Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съмнително съобщение, пише че имам печалба,дайте съвет.

Препоръчан отговор

На телефона си получих смс от не български номер започва с +46 76 969 ** ** и пише че имам печалба и то не малка сума, вярно че преди месеци съм регистрирал билети, но възможно ли е?

Първо ми направи впечатление че пише на английски език, не на български е съобщението, и има линк в съобщението за [email protected] и иска да потвърдя Gmail адреса си и да пратя имена  държава и номер за връзка.  Какво е според вас това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термин за търсене - SCAM

Писано е многократно, ползвай търсачката. Няма как да спечелиш от лотария, в която не си учасртвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Филипов написа:

Термин за търсене - SCAM

Писано е многократно, ползвай търсачката. Няма как да спечелиш от лотария, в която не си учасртвал.

Нищо не намирам.

преди 23 минути, BlueSoldierr написа:

И участвал ли си в тази лотария?

Честно казано, незнам!  Взимал съм всякакви билети и съм регистрирал няколко от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Simeon89 написа:

На телефона си получих смс от не български номер започва с +46 76 969 ** **

И аз мога да ти изпратя смс даже ще виждаш, че идва от твоя номер или от този на московския патриарх.

Няма такъв филм някой да те търси за да ти даде пари.
Ще успее от тебе да вземе пари, според степентта на найвноста ти.
Ще ти иска някаква сума, за да бъдат разблокирани от някакви чужди служби парите, щото нещо твоя адрес не е попълнен изцяло и такива техники разни на зарибяване. Ако клъвнеш на въдицата , ще изгориш с едно 1000 евро и така.
После вече няма да се ловиш на въдици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако е официален номер, като го напишеш в нета ще излезе

ако е измама няма да излезе, защото не българските оператори имат практика да блокират номера с подобни масови съобщения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На телефона си получих смс от не български номер започва с +46 76 969 ** ** и пише че имам печалба и то не малка сума, вярно че преди месеци съм регистрирал билети, но възможно ли е?

Първо ми направи впечатление че пише на английски език, не на български е съобщението, и има линк в съобщението за [email protected] и иска да потвърдя Gmail адреса си и да пратя имена  държава и номер за връзка.  Какво е според вас това?

Лъжа и измама и нищо повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, BlueSoldierr написа:

Само в български лотарии или?

Не знам, нямам никакъв спомен.

преди 43 минути, Без умствен капацитет написа:

ако е официален номер, като го напишеш в нета ще излезе

ако е измама няма да излезе, защото не българските оператори имат практика да блокират номера с подобни масови съобщения

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Лъжа и измама и нищо повече. 

преди 1 час, BlueSoldierr написа:

Само в български лотарии или?

Добре де, ако отговоря със обратен смс и Gmail адрес както иска, какво ще се случи?  какви може да са плюсовете и минусите, мога да пробвам все пак да отвърна да видим какво ще последва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mediacomb е достачик на мейл услуги. Шведските лотарии си имат собствени домейни с мейл сървъри, всичките до една. Тъй че заеби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ако отговоря със обратен смс и Gmail адрес както иска, какво ще се случи?  какви може да са плюсовете и минусите, мога да пробвам все пак да отвърна да видим какво ще последва

Ще ти пратят на мейла някаква историйка, според която трябва да им пратиш сравнително малка сума, за да можеш да си получиш милионите от печалбата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе ние тука сме се събрали все едни злобари такива завистливи, ще се спукаме от завист сега, че ти ще вземеш големите пари и няма да можем да спим цяла нощ.
Не ни слушай нас, взимай веднага мангизите докато не са се размислили тези добри хора шведите братче.
Тамън гледах сега готини норвежки по ютюб, може и да се задомиш направо в Скандинавията като забогатееш, ехеее кой като тебе.

Оня Стефан дето умря наскоро, пееше в една пиеса:
"Глупоста е божи дар..."
ама за изманици, ха ха ха ....

Кредитна карта имаш ли, да ти я източат тази вечер ?
Щото те ония не знаят че в България живее мизерно народа и се надяват да те отърват от няколко хилядарки.

Значи сканирай:

1. Акт за раждане
2. Лична карта
3. Кредитна карта с паролата
4. Шофьорска книжка 

и пращай смело по и-мейла  и си дай и пощенския адрес за по-сигурно, може пък по пощата да ти пратят колет с една торба пари, не се знае, те шведите са особняци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди и на мен ми звъняха от Лондон - и след месец казаха че са заловили група за измами от Бг. която за да изглежда по достоверна е ползвала номера от Великобритания с интернет телефония

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, halek написа:

Ще ти пратят на мейла някаква историйка, според която трябва да им пратиш сравнително малка сума, за да можеш да си получиш милионите от печалбата

На кратко ще искат да им отвърна със смс и да ме таксуват, общо взето е лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е само със смс, повечко парици ще ти искат.
Единствения път когато вуйна ми ми се обади до домашния ми белгийски телефон от нейния софийски домашен, беше като бяха звъннали на вратата ѝ едни измамници които ѝ искаха да преведе  спешно 10000 лв щото нейн роднина ѝ бил пратил 100000 долара от чужбина, който трябвало да бъдат освободени , щото адреса не бил попълнен правилно и ала бала. Нейният син също е в чужбина, ама като си говореха през ден по Скайпан, та знаела че той пари няма да ѝ прати и ѝ се приискало аз да съм ѝ бил пратил една торба пари, хей така да си имала жената.
Лакомията за лесни пари е голяма и при стари и при млади.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 1.12.2019 г. в 20:11, Simeon89 написа:

Това си е чиста измама, скоро един приятел се изпържи яко. Плати огромна сметка, така че не се хващайте!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, преди месец си активирах овърдрафт, и няма и два часа почнаха да ме заливат съмнителни e-mali, от този тип където те примамват уж да се логнеш в g-maila  или facebook, за да ти вземат данните. И това ако си в движение и не се замислиш, отвориш ли e- maila  става олеле малеле...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.12.2019 г. в 19:11, Simeon89 написа:

...и има линк в съобщението за [email protected] и иска да потвърдя Gmail адреса си и да пратя имена  държава и номер за връзка.  Какво е според вас това?

Това с потвърждението на Gmail адреса,на техния линк,си е кражба на паролата ти.А номера за връзка и държавата,е следващата стъпка за допълване на информацията за теб.После ще започне „изнудването“ по дадения от теб телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване