Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Синхронизиране на емайл и календар със друго устройство

Препоръчан отговор

Здравейте,

Чудих се къде да пусна темата защото искам да свържа календара и емайла на линнукса със телефона, така че ми трябва предложение/помощ както за линукс така и за андроида.

Ще ползвам Linux Mint  Cinnamon, видях че там има календар и има дори опция за свързване имаше Google, microsoft, не помня какво още. 

Телефона е Samsung Galaxy Note 9.

Въпроса ми е, има ли програма която е емайл + календар във Линукса и да я свържа със емайл и календар на телефона? Дори да няма автоматично синхронизиране, поне да е по лесно синхронизирането. Не ми пречи ако са 2 отделни програми, календар и емайл стига да може всичко да се свързва.

Същият въпрос, дали ще стане със вградения календар на телефона или ще трябва да свалям отделен календар и емайл клиент на телефона. В момента ползвам вграденият календар където имам свързан Google акаунта  и си организирам така календара.

Линукса ще го слагам прясно на компютъра, най-вероятно днеска и бих искал да си направя нов емайл някъде различно от Google. Това не е много за тая тема, но предложения къде да си направя емайл, и да съм спокоен и също да мога да свържа така по горе описаното.

С поздрави,

Мартин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gnome calendar и Geary използват GMail account-a ти и се синхронизират автоматично. Също и Evolution и Thunderbird също имат опция за синхронизация с google account

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, borovaka написа:

Gnome calendar и Geary използват GMail account-a ти и се синхронизират автоматично. Също и Evolution и Thunderbird също имат опция за синхронизация с google account

А можете ли да ми предложите друг емайл. Не искам да използвам gmail освен ако не е единственият и последен вариант. 

Все още съм на Kubuntu което мисля да махам, оказа се че Korganizer успя да синхронизира но само едностранно - каквото създам там на телефона след синхронизация се появява, но обратното, когато нещо променя на телефона след синхронизация във Korganizer  не се появи, плюс това и нещо бъгаво работи самия Korganizer.

Не знам какво е Evolution, сега ще потърся... :)

Благодаря. 

Мартин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.11.2019 г. в 14:08, Martin Chuchukov написа:

А можете ли да ми предложите друг емайл. Не искам да използвам gmail освен ако не е единственият и последен вариант.

Mail.ru имат много добри анти-спам филтри, също като гугълските. Също и outlook.com е добър вариант - нищо, че е собственост на Микрошит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или пък може да си купи мейл от някоя хостинг компания и да си го гласи като иска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Инсталирах Linux Mint, направих си емайл във outlook.com.

На телефона си сложих програмата outlook - не ми харесва много и най-вероятно ще търся алтернатива. В момента повече ме интересува Thunderbird който свързах със емайла. Емайла работи добре, няма забавяне при пристигащите емайли 

Не успявам да синхронизирам календара със календара на outlook. Рових по всички настройки, гледах по различни сайтове ама ако трябва да съм честен дори не намерих нещо ново, все стари статии за Lighting което е календара на thunderbird.

Дали някой може да бутне едно рамо със синхронизацията? 

Ако ли не, може да пробвам предложената Evolution.

Видях че във linuxminta има инсталиран календар който мислех да свържа, там има "Microsoft exchange" но не ми приема емайла. Мислех, че ще стане, но не стана, не знам защо.

Мартин  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Thunderbird поддържа всички и-мейли, вкл. и outlook. За к'ъв чеп ти е програмата Outlook?
Не знам дали има Thunderbird за Андроид, но щом има Firefox за Андроид, би трябвало и Thunderbird да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Валсо написа:

Thunderbird поддържа всички и-мейли, вкл. и outlook. За к'ъв чеп ти е програмата Outlook?
Не знам дали има Thunderbird за Андроид, но щом има Firefox за Андроид, би трябвало и Thunderbird да има.

outlook освен клиент е и имейл услуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, rostislaf написа:

Да, де, ама  "На телефона си сложих програмата outlook - не ми харесва много и най-вероятно ще търся алтернатива" звучи като да е било клиента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, rostislaf написа:

Това ми е ясно. Майкрософтският ми акаунт е datiebamaikata @ outlook . com (понеже Майкрософт не приемаха нито едно от избраните имена, накрая се ядосах, написах datiebamaikata и малоумната им система прие това име). Имах предвид, че като си е направил акаунт в outlook, няма нужда да си сваля умрелия outlook на телефона, а може да ползва thunderbird, за да си чете пощата в outlook.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Валсо написа:

Това ми е ясно. Майкрософтският ми акаунт е datiebamaikata @ outlook . com (понеже Майкрософт не приемаха нито едно от избраните имена, накрая се ядосах, написах datiebamaikata и малоумната им система прие това име).

Имал си късмет

Цитат

Моля, въведете вашата парола.
– „рози“
Недостатъчен брой символи в паролата.
– „розови рози“
Паролата трябва да съдържа поне една цифра.
– „1 розова роза“
Паролата не трябва да съдържа празни полета.
– „еднарозовароза“
Паролата трябва да съдържа поне 10 различни символа.
– „1скапанарозовароза“
Паролата трябва да съдържа поне една главна буква.
– „1СКАПАНАРОЗОВАРОЗА“
Паролата трябва да съдържа поне една малка буква.
– „СкапанаРозоваРоза“
Паролата трябва да съдържа поне една цифра.
– „1скапанаРозоваРозаМайнатати“
Тази парола вече е заета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Валсо написа:

Това ми е ясно. Майкрософтският ми акаунт е datiebamaikata @ outlook . com (понеже Майкрософт не приемаха нито едно от избраните имена, накрая се ядосах, написах datiebamaikata и малоумната им система прие това име). Имах предвид, че като си е направил акаунт в outlook, няма нужда да си сваля умрелия outlook на телефона, а може да ползва thunderbird, за да си чете пощата в outlook.

То туй цял виц

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам на телефона thunderbird. Аз искам на компютъра със линукс програма с която да си синхронизирам емайла и календара със на телефона.

В момента ползвам календара на Самсунг на телефона, и със него съм като цяло спокоен, но искам да мога календара на телефона и на лаптопа да са синхронизирани. сега добавих във този календар и емайл клиента на самсунг емайла който създадох във outlook.com но нищо не се случва - дори емайла не изкара преди това получените емайли.  Календара също не се синхронизира.

Мартин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване