Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искал да разбера дали има сайт или книжарница която предлага четенето на книги онлайн като електронни? Би било полезно за мен и за детето ми :) Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, peshomiroslavov написа:

Здравейте! Бих искал да разбера дали има сайт или книжарница която предлага четенето на книги онлайн като електронни? Би било полезно за мен и за детето ми :) Благодаря

https://chitanka.info/За предпочитане е да се свалят и четат  с kindle,или друго подобно устройство.На компютър или  таблет  хич не е добре за очите,пък и не е удобно..........:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Слави Маринов написа:

https://chitanka.info/За предпочитане е да се свалят и четат  с kindle,или друго подобно устройство.На компютър или  таблет  хич не е добре за очите,пък и не е удобно..........:)

Има различни формати на електронните книги и от тях зависи удобството на четене на компютър и таблет, каквито ползвам. Например a4.pdf ; a6.pdf ; fb2 ; epub ; rtf ; doc  и т.н. Най-срещаният е pdf, но той не е удобен и действително може да вреди на очите. Ако той е a6.pdf  чете се МНОГО добре с едри букви е и според мен НЕ вреди на очите , аз го чета БЕЗ очила. Другите формати ,който са като него и са МНОГО удобни това са epub и fb2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че съществуват различни формати и т.н. Но устройството е от по-голямо значение.. Има си специални четци дори... изглеждат като таблет много са удобни... естествено за любителите на книги. А относно електронната книжарница можете да опитате и с https://ciela.com/e-knigi . Аз си имам малък четец  и си чета от там. Книжарницата предоставя достатъчно голям избор. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Помогнахте ми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, bigiadri написа:

Има различни формати на електронните книги и от тях зависи удобството на четене на компютър и таблет, каквито ползвам.

Въобще нямах предвид форматите,споменавайки за вредното влияние на комп,или таблет,а екраните им................там е голямата им разлика с четците!

преди 49 минути, elisavetapankova написа:

Благодаря! Помогнахте ми!

Не знам как ти помогнахме.............автора на темата е друг,както виждам:))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Слави Маринов написа:

Въобще нямах предвид форматите,споменавайки за вредното влияние на комп,или таблет,а екраните

Ще обясниш ли? Аз чета ел. книги изключително много и от много години някъде от 2003 г. Чета ги от комп и таблет. Освен това и работата ми е свързана с очите, НО от както съм сложил очила някъде около 2000 г. няма промяна на дьоптър. За това ми е ИНТЕРЕСНО какво имаш предвид с екраните?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко-взирането(гледането)продължително време на подобни устройства(компютри,лаптопи,таблети,смартфони)влияе негативно на очите и ги уморява.(синята светлина излъчвана от тези устройства също допринася за това)Въпросните електронни четци са не само по-удобни,компактни и практични за използване,но и екраните им са различни и максимално наподобяват страница на книга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем, когато тегля аудио книги на телефона, не могат да се пуснат и не тръгват. Бихте ли ми дали съвет ? Имам айфон, но не съм запознат много с опциите му, понеже е отскоро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване