Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Благодаря за мненията!

И на мен ми се искаше всичко да го взема от Nikem, но тъй като нямаше RAM-та, която съм си избрал, реших да потърся комбинация от двете места и да занеса да го сглобят тук локално.

Ако заменя 

https://www.jarcomputers.com/32GB-Kit-Corsair-Vengeance-LPX-CMK32GX4M2B3200C16_prod_MRAMCORSAIRSCMK32GX4M2B3200C16.html?ref=prod

с 2 от тази( предпочитам да е общо 32GB по възможност, за да не го мисля в бъдеще) :

http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-DDR4-3200MHz-16GB-CMK16GX4M2B3200C16R/

1. Дали ще има някакви негативи/позитиви за перформънса спрямо горния комплект от Jar?

2. Ако ми го сглобят там и го пратят по куриер, трябва ли да се притеснявам от лашкането/товаренето/разтоварването по време на превоза, тъй като аз съм от Пловдив, а те са във Варна. Не е ли по-добре просто да събера частите при мен и да си закарам нещата тук в някой сервиз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй смело, моята не е кит и си работи и клоква перфектно. Ако компютъра е сглобен както трябва, няма да има проблеми, а и при получаване задължително го отваряш и проверяваш дали всичко е на мястото си и закрепено/здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че имаш тествана рам на 3600MHz на 40 лв. по-ниска цена което ти покрива и охладителя нещо ми се губи логиката да се взима тоя Корсар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Roujin Z написа:

При положение че имаш тествана рам на 3600MHz на 40 лв. по-ниска цена което ти покрива и охладителя нещо ми се губи логиката да се взима тоя Корсар?

Не ги разбирам, честно казано - просто доколкото разбрах Корсар и HyperX са надеждни марки RAM и за това гледам към тях да клоня. Същата причина и с процесора - взимал съм вече два пъти AMD и им имам доверие като бранд. Разбира се това не пречи да взимам напълно грешно решение в случая. :) Просто 50лв. повече или по-малко няма да ми оправят живота и макар да бих се радвал да ги спестя, от един момент нататък просто се примирявам с факта, че ще се охарча 2к. и по-добре да имам някаква увереност в производителите на частите вътре, базирана на моя личен опит, познати, както и хората тук разбира се. :)

преди 10 минути, Raze написа:

Сменяй смело, моята не е кит и си работи и клоква перфектно. Ако компютъра е сглобен както трябва, няма да има проблеми, а и при получаване задължително го отваряш и проверяваш дали всичко е на мястото си и закрепено/здраво.

Да ти кажа и да го отворя нищо няма да разбера, дори една част с част да не е същата. Закрепена/незакрепена и т.н. За това се опитвам да избера най-сигурния вариант спрямо моето ноу-хау, което е никакво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо не съм го видял добре и аз за adata-та. Изглежда добра оферта, също си е достатъчно надеждна марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е късмет!

Ако ти е писано и с най-жълтата марка няма да имаш проблеми, ако ли не "златна да е" пак ще побелееш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прегледай няколко клипа как се сглобяват компютри и ще си имаш представа кое какво е, най-малкото ако има разхлабен/откачен охладител или вентилатор, да знаеш дали е нормално.

https://www.google.bg/search?q=computer+build&hl=bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В неговия случай спокойно може да се вземе и PRO4-F за 138 лв. без да види никаква разлика но се води по-каквото е чул за разни марки.

Нито се гони клок нито се търсят някакви конкретни портове или аудио така че не виждам какво значение има.

Същата работа с паметта където отново имаме твърде висока цена без причина.

От друга страна всичко останало е избирано разумно даже в някой отношения твърде икономично.

Първо няма охладител а взимането на рам на по-високи честоти автоматично спестява парите за такъв. С един изстрел два заека!

Второ ако ще се наливат пари по-добре да се вземе 3600 вместо скъпо дъно. PRO4-F е напълно задоволително и спестява 90 лв.

Това ще позволи да се пазарува и от едно място което автоматично значи отстъпка и безплатна доставка което ще покрие останалата разлика.

Накрая ще има по-добър процесор с по-добър охладител и рам на по-високи честоти за същите пари.

И ако наистина иска да прескочи първоначалната сума може да помисли за друг вариант на картата въпреки че не виждам разумни оферти.

Всъщност и тази се е изчерпала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите - спрях се вече на вариант който утре живот и здраве сигурно ще поръчам. :)

Финалният вариант претърпя известни промени откъм дъно/процесор/захранване и доста други неща.

Процесор AMD Desktop Ryzen 5 6C/12T 3600 (4.2GHz, 36MB, 65W, AM4)

Дънна платка GIGABYTE B450M DS3H Socket AM4, 4 x DDR4, rev. 1.0
Охладител за процесор универсален Arctic Freezer 34, 150W, Intel/AMD
Памет Kingston DRAM 16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX FURY Black
Памет Kingston DRAM 16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX FURY Black
Видео карта GIGABYTE GTX 1660Ti OC Edition 6GB GDDR6 192 bit
Захранващ блок Segotep GTR-550 550W 85%
Хард диск SEAGATE BarraCuda, 4TB, 256MB, SATA 6.0Gb/s, ST4000DM004
Solid State Drive (SSD) Intel 660P 1TB NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 QLC
Кутия за настолен компютър Segotep The Wind Black

2.2к финално

Много съм ви благодарен за помоща, реално тръгнахме с доста от частите от тази тема като промените са с цел оптимизиране на бюджета дългосрочно и факта, че не исках да има светещи части по компютъра поради разни причини.

Тъй като предполагам, че ще има критики и към този билд, се радвам че вече съм се хванал на хорото и не мога допълнително да си променя мнението, защото ще ми побелеят косите, ако трябва да взема още едно решение за това на коя РАМ/процесор и т.н. да се спра. :P :) 

Поздрави и още веднъж - мерси за помоща! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя може и да се справи и да е сравнително тих, но бях ти дал предложение за охладител с TDP 200 W, като цената не е кой знае колко по-висока. На цената на останалите компоненти не мисля, че има смисъл да правиш чак такъв компромис, но ти си знаеш. И това дъно с тези кекави VRM охладители, а единия съвсем липсва, не те знам от къде го измисли. SSD също не е от най-добрите - нисък % на запис и сравнително ниски скорости на запис:

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-ssd-660p-qlc-nvme,5719.html

И на всичко това да изпляскаш китайска бомбичка-захранване за 50 лева е върха на сладоледа!

https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/segotep/gtr-550-550w-p320854943/

Със сигурност тези неща никой от тук не ти ги е препоръчвал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А финално какво мислите относно това?

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r63088p1r62102p1r63744p2r63024p1r54721p1r63735p1r63580p1r59099p1rf.html

По-добро ли е от горното? Някакъв смислен ъпгрейд до +100лв.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много по-добре е от горното. Евентуално за до +100 лв. може да вземеш по-скъпо и по-голямо дъно или SSD, но и така е добре. Евентуално може да се "напънеш" още малко за по-мощна видеокарта:

http://nikem-bg.net/computer-components/Palit-nVidia-GTX1660Ti-StormX-6GB-GDDR5-DVI-HDMI-DP-NE6166T018J9-161F/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

За съжаление видеокартата не е налична.

@Raze за тези 120лв. разлика в цената каква ще е разликата в перформънса горе-долу? Смислен или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Beleriand написа:

За съжаление видеокартата не е налична.

Докато поръчаш утре и друго може да е свършило, а дори да го поръчаш докато дилъра пусне заявката може и още нещо - добре дошъл в компютърното пазаруване.

Но нема се плашиш! Важното е никога, ама никога да не позволяваш някой да определя с какво да ти замени липсващ артикул.

Ти един път реши какво  желаеш, а после със списъка на компоненти ще намериш коя фирма да го изпълни. Фирми много, също така те едни други си препродават техника.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да дам +40лв. да ъпгрейдна това:

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r63088p1r62102p1r63744p2r63024p1r54721p1r63580p1r59099p1r61999p1rf.html

с това:

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-GAMMIX-S11P-1TB-M2-PCIE/

ЕДИТ: Като евентуално обмислям дали да не смъкна от цената малко като взема кутия Segotep The Wind Black или нещо до 70лв. което просто да върши смислена работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да спестиш 35 лв. с този HDD - http://nikem-bg.net/computer-components/4T-Seagate-ST4000DM004-256MB/

При 1TB SSD едва ли има значение какъв точно ще ти е склада освен като обем разбира се.

Между другото разлика в скоростите на различните SSD няма да усетиш.

п.с. Кутията най-добре не я сменяй. Ако все пак решиш да го правиш имай на предвид че примерно споменатия Segotep няма да побере избрания охладител.

Edit; Хубаво е някой да изкоментира разликата между 1660SUPER и 1660TI понеже идват едни 80 лв. отгоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1660 Super - каква е разликата с TI и обикновената 1660
 Трите имат един и същ чип Туринг TU116 GPU
Super има ядрата на обикновената (1408 Cuda), но видео рам-та VRAM е като на TI - GDDR6 - скача от 8Gbps на 14Gbps, от което идва и големия буст в производителността. 
    2-6 % зад "TI" и като се има предвид по- нататък разликите между различните охладители и клокове на крайния производител, които също ще допринесат за едни 2-5 % 
( да не говорим за конфигурирането най- накрая от потребителя, там може да стигне и 50%)

Разликата със TI е заличена -5% за -$50

Резултатът е BEST FOR 1080P GAMING

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно ревю на 1660 Super. Общо взето по производителност е между 1660 и 1660 Ti, като в зависимост от игрите е по-близо до първата или по-близо до втората, но средно е горе-долу по средата. Гледам в другия магазин е налична Gainward GeForce GTX 1660 Ti Pegasus OC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия Никем прехваления магазин са ми пратили 4TB хард диск, който за нищо не става - тотал щета. Сега сигурно ще има 1 000 упражнения докато го върна/заменя.

Явно си има защо JarComputers да са малко по-скъпи, но при тях поне такива проблеми съм нямал досега.

You get what you're paying for.

Да не говорим че ми тряснаха 30лв. НЕбезплатна доставка, ако си искам частите в разумен срок. Ха. И сега ще ме изтряскат още 15 кинта и 1 седмица чакане докато евентуално ми пратят нов хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikem за пълни мошенници.

1. Изпращат ти част опакована в кесийка. Плащаш им 2 200лв. за компоненти и си плащаш доставката като първия човек.

2. Частта от кесийката, за която си дал 200лв. не работи още при самото слагане.

3. Обаждаш се да им кажеш, че ще я връщаш и да се оправят.

4. Казват ти, че ако не я върнеш опакована както си е била, щели да ти спрат 20% от цената.

За нещо което не работи ОЩЕ ПРИ ПОЛУЧАВАНЕТО.

5. Търговския вид явно е кесийката за бонбончета, в която ми пратиха съответния хард диск, само че оторе затворена, да не взима въздух.

За мой късмет си пазя кесийката за бонбончета, с която дойде хард диска. Утре ще им го пратя опакован в "търговски вид" и чакам с нетърпение развитието.

Междувременно си поръчах два хард диска по 130 кинта от JarComputers и така. 

Има причина тези да са най-евтините - защото обират хората веднъж като ве вържат на хорото.

Истината винаги е в малкия шрифт.

Ако ми се направят на интересни и не си приберат боклуците с добро, ще ги накарам да ми заменят частта с нова, опаковата в търговски вид, и ще кажа да куриера да си им я връща без да я барам, да видим втория път както ще е извинението да ме глобят 50лв. за това че са ми продали пълен боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...