Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми препоръчате смартфон на цена около 150лв (или 200 ако си заслужава). Трябва ми надежден телефон, който да не ми прави проблеми с прекъсвания на разговори и такива подобни.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia 3.2 мисля че е подходящ. Телефонът излезе тази година, с чист Андроид е и ги поддържат 3 години. 

https://edigital.bg/smartfoni/nokia-32-dual-sim-black-android-p643937

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За надежден телефон от 150 лв малко може да поспорим колко може да е надежден . За да ти е мирна главата вдигни малко бюджета с 100 лв и си вземи от най-новите модели на самсунг галакси а може и на изплащане . Има 3 камери 2 задни и една предна , чист андроид а и скоро се очаква да пуснат 10 . Процесора е много добър .Аз съм с този вече половин година и съм адски доволен https://www.emag.bg/smartfon-samsung-galaxy-a20e-dual-sim-32gb-4g-black-sm-a202fzkdrom/pd/DCWMHQBBM/?cmpid=81435&gclid=Cj0KCQiA2vjuBRCqARIsAJL5a-Jg6yK6lh6nEUhTl71ey4-PBR6I1UuG9InnQsO41QtrVx7LuEi34UsaAnNdEALw_wcB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, adersa написа:

За надежден телефон от 150 лв малко може да поспорим колко може да е надежден . За да ти е мирна главата вдигни малко бюджета с 100 лв и си вземи от най-новите модели на самсунг галакси а може и на изплащане . Има 3 камери 2 задни и една предна , чист андроид а и скоро се очаква да пуснат 10 . Процесора е много добър .Аз съм с този вече половин година и съм адски доволен https://www.emag.bg/smartfon-samsung-galaxy-a20e-dual-sim-32gb-4g-black-sm-a202fzkdrom/pd/DCWMHQBBM/?cmpid=81435&gclid=Cj0KCQiA2vjuBRCqARIsAJL5a-Jg6yK6lh6nEUhTl71ey4-PBR6I1UuG9InnQsO41QtrVx7LuEi34UsaAnNdEALw_wcB

Благодаря, за предложенията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение - Xiaomi Redmi 7 . Ако се бяхте сетили миналата седмица, че ви трябва телефон, на Черния петък точно влизаше в бюджета, сега е малко отгоре.

Но ако има възможност, това е по-добре - Xiaomi Redmi 8A . Двойно повече памет, и по-издръжлива батерия.

Стойте далече от китайските телефони, на които са им щамповали марката Nokia. Нямат нищо общо с едновремешните като здравина и надеждност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егаси майтапа, хора препоръчващи Xiaomi (едни от най-бюджетните и нискокачествени устройства) говорят за надеждност. Последните ми 2 телефона са Nokia и нямам абсолютно никакви проблеми. Ти остави, че Xiaomi правят евтини телефони с най-евтините компоненти, а даже смотания си UI не могат години на ред да направят да работи изправно. 

Тук е обяснено и показано, какво представляват Xiaomi:

А тук се вижда, колко са "некачествени и нямащи нищо общо като надеждност" новите нокии:

Един от най-големите и авторитетни Ютюб влогъри тестващи здравината на телефоните обяви точно Nokia за най-надеждни за 2017 годна:

Nokia бяха обявени за най-ремонтопригодни телефони за 2018 година:

Отделно Nokia са най-добре и дълго поддържащия бранд софтуерно андроид телефоните си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Soviet Soldier написа:

Егаси майтапа,

Твърде много се палиш. Акции на HMD global ли си купил или си просто заслепен фен?

Каквито и клипчета да извадиш, някак нямат стойност пред личния опит. А моя е след кратко ползване на няколко нокии. Кратко е защото не можах да ги изтърпя по-дълго.

Първия беше 2.1 - трагичен телефон. Направо не ми се вярваше, че някой може да пусне на пазара такова недоразумение. Бъг върху бъга и чакане, много чакане. Тъча им е калпав и трябва по няколко пъти да почукваш докато усети, а после започва софтуерно да "мисли" и пак чакаш. Получи някакъв ъпдейт, викам си - а дано са оправили нещо. Ъпдейтна се и повече не можа да тръгне. Започнаха безкрайни рестарти.

Направих му ресет със задържане на копчетата и тръгна. Всичката информация си замина. След ъпдейта беше малко по-добре, ама съвсем малко 😄

Нокия 2.2 усеща се, че този телефон има потенциал. Поне хардуерно. Ако не беше калпавия android one. От hmd global така са го изчистили, че няма почти нищо. Беден като опции и настройки. Калкулатор не намерих. Над мястото където е home бутона са сложили някакъв search bar, който поне аз не намерих начин да махна и постоянно влизах в търсачката 😀 Съобщенията за грешка като "настройки спря" или пък "камера спря" не са рядкост.

Нокия 3.2 разцъках го само за малко и толкова ми заприлича на 2.2 че веднага се отказах.

Голямо разочарование. Не бих си взел съвременна нокия пак.  А имам една от 2009-а която още ползвам и работи по-добре от тези горе.

Преди месец взех за проба Redmi 7a - прекрасен телефон, бърз, удобен, богато меню. Преди бях скептично настроен към такива китайски марки, но този телефон ме изненада наистина приятно. Дано и другите им модели са така добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Soviet Soldier:

Ясно. Имал си късмета два телефона с надпис Nokia в ръцете ти да не дадат бъгове (а дали е така?... ;) ). гледал си няколко платени клипчета в YouTube, и вече се произнасяш. Ами добре :) . Имаш си мнение, дръж си го. Аз имам приятели, които продават телефони, и те са ме предупредили да не купувам Nokia за себе си, защото много им ги връщали дефектни. Имам им доверие, няма защо да ме лъжат.

Всъщност, ако говорим за качествени телефони, бих препоръчал Samsung или Huawei. Ама авторът на темата е проспал Черния петък, и сега за 200 лв няма какво да си вземе от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, baitexpo написа:

Твърде много се палиш. Акции на HMD global ли си купил или си просто заслепен фен?

Каквито и клипчета да извадиш, някак нямат стойност пред личния опит. А моя е след кратко ползване на няколко нокии. Кратко е защото не можах да ги изтърпя по-дълго.

Първия беше 2.1 - трагичен телефон. Направо не ми се вярваше, че някой може да пусне на пазара такова недоразумение. Бъг върху бъга и чакане, много чакане. Тъча им е калпав и трябва по няколко пъти да почукваш докато усети, а после започва софтуерно да "мисли" и пак чакаш. Получи някакъв ъпдейт, викам си - а дано са оправили нещо. Ъпдейтна се и повече не можа да тръгне. Започнаха безкрайни рестарти.

Направих му ресет със задържане на копчетата и тръгна. Всичката информация си замина. След ъпдейта беше малко по-добре, ама съвсем малко 😄

Нокия 2.2 усеща се, че този телефон има потенциал. Поне хардуерно. Ако не беше калпавия android one. От hmd global така са го изчистили, че няма почти нищо. Беден като опции и настройки. Калкулатор не намерих. Над мястото където е home бутона са сложили някакъв search bar, който поне аз не намерих начин да махна и постоянно влизах в търсачката 😀 Съобщенията за грешка като "настройки спря" или пък "камера спря" не са рядкост.

Нокия 3.2 разцъках го само за малко и толкова ми заприлича на 2.2 че веднага се отказах.

Голямо разочарование. Не бих си взел съвременна нокия пак.  А имам една от 2009-а която още ползвам и работи по-добре от тези горе.

Преди месец взех за проба Redmi 7a - прекрасен телефон, бърз, удобен, богато меню. Преди бях скептично настроен към такива китайски марки, но този телефон ме изненада наистина приятно. Дано и другите им модели са така добри.

Изобщо не се паля, просто написаното по-горе съвсем не съвпада с това, което аз виждам от марката. Много от приятелите ми са с апарати на Nokia, как така нито един една лоша дума не каза? Близки приятели имам с Nokia 3.1 и 5.1 ползват ги вече повече от година и са много доволни. Постоянно получават софтуерни актуализации и всеки месец пакети за сигурност. Единия от тях работи в доста тежко производство, изпочупи какви ли не телефони, нокията само му държи. Знаеш ли до каква степен е премлян? Алуминия е огънат на места, стъклото на дисплея е с осезаеми наранявания, но не е спукан и работи отлично. Преди това имаше Xiaomi, знаеш ли къде се усеща, че в него са вложени боклуци? Като включа към AUX на колата моята Nokia и дъни силна музика, като се включи Xiaomi-то осезаемо по-слабо се чува. 
Да, за едни и същи пари примерно 200лв ще вземеш Xiaomi с по-високи на пръв поглед характеристики, но от къде идва тая ниска цена? Всичко е много просто, пестят от всичко друго, корпуси, стъкла, микрофони, толкова години имат проблем с изолацията на страничните шумове, не знам дали и до днес са го отстранили. А това че е с бъгави UI, а бюджетните им апарати са кофти софтуерно поддържани е отделна тема. 

Тая А7-ца, дето си предложил изглежда, като телефон от преди 3 години с такива огромни рамки покрай дисплея, заради което е и по-малък с почти инч от този на Nokia-та. Та този телефон, дори няма скенер за пръстов отпечатък, което е поне за мен огромен недостатък. Лицевото разпознаване може да се излъже супер лесно, не работи добре в тъмното, а всеки път да се въвежда парола е досадно. 
На Xiomi стратегията още от едно време е супер проста, слагат по-мощни процесори и повече рам, за сметка на почти всичко останало в телефона. 

Nokia 4,2 също бих препоръчал. Красиво направен телефон, гръбчето е стъклено, драска се по-трудно от пластиката, има по-читава камера с 2 сензора и по-мощен процесор. 
https://www.vsichkistoki.com/index.php?route=product/product&product_id=2992

преди 4 минути, RudeBoy написа:

@Soviet Soldier:

Ясно. Имал си късмета два телефона с надпис Nokia в ръцете ти да не дадат бъгове (а дали е така?... ;) ). гледал си няколко платени клипчета в YouTube, и вече се произнасяш. Ами добре :) . Имаш си мнение, дръж си го. Аз имам приятели, които продават телефони, и те са ме предупредили да не купувам Nokia за себе си, защото много им ги връщали дефектни. Имам им доверие, няма защо да ме лъжат.

Всъщност, ако говорим за качествени телефони, бих препоръчал Samsung или Huawei. Ама авторът на темата е проспал Черния петък, и сега за 200 лв няма какво да си вземе от тях.

Ама те по магазините ли почнаха да ги връщат тия телефони с дефектите? Ха ха аз си мислех че има официални сервизи за тая работа, но явно вече и в магазините ги ремонтират. :D Колкото до влогърите, как ще са платени, нали тества всеки модел по един и същ начин, разглобява телефона компонент по компонент. Виж клиповете първо, после давай оценки дали са платени, щото на клиповете лично виждаш, какво се случва, а еди кой си ми каза че в магазините много ги връщали, звучи още по-несериозно и необективно. Аз за това реагирам така, щото лично ползвам и са ми били в ръцете не една или две съвременни нокии, и като чета, колко били лоши хич не ми се връзва с моя личен опит с тези апарати, нито пък с това, което най-уважаваните техновлогъри говорят и показват на тестовете за издръжливост и ремонтопригодност. 

Впрочем много е лесно да се види, от кои телефони колко се връщат. Влиза се в сайт, като Е-маг, върнатите устройства от недоволни клиенти ги продават с намаление в отдел "разопаковани", цъкваш в този раздел и гледаш колко Nokia, и колко Xiaomi има там. Що така Xaomi ми излизат повече? 
SivucMh.png

Май са те излъгали нещо твоите приятели? Като гледам и другите китайчета, като Huawei доста ги връщат. . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е рискът на купуване на смартфон втора ръка от непознат човек? 

Имам колега, който само така си обновява телефонния парк и е доволен, но той ги взема от познати, които, на свой ред, са си взели нов. 

Но от разни олх-ове, пазарувалници - струва ли си риска за 200 лева да вземеш телефон по-висока класа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Soviet Soldier написа:

Ама те по магазините ли почнаха да ги връщат тия телефони с дефектите? Ха ха аз си мислех че има официални сервизи за тая работа, но явно вече и в магазините ги ремонтират.

По въпроса със сервизите и магазините - наскоро попаднах на приключенията на един човек точно със сервиза на nokia за България.

Ето за любознателните да почетат https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97766&pid=1578284#pid1578284

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, baitexpo написа:

По въпроса със сервизите и магазините - наскоро попаднах на приключенията на един човек точно със сервиза на nokia за България.

Ето за любознателните да почетат https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97766&pid=1578284#pid1578284

Такива вети и за Xiaomi колкото искаш: 
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90990

Имам наблюдение, че в България се ремонти на такава техника се занимават пълни некадърници. Само за тази години двама познати, с Alcatel и Huawei още на втората седмица след ремонта, пак устройствата им се повредиха. Дано не ми се налага да ползвам услугите на сервизи. Достатъчно неприятен е факта, че ще ми мотаят телефона близо месец. 

Предишната ми Nokia я ползвах към 4 години, какво ли не бе преживяла, падания, мокрене, на края от ползване просто ѝ падна power бутона, който се сменя за 10 минути, но беше морално остарял и не ми се занимаваше да го правя и взех нов. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Такива вети и за Xiaomi колкото искаш: 
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90990

То дефекти дават всички марки. Аз  имах предвид какво е отношението на официалния сервиз на нокия. Има разлика между официален сервиз и sitytel. Sitytel са си известни мошеници от години и на практика купуваш от тях телефон без гаранция, а твърде вероятно е да се опитат да ти пробутат и някой върнат от онлайн продажба 😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, baitexpo написа:

То дефекти дават всички марки. Аз  имах предвид какво е отношението на официалния сервиз на нокия. Има разлика между официален сервиз и sitytel. Sitytel са си известни мошеници от години и на практика купуваш от тях телефон без гаранция, а твърде вероятно е да се опитат да ти пробутат и някой върнат от онлайн продажба 😉

bBzcHhd.png

Или иначе казано, темата си е баш за ремонт извършен от официален сервиз на Xiaomi. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещо ново. Явно са им спряли контрабандата :D

Освен това не ме бъркай с някой зомбиран фен на xiaomi сигурно и те си имат трески за дялане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200лв за надежден и приличен телефон са крайно недостатъчни, втора ръка от приятел или добавете още толкова на сумата за приличен нов бюджетен телефон който да ви върши работа е опция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...