Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вече всички марки видеокарти използуват най-съвременната към момента графична памет GDDR6...Аз обаче от доста време следя, дали какво ще я наследи. Да, всеки по запознат с въпроса, вероятно е на мнение, че GDDR6 ще е дълговременна инвестиция, която ще се използува едва ли не толкова време, колкото и предходящата я GDDR5, в което аз обаче не съм напълно уверен. Предвид, че GDDR6, е напълно достатъчна за тежките задачи, по осигуряването на играенето на 4К резолюция...Но следва 8К, изискванията на която, е само 4 пъти над тази на 4К...Ще трябват доста по-големи и обеми и скорости на графичната памет. Преди доста време в разни места в интернет, още преди дори GDDR6 да бъде реализирана, имаше слухове и ...някакви дискусии за GDDR7, но тази година ми попадна това:

GDDR7 Memory Model

което вероятно е извадено от тук:

GDDR7 Memory Model

обаче достъпът до пълният текст на второто място, е само за логнати потребители и не мога да видя, дали няма нещо повече от показаното на мястото след първата връзка.

Както и да е. Въобще на мен ми е интересно, дали нещо се работи в тази връзка, или GDDR6 ще се окаже вечната памет за масовите потребители, а само и специално за флагманските видеокарти, се гласи да бъдат с някои от настоящите, или бъдещи варианти на HBM паметите. Т.е. за който е склонен и може да си плаща хиляди и хиляди долари, ще може да си играе на 8К, с настройки до краят на плъзгачите, а по-бедните потребители, ще трябва да се задоволяваме на 4К, или на 8К, но при последната резолюция, в най-добрият случай на настройки от рода на Low/Medium? И това именно, защото ще опираме в "бавната"(в сравнение с HBM2+/HBM3 и т.н.) памети? Защото, ако все пак нейде, не чак в някоя далечна галактика и не след хиляди години, ако все пак има GDDR7, тя би била и достатъчна като параметри и достъпна(в сравнение с HBM2+/HBM3 и т.н.).

Какво мислите/знаете Вие за GDDR7?

ПС, да знам за плановете на Гугъл, да се проиграват игрите на суперкомпютрите в облака и компютрите ни в нашият дом, да са едва ли не само монитор и клавиатура, на които да идва готовото изобразяване на действието на игрите, благодарение на свръхбързият и свръхнисколатентен интернет на бъдещето. Който на мен ми изглежда още по-голяма фикция, от всичко останало, предвид колко ужасно много пари и време ще трябват, за да се направят навсякъде мрежи, с достатъчно добри параметри, които да стигат до всеки клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали реално има 5-6% от геймърите по цял свят, които играят на 2К или по-висока резолюция? Все пак за тази цел си трябва доста скъп хардуер, какъвто много малко хора могат да си позволят, а и кадрите спадат драстично при 4К, дори и с най-високия клас видеокарта. Дори и да изкарат такава памет и още по-мощни видеокарти (х4), цените им ще са много високи, а използването им ще е доста ограничено. Реално и с PS4/Xbox може да се играе на 4К, но с 30 кадъра не мисля, че е много комфортно, а и резолюцията не е нативна, а е upscale. Евентуално догодина ако изкарат нови конзоли ще видим какво е положението, но в близките няколко години едва ли ще има кой знае каква промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата естествено е за бъдещето на този стандарт, въобще нямам предвид за сега. Настоящето го споменавам само за сравнение. Но все нещо би трябвало да се работи по въпроса и съответно да има някаква информация, споменава се " draft GDDR7 JEDEC Specification ", значи поне на теория някой нещо шушне по въпроса в тази посока. Все пак GDDR6 е завършена напълно в стандартните граници, евентуално ако има някакво развитие, то няма да е в стандартните честоти, а само оверклокнати над стандарта чипове. Споменават се варианти с 18 и 20GB/s на чип и до там. Което не е достатъчно над сега използуваните 14 и 16GB/s, че да даде нужната производителност за 8К на максимални настройки...Всъщност като се сетих, на VR периферията също вървят нагоре резолюциите, та който играе не пред монитор, а с шлем също ще му трябва баячка хардуер, за следващите поколения такива джаджи. Все пак не става въпрос просто за гледането на филми, за това ще стига сигурно и  бъдещите вградени видеа, а за гейминг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...