Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте приятели !

Имам въпрос относно телефонна платка.

Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.

След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.

Въпроса ми е, колеги

Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!

Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Антонио Антонов написа:

Здравейте приятели !

Имам въпрос относно телефонна платка.

Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.

След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.

Въпроса ми е, колеги

Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!

Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

По всякакъв начин най баламси и вулгарно Ви лъжат. Това ли е обяснението на твоя "майстор": "запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен" и това: " отговаря ми, че щял да пробие?!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като даваш по 80-100лв на ремонт, до сега да си беше купил някое китайче среден клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дошло му е времето да се замислиш за нов телефон.

Дали може да пробие в процесора, то явно вече е проникнало нещо в твоя мозък.

Имам три или четири евтини такива телефона ... присаждах от единия в другия докато не осъзнах, че евтиното излиза по-скъпо.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не хвърляй повече пари за ремонти за този телефон.

Правилно горе са ти казали че с вложените до сега пари за ремонти по-него си можел да си купиш нещо свястно и здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз даже не смея да питам за марка и модел на телефона, след като ремонтът е по-скъп от него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя те е взел за канарче и измисля всякакви причини да изпроси още кинти от теб .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса вече е принципен, защото това момче ми говори глупости и ми се наложи да изчета доста литература за да преценя истинността на приказките му, иначе телефона е айфон 6с, тъй като съм изучавал енергетика и нещата не са много по-различни исках да се посъветвам с вас, тъй като нямам никаква практика с микропроцесорите технологии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎16‎.‎12‎.‎2019‎ г. в 15:12, Антонио Антонов написа:

Въпроса вече е принципен, защото това момче ми говори глупости и ми се наложи да изчета доста литература за да преценя истинността на приказките му, иначе телефона е айфон 6с, тъй като съм изучавал енергетика и нещата не са много по-различни исках да се посъветвам с вас, тъй като нямам никаква практика с микропроцесорите технологии

Принципно:

1. Не купувайте телефони от "гаражни" търговци. Шанса да купите оригинално изделие клони към нула.

2. Точно при iфоните има доста ментета, които не подлежат на ремонт. Имам един такъв, който като го занесох в оторизиран сервиз ме изгледаха доста странно, че се обръщам към тях. Не ми обясняваха за смяна на захранване и разни пробиви в процесора и т.н.

3. За какво преоразмеряване на кондензатори в телефон става въпрос?! Нещо "гърми", ако през него мине по-голям ток.

4. Как точно си представяте това "пробиване" в процесора?!

5. В едно захранване каква е функцията на кондензатора?! "Около" кондензатора няма ли, и някакво, съпротивление, а?!

6. Глупостта е функция на знанието, а не на незнанието.

п.п. Надявам се, че вече сте си купели нов телефон. Успех и без аварии с новия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДИоNД написа:

Принципно:

1. Не купувайте телефони от "гаражни" търговци. Шанса да купите оригинално изделие клони към нула.

2. Точно при iфоните има доста ментета, които не подлежат на ремонт. Имам един такъв, който като го занесох в оторизиран сервиз ме изгледаха доста странно, че се обръщам към тях. Не ми обясняваха за смяна на захранване и разни пробиви в процесора и т.н.

3. За какво преоразмеряване на кондензатори в телефон става въпрос?! Нещо "гърми", ако през него мине по-голям ток.

4. Как точно си представяте това "пробиване" в процесора?!

5. В едно захранване каква е функцията на кондензатора?! "Около" кондензатора няма ли, и някакво, съпротивление, а?!

6. Глупостта е функция на знанието, а не на незнанието.

п.п. Надявам се, че вече сте си купели нов телефон. Успех и без аварии с новия.

Благодаря за изчерпателния отговор!

Според мен кондензатора в захранване се използва за филтър, да изчисти пулсациите да не предизвиква неочаквани изключвания следствие на недостиг на "ток" за захранване нуждите на консуматора, според мен!

По-големият ток(според мен), който е довел до гърмеж на кондензатора е следствие от нуждите на повече ток за самия дисплей, тъй като е сменен и свети по-силно(според мен) и след като е сменен с по-ниско качество кондензатор възможностите му са по-малки и довело до гърмежа на още един-два.

Но сега вече като споменахте за съпротивление то би ограничило тока през него и би изчистило тази "грешка" според мен ?!

Въпроса ми е какво би довело до решение на проблема?!

Няма ли да се оправи ако кондензатора е заменен с по-мощен, което номиналните му ток и напрежение са над работните.

Простете за невежеството ми, но не знам кого да попитам за тези неща. Т

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Антонио Антонов написа:

По-големият ток(според мен), който е довел до гърмеж на кондензатора е следствие от нуждите на повече ток за самия дисплей

???

Къде протича по-големия ток?!

Това, че свети по-силно не означава, че протича по-голям ток ...

Тук  не става въпрос за усилване по мощност, т.е. ако консуматора му е необходимо по-голяма мощност, то при подаване на по-малка най-много да "свети" по-слабо, а не по-силно. Образно казано.

"Гърми" нещо в една верига къде?!

преди 1 час, Антонио Антонов написа:

Няма ли да се оправи ако кондензатора е заменен с по-мощен, което номиналните му ток и напрежение са над работните.

Какво разбирате под по-мощен кондензатор?! Тук аз недоумявам. Прощавайте за моето невежество...  Дайте пример ...

п.п. Все пак говорим за готово изделие, което някой е проектирал с някакви характеристики ... Друг е въпроса за качеството на елементите му ...

п.п.п. Ето една лекция ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Искам да купя на дъщеря ми сравнително качествени слушалки за музика / тип тапи/ Ако са и с микрофон , чудесно!
      Ползва като източник iPhone , и предпочитам да са с кабел .
      Бюджет до 300 лева

Не ползвам слушалки и поради тази причина се обръщам тук за съвет.
      Дамата е на 25 години  и ползва постоянно "тапи" .
      Благодаря предварително
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Днес имах да правя смяна на батерия на iphone 7. Този модел съм много запознат с него понеже това ще е 4тия който поправям. И до сега съм нямал проблеми при смяна на компоненти на iphone 7. Така но този път явно съм оплескал нещо.
      Телефона работи перфектно  без забележки просто батерията пада за няма и няколко часа ползване. Никога не е воден на ремонт от както е закупен преди години. Аз съм първия който го отваря. Та така смених батерията (и преди съм сменял) всичко мина окей затворих го пуснах телефона.. обаче хоум буттона (сензора) не работи. А преди това си работеше. И просто сега не си го побирам в главата какво може да е станала понеже  го оправя много внимателно все пак чужд телефон. нямал съм такъв контакт близост до бутона той си е с дисплея батерията е на другата страна.*Той се разтваря като книга като се отвори* Просто не виждам какво може да съм оплескал. Не е чак такъв фатален проблем казал съм че смяната ще се забави ще сменя бутона за моя сметка. Но просто не знам как се е прецакало като съм нямал контакт до него. Винаги отварям през долните ръбове не съм човъркал с перцето долу в средата където е бутона.
      Благодаря !
    • от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от Ангел Александров
      Здравейте!
      От няколко дни опитвам да влезна в instagram от посочения Iphone SE, но всеки път изписва: "Sorry, there was a problem with your request".
      Изгледах много видеа, изчетох много статии, пробвах много варианти, но проблемът си остава.
      От други телефони и от компютър мога да влезна в профила, което означава, че проблемът 99.99% е от телефона, но какъв?
      Стар софтуер, проблем с апликацията на Instagram... не знам.
      Ако имате идеи, пишете.
    • от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
  • Дарение

• Добави ново...