Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Моя рс е вече 3 годишна машина, моят за момента няма игра, която да съм искал да играя и да не е на най- висок детайл! Като цяло съм фен на фпс жанра и с нетърпение очаквам новия дуум, като искам да го играя разбира се на най- високите настройки! Според сайта геймдебат моята машина покрива едвам едвам изискванията на играта, което рязко повдига въпросите:

- Още колко ще бъда с тази машина

- Цялата ли да я сменя или само определен компонент, за да бъде актуална поне още 3 години (да кажем 3)

Хардуерът е

МВ Asrock Z170 pro4/d3

Cpu Intel Core i7 6700k @ 4000 Ghz

Рам 16gb ddr3 (заради дъното)

GPU Asus Strix GTX970 4GB

Останалото е без значение! 

Процесорът мога да го клокна до 4.5 да кажем. Чудя се за две плочки Рам по 16 gb и видео GTX 2070 super или Radeon 5700xt (до 1400 1500лв)

Какво мислите... Дали идеята ми за ъпгрейд е добра за да вдъхна живот на моя рс за още няколко години да съм сигурен, че каквото и да излезне на пазара ще бъде играно на макс детайл, или дъното и тази рам ddr3, както и това, че дъното не позволява да сложа кой знае колко по- мощен проц правят системата ми безсмислена за частично ъпгрейдване? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри няма смисъл да вземаш повече памет от наличната. Реално няма игри, които да ползват повече от 10-12 GB RAM за момента, а и такива са много малко. Една нова видеокарта и си готов, въпреки че има игри, за които на 1080p и максимални детайли и  RTX 2080 TI не е достатъчна, за да имаш стабилни 60+ кадъра. Вече ако излязат игри, които да искат и ползват ефективно много ядра (изключваме assassin's creed поредицата), тогава ще има смисъл да вземаш нов процесор. Иначе коя е играта, заради която искаш да правиш upgrade?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze Такава за момента няма, но сега имам възможност да пипна РС и просто онзи ден се замислих, че сегашната машина я имам от над 3 години, без да съм поглеждал вътре какво се случва (образно казано) и се зачудих, дали вече няма слабо звено в системата (погледа ми и на мен беше върху GPUто)! По- скоро ще направя следното...

Ще взема ново видео... примерно 5700ХТ, и ново охлаждане (моето е водно, но с един вентилатор)... Водно с два вентилатора, за да мога да използвам CPU още! Реално да, освен за Асасинс, не са ми нужни много ядра! 

Притеснява ме, че DOOM Eternal няма да ми върви гладко на максимални настройки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, iAppleBeats написа:

Две плочки по 16GB ама с 5700 XT

A защо да не ъпгрейдва с 2070Супер ? 

Към автора: Паметта на колко Мхц е ?    Монитора какъв е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя година ще излезе тоя нов Дуум? Да не се окаже нейде след 1-2-3 години и че дори настоящият ъпгрейд по съвети според днешните стандарти, няма да е достатъчен, или че тогава, когато реално играта излезе, ще има  по-добри(дори значително по-добри) възможности за ъпгрейд?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 2-3 години може много неща да се случат, особено ако излязат нови конзоли, може изискванията на игрите да скочат двойно+, а може и нищо да не се промени съществено. Както се казва, ще поживеем и ще видим :) За момента процесор поне 2 поколение интел с 4 ядра на 3+ GHz и евентуално допълнителни нишки може да подкара без проблеми всяка игра. Зависи и от поколението, при по-старите процесори, които са с по-ниска single core производителност, при някои игри е възможно кадрите да са по-ниски, вече в зависимост от GPU-то, но пак ще се играе достатъчно комфортно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистваш си системата ако е нужно, играеш си сега както е така, ако нещо не върви сваляш някое заглаждане, ефект и т.н. и когато стане нетърпимо - описваш всеки компонент като модел и текущо състояние (защото има значение), споделяш бюджет и тогава се мисли.

Ако една игра ако е интересна, няма особено значение дали я играеш на средни или максимални настройки.

Същото е и за филмите - има много добри филми който съм гледал на черно-бял телевизор, а сега има филми който и на 4K да ги гледаш все за нищо не стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Denny Council написа:

@pepy86 1600, монитора е Samsung S27E390

Ако паметта позволява и има добро охлаждане може да опиташ клок на 2133мхц до 1.6-1.65V с подходящите тайминги . Няма да е нещо особено като разлика, но не пречи да опиташ. Все още към момента и аз не съм забелязал да има игра , която да изписква над 16ГБ рам. Така ,че все още не е задължителен въпросния ъпгрейд към  още  2 плочки по 8ГБ. Монитора с по хубава видео карта (от класа на 5700ХТ или 2070S) не знам дали няма имаш нарязване на картината заради по ниската му честота на опресняване при определени заглавия и по-бързи сцени.  При всички случаи , ако си почитател на детайлите и държиш да играеш на максимални настройки, смяната на картата е задължителна.

Относно клока на процесора , решението е добро. Не знам с какво водно охлаждане си в момента и как се представя ,  но определено имаш богат избор за ъпгрейд към 240 и 280мм .  Аз лично напоследък следя с интерес тези изключително бюджетни решения на Арктик : 240мм и 280мм. Според ревютата се представят доста прилично , особено на фона на по-скъпите алтернативи на corsair.  Можеш да им хвърлиш по едно око , особено ако не си почитател на RGB светлините :) . Дори имат перка , която я водят ,че допълнително охлажда радиаторите на врмите.  Аз самия от чисто любопитство се колебая дали да не ги тествам ;)

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@pepy86 И мен най- ме блазни идеята за по- добро охлаждане и клок на 4.5гхз и в краен случай GPU. Благодаря за линковете! Днес след работа ще ги разгледам и да, не обичам много да е шарено хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента памет на 3000-3200 MHz се намира за малко над 100 лв. 16 ГБ. Направо може да си вземеш 2х8 или направо 2х16, не е толкова скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да смени и дъното в този случай.  Сегашното му поддържа ддр3. Не че не се намират хубави z170/z270 с остатъчна гаранция на ниски цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс, сега и аз видях, че това дъно е само с DDR3. Реално не е проблем, тази памет все още се справя перфектно с всичко. Иначе той ако тръгне да сменя дъно и памет, направо да минава на Ryzen най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за гейминг , нека си остане с процесора. Има още хляб в него , особено ако го клокне ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, pepy86 написа:

A защо да не ъпгрейдва с 2070Супер ? 

Към автора: Паметта на колко Мхц е ?    Монитора какъв е ?

Защото с 2070 ще има малко ботълнек сравнение с 5700 XT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пък е абсолютно без значение. Дали ще има по-малко или повече bottleneck в зависимост от картата си е и много зависимо от съответната игра. Реално разликата в производителността между двете карти е много малка, а и в някои случаи/игри 2070 е по-производителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голямо значение каква видеокарта ще се сложи и с какъв процесор ще работи. На негово място бих закупил XT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има, но колкото повече, толкова повече. Евентуално и при бъдещ ъпгрейд на процесора ще има мощно видео. А за разликата между производителността на двете карти, което си казал, изобщо е без значение, понеже са с еднаква производителност според съответната игра едната води пред другата и обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално сте прави! Стигнах до извода, че ще взема едно хубаво охлаждане, за да мога да клокна моя на 4.5 при нужда, рамата и според мен е ок, а не пречи да добавя и още на това дъно, нищо, че е ддр3... Тя е с радиатори, така че може да вземе и малко клок. И ако издъхне нещо в бъдеще ще сменя видеото! Сега варианта ми е охлаждането да подобря! Аз съм вече с водно, но е на една перка и ще взема с две, защото искам да не е шумно също така! Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ще подменяш водното? И колко пари мислиш да налееш в това?

Перката да не се нуждае от почистване и смазване, а само замяна на перката с по-тиха?

Какви температури ти държи в момента и при какъв клок? А ако го увеличиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип не очаквай някакви уникални разлики в градусите спрямо сегашното ти водно. Първо тествай какво е положението след клок със старото  и тогава вземи решение за подмяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държи високо! И без клок държи високо, а което е странно и да кажем от 35 градуса, щом види товар застава веднага на 80 градуса... Ключовото е "веднага". Така прави от нов, което е преди 3 години... Нищо не се е променило! Идеята ми е, като удвоя радиатора и броя на вентилаторите, белким да посвали с някой друг градус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да помислим малко - имаш кристала, той се загрява, след него е пастата между него и капачката на процесора, после е пастата между капачката и тялото на водното, а вътре е охлаждащата течност която циркулира и отнема температурата и я отвежда в радиатора където тя отново се охлажда. Колко по-топъл става радиатора ти в момента в който процесора покаже 80 градуса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не е монтирано правилно това охлаждане и/или термопастата е калпава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...