Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ARCTIC Freezer eSports Edition - Tower CPU Cooler https://www.amazon.co.uk/dp/B07MJGNJB3/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_yCp9Db368YS52

Добро ли е това охлаждане за парите си и има ли Термо паста в комплекта или отделно трябва да си купя?

Вдига високи температури процесора при продължителна игра и сваляне на други игри от Xbox pass и е доста шумен стоковия вентилатор на процесора в сравнение с другите компоненти, та реших че трябва да се прижаля и да го сменя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ...Alex&Vanko... написа:

Тоз не е хубав.

Какво му е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ...Alex&Vanko... написа:

Къде са му медните тръби? Не е по-добър от бокса стоковия.

Ей това гледах последно и уж се представя добре(нива на шум и охлаждане и лесно за монтаж)

https://www.tomshardware.com/uk/reviews/arctic-freezer-34-esports-duo-cooler,6352.html

Тук също го хвалят.

Няма начин да се справя добре с охлаждането без медни тръби, просто са ги боядисали в черно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, サムライオートバイ написа:

ARCTIC Freezer eSports Edition - Tower CPU Cooler https://www.amazon.co.uk/dp/B07MJGNJB3/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_yCp9Db368YS52

охладител - http://nikem-bg.net/magazin.php?search=FAN&p=freezer+34

паста - http://nikem-bg.net/magazin.php?search=FAN&p=mx-4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, hudyr написа:

Малко съм в чужбинско и затова от Амазон съм пуснал линк, но явно ще е Арктик-а. Уж добре се справя с охлаждането и не е много шумен, дават го като доста добър пример цена/качество/производителност и е с 10 години гаранция... Не ми се дават повече от 30-40 GBP и едва ли има нещо по-добро за тези пари

Btw, уж има паста в комплекта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, hudyr написа:

Този сайт няма криптиране. Въведох име, ел.поща, телефон, адрес и ги изпратих без криптиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой би ли казал какво означава това като ниво на шум:0.3 Sone.или подобни............в децибели е ясно,зма това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кулера /Arctic Freezer 34 eSports/е чудесен , имам такъв и съм доволен. На светлинни години разлика е от боксовия. Изобщо нямат база за сравнение. За мен това е един от най-добрите охладители на пазара за парите си. Дава сравнително близки стойности дори спрямо по-висок клас охлаждания от рода на NH-D15. Вътре в кутията на охлаждането имаш добавена термо паста - Mx-4 , която ще ти стигне за монтирането на райзенчето. Вентилаторите са доста тихи , така че нямам забележки и в това отношение. 

Имаш и други  варианти , който може да разгледаш , като gammaxx 400 примерно . Този охладител е по-евтин и също няма да има проблем с r5 3600.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

А някой би ли казал какво означава това като ниво на шум:0.3 Sone.или подобни............в децибели е ясно,зма това?

0.3 Sone = 22.5 ~ 24.5 dBA. dBA означава с добавен филтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2019 г. в 17:12, pepy86 написа:

Кулера /Arctic Freezer 34 eSports/е чудесен , имам такъв и съм доволен. На светлинни години разлика е от боксовия. Изобщо нямат база за сравнение. За мен това е един от най-добрите охладители на пазара за парите си. Дава сравнително близки стойности дори спрямо по-висок клас охлаждания от рода на NH-D15. Вътре в кутията на охлаждането имаш добавена термо паста - Mx-4 , която ще ти стигне за монтирането на райзенчето. Вентилаторите са доста тихи , така че нямам забележки и в това отношение. 

Имаш и други  варианти , който може да разгледаш , като gammaxx 400 примерно . Този охладител е по-евтин и също няма да има проблем с r5 3600.

Успех!

Много съм доволен от охлаждането! За парите си е супер. Максималната температура от 95-97 градуса при стрес тест падна на 82, а минималната от 49-52 на 39-45 което е супер също. Днес най-накрая го монтирах, но си беше голяма играчка, то дефакто си е пълно разглобяване с вадене на дъното от кутията и пак закачане на всички кабели после.

IMG_20191219_120624_7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито .  Монтажа е станал по трудния начин , но важното е че всичко е ОК . На кой стрес тест си достигнал 82 градуса ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, pepy86 написа:

Честито .  Монтажа е станал по трудния начин , но важното е че всичко е ОК . На кой стрес тест си достигнал 82 градуса ? 

Prime95, иначе там редовно температурата беше около 95-97 със стоковия охладител. А за шума да не говорим, сега е супер конфигурацията, тиха и бърза машинка. Стана по трудния начин защото като махах оригиналния чух че нещо падна и това беше платката или скобата (не знам точно как се казва) която държи четерите болта на охлаждането. Чак сега се сетих че може би е имало по-лесен вариант ако махна и другия капак просто... 😂 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задната планка е изпаднала :) . За прайм95 градусите са нормални.  Предполагам , вентилаторите са на доста ниски обороти , иначе ти гарантирам , че и още можеш да свалиш с него като градуси. Перките наистина са тихи , така че кулерчето определено  печели и  моите симпатии.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано не ми се бъзика много да не разваля нещо xD. Иначе забелязах че съм закачил задния вентилатор на кутията, който изкарва въздуха към Pump Fan, бях сложил вече видеокартата и след монтажа на кулъра не можах да си навра пръстите и да го закача където му е мястото. Проблем ли е това? Иначе всичко се върти и има правилен въздушен поток

2019-12-19 (1).png

2019-12-19.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория вентилатор трябва да работи на същите обороти или малко по високи. Първия мени оборотите според температурата , докато 2-та перка ако стои на постоянни 900-1000 оборота не мисля , че ок  изобщо.  Важно е и вентилатора на кутията  да е по възможност с по-голям дебит за да изкара топлия въздух, а не да го задържа вътре в кутията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, pepy86 написа:

Втория вентилатор трябва да работи на същите обороти или малко по високи. Първия мени оборотите според температурата , докато 2-та перка ако стои на постоянни 900-1000 оборота не мисля , че ок  изобщо.  Важно е и вентилатора на кутията  да е по възможност с по-голям дебит за да изкара топлия въздух, а не да го задържа вътре в кутията .

Утре тогава ще отворя пак кутията, ще махна видеокартата и ще го закаче където си му е мястото ( SYS Fan 1? ), между видеокартата и процесора е при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да можеш да контролираш и неговите обороти . С други думи да направиш същата fan крива както на 1-та перка. Не мога да ти кажа на твоето дъно къде точно трябва да я вържеш .  Ако нямаш възможност да направиш къстъм fan крива , задай оборотите на 1400-1500 да речем /ако не са ти шумни/ и остави 2-та перка да работи постоянно така . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Въпроса е да можеш да контролираш и неговите обороти . С други думи да направиш същата fan крива както на 1-та перка. Не мога да ти кажа на твоето дъно къде точно трябва да я вържеш .  Ако нямаш възможност да направиш къстъм fan крива , задай оборотите на 1400-1500 да речем /ако не са ти шумни/ и остави 2-та перка да работи постоянно така . 

Закачих го където трябва вентилатора. BTW когато беше закачен за PUMP fan 1 работеше на максимални оборити постоянно, но защото го няма шумния стоков охладител и не съм забелязал кой знае колко. Сега съм нагласил задния вентилатор на кутията да върти и изкарва въздуха повече от предния, който вкарва въздух в кутията. 140мм са перките и се въртят на по-малко обороти от 120мм. Доколкото видях 1000 е макса. 

2019-12-19 (4).png

2019-12-19 (5).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...