Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, ТерминалТора написа:

Баш тази шарена неудобна грозотия ли му препоръчваш. По-добре да си седи на седмицата, или някакъв Линукс,който не ползва Гном за десктоп по подразбиране.

Аз такава грозотия ползвам от около 4 години.И ми върши работа.Какво като е грозотия, няма да се снимам с него!То и аз съм грозен, ама не се оплаквам!

Освен това ползвам два лаптопа на XP.Не зная кога му е спряна поддръжката ама ми вършат работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DebianBuster написа:

Ти ли си на гифчето (аватара)?

Да, ама преди 20 години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, дръндю написа:

стига да прояви желание, мога да му дам линк на л.с
тук не е позволено

Дай на мен.. Не че ще го ползвам, ама ми е любопитно какво ще покаже Virus Total

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DebianBuster написа:

Дай на мен.. Не че ще го ползвам, ама ми е любопитно какво ще покаже Virus Total

https://www.virustotal.com/gui/file/af333dbeab9268398d985eb80c74adfaa84210a7e6222ab3fc1684a73f052ff1/detection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, дръндю написа:

Красота! geizer, инсталирай смело и безотговорно. После преинсталирай... хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ...Alex&Vanko... написа:

sigan_generic:D

разбира се, че точно това трябва да покаже
на практика след активация, този файл трябва да го изтриеш
всеки хакващ инструмент, който се намесва в ОС, се детектира като вреден софтуер
въпроса е да виждаш това което гледаш
вгледай се в резултата от линка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DebianBuster написа:

Красота! geizer, инсталирай смело и безотговорно. После преинсталирай... хахаха

гледаш ама не виждаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на ACER 722  P1VE6 8цата дали ще тежи много?

Серия Aspire One 722
Процесор AMD C-60 ( 1 GHz / 1 MB Cache)
Оперативна памет 4GB DDR 3 1066Mhz
Видео карта AMD Radeon HD 6250M - видеокарта със споделена памет
Памет 500GB SATA 5400 rpm
Екран 11.6-инчов ( 29.46 см) HD 1366 x 768 - със светодиодна подсветка
Оптично устройство няма оптично устройство

Свързаност

Gigabit LAN; Wireless 802.11 (b/g/n стандарти)   

Или по-скоро някой Линокс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време писах за това което видях на един лаптоп, защото човека си разбира от работата, пък и е бачкал в щатите за вече бившата IBM. Но все още не мога да го проумея как го е направил. Значи той е заклет фен на Федора без значение от графичната среда. Има и Уиндоус 7, но превклюва между тях без изобщо да рестартира или да пуска виртуална машина. Просто с един клик и екрана се завърта и хоп от Федора става Уиндоус и обратно. Питах го, но не казва. Иначе ми обеща да ми направи и моя компютър така, но кога ще е не знам, че е прекалено много зает човека и много пътува. Лично аз предпочитам Федора, но с Канела за работна среда. Все едно си бачкам с Уиндоуса. Е, някои програми за Уиндоус не стават за Федората, но все още се надявам да ми направи компютъра както е на неговият лаптоп и тогава всичко ще си е на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех един Дебиан 9 с XFCE и тази машинка ще лети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, geizer написа:

Благодаря за съвета

А може ли линк откъдето да го изтегля😀

Мога да ти дам жив образ да тестваш да видиш как ще е?

http://cdimage.debian.org/cdimage/archive/9.11.0-live/i386/iso-hybrid/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Хех един Дебиан 9 с XFCE и тази машинка ще лети

Ще лети ама ... някои друг път днес няма !

Това е щаига от 2012 със процесор на 1GHz (1,33GHz Turbo) Cache: 1Mb (L2) . И да ,подържа 64 bit. ос.

Ама ще отваря Калдата за 36 секунди ако и се чака де !😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, malosi написа:

Ще лети ама ... някои друг път днес няма !

Това е щаига от 2012 със процесор на 1GHz (1,33GHz Turbo) Cache: 1Mb (L2) . И да ,подържа 64 bit. ос.

Ама ще отваря Калдата за 36 секунди ако и се чака де !😎

Е нищо не пречи да опита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е е Дебиан ... по-добре Девуан.  По-бърз и лек е . Наскоро трябваше да съживявам стара 32 битова щайга и определено Девуана се справи по-добре от дебиана - буутна по-бързо и ядеше по-малко рам.

https://devuan.org/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ТерминалТора написа:

Ако ще е е Дебиан ... по-добре Девуан.  По-бърз и лек е . 

https://devuan.org/

А на този пингвин acestream как се слага за безплатно гледане на стотици тв канали на руски ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://wiki.acestream.org/wiki/index.php/Download#Linux

Тук пише. Ако си с аскии сваляш за дебиан 9, ако си с джеси - за дебиан 8. И после с dpkg -i .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, на пръв поглед изглежда лесно, ама докато тръгне на Минт имаше бая четене на руски и бая зор, та цяла тема пусках тука да обяснявам как е проработило.
Когато няма много ползватели на нещо, тогава има малко описвано как се решават проблемчетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Е, на пръв поглед изглежда лесно, ама докато тръгне на Минт имаше бая четене на руски и бая зор, та цяла тема пусках тука да обяснявам как е проработило.
Когато няма много ползватели на нещо, тогава има малко описвано как се решават проблемчетата.

И да ползваш Уиндоус пак трябва да четеш. Даже там има много повече проблеми, и по трудно отстраними, защото само Микромеките си знаят как работи тая бъгня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ...Alex&Vanko... написа:

С windows, word, excel сме се оправяли без да сме чели. Виж за линукс трябва да се чете.

Явно толкова и познаваш Уиндоуса. Занимавам се със системна администрация, обаче хич не познавам ексела, доста по сложна програма и доста повече възможностти има отколкото си мислиш. Просто масата хора го позлват за елементарни неща, за които и ЛибреОфис би им свършил прекрасна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам лаптоп със следните параметри :

- Dell Inspiron N5110 
- Serial : 1KNGLP1
- Core : Motherboard - 0FXK2Y - A11
- CPU : Intel(R) Core(TM) i5-2410M CPU @ 2.30GHz
- Cache : L1 cache - 64KiB / L2 cache - 512KiB / L3 cache - 3MiB
- System Memory : 8GiB
- Firmware : BIOS - A11 - 08/03/2012
- Display : GF108M [GeForce GT 525M]
- Disk : KINGSTON SUV400S - 120GB

Според Вас, коя версия на Windows ще работи най-добре, стабилно и бързо?
Просто искам да работи максимално бързо и стабилно, като това да не създава проблем компонентите му (да не грее и т.н.).

Благодаря Ви предварително за отделеното време и внимание :-))

Поздрави : Михаил

P.S.: Ще използвам лаптопът предимно за работа : интернет, обработка на снимки, работа с офис пакет, понякога гледане на филми, слушане на музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ти е слабичък. С всичко останало ще се справи, но обработката на снимки е под въпрос. Ще кропваш и ресайзваш шедьоври от GSM-а с FastStone Image Viewer или подобна, или ще обработваш 40-50MP RAW кадри от DSLR или безогледалка, в Lightroom или Photoshop?...

Иначе версията на ОС не е чак толкова от значение. За предпочитане 10-ка, за нея в момента има най-добра поддръжка на драйвери и софтуер. Примерно - последната версия на Lightroom, която слагах, обяви, че не иска Windows 8/8.1. Или 7, или 10 :ohmy: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карай си със 7 и не се занимавай с глупости! 10ката иска мощен лаптоп. Ако трябва го преинсталирай, но пак със 7. На стар лаптоп - стара ОС, вече ако вземеш нов - слагай му 10ка.

А линуксджиите вземете се скрийте някъде, и тази тема оспамихте, на никого не му пука за командните ви редове и хилядите ви дистрибуции които са повече от потребителите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...