Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, въпрос към хора, които се занимават с програмите на Adobe (PS, AI, PP), Corel и също 3Ds max: търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв. Към лаптоп или съм стационарен компютър е хубаво да се ориентирам? Също така какви са нужните параметри, за да може програмите да работят нормално?

Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов или употребяван?

С каква OS ще се ползва, конкретни версии на програмите, ниво на проектите?

Винаги настолния дава повече, но не може да се мести като лаптопа - преценете кое ви трябва на вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нов или употребяван?

С каква OS ще се ползва, конкретни версии на програмите, ниво на проектите?

Винаги настолния дава повече, но не може да се мести като лаптопа - преценете кое ви трябва на вас.

Не мога да бъда напълно точна за версиите, но мисля че adobe-те, които ползвам са 2017 (СС) , а 3д - 2018. Досега съм работила на Windows 7, но мисля да инсталирам 10ка. В момента съм студентка, не се занимавам точно професионално (затова и бюджетът ми е такъв). Нямам високи претенции относно преносимостта, да удобно е в някои случаи, но четох доста и повече хора са на мнение, че настолната машина е доста по надеждна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-надежден е, по-лесна за ъпгрейд след време когато ви потрябва професионално, трудно можете да го съборите, ако залеете клавиатурата сменяте само нея и т.н. Получавате повече работна площ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Joss Bomon

преди 1 час, недоядена ябълка написа:

търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв.

@Joss Bomon

преди 1 час, недоядена ябълка написа:

търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, недоядена ябълка написа:

Не мога да бъда напълно точна за версиите, но мисля че adobe-те, които ползвам са 2017 (СС) , а 3д - 2018. Досега съм работила на Windows 7, но мисля да инсталирам 10ка. В момента съм студентка, не се занимавам точно професионално (затова и бюджетът ми е такъв). Нямам високи претенции относно преносимостта, да удобно е в някои случаи, но четох доста и повече хора са на мнение, че настолната машина е доста по надеждна.

Здравей!

За 2000лв може да си сглобите много прилична десктоп машина с големи възможности за ъпгрейд след време. На лаптопа единственото предимство е преносимостта, тоест ако много го пренасяте то нямате избор, но случая както сте писали не е такъв, така че се ориентирайте обезателно към десктоп вариант. В другата подсекция за компютърни конфигурации -колеги ще ви ориентират къде/какво според бюджета е най-добре да закупите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е десктоп, то в бюджета трябва да се включи и монитор и периферия, а за към 1500лв. компонентите няма да са много по-производителни от тези на лаптоп за 2000лв.

Никой не отрича предимствата на десктопа, но за студентка ми се струва много по-удобен лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Joss Bomon написа:

Ако ще е десктоп, то в бюджета трябва да се включи и монитор и периферия, а за към 1500лв. компонентите няма да са много по-производителни от тези на лаптоп за 2000лв.

Никой не отрича предимствата на десктопа, но за студентка ми се струва много по-удобен лаптоп.

http://nikem-bg.net/cart/54992p1r63568p1r63025p1r63386p1r61500p1r62102p1r63564p1r1025p1r57914p1r63713p1rf.html

остава мишка (която и при лаптопа се закупува), колонки - тук е 50/50 (лаптопа си има) и клавиатура като има такива и за 15 лв. да не кажа, че има маркови HP клавиатури за без пари, но това е една друга тема.

Може ли лаптопа който бие поне на хартия това предложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@недоядена ябълка, не е зле да се замислите да замените мишката с тракбол. Поне що се отнася до работата с гррафичните програми. Отначало ще ви е леко неудобно, но после като свикнете ще усетите преимуществото на тракбола пред мишката.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, plamen_petrov_80 написа:

Може ли лаптопа който бие поне на хартия това предложение?

Написал съм следното:

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

а за към 1500лв. компонентите няма да са много по-производителни от тези на лаптоп за 2000лв.

Това, че си калкулирал евтин монитор, стар процесор и липсва периферия, не прави казаното от мен невярно.

https://game-debate.com/cpu/index.php?pid=2628&pid2=2463&compare=Intel Core i7-9750H 6-Core 2.6GHz-vs-AMD Ryzen R5 1600

https://game-debate.com/gpu/index.php?gid=4722&gid2=4093&compare=Nvidia GeForce GTX 1660 Super 6GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтиния монитор е с резолюция 1920х1200 - лаптоп с такава резолюция няма да намериш, 24" също трудно. Програмите няма да вървят по-лошо от колкото на монитор на лаптоп. Когато стане Pro ще си вземе скъп монитор.

Стар процесор, но има достатъчно мускули за парите си, когато поиска може да го смени с по-бърз.

Коя периферия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Joss Bomon написа:

Написал съм следното:

Това, че си калкулирал евтин монитор, стар процесор и липсва периферия, не прави казаното от мен невярно.

https://game-debate.com/cpu/index.php?pid=2628&pid2=2463&compare=Intel Core i7-9750H 6-Core 2.6GHz-vs-AMD Ryzen R5 1600

https://game-debate.com/gpu/index.php?gid=4722&gid2=4093&compare=Nvidia GeForce GTX 1660 Super 6GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB

Мисля че ти е грешна посоката на сравненията. Първо иде реч за 24" монитор, срещу 15"-17" такъв. Второ тези сравнения може да минат на някой човек който не е в час с компютърните компоненти. Между мобилното и десктопния еквивалент видео има голяма разлика в производителността. При първото(наскоро имаше и цяла статия тук), много често работи на по-ниски честоти заради топлоотделянето и СИЛНО зависи от кадърно направеното охлаждане на лаптопа, както и процесора разбира се.

Тези сравнения може и да са актуални но за някой лаптоп ДОСТА над 2000лв... лаптоп обикновенно с доста дебел корпус и отлично проектирано охлаждане за да изкара максумума от потенциала на 6-ядрения мобилен процесор да работи под товар на честоти над 4GHz на 6-те ядра!!!  

Това какво пише по спецификации, и какво е в действителност е много, ама много различно нещо. Намерете ми лаптоп(с този процесор) под или около 2000лв който да работи на максимума(по-спецификации), а именно 4-4.2 GHz на 6-те ядра -под товар да видим кой ще е този лаптоп...

Докато при десктопа -това което пише обикновенно работи на толкова. Да не говорим за доброто охлаждане и неограничените възможности за ъпгрейд при десктопа в дългосрочен план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.12.2019 г. в 15:16, DarkEdge написа:

@недоядена ябълка, не е зле да се замислите да замените мишката с тракбол. Поне що се отнася до работата с гррафичните програми. Отначало ще ви е леко неудобно, но после като свикнете ще усетите преимуществото на тракбола пред мишката.

+1

Отделно работата с 3D може да изисква по-специална видеокарта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.12.2019 г. в 22:03, rosko написа:

Здравей!

За 2000лв може да си сглобите много прилична десктоп машина с големи възможности за ъпгрейд след време. На лаптопа единственото предимство е преносимостта, тоест ако много го пренасяте то нямате избор, но случая както сте писали не е такъв, така че се ориентирайте обезателно към десктоп вариант. В другата подсекция за компютърни конфигурации -колеги ще ви ориентират къде/какво според бюджета е най-добре да закупите.

Благодаря Ви за отговора. И аз съм на мнение, че десктоп ще е по-добрият вариант за след време, докато лаптопа (каквато съм малко по-безотговорна) може и да сдаде багажа след 2 години, да го поучукам и пак ще съм на това дередже :д. 

на 20.12.2019 г. в 13:32, Joss Bomon написа:

Монитор си имам купих го преди 1-2 години и ми върши отлична работа, колкото до това кое е по-удобно, да лаптопа определено е по-практичен.

на 21.12.2019 г. в 0:06, rosko написа:

Мисля че ти е грешна посоката на сравненията. Първо иде реч за 24" монитор, срещу 15"-17" такъв. Второ тези сравнения може да минат на някой човек който не е в час с компютърните компоненти. Между мобилното и десктопния еквивалент видео има голяма разлика в производителността. При първото(наскоро имаше и цяла статия тук), много често работи на по-ниски честоти заради топлоотделянето и СИЛНО зависи от кадърно направеното охлаждане на лаптопа, както и процесора разбира се.

Тези сравнения може и да са актуални но за някой лаптоп ДОСТА над 2000лв... лаптоп обикновенно с доста дебел корпус и отлично проектирано охлаждане за да изкара максумума от потенциала на 6-ядрения мобилен процесор да работи под товар на честоти над 4GHz на 6-те ядра!!!  

Това какво пише по спецификации, и какво е в действителност е много, ама много различно нещо. Намерете ми лаптоп(с този процесор) под или около 2000лв който да работи на максимума(по-спецификации), а именно 4-4.2 GHz на 6-те ядра -под товар да видим кой ще е този лаптоп...

Докато при десктопа -това което пише обикновенно работи на толкова. Да не говорим за доброто охлаждане и неограничените възможности за ъпгрейд при десктопа в дългосрочен план.

Това, което казвате за охлаждането и производителността е много голям фактор в решението ми дали да е лаптоп или стационарна машина. Бях си харесала един ъпгрейднат Acer Aspire 7 със i7 9то поколение, 16ка рам, 500 ssd и gtx 1650 за 1990лв, но при ровене из още други форуми и сайтове, все се натъквах на хора, оплакващи се от прегряване на машината, което води до проблеми след време. Мой приятел има aspire 7, но е с по-слаби параметри и дори и той ми сподели, че след 2-3 часа работа почва да грее.  

на 20.12.2019 г. в 15:16, DarkEdge написа:

Досега не съм работила с тракбол, но ще обмисля вашата идея и ще се поразровя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, недоядена ябълка написа:

Това, което казвате за охлаждането и производителността е много голям фактор в решението ми дали да е лаптоп или стационарна машина. Бях си харесала един ъпгрейднат Acer Aspire 7 със i7 9то поколение, 16ка рам, 500 ssd и gtx 1650 за 1990лв, но при ровене из още други форуми и сайтове, все се натъквах на хора, оплакващи се от прегряване на машината, което води до проблеми след време. Мой приятел има aspire 7, но е с по-слаби параметри и дори и той ми сподели, че след 2-3 часа работа почва да грее. 

Там е точно проблема че на тези - да си го кажем директно по-ниския клас, в който влизат и Acer Aspire 7/Acer Nitro и др. в този ценови диапазон до и около 2000лв имат проблеми масово с охлаждането. Все пак говорим за тънък корпус с power  компоненти наблъскани вътре, не добро проектирано охлаждане от тънкия корпус, и лаптопа при продължително натоварване се нагрява/тротва и си понижава вследствие честотите и... започва да работи бавно/мудно.

При десктопа тези проблеми традиционно ги няма... има достатъчно място в кутията да се постави приличен охладител и системата работа, така както трябва да работи под натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от zonaxxx1
      Намерих тази обява в нета и не съм много сигурен дали си заслужава  парите. Освен това мисля че лаптопа е имал двама собственици вече и аз може би ще съм третият. Причината за това съмнение е че няма оригиналните драйвери за лаптопа. А и ме уверява че при преинсталация лаптопа щял да си ги дръпни  чрез Windows Update, което не ми е ясно как ще стане без драйвери за интернет?

• от CitySL
      Здравейте,
      Лаптопа е  Asus VivoBook15 X540UB-GQ041,
      Inter Core i3-6006U (2.0GHz,3MB)
      4096GB DDR4 2133Mhz
      1TB HDD
      NVIDIA GeFirce MZ110 2GB GDDR5

Лаптопа е закупен преди 6 месеца, като се използва предимно на бюро. Въпреки това не се използва само на ток, а се използва батерията и след като даде индикация за намалял заряд се включва да се зареди. Така го правя 3-4 пъти на ден, да не е само на ток. Батерията издържа 3-4 часа в зависимост от натоварването. Иползва се за браузване, филми, музика и единствената игра, която играя е cs 1.6. 
      Вчера след като се използваше на батерия и нейният заряд намаля, включих зарядното и се появи странен проблем. Лаптопа започва да зарежда батерията и след около 10-20 секунди (различно е всеки път) процеса прекъсва. След това отново захапва да зарежда и пак прекъсва като отчита, че няма поставено зарядно устройство. Пробвах да рестартирам компютъра, актуализирах драйверите за батерията, но резултата бе все същия.  Даже иконата за състоянието на батерията ми изчезна (вижда се на едното клипче). Изключвам да е проблем с буксата на лаптопа, защото тя е махана 2-3 пъти досега. Винаги си стои кабела на зарядното в буксата, а когато приключи зареждането на батерията премахвам зареждането от контакта. Накрая батерията ми падна до 1% и изключих лаптопа. Лаптопа е с вградена батерия.
      Днес реших да звънна на фирмата, от която съм го закупил, за да може да се сервизира, защото има още  18 месеца гаранция. След цял ден ходене по мъките, защото е закупуван онлайн и ме препращат от една фирма на друга, защото нямали оторизирън сервиз, а трябвало само в София. От оторизирания сервиз искали пък само чрез специална куриерска фирма да им се прати, иначе транспорта е за сметка на купувача. Както и да е, примирих се със всичко и бях готов да го изпращам, но реших като за последно да видя дали ще тръгне лаптопа... (защото имам опит с един GSM  не вървеше, отивам в сервиз и взе, че тръгна и ми се скараха, че няма проблем, а им го нося). И след като е престоял цяла вечер, включвам и сега го няма този проблем. Лаптопа се зареди напълно и даже сега пиша от него.

Знаете ли какъв може да е проблемът и признак на какво може да е този временен "бъг"?  Не ми е проблем да го пратя в София, но като знам, че винаги има някакви забавяния и ще отнеме 2-3 седмици, а и лаптопа в момента не издава признаци на проблем. Главно пиша за информация, защото смятам да заминавам в чужбина и да използвам лаптопа там, а ако се случи да направи проблема там ще е доста неприятно. 
      Успях да направя клипчета, за да може да се разбере по-добре проблемът.
      https://www.youtube.com/watch?v=_rGeOu_KPPw&feature=youtu.be
      https://www.youtube.com/watch?v=3FqWT7Q7g9w
      Поздрави

• от Valeri Veselinov
      Здравейте от известно време изпозлвам лаптоп леново вече около година и половина много добра машинка изключително съм доволен от нея. Доскоро всички игри клипове филми и като цяло всичко вървеше перфектно на максимални графики си потдържаше 130-140 фпс и почти не загряваше преди около 2 седмици обаче забелязах как фпсто ми рязко започва да пада на 80-90 понякога 50-60 и изведнъц се стигна до там че играта изобщо не мърдаше а фпсто беше 04-05 и ми насичаше дори и браузърът. Понеже лаптопът е нов го върнах в сервиза на гаранция с предположение че трябва да се изчисти и да се смени термопастата но понеже още в гаранция не посмях аз да го отворя от сервиза са го изпратили директно в ленове по теехни думи където според това което пише е сменена дънната платка , което ми е много странно защото не изглеждаше наистина да има проблем с дъното. Сега игрите и всичко си върви , но пак си потдържа фпс 80-90 и си загрява стабилно , което наистина не мога да си го обясня. Също имах и проблем в зарядното което от време на време на прекъсва и беше отбелязано като проблем , но въпреки това от ленова не са подменили кабела , което ме навежда на мисълта дали е възможно хората от  сервиза да са го претупали колкото да издържи малко защото гаранцията изтича след 3-4 месеца и изобщо да не са го пращали до сервиз на леново. Възможно ли е тези проблеми да идват от зарядното защото ми е много странно как би изгоряла дънната платка на един сравнително нов лаптоп.
    • от Крематориум
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
  • Дарение

• Добави ново...