Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте хора, нужна ми е препоръка за избора на HDD или SSD. За сега обмислям само да си кача всички снимки и видеа (заснети са с телефон, не става въпрос за професионални,) документи и файлове за университета (ще има чертежи и визуализации, но все пак не са кой знае колко). Чудя се дали не е по-добре да взема ссд 512г, което да се закачи и да си стои постоянно. Може да го ползвам да запиша и нещо друго. Първоначалната ми идея беше да взема 1тб HDD и да го закачам само като трябва да прехъврля някой по-важен файл, но като видях, че има ссд на адата 512гб за 200лв  при положение че моето ссд на самсунг го взех на същата цена но 200гб се чудя кой вариант е по-добрия. Ще съм благодарен за съвет и да подскажете за какво да следя при избора. 
Скоро може би ще трябва да сменям конфигурацията, това е една от причините също да съм се насочил към ссд-то.
Благодаря на всеки отделил време и помогнал :) !

Кутия : CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
Дъно: GB B85M-D3H /1150
Графичен ускорител: MSI R9 280X GAMING 3G BF4

Процесор: XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X
Рам: 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9
Захранване: PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

SDD:  Samsung SSD 840 EVO 250GB ATA Device  (250 GB, SATA-III)
HSD:  WDC WD5000AAKX-00ERMA0 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Вземаш си два диска от по 1TB - единия постоянно включен в системата другия само от време на време за бекъп.

а) единия 3,5" другия 2,5" + Usb case

б) двата 3,5" + case

в) два 2,5"

- външни или мобилни + една/две кутии

2. Вземаш си някакъв диск на старо 500-1000-2000 за смешни пари и от време на време копираш важните неща и там

а) вземаш два диска на старо ...

....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш си SSD 120 GB за 40 лева и HDD 1 TB за 100 лева. За 140 лева си си решил проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Метин Шабан написа:

SDD:  Samsung SSD 840 EVO 250GB ATA Device  (250 GB, SATA-III)
HSD:  WDC WD5000AAKX-00ERMA0 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)

Добре е да се изясни какъв е проблема/идеята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Добре е да се изясни какъв е проблема/идеята!

Идеята е постващият да си прехвърли информацията. Предложи му и някой облак. Това все още е непонятно за доста потребители, а си е удобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Емил Костов написа:

Идеята е постващият да си прехвърли информацията. Предложи му и някой облак. Това все още е непонятно за доста потребители, а си е удобство.

току що се опитах на гоогле диск да ги кача но 15гб са крайно недостатъчни

Идеята ми е да си имам външно устройство което да ползвам като сторидж, и се чудя дали да е ссд или хдд. По принцип знам че няма смисъл ссд да взимам, при положение, че ще качвам и много рядко ще тегля нещата от него, просто цената на ссд-тата в момента ме раздвоиха.

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

1. Вземаш си два диска от по 1TB - единия постоянно включен в системата другия само от време на време за бекъп.

а) единия 3,5" другия 2,5" + Usb case

б) двата 3,5" + case

в) два 2,5"

- външни или мобилни + една/две кутии

2. Вземаш си някакъв диск на старо 500-1000-2000 за смешни пари и от време на време копираш важните неща и там

а) вземаш два диска на старо ...

....

аз на компютъра имам достатъчно място в момента нито 1 от двата не е пълен над 50-60%, въпроса е че ако взема по-натокано ссд, нататък мога да го ползвам за новата конфигурация като статичен. 

Също така някой може ли да разясни набързо дали 3.0 usb се връзва с 3.1 и 3.2 и каква беше разликата от 2.5" и 3.5"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Метин Шабан написа:

току що се опитах на гоогле диск да ги кача но 15гб са крайно недостатъчни

15 гигабайта?? Ти да не си свалил половината замунда :lol6:. Това в кръга на шегата.  Има облаци, където разрешават повече гигабайти, но те са и платени. В смисъл като абонамент е. Как стоят нещата при мен. 2 HDD единият 500 GB, другият 1 TB и 2 SSD за операционните системи. 

Разбира се имам 1 облак и 5 флашки. Ценната ми информация я има на няколко места.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва компонента да ъпгрейдвам сегашната машина, мястото ми е достатъчно. Просто съм посочил конфигурацията. Искам да си имам нещо като "голяма" флашка. Самата цена на ссд-тата ме озадачи и се колебая между двете. Има ли смисъл от пари за ссд, като за сега ще го ползвам само да кача разни снимки, видеа и малко документи за университета. Тоест няма да се възползвам от по–добрата скорост която предлага ссд-то, но пък съм чел че самото то е къде по-издражливо на на цикли триене/записване спрямо хдд. Идеята е ако се дадът повечко парички за външно ссд, да се ползва след време на новата конфигурация, закачено постоянно и там пак да е за снимки и видеа + работи за университета + някоя друга програма. Има ли смисъл или да си взема 1тб външен хард диск и да се приключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Метин Шабан написа:

Не ми трябва компонента да ъпгрейдвам сегашната машина, мястото ми е достатъчно. Просто съм посочил конфигурацията. Искам да си имам нещо като "голяма" флашка. Самата цена на ссд-тата ме озадачи и се колебая между двете. Има ли смисъл от пари за ссд, като за сега ще го ползвам само да кача разни снимки, видеа и малко документи за университета. Тоест няма да се възползвам от по–добрата скорост която предлага ссд-то, но пък съм чел че самото то е къде по-издражливо на на цикли триене/записване спрямо хдд. Идеята е ако се дадът повечко парички за външно ссд, да се ползва след време на новата конфигурация, закачено постоянно и там пак да е за снимки и видеа + работи за университета + някоя друга програма. Има ли смисъл или да си взема 1тб външен хард диск и да се приключва.

Голяма флашка за съхранение на информация не ти трябва. Вземаш си един HDD за 100 лева. На него си прехвърляш информацията. Ако ти е толкоз ценна си вземаш 2 такива хард диска. 200 лева и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Голяма флашка за съхранение на информация не ти трябва. Вземаш си един HDD за 100 лева. На него си прехвърляш информацията. Ако ти е толкоз ценна си вземаш 2 такива хард диска. 200 лева и си готов.

да то метафорично съм посочил, точно че идва къде къед по-евтино един външен хард диск отколкото флашка :D. Препоръчайте ми някакъв, четох че е добре да е 7200rpm за usb3.0. Имам и въпрос ако портовете са ми usb 3.0 могат ли да се свържат с 3.1 и 3.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочи ми това SSD дето ще го ползваш като голяма флашка сега.

А после ще го сложиш в системата.

ссд-то, но пък съм чел че самото то е къде по-издражливо на на цикли триене/записване спрямо хдд. - къде си го чел това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Посочи ми това SSD дето ще го ползваш като голяма флашка сега.

А после ще го сложиш в системата.

ссд-то, но пък съм чел че самото то е къде по-издражливо на на цикли триене/записване спрямо хдд. - къде си го чел това?

по спомен като избирах бях попаднал, че са къде по дълготрайни. Аз ако знаех всичко това на 100% нямаше да Ви питам вас. Имам предвид, че нищо не пречи да си взема ссд което да ползвам по-късно в новата конфигурация. Друг въпрос ми изникна в главата. Може ли ссд, което се води външно(преносимо) да се ползва като вътрешно (да работи постоянно) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ето едно предложение за питащият от мен. Емил ти предложи облак, което е много разумно. Ако последният е в рамките на 10-15 гигабайта, хич не ти трябва да ползваш облаци. Има безплатен много добър облак:  https://mega.nz/login.  той е с 50 гигабайта безплатно пространство. Спокойно можеш да си направиш 4-5 акаунта с еднакво име, но с различна парола. Гледай да е по голяма и смесена(букви и цифри). Ако се регистрираш от 5-те акаунта, ще имаш 250 гигабайта място за ползване. От където и да било по света.Облакът е достатъчно надежно защитен, та да те плаши някой си, че ще го спрат или ще ти разбият паролата. В момента на качване и сваляне, даже и модераторите му не могат да предприемат никакви лоши мерки . Можеш да бъдеш сигурен на 100%. Аз го ползвам от 8 години до ден днешен без проблем. Но сегиз тогиз ще отварящ всяка една от регистрациите за да не ти изтрият някой от акаунтите затова, че не си го ползвал дълго време. И няма да го синхронизиращ с компютъра, за да нямащ едно и също на двете места. Облакът работи денонощно изключително добре и ако интернета ти е с добра скорос, няма да имаш проблем при сваляне-качване.А процедурата с дисковете я решаваш, като седнеш и си изясниш какъв обем инфо ще съхраняваш. SSD дискове от 500 гига има и по 120 лева. Погледни в никем. Ако ще са HDD за архив, можеш да си вземеш и на 5400 оборота. Решението е твое, иначе за насоки, ще ти помогнем. Колкото по вече място имаш за съхранение на инфо - толкова по добре. От мен успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Ето едно предложени за питащият от мен. емил ти предложи облак, което е много разумно. Ако последният е в рамките на 10-15 гигабайта, хич не ти трябва да ползваш облаци. Има безплатен много добър облак:  https://mega.nz/login.  той е с 50 гигабайта безплатно пространство. Спокойно можеш да си направиш 4-5 акаунта с еднакво име, но с различна парола. Гледай да е по голяма и смесена(букви и цифри). Ако се регистрираш от 5-те акаунта, ще имаш 250 гигабайта място за ползване. От където и да било по света.Облакът е достатъчно надежно защите, та да те плаши някой си, че ще го спрат или ще ти разбият паролата. В момента на качване и сваляне, даже и модераторите му не могат да предприемат никакви лоши мерки . Можеш да бъдеш сигурен на 100%. Аз го ползвам от 8 години до ден днещен без проблем. Но сегиз тогиз ще отварящ всяка една от регистрациите за да не ти изтрият някой от акаунтите затова, че не си го ползвал дълго време. И няма да го синхронизиращ с компютъра, за да нямащ едно и също на двете места. Облакът работи денонощно изключително добре и ако интернета ти е с добра скорос, няма да имаш проблем при сваляне-качване.А процедурата с дисковете я рещаващ, като седнеш и си изясниш какъв обем инфо ще съхраняваш. SSD дискове от 500 гига има и по 120 лева. Погледни в никем. Ако ще са HDD за архив, можеш да си вземеш и на 5400 оборота. Решението е твош, иначе да насоки, ще ти помогнем. От мен успех!

Да си жив и здрав. Сега ще го проверя!!! :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Да си жив и здрав. Сега ще го проверя!!! :handshake:

Кое ще провериш  Емо? Регистрациите ли? Ако да, направо действай а не проверявай. Смяташ ли, че не съм запознат много добре с този вид дейност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Колев60 написа:

Кое ще провериш  Емо? Регистрациите ли? Ако да, направо действай а не проверявай. Смяташ ли, че не съм запознат много добре с този вид дейност?

Не се изразих правилно! В смисъл ще се възползвам от съвета ти!!!

преди 14 минути, Метин Шабан написа:

гледам в сайтовете има кутии за твърди дискове. Те за какво са предназначени. 

Да закачиш хард диск и да му прехвърлиш информацията, ако се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Не се изразих правилно! В смисъл ще се възползвам от съвета ти!!!

До миналата година имаше и български представители в екипа на облака, но май нещо са згазили лука и вече ги няма. На всичкото отгоре премахнаха и българсият с който си вървеше облака. Но той е много лесен за ползване. Особено, ако още веднаж ми прочетеш поста.

Eмо! Лично към теб. Ато те устройвт 100 гига на руския облак, само ми кажи и ги имаш. Също е много добър и ще ти хареса много при работата.  oblako.mail.ru

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

До миналата година имаше и български представители в екипа на облака, но май нещо са згазили лука и вече ги няма. На всичкото отгоре премахнаха и българсият с който си вървеше облака. Но той е много лесен за ползване. Особено, ако още веднаж ми прочетеш поста.

Eмо! Лично към теб. Ато те устройвт 100 гига на руския облак, само ми кажи и ги имаш. Също е много добър и ще ти хареса много при работата.  oblako.mail.ru

:no-no: Ти тези гигабайти за нищо го нямаш!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Емил Костов написа:

:no-no: Ти тези гигабайти за нищо го нямаш!! :)

Вие сте чудни хора! За какъв ти е чеп 5 или 10 гига място? За поща? И след година със спама да триете за да качвате наново. Май всичките сте за детската градина! Само на телефона си имам пространство от... 1 терабайт. Мога да ти го покажа когато кажеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Метин Шабан написа:

гледам в сайтовете има кутии за твърди дискове. Те за какво са предназначени. 

Виж сега, ако искаш да изхарчиш 200 лв. за SSD - просто го направи, не ти е нужно нашето разрешение.

Но какво ли ще става с цените на SSD, обемите им и качеството им (издържливостта) докато дойде време да сменяш платформата?

В момента имаш SSD, HDD и ти липсва само външен диск, така е за тази система, така ще е и за следващата, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

вие сте чудни хора! За какъв ти е чеш 5 или 10 гига място? За поща? и след година със спама да триете за да качвате наново. Май всичките сте за детската градина! Само на телефона си имам пространство от... 1 терабайт. Мога да ти го покажа когато кажеш!

Шегувам се бе Стефо. Нарочно те закачам. Не съм те засичал от доста време. Радвам се да те видя. Разбира се, че не се съмнявам в това, което казваш и наистина ще се възползвам. Ти си човек с умения и знания и това никой няма как да го отрече.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много рядко пиша и най вече във групата, която не посещаваш, а си член. А тук, във форума само с близки познати и то най вече в техническите раздели. Ако ще се възползващ, то си има срокове, драги ми Емо, а не когато на теб ти скибне. Сега срокът е до 26 декември. След това духаш супата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Много рядко пиша и най вече във групата, която не посещаваш, а си член. А тук, във форума само с близки познати и то най вече в техническите раздели.

:no-no: в коя група съм член и не я посещавам??? Не ме плаши сега така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...