Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Я прообвай да забраниш виртуалната памет, рестарт и задай отново System managed size за дял С
Качи отново:
От папка C:\Windows\System32\winevt\Logs копирай на десктопа двата файла:
Application
System
Направи архив с тях и го качи.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли промяна в поведението на машината? Сега ще прегледам последните логове.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост никакво, пробвах с Xcom 2 и WoT -  графиката на медуим - държи си 100% GPU. Не съм изчаквал повечко да видя ще има ли краш или рестарт, играх 5-7 мин. След това спрях да играя и докъто пишех това тук компютъра се рестартира, пак синият екран за около секунда и рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Емил Костов написа:

Ами 100% натоваерно GPU постоянно всичко приключва. Колкото до игри половината ми живот е минал в това.

Забележи на колко % е натоварено GPU. Така трябва да е при всяка игра при отключени кадри, за да имаш максимална производителност и кадри. До сега не съм видял/чул някой на някой да му се е повредило нещо от това, а има хиляди такива клипове в youtube. Пак повтарям - една система трябва да може да работи нонстоп на всякакво натоварване без проблеми, дори и на 100% на всичко. Ако не, значи има проблем, и от това, че някой/всички компоненти е натоварен на 100% не трябва да има никакви проблеми.

на 7.12.2019 г. в 18:56, Spas Vidolov написа:

Пс. Конфигурацията е сглобена в сервиз Profix IT в Пловдив, не смея да си я сглобя аз, не се считам за толкова компетентен.

При това положение, носиш компютъра в сервиза да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze, дори няма да споря. Натоварен ли е един елемент от системата на 100% тя спира да работи нормално. Започва да бави, да бъгясва, да блокира, да зависва или комютърът да се рестартира. Не ми е за първи път. А тези клипчета просто някой си ги е постнал така. Не им вярвам и няма да им и повярвам.  Постващият да прави каквото иска. 

Ето и какво казва постващият -  Имам следния проблем - без значение каква игра играя и на какво качество съм я настроил след 5-10 минутки игра компютъра показва син екран за няколко секунди и се рестартира.

Ако пък решиш натовари с тествои софтуер една видеокарта максимално да видиш какво се случва с нея. На първо място темепратурата става доста висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествал съм с достатъчно игри. Оптималното и постоянно натоварване на видеокартата ми винаги е 97-100% по време на игра, зависи от играта, освен ако няма bottleneck. Може да провериш където искаш, аз повече с телевизор няма да споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще намя да проверявам. Който иска може да тества сам и да се убеждава в каквото си иска.Проблемът на постващият да му умира системата след 5-10 минути е 100% натовареното GPU, което пък най-вероятно прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, по-лесно е да се пишат глупости, отколкото нещо да се провери. Температурите на видеокартата автора ги е написал в първия си пост, не е ясно, защо си решил, че прегрява?!? Най-вероятния заподозрян е захранването.

на 7.12.2019 г. в 17:56, Spas Vidolov написа:

следях температурата й с програми (никога не мина 62-65 защото идваше синия екран и рестарта)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е DeepCool 650W DN650 , А температурата непрекъснато растеше винаги до рестарта или краша на играта, незнам колко още е щяла да се вдигне, но през 3-5 секунда скачаше с градус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна. Ако биоса е P3.60  както спомена в преден пост , обърна ли внимание на предупреждението от Асрок :

*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version.

А твоя процесор е CPU- Amd Ryzen 5 2600  , с други думи влиза в тази графа.

Так ли дойде дъното с този биос или някой ти го флашна?

Не пречи, преди да предприемеш каквото и да било, да качиш една чиста инсталация на Уиндоуса , но ако и след това продължи проблема вариантите за мен са два: 1-ви. РАМ памет или  2-ри: Биоса , които изришно предупреждават да не се флашва при използване на райзен 1-во и 2-ро поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го пише на всички дънни платки, но новите си идват с инсталиран такъв BIOS, моята беше така и с Ryzen 1600 няма проблеми. Малко вероятно е да е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя Master SLI , който ползвам в работата го купих преди 1-2 месеца и дойде с по-стара версия P3.30. Понеже също ползвам предимно  r5 1600 не посмях да кача последната версия.  След като поставят това предупреждение от Асрок , явно е имало проблеми .  Дали са изолирани случаи , не мога да кажа .  И все пак ми е интересно кой точно модел е паметта му и на какви честоти , тайминги и волтажи я е задал.  Ако е възможно автора да даде един шот от Hwinfo - sensor only или от биоса  ще съм благодарен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ОК.

Според Hwinfo 1.2V за 2666Мхц . Можеш ли да влезнеш в биоса и да завишиш ръчно волтажа на паметта на 1.25V. Aко проблема остане след това опитай с 1.3V и сподели какво е положението.  Таймингите ги остави така за сега. Може ли да ми изпишеш точния модел на паметта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни на самите модули трябва да е изписано:  HX426C13PB3K2/16  или нещо подобно .  Успя ли да направиш това , което ти писах в предния пост с волтажа или не си сигурен ,че можеш да се справиш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не успях да я открия в memory support list-a на твоето дъно. Ако нямаш възможност да тестваш с различен кит , опитай това което ти предложих с волтажа. От там на сетне друга опция е чиста прейнсталация на Уйндоуса / ще ти отнеме 30мин./ 

Проблема с версията на биоса за мен лично си остава вариант. Странно е , че са ти пратили дъното с тази версия при положение , че си с r5 2600. / да бяха го пратили поне с v3.20/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си флашка с Hiren’s BootCD по-стара версия или на която има hdd regenerator (примерно 10.5). Стартирай и мини целия диск с регенератора за лоши и закъснителни сектори.

Тази видео карта и на минимизирана игра пак ли стои на 100% натовареност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, както вече споменах, е без значение. Въпроса е като излезеш от играта GPU да не е натоварено на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...