Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

На племенника ми компютъра в момента е с тази видеокарта GB N730D5OC-1GI

Струва ли си, да се замени с тази видеокарта, или не?!

Захранването е 600 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дай другия хардуер на системата, за да се види има ли смисъл??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам защо не. Освен ако не издъхне захранващият блок...Може ли малко повече подробности, да  не се окаже някоя китайска пуканка с "400" вата маркировка. Има още един въпрос..Защо тая карта, тя е от поколението на първата и е...ами доста дърта, трета ръка би трябвало да е не повече от 4-5 паунда.

П.П. Освен това е някаква турбина, вероятно прилично шумна, не е почиствана, праха си личи от 10 километра на снимката, сигурно и термо пастата се е спекла порядъчно. Абе защо не я забравиш тая сделка. Изглежда ми пълна прецаквация.

П.П.2 А за захранването било написано ...нещо...Но това не променя останалата част от мнението ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е този Процесор AMD A8-6600K X4 (4MB, 3.9GHZ) с 12 гигабайта Рам е, и това захранване Cooler Master Elite V3 600W 230V

преди 10 минути, sliderum написа:

Не виждам защо не. Освен ако не издъхне захранващият блок...Може ли малко повече подробности, да  не се окаже някоя китайска пуканка с "400" вата маркировка. Има още един въпрос..Защо тая карта, тя е от поколението на първата и е...ами доста дърта, трета ръка би трябвало да е не повече от 4-5 паунда.

П.П. Освен това е някаква турбина, вероятно прилично шумна, не е почиствана, праха си личи от 10 километра на снимката, сигурно и термо пастата се е спекла порядъчно. Абе защо не я забравиш тая сделка. Изглежда ми пълна прецаквация.

П.П.2 А за захранването било написано ...нещо...Но това не променя останалата част от мнението ми.

Значи не си струва? Картата е втора ръка, и я дават в Англия с две години гаранция, макар че видях по сайтовете , че е стар модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Богатир написа:

Процесора е този Процесор AMD A8-6600K X4 (4MB, 3.9GHZ) с 12 гигабайта Рам е, и това захранване Cooler Master Elite V3 600W 230V

Значи не си струва? Картата е втора ръка, и я дават в Англия с две години гаранция, макар че видях по сайтовете , че е стар модел.

Захранването е добро...Паметта е доста... Конфигурацията обаче не струва като цяло, да се влагат повече пари в нея.

...и кой ще я осъществи тая гаранция? Не вярвам производителят, защото тия карти са отписани преди години още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Захранването е добро...Паметта е доста... Конфигурацията обаче не струва като цяло, да се влагат повече пари в нея.

...и кой ще я осъществи тая гаранция? Не вярвам производителят, защото тия карти са отписани преди години още.

Ясно! Значи да си кара със старата карта Gigabyte докато решат родителите му да му сменят компютъра ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Богатир написа:

Ясно! Значи да си кара със старата карта Gigabyte докато решат родителите му да му сменят компютъра ..

Да, общо взето това ми е мнението. Чисто теоретично, по-добрият вариант е, да се направи по-генерален ъпгрейд, като се ползуват наличната кутия, захранващ блок и твърд диск, а се подмени процесор, оперативна памет и дънна платка.

Наличните компоненти, които ще отпаднат след ъпгрейда, може да се продадат след него, като се има предвид, на какви цени се лъже и маже във фейсбука, явно може да се припечели прилично от шарани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Да, общо взето това ми е мнението. Чисто теоретично, по-добрият вариант е, да се направи по-генерален ъпгрейд, като се ползуват наличната кутия, захранващ блок и твърд диск, а се подмени процесор, оперативна памет и дънна платка.

Дай и една ориентировъчна цена за updgrade. Ще е полезно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Но тази Дънна платка не поддържа процесори от серията Ryzen, така че се налага да се смени първо Дънната платка, после по добър процесор...а Рам паметта и захранването могат да се ползват.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Дай и една ориентировъчна цена за updgrade. Ще е полезно!

Не мога да го направя, не знам кога ще стане този ъпгрейд, така че ще се гледа какво има на пазара към него момент.

преди 1 минута, Богатир написа:

Но тази Дънна платка не поддържа процесори от серията Ryzen, така че се налага да се смени първо Дънната платка, после по добър процесор...а Рам паметта и захранването могат да се ползват.

Благодаря!

Не и паметта няма да може да се използува в ъпгрейднатата машина, вече съм написал какво може да се смени, а за видеокартата, с която ще бъде след ъпгрейда също зависи от избора на другите три компонента.  Просто не харчете в момента повече никакви средства, когато пристигнат родителите, си пуснете тема в "Нови конфигурации..." за съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Не мога да го направя, не знам кога ще стане този ъпгрейд, така че ще се гледа какво има на пазара към него момент.

Не и паметта няма да може да се използува в ъпгрейднатата машина, вече съм написал какво може да се смени, а за видеокартата, с която ще бъде след ъпгрейда също зависи от избора на другите три компонента.  Просто не харчете в момента повече никакви средства, когато пристигнат родителите, си пуснете тема в "Нови конфигурации..." за съвет.

Както винаги си ПРОФИ!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, sliderum написа:

Къде видя прах от 10 километра? Аз се цъкля пред монитора от 50 сантиметра и не виждам. Явно ще търся очила. Иначе като ъпгрейд не е нищо особено...някъде с около 500% по-бърза.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално са доста стари компоненти, но ще може да подкара всяка игра, макар и за по-тежките да трябва да се намалят настройки и резолюция:

https://www.youtube.com/results?search_query=gtx+760+A8-6600K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какъв монитор се играят игри, какви игри и на какви настройки?

Нищо не пречи сега да се вземе свястна видео карта, а после да се подмени дъно, процесор и памет, но ...

Трябва да е ясен бюджета и целта, та да се избере правилната карта, на правилните пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Jorge написа:

Къде видя прах от 10 километра? Аз се цъкля пред монитора от 50 сантиметра и не виждам. Явно ще търся очила. Иначе като ъпгрейд не е нищо особено...някъде с около 500% по-бърза.:D

На перките на турбината, става въпрос за тая карта, с която искат съвет дали става за ъпгрейда, не наличната, която е показана на първият линк. Не съм давал сравнение на скоростите, все пак 730-ката наистина е мизерна бюджетна карта и какво от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, sliderum написа:

На перките на турбината, става въпрос за тая карта, с която искат съвет дали става за ъпгрейда, не наличната, която е показана на първият линк. Не съм давал сравнение на скоростите, все пак 730-ката наистина е мизерна бюджетна карта и какво от това?

Аз на ''перките'' не виждам прах. Но дори да имаше...какво от това? Ще натежи и ще спрат да се въртят? Или пък са невъзможни за почистване? Ти кога и колко пъти си смемял паста на видеочип и поради каква причина? Ако все пак си правил тази процедура - на каква възраст беше чудото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

До лятото ще кара с този компютър племенника, после ще му поръчат нещо по-добро от nikem.

Приятен ден на висчки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една важна причина да не се купува толкова стара видеокарта като GTX 760, дори да 5 пъти по-производителна, от бюджетният модел в настоящата конфигурация, прочетете написаното в тази статия, в частта за видеокартите, отнасяща се до обема на наличната на платката видео памет и колко използуват съвременните игри, дори при едни не особено високи резолюции, ако се пипнат настройките да са над low/medium. По принцип като производителност, иди дойди, не е чак толкова зле, но мястото й е в миналото. Ако тази тема беше създадена преди примерно 2-3 години и офертата беше на цената, която е и сега. Нямаше да имам никакви възражения, дори тогава би била изгодна покупка. Не и днес, а още по-малко след като другата година ще може да се купи нещо ново и многократно по-адекватно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...