Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте понеже съм невеж във тази тема искам да започна нещо мое което ми е като хоби. Нещо като блог-сайт ще се споделят публикации анкети видеа и тн. Но не мога да разбера дали да взема споделен хостинг или wordpress много ми е чудно ... спрял съм се на един сайт от който да си хостна зададох въпроса си към тях като обясних какви намерения имам но за жалост нямам отговор мина достатъчно време затова питам тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Атанас Димов написа:

понеже съм невеж във тази тема

Гордост ли ти е? Поработи над това.

е мога да разбера дали да взема споделен хостинг или wordpress много ми е чудно

Едното не изключва другото. Споделеният хостинг е вид услуга, Wordpress е софтуерен пакет грижещ се за управление на съдържанието (сайта ти).

спрял съм се на един сайт от който да си хостна зададох въпроса си към тях като обясних какви намерения имам но за жалост нямам отговор мина достатъчно време затова питам тук

Ем, хората най-вероятно са описали най-подробно какво предлагат, а понеже явно правилно си се определил като невеж, те не предлагат ИТ обучение. Ако ти е необходима информация как се борави с различни хостинг услуги, CMS, бази данни и т.н., то има курсове, видеа и т.н.

Ако си се спрял на WordPress, имаш няколко основни варианта:

1. Ползваш готов блог от https://wordpress.com/ със съответните ограничения като реклами, ограничено място (предполагам) и т.н.

2. Взимаш си споделен хостинг. Горе-долу идентична услуга като по-горната, но понеже е платена, няма реклами и по-малко ограничения, с допълнителни екстри (например е-маил).

3. Взимаш си VPS и сам си правиш всичко - база данни,  php, Wordpress. Ограниченията са само от VPS-a ( скорости, дисково място, RAM).

4. Вдигаш си сам един linux сървър и всичко останало като на VPS-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кой хостинг си се спрял ? За такъв малък проект, спокойно ще ти стигне някой безплатен хостинг. Ще трябва също така и да си закупиш домейн,за да има сайтът ти име в мрежата,да не е голо IP. Така като гледам, със сигурност човекът няма да може да се оправи с  VPS или собствен сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също ще се включа в темата, за да помогна с каквото мога.

Моето лично мнение е, че от платената услуга по-добра няма. Но нищо не пречи да се тренира на безплатна такава. В тази връзка предлагам следното: посети ТОЗИ САЙТ и се регистрирай. Условията са предостатъчни като за проба и разучаване. За тази цел към момента не ти трябва домейн - ще получите такъв безплатен, работен. Може би нещо от рода на вашетоимекаторегистрация.byethost.com. Ще получиш достъп до Контролен панел, където се случват нещата - правене на бази, потребители, инсталация на системи ... Но, ако става въпрос само за блог, @DebianBuster е прав - регистрираш се в wordpress.com и си създаваш и развиваш собствен блог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си някой евтин хостинг и един домейн, достатъчно евтини са и двете вече, домейн за 16-17 лв (ако е .com), хостинги има за 3.50 - 5 лв на месец. Даже почти всички хостинги имат готови системи за бърза инсталация - wordpress и др. през контролния панел.
Според мен е най-добре така, че ако почнеш с тестов домейн и хостинг, ако после решиш да мигрираш към друг домейн и/или хостинг, нещата могат да загрубеят доста, особено за по-незапознат човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от gkon93vg
      Привет,
      Продавам домейн за уейбсайт, който досега е използван в Англия.
      Ето информация за него:
      Име: Rubbish Less
      Платформа: Wordpress
      Ниша: извозване на отпадъци и рециклиране
      Посещаемост: 35/40 посещения месечно
      Цена: По договаряне
      За кого е подходящ: за хора с установен сходен бизнес или за тези, които тепърва имат визия за стартиране на такъв.

За повече детайли, свържете се с мен тук или на лично съобщение.
    • от Митко Симеонов
      Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.
    • от udobenliedivana
      Здравейте! Не съм сигурен дали е за тук темата, но все пак ще я постна.
      Попаднах да доста странен казус. Отварянето на следните адреси http://гоогле.бг и http://абж.бг те прехвърля към страницата https://emagis.top/ с текст, че след еди си колко секунди ще бъдеш пренасочен към сайта на Емаг, след което всъщност те пренасочва към http://profitshare.bg. Ясно е, че Емаг имат пръст в това, но въпроса ми е това не е ли подвеждане на потребителите?
      Изпратих питане до Емаг относно тези домейни - 5ти ден няма отговор.
    • от mywebsitegeek
      Това може да е интересно за някои хора: https://mywebsitegeek.com/2018/07/05/тест-на-споделен-хостинг-с-wordpress/
      Ще добавям още компании с времето, като ще го сравня и с резултати спрямо $5 VPS в Amazon или Digital Ocean.
      Идеята ми е да направя нещо като списък с всички популярни компании в България. Никой не ми плаща, акаунтите си ги купувам аз, та ще се опитам на месец да добавям по 1-2 фирми. Макар че от интересните почти не останаха
      Идните дни ще добавя coolicehost. Фирмата е българска, за това ще я включа.
      Теста не е перфектен, прост сисадмин съм. Отворен съм към подобрения
    • от dipsuchos
      2 минути глупости до същината на нещата: Какво да ви кажа, самообразовам се, но за определено познание се налага да се разделя с някой друг лев, без да съм убедена в мощността на Return Of Investment. Та, реших аз да експериментирам със SEO, ама без сайт, не става. Рекох си ОК, все един елементарен ще скалъпя. Попрочетох, че някои платформи били без обвързване с 1-2 годишни сделки и се зарадвах. Отивам на стъпка едно с домейните, ама стена - годинка е минимума, кажи-речи, загубих парите, които знам, че няма да се възвърнат, защото сайтът не е търговски (ами, не знам какво да търгувам, ако имате идеи, моля, споделете). Е, прежалих ги, щом са за образователна цел, значи това ще е и мой плюс.

Нахендриха ми безплатен пробен период на някакъв си техен сайт, викам си - ами, хубаво, тъкмо ще спестя време, така или иначе не го искам за дълго. Те са го избацали, нямаше за какво да се захвана като кусур, та реших да го ползвам за целите на SEO. Само дето, сега си нямам хал-хабер какво да правя. Очевидно е, че кодове и такива в HTML не мога да отворя (или пък мога), но не знам как да включа SEO-то. Пише, че са ми го дали автоматично към сайта и не се налага да правя нещо допълнително. Признавам, че още не съм се поровила подробно, но да не би да изпускам нещо много съществено като хостинг? Такова чудо не съм добавяла, а сайтът функционира. Как?

Отидох да се регна в Google Search Console и всяка опция ми е невалидна. Ще ви дам снимчоци, а ако ви дойде нещо наум - ще се радвам да споделите.

• Дарение

• Добави ново...