Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си закупя телефон от алиекспрес, но не съм на ясно каква версия да си поръчам за да моге да работи с гугъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай от там, не са качествени.

Аз си купих и съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Зависи кой какво търси от телефона и с какви пари иска да се раздели.
Проблемът със закупуването на техмика от Китай е гаранционната поддръжка (цена/време за транспорт).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Зависи кой какво търси от телефона и с какви пари иска да се раздели.
Проблемът със закупуването на техмика от Китай е гаранционната поддръжка (цена/време за транспорт).

Ниска цена/ съмнително качество/ несигурен транспорт, чрез който може продукта да дойде счупен случвало се е, ако митниците те спипат ще искат митническа такса, а гаранция, никва гаранция!

За това Технополис и някой стабилен корейски бранд!
Може и китайче да си вземете редмита, ксеомита....
Но квото и да си вземете, след 2 до 4 години ще ги смените.

Аз като избирам телефон, гледам да е среден или висок клас, но често избирам среден клас.

Много съм взискателен към SOC чипсета на устройството, държа да е с добър процесор и повечко RAM, 4 или 8 ядрен минимум с честота не под 1.5 и RAM не по малко от 3 GB!
За да ми е комфортно при мултитаскинг и правене на снимки, понеже на работа снимам доста за служебни цели.

Обичам SAMSUNG, LG. HTC.

От алито се излъгах с ASUS Zenfone 2 с 4GB RAM и Intel Atom на 1.8  гигахерца.
Дойде с повреден контролер на батерията.
Смених батерията и се оправи това.
След година дисплея пожълтя с жълти ленти в краищата.
При трета смяна на батерията  дънната платка издъхна.

Медиатек чипове не харесвам, обичам Snapdragon.
Snapdragon се използват главно при високият флагмански клас устройства но и те си имат недостатъци като висока температура, която бързо скапва устройството.

Вече не правят надежди телефони като едно време!

Имам една моторолка Е3, купена от Теленор, след 2-ра година пожълтя ми дисплея с жълти линии в страни и петна.

Четириядрен е на 1 гигахерц и беше много тромав, наложи ми се да му отключа бутлоадера и да му кача къстом рекавъри имидж, през който да го флашна през карта памет с къстом ROM без гугъл сървиси и сега е пушка с минус че не всички апликейшъни се рънват.
И няколко бъга по камерата до като си купя нещо по добро!

У дома имам две слушалки Нокиа Е51 свързани по WIFI със SIP към FreePBX рънван под Raspberry Pi Zero W, който пък прави SIP трънк към Linksys SPA, който пък е Voice GW и прави връзка с Vivacom PSTN LINE.

Вече го няма онова финландско качество всичко е мейдин чайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си писала какъв бюджет имаш, както и какво държиш да имаш като екстри. От аликспрес не е задължително да е по-евтино, защото може да отиде на митница, може и не, на късмет. Ето ти предложение от мен Redmi 8 4GB 64GB от пазарувай около 260лв.- в алито според global rom или global version  е от $120 и нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Кристина 1983 написа:

за мито се надявам да няма

Всичко над $15, вклчително транспорта се обмитява. А това ако е през БГ Пощи е мито +ДДС+15,50BGN. Ако не - трябва да имате IORI номер, за да си го освободите от митница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф, над 100 лв често те хващат на митница, с кореспонденция през електронна поща  с Български Пощи се оформя таксата и се плаща дедесето!
Искат декларация, разпечатка на поръчката, разпечатка на банковият превод!

За всичко под 100 лв никога не съм имал митническа такса!
Купувал съм телефон за 140 долара, който мина без митническа такса!
На късмет е!

Отделно това може да се манипулира!

Като се подправят банковият трансфер и разпечатката на поръчката, като се сменят цифрите само!

По закон немогат да те задължат да им предоставиш банковият трансфер!

Тарикатите така не плащат мита, с подправяне на поръчката!

Най чисто е да се разберете с търговеца да декларира пратката със сума по малка от  облагаемата с данък!

Иначе съм си харесал за другият месец един Samsung A40 :

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-telefoni/Smartfon-GSM-SAMSUNG-GALAXY-A40-A405F-DS-BLACK/p/574254

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм в момента с Redmi Note 8 4/64 още от както я пуснаха глобалната версия и съм безкрайно  доволен от него. Камера, батерия, бързина и тн./ако нещо конкретно те интересува можеш да питаш/. Мисля също, че трудно ще го  намериш под 300лв откъдето и да е. Затова отново препоръчвам  Пазарувай. Ако ще го ползваш за разплащания, търси версията Note 8T / има NFC/. Няколко уточнения за от по-горе. За тази техника няма мито, само ДДС. Останалите такси са си извращения на български пощи, такса представителство, съхранение /май че беше/ и тн.До преди известно време не беше нужен EORI номер, Български пощи те представляваше, а ти си плащаш всичко в локалния им клон. Вероятно няма проблеми с манипулиране на разпечатките, не съм пробвал  и не мога да кажа нищо по въпроса. Ако искаш безпроблемна доставка от алиекспрес,  търси такава дето пише DHL от ЕС, наистина идва за 10 дни  до адреса, който посочиш/$27-28/. Такива продавачи са например Hong kong Goldway.Ако ти трябват подробности пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.11.2019 г. в 21:48, stanpet написа:

Аз съм в момента с Redmi Note 8 4/64 още от както я пуснаха глобалната версия и съм безкрайно  доволен от него. Камера, батерия, бързина и тн./ако нещо конкретно те интересува можеш да питаш/. Мисля също, че трудно ще го  намериш под 300лв откъдето и да е. Затова отново препоръчвам  Пазарувай. Ако ще го ползваш за разплащания, търси версията Note 8T / има NFC/. Няколко уточнения за от по-горе. За тази техника няма мито, само ДДС. Останалите такси са си извращения на български пощи, такса представителство, съхранение /май че беше/ и тн.До преди известно време не беше нужен EORI номер, Български пощи те представляваше, а ти си плащаш всичко в локалния им клон. Вероятно няма проблеми с манипулиране на разпечатките, не съм пробвал  и не мога да кажа нищо по въпроса. Ако искаш безпроблемна доставка от алиекспрес,  търси такава дето пише DHL от ЕС, наистина идва за 10 дни  до адреса, който посочиш/$27-28/. Такива продавачи са например Hong kong Goldway.Ако ти трябват подробности пиши.

Аз си бях, взел Смартфон Xiaomi Redmi 4X, Dual SIM, 32GB, 4G, Black, След няколко месеца го продадох не ми харесваше операционната им система, и като цяло не му дадох шанс да го имам....

Аз също имам вина.... защото много малко го използвах....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎27‎.‎11‎.‎2019‎ г. в 16:47, Кристина 1983 написа:

Мисля за този вариант, не знам дали е ок, но е глобъл версия, която търся, а за мито се надявам да няма

Надявайте се, но надали ... т.е. зависи от каква ще е митническата декларация и други неща ...

Аз лично не съм имал проблем, но качеството на стоката е под някаква критика ... т.е. не очаквайте нещо много качествено на ниска цена.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...