Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, въпрос към хора, които се занимават с програмите на Adobe (PS, AI, PP), Corel и също 3Ds max: търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв. Към лаптоп или съм стационарен компютър е хубаво да се ориентирам? Също така какви са нужните параметри, за да може програмите да работят нормално?

Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов или употребяван?

С каква OS ще се ползва, конкретни версии на програмите, ниво на проектите?

Винаги настолния дава повече, но не може да се мести като лаптопа - преценете кое ви трябва на вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нов или употребяван?

С каква OS ще се ползва, конкретни версии на програмите, ниво на проектите?

Винаги настолния дава повече, но не може да се мести като лаптопа - преценете кое ви трябва на вас.

Не мога да бъда напълно точна за версиите, но мисля че adobe-те, които ползвам са 2017 (СС) , а 3д - 2018. Досега съм работила на Windows 7, но мисля да инсталирам 10ка. В момента съм студентка, не се занимавам точно професионално (затова и бюджетът ми е такъв). Нямам високи претенции относно преносимостта, да удобно е в някои случаи, но четох доста и повече хора са на мнение, че настолната машина е доста по надеждна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-надежден е, по-лесна за ъпгрейд след време когато ви потрябва професионално, трудно можете да го съборите, ако залеете клавиатурата сменяте само нея и т.н. Получавате повече работна площ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Joss Bomon

преди 1 час, недоядена ябълка написа:

търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв.

@Joss Bomon

преди 1 час, недоядена ябълка написа:

търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, недоядена ябълка написа:

Не мога да бъда напълно точна за версиите, но мисля че adobe-те, които ползвам са 2017 (СС) , а 3д - 2018. Досега съм работила на Windows 7, но мисля да инсталирам 10ка. В момента съм студентка, не се занимавам точно професионално (затова и бюджетът ми е такъв). Нямам високи претенции относно преносимостта, да удобно е в някои случаи, но четох доста и повече хора са на мнение, че настолната машина е доста по надеждна.

Здравей!

За 2000лв може да си сглобите много прилична десктоп машина с големи възможности за ъпгрейд след време. На лаптопа единственото предимство е преносимостта, тоест ако много го пренасяте то нямате избор, но случая както сте писали не е такъв, така че се ориентирайте обезателно към десктоп вариант. В другата подсекция за компютърни конфигурации -колеги ще ви ориентират къде/какво според бюджета е най-добре да закупите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е десктоп, то в бюджета трябва да се включи и монитор и периферия, а за към 1500лв. компонентите няма да са много по-производителни от тези на лаптоп за 2000лв.

Никой не отрича предимствата на десктопа, но за студентка ми се струва много по-удобен лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Joss Bomon написа:

Ако ще е десктоп, то в бюджета трябва да се включи и монитор и периферия, а за към 1500лв. компонентите няма да са много по-производителни от тези на лаптоп за 2000лв.

Никой не отрича предимствата на десктопа, но за студентка ми се струва много по-удобен лаптоп.

http://nikem-bg.net/cart/54992p1r63568p1r63025p1r63386p1r61500p1r62102p1r63564p1r1025p1r57914p1r63713p1rf.html

остава мишка (която и при лаптопа се закупува), колонки - тук е 50/50 (лаптопа си има) и клавиатура като има такива и за 15 лв. да не кажа, че има маркови HP клавиатури за без пари, но това е една друга тема.

Може ли лаптопа който бие поне на хартия това предложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@недоядена ябълка, не е зле да се замислите да замените мишката с тракбол. Поне що се отнася до работата с гррафичните програми. Отначало ще ви е леко неудобно, но после като свикнете ще усетите преимуществото на тракбола пред мишката.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, plamen_petrov_80 написа:

Може ли лаптопа който бие поне на хартия това предложение?

Написал съм следното:

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

а за към 1500лв. компонентите няма да са много по-производителни от тези на лаптоп за 2000лв.

Това, че си калкулирал евтин монитор, стар процесор и липсва периферия, не прави казаното от мен невярно.

https://game-debate.com/cpu/index.php?pid=2628&pid2=2463&compare=Intel Core i7-9750H 6-Core 2.6GHz-vs-AMD Ryzen R5 1600

https://game-debate.com/gpu/index.php?gid=4722&gid2=4093&compare=Nvidia GeForce GTX 1660 Super 6GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтиния монитор е с резолюция 1920х1200 - лаптоп с такава резолюция няма да намериш, 24" също трудно. Програмите няма да вървят по-лошо от колкото на монитор на лаптоп. Когато стане Pro ще си вземе скъп монитор.

Стар процесор, но има достатъчно мускули за парите си, когато поиска може да го смени с по-бърз.

Коя периферия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Joss Bomon написа:

Написал съм следното:

Това, че си калкулирал евтин монитор, стар процесор и липсва периферия, не прави казаното от мен невярно.

https://game-debate.com/cpu/index.php?pid=2628&pid2=2463&compare=Intel Core i7-9750H 6-Core 2.6GHz-vs-AMD Ryzen R5 1600

https://game-debate.com/gpu/index.php?gid=4722&gid2=4093&compare=Nvidia GeForce GTX 1660 Super 6GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB

Мисля че ти е грешна посоката на сравненията. Първо иде реч за 24" монитор, срещу 15"-17" такъв. Второ тези сравнения може да минат на някой човек който не е в час с компютърните компоненти. Между мобилното и десктопния еквивалент видео има голяма разлика в производителността. При първото(наскоро имаше и цяла статия тук), много често работи на по-ниски честоти заради топлоотделянето и СИЛНО зависи от кадърно направеното охлаждане на лаптопа, както и процесора разбира се.

Тези сравнения може и да са актуални но за някой лаптоп ДОСТА над 2000лв... лаптоп обикновенно с доста дебел корпус и отлично проектирано охлаждане за да изкара максумума от потенциала на 6-ядрения мобилен процесор да работи под товар на честоти над 4GHz на 6-те ядра!!!  

Това какво пише по спецификации, и какво е в действителност е много, ама много различно нещо. Намерете ми лаптоп(с този процесор) под или около 2000лв който да работи на максимума(по-спецификации), а именно 4-4.2 GHz на 6-те ядра -под товар да видим кой ще е този лаптоп...

Докато при десктопа -това което пише обикновенно работи на толкова. Да не говорим за доброто охлаждане и неограничените възможности за ъпгрейд при десктопа в дългосрочен план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.12.2019 г. в 15:16, DarkEdge написа:

@недоядена ябълка, не е зле да се замислите да замените мишката с тракбол. Поне що се отнася до работата с гррафичните програми. Отначало ще ви е леко неудобно, но после като свикнете ще усетите преимуществото на тракбола пред мишката.

+1

Отделно работата с 3D може да изисква по-специална видеокарта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.12.2019 г. в 22:03, rosko написа:

Здравей!

За 2000лв може да си сглобите много прилична десктоп машина с големи възможности за ъпгрейд след време. На лаптопа единственото предимство е преносимостта, тоест ако много го пренасяте то нямате избор, но случая както сте писали не е такъв, така че се ориентирайте обезателно към десктоп вариант. В другата подсекция за компютърни конфигурации -колеги ще ви ориентират къде/какво според бюджета е най-добре да закупите.

Благодаря Ви за отговора. И аз съм на мнение, че десктоп ще е по-добрият вариант за след време, докато лаптопа (каквато съм малко по-безотговорна) може и да сдаде багажа след 2 години, да го поучукам и пак ще съм на това дередже :д. 

на 20.12.2019 г. в 13:32, Joss Bomon написа:

Монитор си имам купих го преди 1-2 години и ми върши отлична работа, колкото до това кое е по-удобно, да лаптопа определено е по-практичен.

на 21.12.2019 г. в 0:06, rosko написа:

Мисля че ти е грешна посоката на сравненията. Първо иде реч за 24" монитор, срещу 15"-17" такъв. Второ тези сравнения може да минат на някой човек който не е в час с компютърните компоненти. Между мобилното и десктопния еквивалент видео има голяма разлика в производителността. При първото(наскоро имаше и цяла статия тук), много често работи на по-ниски честоти заради топлоотделянето и СИЛНО зависи от кадърно направеното охлаждане на лаптопа, както и процесора разбира се.

Тези сравнения може и да са актуални но за някой лаптоп ДОСТА над 2000лв... лаптоп обикновенно с доста дебел корпус и отлично проектирано охлаждане за да изкара максумума от потенциала на 6-ядрения мобилен процесор да работи под товар на честоти над 4GHz на 6-те ядра!!!  

Това какво пише по спецификации, и какво е в действителност е много, ама много различно нещо. Намерете ми лаптоп(с този процесор) под или около 2000лв който да работи на максимума(по-спецификации), а именно 4-4.2 GHz на 6-те ядра -под товар да видим кой ще е този лаптоп...

Докато при десктопа -това което пише обикновенно работи на толкова. Да не говорим за доброто охлаждане и неограничените възможности за ъпгрейд при десктопа в дългосрочен план.

Това, което казвате за охлаждането и производителността е много голям фактор в решението ми дали да е лаптоп или стационарна машина. Бях си харесала един ъпгрейднат Acer Aspire 7 със i7 9то поколение, 16ка рам, 500 ssd и gtx 1650 за 1990лв, но при ровене из още други форуми и сайтове, все се натъквах на хора, оплакващи се от прегряване на машината, което води до проблеми след време. Мой приятел има aspire 7, но е с по-слаби параметри и дори и той ми сподели, че след 2-3 часа работа почва да грее.  

на 20.12.2019 г. в 15:16, DarkEdge написа:

Досега не съм работила с тракбол, но ще обмисля вашата идея и ще се поразровя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, недоядена ябълка написа:

Това, което казвате за охлаждането и производителността е много голям фактор в решението ми дали да е лаптоп или стационарна машина. Бях си харесала един ъпгрейднат Acer Aspire 7 със i7 9то поколение, 16ка рам, 500 ssd и gtx 1650 за 1990лв, но при ровене из още други форуми и сайтове, все се натъквах на хора, оплакващи се от прегряване на машината, което води до проблеми след време. Мой приятел има aspire 7, но е с по-слаби параметри и дори и той ми сподели, че след 2-3 часа работа почва да грее. 

Там е точно проблема че на тези - да си го кажем директно по-ниския клас, в който влизат и Acer Aspire 7/Acer Nitro и др. в този ценови диапазон до и около 2000лв имат проблеми масово с охлаждането. Все пак говорим за тънък корпус с power  компоненти наблъскани вътре, не добро проектирано охлаждане от тънкия корпус, и лаптопа при продължително натоварване се нагрява/тротва и си понижава вследствие честотите и... започва да работи бавно/мудно.

При десктопа тези проблеми традиционно ги няма... има достатъчно място в кутията да се постави приличен охладител и системата работа, така както трябва да работи под натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...