пасувам. Аз лично не бих го взел. Можеш да ми се довериш, а можеш и да пиеш две ракии и да хващаш пътя. Ако си в състояние. 

Чао.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Ти как мислиш? Дали стига?

Прав си, не съм сложил пълния модел. Извинявай. 960.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N960WF2OC-4GD-rev-10#ov

Оттук поне получих едно "не", което прави поста със 100% по-полезен от този на предишния член на форума.

Ще събера два монитора на бюрото, ще стане. Сегашният ми е AOC I2476VWM 23.6".

Някаква друга метрика нужна ли е за генерирането на повече информация?

Благодаря за ракията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е добра, разликата със наличният монитор май е само тази в честотата, в качеството на образа едва ли ще има разлика. Според мен обаче, цените на такива модели ще продължат да спадат, предвид, че с течение на времето ще я натискат надолу примерно 27 инчовите модели с 1440р резолюция, които пък ще бъдат натискани от поевтиняващите 4К модели и така. Да не споменавам, че вече започват да се предлагат и още по-оверклокнати по честота монитори със 165-200-240 херца. Не знам кога планирате подмяна и на видеокартата, според мен е по-добрият вариант, когато купувате, да вземете и двете неща заедно, дотогава да се задоволите със сегашният монитор, който е доста добър и да поспестите някой лев за онази покупка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Wuzaka 69
      Здравейте,днес се преместих да живея другаде,та свързах си всичко на компютъра-мишка,клавиатура,двата монитора,колони и всичко друго.
      Обаче,щом включа компютъра,към нито един от двата монитора не идва картина,показва,че няма сигнал,клавиатурата светва,но мишката не работи.
      Пробвах стария компютър,той работи,но новия,не.
      Искам да кажа,че компютъра го ползвах,няколко часа,преди да го изключа и всичко си беше наред.
      След като се преместих,реших да го включа,за да го ползвам,но не искаше да покаже картина,както обясних по -горе
      Благодаря ви предварително.

• от iletoo66
      Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм  и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е ACER . Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F3 и F4 ,  Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.
      ВЕРСИЯТА НА ЛАПТОПА МИ Е ACER СЪС WINDOWS 10 ВЕРСИЯ 1809
    • от zonaxxx1
      Намерих тази обява в нета и не съм много сигурен дали си заслужава  парите. Освен това мисля че лаптопа е имал двама собственици вече и аз може би ще съм третият. Причината за това съмнение е че няма оригиналните драйвери за лаптопа. А и ме уверява че при преинсталация лаптопа щял да си ги дръпни  чрез Windows Update, което не ми е ясно как ще стане без драйвери за интернет?

• от Veselin Chokoev
      Здравейте,
      ще се радвам да получа насоки за избор на монитор: 
      Настоящата компютърната конфигурация е:
      http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-550-aero-itx-2g-oc-v809-2466r
      http://www.vario.bg/intel-pentium-g4600-bx80677g4600
      http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-8gb-cmk8gx4m1a2400c14
      http://www.vario.bg/gigabyte-ga-b250m-d3h

Компютърът го използвам за:
      - интернет, поддръжка на няколко мои сайта. 
      - филми и онлайн телевизии;
      - игри - не;
      Бюджетът - до 700 лв.
      Размер около 27" 
      Бюджетът и размерите може да варират.
      Прекарвам доста часове на компютъра, та по възможност да е нежен за очите

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване