Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си лаптоп който няма да се ползва за игри (може от време на време нещо леко като цс) . За тези пари няма нищо кой знае какво и затова разгледах лаптопи втора ръка , но не знам на кой да се спра. Не ми се иска някоя работна станция от преди 6-7 години с тегло 3 кг и без nvme слот тъй като мисля да добавя и ссд. До сега съм ползвал само 15 инчови така че държа да е такъв. Кое е най доброто което може да се намери за този бюджет с надеждата да ме избута няколко годинки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво точно ще го ползваш?

Какво SSD мислиш да му слагаш?

Няколко години са и две години, уточни за какво време говориш и избута равносилно на гаранционно или само като параметри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като параметри . Да мога спокойно да си сърфирам и гледам full hd филми без лагване. Имам едно ссд сата 240 гб и ако лаптопа е само с хдд да му сложа това ссд което имам + nvme примерно 500 гб. Бекъп си правя на един външен хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MarioPC написа:

Здравейте, търся си лаптоп който няма да се ползва за игри (може от време на време нещо леко като цс) . За тези пари няма нищо кой знае какво и затова разгледах лаптопи втора ръка , но не знам на кой да се спра. Не ми се иска някоя работна станция от преди 6-7 години с тегло 3 кг и без nvme слот тъй като мисля да добавя и ссд. До сега съм ползвал само 15 инчови така че държа да е такъв. Кое е най доброто което може да се намери за този бюджет с надеждата да ме избута няколко годинки?

Здравей!

Погледни тогава за някой Dell Latitude/ Hp EliteBook, щом търсиш с NVMe ссд. Имай навпредвид че това са машини някъде около 2015-2016г, когато започват да излизат  с тези ссд-та.  Общо взето разликата е минимална със стандартните ссд-та, освен ако не ти се налага да местиш често големи файлове или въртиш много виртуалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от nvme, още повече, че 500GB nvme ще ти е системния диск, а диска за данни 250GB ...

Слагаш само твоя SSD диск и местиш HDD-то в Caddy.

"full hd филми без лагване" - от къде ще ги гледаш?

"сърфирам без лагване" - много относително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

харесах си acer swift 3 със 8265u , но все ги намирам със запоена рам памет и без опция за ъпгрейд след време. Изобщо има ли версия на която  рамта е на слот и да има втори свободен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MarioPC написа:

харесах си acer swift 3 със 8265u , но все ги намирам със запоена рам памет и без опция за ъпгрейд след време. Изобщо има ли версия на която  рамта е на слот и да има втори свободен?

Не поне не и нов. Ардес предлагат хубави втора ръка лаптопи с до 3 години гаранция , а ще изкарат много по дълго от която и да е нова пластмасария. Вече ядох дървото с нов ширпотреба лаптоп.

Втора ръка лаптопите си заслужават поради няколко причини - по-висок клас,повече вложен материал , по-добро охлаждане, по-добър хардуер. Частите са лесни за ъпгрейд и замяна. А и да се развали дъно е по изгодно да вземеш 2 тинкпада по 300-400 кинта втора ръка от нов боклук за 1000,който ще се развали щом му мине гаранцията поради планирано остаряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ТерминалТора написа:

Не поне не и нов. Ардес предлагат хубави втора ръка лаптопи с до 3 години гаранция , а ще изкарат много по дълго от която и да е нова пластмасария. Вече ядох дървото с нов ширпотреба лаптоп.

Втора ръка лаптопите си заслужават поради няколко причини - по-висок клас,повече вложен материал , по-добро охлаждане, по-добър хардуер. Частите са лесни за ъпгрейд и замяна. А и да се развали дъно е по изгодно да вземеш 2 тинкпада по 300-400 кинта втора ръка от нов боклук за 1000,който ще се развали щом му мине гаранцията поради планирано остаряване.

Добре, някакво конкретно предложение (а може и няколко) покриващо изискванията на питащия с точна цена за тези 3 години гаранция, можем ли да видим от теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ето този даже идва с бозата инсталирана.

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-t420s-vtora-upotreba-80066821-w10hrr-125809

В момента е на промоция и има възможност за удължаване на гаранцията срещу 65 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30 Ноември 2019 г. в 23:41, MarioPC написа:

преди 4 минути, ТерминалТора написа:

Да ето този даже идва с бозата инсталирана.

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-t420s-vtora-upotreba-80066821-w10hrr-125809

В момента е на промоция и има възможност за удължаване на гаранцията срещу 65 лева.

Intel Core i5-2520M

Intel HD Graphics 3000

4 GB DDR3

14" (35.56cm) 1600x900 матов дисплей

Сериозно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най евтиния вариант. Може да се добави още РАМ ( до 8 или 16 ) Човекът пита за лаптоп, който може да се ъпгрейдва. Не вярвам да му трябва машина с 32г или 64ггб рам.  Процесорът е добър, Графиките не са от значение, лаптопите не са за игра, а и няма да използва кой знае какви приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за лаптоп (и изобщо хардуер) който може да поддържа нещо "до х или хх". Но какво разбирам аз от хардуер, а от български език ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами машините имат определен брой слотове, които работят с определен тип памет на определена честота. Пример имам интегрити сървър 28XX който има 12 слота, всеки от който максимум поддърза от 256м до 2Гб RAM DIMM, Даже ако е с 1 процесор може да ползва само 12 гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш разлика между:

- до х или хх

и

- от х до хх

тук има и още едно:

- при еди какво си до х, а при другото до хх

- поддръжка на модул с обем х и общ обем хх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не помня колко беше спецификацията на този модел тинкпад, Моя е 16 гб, набухала съм го на макс. Някои тинкпади могат максимум 8гб рам да поемат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ТерминалТора написа:

Не помня колко беше спецификацията на този модел тинкпад, Моя е 16 гб, набухала съм го на макс. Някои тинкпади могат максимум 8гб рам да поемат.

Полезна информация - няма точен модел на лаптопа, няма цени на тези памети, но ...

Не всичко е ThinkPad!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...