Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя лаптоп, който ще се използва предимно за работа бюджета ми е 1000 лева. Бих искал да ми предложите нещо добро за тези пари аз набележих този какво ще кажете? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Каква работа?

Предимно, а иначе?

Не е върха на сладоледа ...

Power Point, Word, интернет и т.н. Обичайните всекидневни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой втора ръка тинкпад. За 1000 лева новите лаптопи са пълни боклуци - кофти пластмаса, кофти дисплеи, кофти сглобка, запоени за дъното cpu-та. Не взимай лаптоп с допълнително видео особено на АМД. Лаптопите са за работа не за игри. Този е и с бавен хард диск на всичкото отгоре. Ако ще купуваш от ардес вземи втора ръка машина, има опция и за удължаване на гаранцията, но със сигурност ще надживее тази ширпотреба машина.

Бих ти препоръчала тази машинка.

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-t430-s-core-i5-vtora-upotreba-80027637-8gb-1tb-110130

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти проспа Черния петък, сега тръгна да търсиш лаптоп ... :D . Измислѝ още 50 лв отнякъде, и поръчай този HP ProBook 450 G6 . Днес е с 5% отстъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Е ти проспа Черния петък, сега тръгна да търсиш лаптоп ... :D . Измислѝ още 50 лв отнякъде, и поръчай този HP ProBook 450 G6 . Днес е с 5% отстъпка.

Баш най-лошите ширпотреба лаптопи ли ще му препоръчаш. Не съм видяла лаптоп на ХП ширпотреба който да не грее като печка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ТерминалТора написа:

Някой втора ръка тинкпад. За 1000 лева новите лаптопи са пълни боклуци - кофти пластмаса, кофти дисплеи, кофти сглобка, запоени за дъното cpu-та. Не взимай лаптоп с допълнително видео особено на АМД. Лаптопите са за работа не за игри. Този е и с бавен хард диск на всичкото отгоре. Ако ще купуваш от ардес вземи втора ръка машина, има опция и за удължаване на гаранцията, но със сигурност ще надживее тази ширпотреба машина.

Бих ти препоръчала тази машинка.

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-t430-s-core-i5-vtora-upotreba-80027637-8gb-1tb-110130

С какъв диск е твоето предложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със хард на 7500 rpm. Пак е по-добър отколкото на новата пластмасария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш най-лошите ширпотреба лаптопи ли ще му препоръчаш. Не съм видяла лаптоп на ХП ширпотреба който да не грее като печка.

Наистина новите лаптопи не са много хубави, защото и батерията не може да се изважда свободно и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ТерминалТора написа:

Със хард на 7500 rpm. Пак е по-добър отколкото на новата пластмасария.

7500 няма!

А ти къде го четеш? Защото аз не виждам търговеца да е упоменал това - което означава, че диска може да е всякакъв, нали?

Minecraft TV Bulgaria

помисли добре какво точно ти трябва в лаптопа, ще се разнася ли, колко голям екран ти трябва, резолюция, дисков масив - дали не е по добре да имаш 500GB, но SSD, обикновено колко приложения стартираш едновременно - от там и оперативната памет и много т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не купувала съм от там тинкпази и знам какво има в машините. Имам една т530 и т420-ка и двата със на 7200 рпм. Бизнес клас лаптоп едва ли ще го пробутат с диск на 5400. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

7500 няма!

А ти къде го четеш? Защото аз не виждам търговеца да е упоменал това - което означава, че диска може да е всякакъв, нали?

Minecraft TV Bulgaria

помисли добре какво точно ти трябва в лаптопа, ще се разнася ли, колко голям екран ти трябва, резолюция, дисков масив - дали не е по добре да имаш 500GB, но SSD, обикновено колко приложения стартираш едновременно - от там и оперативната памет и много т.н.

Лаптопа няма да се разнася много, екран около 15", стартирам около 2-4 приложения на веднъж, по - добре е да е със SSD, ще може ли да погледнете и от тук да препоръчате нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ТерминалТора написа:

Ами не купувала съм от там тинкпази и знам какво има в машините. Имам една т530 и т420-ка и двата със на 7500 рпм. Бизнес клас лаптоп едва ли ще го пробутат с диск на 5400. 

7500 не съществува такъв диск! Гледай внимателно!

Няма гаранция, че той ще купи същото, нали?

Minecraft TV Bulgaria

от къде си или по друг начин казано от къде искаш да закупиш лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Minecraft TV Bulgaria

Няма значение от къде ще го взема. От Благоевград съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Minecraft TV Bulgaria

Моя е грешката, исках да напиша 7200 . Има 5400 , 7200 , 10000, и 15000 рпм, като последните са сървърни или за висок клас работни станции .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е грешката, исках да напиша 7200 . Има 5400 , 7200 , 10000, и 15000 рпм, като последните са сървърни или за висок клас работни станции .

И други съм виждал! Чети още по материята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа няма да се разнася много, екран около 15", стартирам около 2-4 приложения на веднъж, по - добре е да е със SSD, ще може ли да погледнете и от тук да препоръчате нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

Лаптопа няма да се разнася много, екран около 15", стартирам около 2-4 приложения на веднъж, по - добре е да е със SSD, ще може ли да погледнете и от тук да препоръчате нещо

Lenovo ThinkPad T440s

Единствения който ми направи някакво впечатление.

Има 8GB памет и 240GB SSD, 14" с 1600x900, но не казвам, че това е най-добрия лаптоп за вас, аз все още не получиш конкретни обратни данни.

Аз лично бих се абстрахирал от SSD-то и ако харесам модел просто бих говорил с фирмата за монтиране на мое SSD (ако модела няма или е с малко такова).

Трябва да потърся къде ми е файла с повечето магазини продаващи такива лаптопи и да видя къде какво има в момента като наличности за да предложа други опции.

Досетих се от къде сте, но все пак да си питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Lenovo ThinkPad T440s

Има 8GB памет и 240GB SSD, 14" с 1600x900, но не казвам, че това е най-добрия лаптоп за вас, аз все още не получиш конкретни обратни данни.

Аз лично бих се абстрахирал от SSD-то и ако харесам модел просто бих говорил с фирмата за монтиране на мое SSD (ако модела няма или е с малко такова).

Трябва да потърся къде ми е файла с повечето магазини продаващи такива лаптопи и да видя къде какво има в момента като наличности за да предложа други опции.

От Благоевград съм

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Lenovo ThinkPad T440s

Ще Ви помоля да ми кажете ако сега поръчам този няма да сгреша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това би трябвало да му свърши работа, какво мислят останалите? (нямам много познания в този раздел, за това не гарантирам нищо с моето мнение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо хич не ми харесват тия U процесори. Иначе изглежда прилична машинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бедата на лаптопите втора ръка е пък батерията.............обикновено скапана и едва изкарваща половин, до час макс,а на много места тактично са пропуснали и инфото за нея.И се сдобиваш с един преносим десктоп,ама е само преносим, без да е десктоп,въобще.............:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Слави Маринов написа:

Бедата на лаптопите втора ръка е пък батерията.............обикновено скапана и едва изкарваща половин, до час макс,а на много места тактично са пропуснали и инфото за нея.И се сдобиваш с един преносим десктоп,ама е само преносим, без да е десктоп,въобще.............:)

Пак си на далавера. Една батерия нова за тинкпад е към 100 и нещо кинта. Голям прас батерията,като получаваш желязна машина.  Пак излиза по евтино от нов пластамасов кенеф, чиято батерия пак е слаба освен ако новия лаптоп е на цена над 2 бона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Minecraft TV Bulgaria написа:

Здравейте, искам да си купя лаптоп, който ще се използва предимно за работа бюджета ми е 1000 лева. Бих искал да ми предложите нещо добро за тези пари аз набележих този какво ще кажете? Благодаря!

Абе приятел за чий пускаш такава тема?
Честно тоя тип теми не ги разбирам и никога не съм ги разбирал.
Искаш лаптоп, имаш пари, отиваш магазина, разглеждаш, харесваш и купуваш това което ти харесва на ТЕБ, щото тоя лаптоп ще го ползваш ТИ а не аз, тази с очилата дето знае всичко(Нищо лично :) ) или някой от другите коментиращи.
Освен това ти сам си знаеш потребностите, така че никой друг освен теб не може да го измъдри тоя лаптоп по-добре от самия теб.

Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Абе приятел за чий пускаш такава тема?
Честно тоя тип теми не ги разбирам и никога не съм ги разбирал.
Искаш лаптоп, имаш пари, отиваш магазина, разглеждаш, харесваш и купуваш това което ти харесва на ТЕБ, щото тоя лаптоп ще го ползваш ТИ а не аз, тази с очилата дето знае всичко(Нищо лично :) ) или някой от другите коментиращи.
Освен това ти сам си знаеш потребностите, така че никой друг освен теб не може да го измъдри тоя лаптоп по-добре от самия теб.

Успех! :)

Защото аз кото пълен дебил си взех преди 7 години ширпотреба леново за 1000 кинта - сега са му окапали винтовете, тъчпада е прецакан и има пробелми с прегряване - нищо че не е виждал уиндоус а само freebsd. Сега съм супер доволна от втора ръка тинкпадче т 530 за 500 кинта с  16 гб рам  - пердаша си  даже някои игри чат пат под линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...