Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 11 минути, gagodrago написа:

Нали плещихте глупости и за Крымский мост, че щял да се събори, че Путин нямал пари и технологии да го построи, и какво стана накрая?

Никога не съм казвал че Путер няма пари. Има и още как.. но не и за народа. За военни и мегаломански проекти - колкото щеш.

Техническата част и проблемите при строителството също са ФАКТ и никой не е отменил опасенията за този мост.

Морското дъно не се е променило и няма как да се промени от пропаганда и помпозни глупости.

Друг е въпроса защо се радвате на един мост, който тепърва, в 21-век СВЪРЗВА една "уж " исконна руска територия към "матушката" ?? :) 

Малко глупаво ви се получава, не мислиш ли ? Какво и е "исконно руското" тогава ?

За парите пак - Забрави ли прословутите думи в същия този Крим - " Денег нет но держитесь  там... " :laughing4:

преди 23 минути, _Belial_ написа:

В производството на автомобили, се работи така от доста време- шаси от тук, двигател от там, скорости от другаде си...

Ми някак си не върви да се хваля че съм измислил и развивам роден , руски товарен автомобил, като дизайна е примерно хамерикански, двигателя немски, шаси и ходова част също го е правила някаква загниваща западна чужда фирма,  а аз ми остава да лепна името "камаз"   :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 997
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 9 часа, Войсмил написа:

И все пак разгледай следните линкове!

В този линк има и клип!

https://bg.rbth.com/science/330010-kobra-su-27-legendarniyat-pogachov

Разгледах ги. Какво трябваше да науча, че Пугачов случайно открил, че Су-27 може да прави Кобра ли? Това съм го написал по-назад в темата.

Ти защо не коментираш това:

на 17.01.2020 г. в 21:50, Войсмил написа:

Не знам кой почна да пише тези глупости за самолетите, кой можел и кой не можел да прави кобра и самолета да стои на едно място в въздуха.

Искам да ти кажа че, този който е измислил маневрите на самолетите, с подробни детайли както кобрата и стоенето на едно място в въздуха е измислено от Руснак, а Американците да имат поздрави.

Гледаш след 3:30.

Логическата връзка между:

на 17.01.2020 г. в 21:50, Войсмил написа:

Не знам кой почна да пише тези глупости за самолетите, кой можел и кой не можел да прави кобра и самолета да стои на едно място в въздуха.

Искам да ти кажа че, този който е измислил маневрите на самолетите, с подробни детайли както кобрата и стоенето на едно място в въздуха е измислено от Руснак, а Американците да имат поздрави.

и

Цитат

"Не очакваха подобно нещо": легендарният пилот Пугачов разказа за първата "кобра" на Су-27

ти се губи, но... какво значение има.

Обаче, като ти напиша, че пишеш глупости се обиждаш.

преди 9 часа, Войсмил написа:

Да те питам какво точно трябва да видя в това видео? Я виж колко страници назад ви споменах за Су-32/34 и ви помолих да пресметнете колко е разликата между него и Ф-111. Пак по-назад ти показах, че пилотската кабината не Су-34 не е уникална, и ти показах една друга пилотска кабина. Взе ли си някаква поука?

Ти разгледай това:

https://drive.google.com/open?id=1VNLuCqxPsKHa6fiEsgNHp8C6ke6ze6ap

Снимал съм го специално за теб преди 5 минути. Стои и чака да го сглобя.

преди 5 часа, Войсмил написа:

В добавка!

И по логиката на потребителя A.COM!  Следните линкове предоставени от мен са фалшифицирани и лъжливи и монтажни ;)

https://clubz.bg/25437-ruski_iztrebitel_pravi_ekstremni_manovri_video

http://www.pan.bg/view_article-1-491633-putin-pokaza-su-57-na-erdogan-i-oshte-su-57-za-pryv-pyt-napravi-kobrat.html

https://fakti.bg/world/358522-ruski-su-27-otva-iztrebitel-na-nato-video

Потребителят A.com цитира линковете на които отговаря. Затова не си измисляй какво бих написал, а чети какво съм написал.

https://clubz.bg/25437-ruski_iztrebitel_pravi_ekstremni_manovri_video

Цитат

ПАК-ФА/Т-50 може да е сериозен противник на F-22 и F-35, ако влезе на воръжение

Видео, пуснато в Yotube от тв канала "Звезда" показва как прототипът на руския изтребител от пето поколение "Сухой" ПАК-ФА/Т-50 прави зашеметяващи въздушни маньоври, сред които и "кобра", пише theaviationist.com. Според руснаците, бъдещият им изтребител ще превъзхожда както своите предшественици, така и чуждестранните си конкуренти.

Изтребителят е невидим за радари, като има преден, страничен и заден AESA радар, векторно управление на тягата, а максималната му скорост надвишава 2 пъти тази на звука. Може да пренася най-различно въоръжание - от ракети въздух-въздух, до противокорабни ракети.

Въпреки, че бъдещите сценарии на въздушен бой рядко ще включват визуален контакт, където суперманевреността е от значение, ако все пак започне производството на изтребителя и от него на въоръжение влязат значителни бройки, Т-50 ще бъде сериозен противник за американските самолети от пето поколение F-22 и F-35, пише The Aviationist.

Първият полет на ПАК-ФА беше през 2010 г., но самолетът все още не е навлязъл на въоръжение, като се очаква това да стане в края на тази или началото на 2017 г. Очакваната цена за бройка е $350 млн.

Статията е от 2015 година. Това, което съм маркирал не ти ли прави впечатление?

"може да е сериозен противник" сравнено с "Су-57 е официално признат за най-добрият", "Су-57 издухва Ф-22"

"според руснаците" - не слагай рибата в тигана преди да си я уловил. В случая е важно да си хвалиш продукцията, всички го правят. След това идва реалността и се вижда кой кого превъзхожда и т.н.

"Изтребителят е невидим за радарите" - за кои радари? За всички, само за руските, само за НАТО-вските. А защо е невидим, след като тази невидимост е безсмислена(няма да ви цитирам какво сте писали по-назад)?

"Въпреки, че бъдещите сценарии на въздушен бой рядко ще включват визуален контакт, където суперманевреността е от значение," - на това някой обръща ли внимание или е важно, че може да се прави Кобра, да се виси на едно място и т.н.?

"но самолетът все още не е навлязъл на въоръжение, като се очаква това да стане в края на тази или началото на 2017 г" - поредния пример за руските очаквания и суровата реалност. Януари 2020 и нито един приет на въоръжение Су-57.

http://www.pan.bg/view_article-1-491633-putin-pokaza-su-57-na-erdogan-i-oshte-su-57-za-pryv-pyt-napravi-kobrat.html

Статия за МАКС 2019. Какво общо има с темата? Статии за останалите реномирано авиоизложения по света искаш ли(има и руски летателни средства)?

Но, нали не трябва да изневеряваш на стила си и за финал следва:

https://fakti.bg/world/358522-ruski-su-27-otva-iztrebitel-na-nato-video

Цитат
Публикувано във факти.бг: Руски Су-27 отвя изтребител на НАТО

Руски Су-27 отвя изтребител на НАТО

В социалните мрежи се появи видео на маневра, в която руски изтребител Су-27 отмества изтребител на НАТО

Публикувано във факти.бг: В социалните мрежи се появи видео на маневра, в която руски изтребител Су-27 отмества изтребител на НАТО

Ще коментираш ли думите на Путин, че за първи път не са догонващи?

преди 5 часа, M.Николов написа:

Наистина ли не разбираш какво е равностойна битка и продължаваш да ме засипваш с неуместни цитати в които се сравняват ябълки с круши?

Равностойните битки поприключиха с Корейската война. След това СССР така и не е създала изтребител, който да е равностоен на най-съвременния за времето си изтребител на САЩ.

Знам, че данните за Ирано-иракската война хич не ви изнасят, защото там няма нито съветски, нито американски пилоти, но се срещат съветски и американски самолети и нещата пак не с в полза на съветската техника. Данните за Израело-арабските конфликти също не ви изнасят, въпреки че там участват съветски пилоти срещу еврейски. Разбрах, че съветските летци били по-добри заради нальота и обучението, но така и не се цитираха данни за този нальот и това обучение.

преди 5 часа, M.Николов написа:

За последен път обяснявам, това е когато се срещат два и или повече самолета в равностойно съотношение и от един същи тип(клас)!!!

Трябва да си изключителен глупак(не визирам теб), за да искаш армията ти да се среща с равностоен противник - и като брой и като възможности на използваната военна техника. А САЩ тряваше да спре, че да може СССР/Русия да я настигне поне при самолетите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, miro20 написа:

Ми някак си не върви да се хваля че съм измислил и развивам роден , руски товарен автомобил, като дизайна е примерно хамерикански, двигателя немски, шаси и ходова част също го е правила някаква загниваща западна чужда фирма,  а аз ми остава да лепна името "камаз"   :) 

Вжното е че няма нищо американско! Значи е по темата. Като дизайн по- скоро прилича на Скания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, A.com написа:

Равностойните битки поприключиха с Корейската война. След това СССР така и не е създала изтребител, който да е равностоен на най-съвременния за времето си изтребител на САЩ.

Дрън-дрън...Миг-29 е равностоен самолет на Ф-16, Су -27 е равностоен на Ф-15 и така нататък.

Но точно така трябва да се сравняват с еднакъв по тип(клас)самолет, а не Миг-29 с Ф-15 или Су -27 с Ф-16.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, M.Николов написа:

Дрън-дрън...Миг-29 е равностоен самолет на Ф-16, Су -27 е равностоен на Ф-15 и така нататък.

Но точно така трябва да се сравняват с еднакъв по тип(клас)самолет, а не Миг-29 с Ф-15 или Су -27 с Ф-16.

Дрън-дрън. Чете ли по-назад за Ф-16, Ф-15 и МиГ-29 и Су-27 през 1982 година? Чете. Да видя с какво разполага Израел и с какво съседите им и тогавашния СССР.

Единственото нещо, с което могат да се похвалят МиГ-29 и Су-27 и всичките им вриянти го гледате по авиошоутата. Като започне да се гледа въоръжение, радар и т.н и нещата пак стават грозни.

Цитат

Това изречение случайно го подмина или не го разбра? Най-съвременния за днешно време изтребител на САЩ е Ф-35. Кой е руският му аналог?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, M.Николов написа:

Бе ти да не си македонец?

Аз съм македонец, тоа е помак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, M.Николов написа:

Бе ти да не си македонец?

Защо питаш и какво разбираш под македонец?

преди 1 час, _Belial_ написа:

Аз съм македонец, тоа е помак!

Пробвай да разкажеш как Русия е победила в Първата световна война.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, A.com написа:

Пробвай да разкажеш как Русия е победила в Първата световна война.

Много просто. Благодарение на участието и в ПСВ,  се извърши ВОСР и Русия стана СССР! Загубила територии ала бала, но всъщност стана още по- голяма и могъща! Една шеста чат от целия Свят! За това събитие, думата победа е твърде слаба даже.

преди 10 часа, M.Николов написа:

Всъщност МиГ 29 е по- добър от Ф 16 и Су 27 е по- добър от Ф 15. Ето защо срещу "петте" сръбски МиГ 29, на САЩ им се наложи да впрегнат цялото НАТО и да домъкнат даже самолетоносач, и стелтове... срещу миниатюрна Сърбия, която освен това се биеше на още няколко фронта. Че дори използваха бомби с обеднен уран и сега се мъчат да хвърлят вината за еко катастрофата която предизвикаха на Балканите, върху аварията в Чернобил. Мхм... който е на друга планета в сравнение със Сърбия. И минаха повече от 30 години...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, A.com написа:

Единственото нещо, с което могат да се похвалят МиГ-29 и Су-27 и всичките им вриянти го гледате по авиошоутата. Като започне да се гледа въоръжение, радар и т.н и нещата пак стават грозни.

"Аз, че от МиГ 29 няма да сляза, няма да сляза, но да видим дали ще успея поне да се пенсионирам на него" - пол. Николай Русев.

Те такива неща съм чувал от пилотите ни - лично - ти кой си и какъв си, че да ти повярвам? А и изобщо - нашите т.е. българските пилоти ли да слушам или некви уики статии, форумни експерти и американска пропаганда по жълти медии?

Баси мекеретата сте някои хора, най- добре се откажете от българското си гражданство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, sound написа:

Баси мекеретата сте някои хора, най- добре се откажете от българското си гражданство.

Трябва да възхвалявам руските самолети за да съм български гражданин ли ?

Някой от нас е мнооого сбъркан . Ама много.

Предпочитам да съм за по добрите и което е по добро за националната ни сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Някой от нас е мнооого сбъркан . Ама много.

Абсолютно - щото, аз говоря за български пилоти, ти за руски самолети: сещай се къв си сдух ..... или платена писарушка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами българските пилоти и армия като цяло приеха тази доктрина , която целеше и е измислена именно за това - да се подменят съветските/руски самолети.

Затова и бяха споровете Грипени, Ф16 ли да са, втора употреба или нови .... и т.н. Но това е вторичен спор, основното за което бе тази процедура е - подмяната на рускосъветските машини.

Това казаха и приеха военните.

Отделно , виж и пРезидента ни какво бе казал като пилот / не като политик/ - предпочита Ф16.

Та... защо не слушаш военните и пРезидента ни ?

За гражданството което каза пък става пределно ясно кой колко е сдухан . :)

И това не съм аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се сещам натовска държава някога да си е купувала руски самолети...  И ти Мирко определено си бая сдухан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, _Belial_ написа:

Много просто. Благодарение на участието и в ПСВ,  се извърши ВОСР и Русия стана СССР! Загубила територии ала бала, но всъщност стана още по- голяма и могъща! Една шеста чат от целия Свят! За това събитие, думата победа е твърде слаба даже.

Нали знаеш, че никой не може да те изложи така както сам се изложиш. След патоса и гръмките слова как Русия била победител в Първата световна война ни обясняваш, че благодарение на участието си в ПСВ се случила ВОСР и т.н. Като нямаш аргументи минаваш на следващата тема и това не ти е за първи път. Познат прийом от хора, които искат да спорят, но нито знаят как нито имат с какво.

Ще ти дам един много прост пример, използвайки твоят стил на аргументация.

Твърдение: Франция излиза победител от Световното първенство по футбол в САЩ 1994 година.

Въпрос: Как така Франция е победител от Световното първенство по футбол в САЩ 1994 година, след като отпадна в квалификациите и не участва в това първенство?

Отговор: Много просто. Благодарение на участието си в квалификациите за СПФ в САЩ 1994 година и отпадането се извършиха промени във френския национален отбор по футбол. Загубили били Кантона и Жинола ала бала, но всъщност националният им отбор стана още по-могъщ и след 4 години станаха световни шампиони. За това събитие(че са победител от СП 1994 г.) думата победа е твърде слаба даже.

преди 7 часа, _Belial_ написа:

Всъщност МиГ 29 е по- добър от Ф 16 и Су 27 е по- добър от Ф 15. Ето защо срещу "петте" сръбски МиГ 29, на САЩ им се наложи да впрегнат цялото НАТО и да домъкнат даже самолетоносач, и стелтове... срещу миниатюрна Сърбия, която освен това се биеше на още няколко фронта. Че дори използваха бомби с обеднен уран и сега се мъчат да хвърлят вината за еко катастрофата която предизвикаха на Балканите, върху аварията в Чернобил. Мхм... който е на друга планета в сравнение със Сърбия. И минаха повече от 30 години...

Продължаваш да показваш на всички, четящи темата, колко си запознат с историята.

преди 1 час, sound написа:

"Аз, че от МиГ 29 няма да сляза, няма да сляза, но да видим дали ще успея поне да се пенсионирам на него" - пол. Николай Русев.

Те такива неща съм чувал от пилотите ни - лично - ти кой си и какъв си, че да ти повярвам?

Ти първо разкажи за недостатъците на пилотската кабина на Ф-16 спрямо тази на МиГ-29. Дай примери и с изказвания на наши пилоти.

Ето какво казва един друг летец на МиГ-29:

as-2.jpg

Аз на теб ли да вярвам, на пол. Русев ли, на ген. Радев ли или на реалното състояние на нещата?

А и изобщо - нашите т.е. българските пилоти ли да слушам или некви уики статии, форумни експерти и американска пропаганда по жълти медии?

Нашите пилоти, които са летели на Ф-16 и могат да го сравнят с МиГ-29 ли? Колко такива пилоти познаваш? Да си влизал в специализирани форуми, където пишат не само наши пилоти? Да си чел мненията за Ф-16 и МиГ-29 от хора, летели и на двата самолета? Дадох ви един пример по-назад. Но нали не отговаря на нагласите ви и въобще не му обърнахте внимание.

Уики статии и т.н. понякога се базират и на техническа документация за съответните възли и агрегати в разните самолети. Когато в някоя шарена брошурка, възхваляваща МиГ-29 прочетеш, че междуремонтния ресурс на двигателите бил 1200 часа, а се оказва, че той е 300 часа  разните приказки как някой полковник нямало да слиза от МиГ-29 увисват във въздуха.

...и американска пропаганда по жълти медии?

Няма значение какво ще прочетеш и къде ще го прочетеш. Ако не съответства на лозунга "щом е руско, значи е най-добро" пак ще кажеш, че е американска пропаганда. Давах ви примери за това как самите руснаци критикуват не само Су-57. Но дори и това не е в състояние да ви накара да се замислите. Щом е против Русия значи не е вярно и е американска пропаганда.

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, A.com написа:

Ето какво казва един друг летец на МиГ-29:Аз на теб ли да вярвам, на пол. Русев ли, на ген. Радев ли или на реалното състояние на нещата?

Значи не Радев и Русев, ами ти знаеш какво е реалното състояние на нещата - убу, така и предположих за това и те питах: кой си ти и какъв си, че си по- запознат и от пилотите ни?

300- тата часа даже не ми се коментират - ти не, че селскостопански пръскачки, ами по- зле и от тях ги изкара тез самолети.

преди 1 час, miro20 написа:

Това казаха и приеха военните.

ти не знаеш какво са казали военните - те ти малко материал за размисъл, както и на другия пукал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, A.com написа:

Продължаваш да показваш на всички, четящи темата, колко си запознат с историята.

Не съм запознат щото не ви изнася на тъпата пропаганда. А бомбите падаха и в София даже. Лъжци и лицемери.

Останалото свободно съчинение го оставям без коментар. Само ще кажа, че световни войни не се водят на всеки 4 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, sound написа:

Значи не Радев и Русев, ами ти знаеш какво е реалното състояние на нещата - убу, така и предположих за това и те питах: кой си ти и какъв си, че си по- запознат и от пилотите ни?

Реалното състояние на нещата го знаят много хора, включително и Русев и Радев. На Русев може и да не му се слиза от МиГ-29, но това не означава, че МиГ-29 е черешката на тортата, че трябва да използваме него, че не трябва да купуваме други/нови самолети, че МиГ-29 няма проблеми(известни на който се интересува).

300- тата часа даже не ми се коментират - ти не, че селскостопански пръскачки, ами по- зле и от тях ги изкара тез самолети.

Ами не коментирай. Аз никакви не съм ги изкарал. Ти споменаваш, за втори път, селскостопанските пръскачки. Четеш до края(линкът към архива, който ви предоставих все още е активен. При желание там ще намериш това, което виждаш на картинката.).

RD-33_01.jpg.da3dfa4742495ff7e95800e3b9264700.jpg

ти не знаеш какво са казали военните - те ти малко материал за размисъл, както и на другия пукал.

От цялата тема не разбра ли, че не аз не знам, а ти и още двама-трима не знаете?

Да поразмишляваме малко и да се образоваме.

Авиошоу E201.

Започва

05:30 ще чуеш това, което ви бях показал по-рано(първото ми мнение на страница 7 от темата) - съвета на Микоян, какво се случва след смъртта му и т.н..

Коментар на това, което се говори по-нататък:

"Историята на вече легендарния МиГ-29..." - Легендарни самолети са Hawker Hurricane, Spitfire, Me-109, P-51, FW-190, B-17, Ил-2, МиГ-15, F-86 и т.н.. Дори МиГ-21 влиза в графата "легендарни". Легендарни са, защото са се доказали в това, за което са създавани. МиГ-29 е легендарен с изпълненията си по авиопанаирите.

Няколко грешки:

06:18 - "Крилете са със стреловидна форма и ъгъл от 420 градуса"

07:00 "Силовата установка на МиГ-29 е от два турбореактивни двуконтурни двигателя Климов РД-33 с форсажен режим, всеки с тяга от 50 kN или общо 81,3 kN с форсаж" - как така 2х50 стана равно на общо 81,3?

08:22 Румен Радев: "Ние имахме прекрасни инструктори, но в същото време моделът на подготовка беше изключително закостенял. Всички инструкции и курсове ни вкарваха в едно тясно ограничено пространство от всички необятни възможности на този самолет. Да се маневрира, да се лети на критични режими беше табу. Дори само тяхното доближаване грозеше летците от свирепи наказания. Нямаше реализъм и противоборство във въздушните боеве. Те бяха предварително режисирани на земята. Това осакатяваше подготовката. Нямахме никаква теория и практика за някакъв нов модел, който да разгръща тези способности на самолета."

Да цитирам ли какво ви дадох по-назад за подготовката на летците на МиГ-29 в Източна Германия? И те и нашите летци са обучавани по съветски модел, а какъв е бил той Радев ти го казва в прав текст. Правете си сами изводи и се запитайте аз ли лъжа, Радев ли лъже, германските пилоти ли лъжат.

И сега четеш много внимателно и, евентуално, гледаш и слушаш видеото, което ти си предложил.

07:48 "Ресурса на двигателите обаче е една от основните слабости на самолета. Той е ограничен до едва 350 часа."

Второто видео:

23:50  - 25:00 Слушаш и четеш какво съм ти показал на картинката по-горе - двигатели, графитни уплътнители, проблеми.

Искаш ли пак да коментираме онези 300 часа? Или ще стане същото като с недостатъците на кабината на Ф-16?

22:57 "Нашите инженери по експлоатацията на МиГ-29 мога да ги нарека с една дума - магоьсници" - това си е самата истина.

преди 4 часа, _Belial_ написа:

Не съм запознат щото не ви изнася на тъпата пропаганда.

Всеки може да види колко точно си запознат. Пропаганда и лъжа е, че Руската империя е победител в Първата световна война. Пропаганда и лъжа е, че Русия е разбила Наполеон. Както виждаш пропагандата се е загнездила дълбоко и истината не ти изнася. Аз проблеми с истината нямам, още по-малко с пропагандата.

А бомбите падаха и в София даже. Лъжци и лицемери.

Ще цитираш ли къде, в тази тема, някой е написал, че 15 въздушна армия на САЩ не е бомбардирала София? Питам, въпреки че знам, че няма да го направиш.

Интересно е, че бомбардировките от страна на САЩ и Великобритания през ВСВ са ти голям проблем. Има разрушени сгради, загиват над 4000 души, над 4000 са тежко ранени. Обаче не виждам да ти е проблем(може и да греша), че заради СССР в България хора са били убивани без съд и присъда, затваряни в лагери, изтезавани само защото не мислят така както партията е наредила.

Останалото свободно съчинение го оставям без коментар. Само ще кажа, че световни войни не се водят на всеки 4 години.

Не ти харесва, когато някой ти отговаря, използвайки твоите похвати ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, A.com написа:

... как така 2х50 стана равно на общо 81,3?

Ми сигурно лъжат, а? За друго обяснение по твоята логика и начин на мислене, не се сещам.

Ти въобще вдяваш ли какво четеш - безфорсажна тяга и форсаж, едно и също ли е според теб? М/у подготовка на летци за управление на самолет и бойните възможности на този самолет, разлика не правиш ли? Къде съм твърдял, че не трябва да купуваме други самолети и, че само МиГ 29 трябва да имаме, и че същия е "черешката на тортата"?

И не на последно - наистина ли очакваш да коментирам всяка една от камарищата глупости, дето ги пишеш на килограм? Та ти даже отказваш да се замислиш, отказваш и да четеш внимателно линковете, които постваш тука - как аджеба аз да се навия да ти отговарям, като си толкова повърхностен и назобан с американска пропаганда, че ми приличаш на зомби или, като онази баба, дето само едно си знаела, едно си баела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, A.com написа:

Интересно е, че бомбардировките от страна на САЩ и Великобритания през ВСВ са ти голям проблем. Има разрушени сгради, загиват над 4000 души, над 4000 са тежко ранени. Обаче не виждам да ти е проблем(може и да греша), че заради СССР в България хора са били убивани без съд и присъда, затваряни в лагери, изтезавани само защото не мислят така както партията е наредила.

да не говорим че Сталин е настоявал бомбардировктие да продължат "докато българите се вразумят".

преди 13 часа, _Belial_ написа:

А бомбите падаха и в София даже. Лъжци и лицемери.

да, знаем. А ти знаеше ли за позицията на Сталин за тези бомбардировки ? :) 

преди 13 часа, _Belial_ написа:

Не съм запознат щото не ви изнася на тъпата пропаганда.

Аз по голямо затапване както А.ком ви затапва тук, не съм виждал в нито една тема другаде  :) :)  

А вашето граничи не само с упорита наивна детинска пропаганда, а с чист мазохизъм :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, A.com написа:

Ще цитираш ли къде, в тази тема, някой е написал, че 15 въздушна армия на САЩ не е бомбардирала София? Питам, въпреки че знам, че няма да го направиш.

Колега, избягвайте за в бъдеще да пишете във форума надрусан. Говорех за войната в Сърбия! Къде, как и защо вие решихте да намесите бомбардировките от ВСВ, аз не мога ( пък и не искам) да гадая. Липсата на концентрация при вас е очеизбодна (както и при другия ви надрусан колега Миро) и обяснението се налага от само себе си. Съжалявам за вас, но вие далеч не за първи път, не схващате какво са ви написали и коментара ви е една невероятна глупост.

Относно 350 летателни часа за двигателите на МиГ 29 (доверявам ви се за тази цифра без да проверявам, макар че всяка изнесена от вас цифра трябва да се подлага на съмнение, защото бяхте хванат в откровени лъжи неколкократно), нека все пак имаме предвид, че това са около 600 полета на самолета! Не е много, но не е и много малко.

Лек ден ви желая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, sound написа:

Ми сигурно лъжат, а? За друго обяснение по твоята логика и начин на мислене, не се сещам.

Не е нужно да се сещаш, а да четеш какво съм написал.

Цитат

Няколко грешки:

06:18 - "Крилете са със стреловидна форма и ъгъл от 420 градуса"

07:00 "Силовата установка на МиГ-29 е от два турбореактивни двуконтурни двигателя Климов РД-33 с форсажен режим, всеки с тяга от 50 kN или общо 81,3 kN с форсаж" - как така 2х50 стана равно на общо 81,3?

Да повярвам, че крилете са с ъгъл от 420 градуса ли? Причуло ми се е, че казват 420 градуса ли? Или  2х50=81,3? Ти защо скачаш като ожилен при посочването на подобни грешки? 

Ти въобще вдяваш ли какво четеш - безфорсажна тяга и форсаж, едно и също ли е според теб?

Не само, че чета ами и вдявам. Чети сега и ти. МиГ-29 има два двигателя РД-33, всеки с по ~50 kN без форсаж и 81,3 kN с форсаж. Всеки двигател по отделно - 50kN без форсаж, 81,3 kN с форсаж. Това прави над 160 kN обща тяга на двата двигателя при форсаж, а не всеки с тяга от 50 kN или общо 81,3 kN с форсаж. Ако пак не съм вдянал, моля те да ми обясниш.

М/у подготовка на летци за управление на самолет и бойните възможности на този самолет, разлика не правиш ли?

Правя. Питай М.Николов да ти обясни защо руските летци, с повече часове нальот и поддготовка били по-добри в използването на МиГ-29 от всички останали, които са обучавани от руски инструктори и с руска методология. Бойните възмогжности на МиГ-29 са повече от тези на МиГ-21 и МиГ-23, но когато ги сравниш с Ф-16 се оказва, че бойните възможности на Ф-16 са по-необятни, а летците(американските) по-подготвени. След думите на Радев говори и друг човек, който споменава как, след промените в началото на 90-те години започнали да разбират какво става "навън" и се оказало, че... и т.н.

Къде съм твърдял, че не трябва да купуваме други самолети и, че само МиГ 29 трябва да имаме, и че същия е "черешката на тортата"?

Аз да съм писал, че ти си твърдял такова нещо? Цитирам ви всеки път, когато искам да покажа какво сте твърдели.

И не на последно - наистина ли очакваш да коментирам всяка една от камарищата глупости, дето ги пишеш на килограм?

В опита си да ме опровергаеш, как летцит ни казвали едно, а аз съм писал друго, пусна две видеа, които потвърдиха част от това, което съм писал и показвал по-назад в темата. Част от "глупосите", които съм писал ги чу и от български летци и техници, нали? Защо не напишеш, че и те говорят глупости?

Та ти даже отказваш да се замислиш, отказваш и да четеш внимателно линковете, които постваш тука - как аджеба аз да се навия да ти отговарям, като си толкова повърхностен и назобан с американска пропаганда, че ми приличаш на зомби или, като онази баба, дето само едно си знаела, едно си баела.

Цитирай кой линк съм дал, не съм прочел внимателно и не съм се замислил. Само един.

Американската пропаганда ли накара Пламен Петков да споменава за проблемите с двигателите на МиГ-29? Нали чу, от 39 доставени 31 са със сериозен пороблем, който съм ви го показал доста по-назад в темата, стига да има кой да е чел. А ние сме поръчали по-добри двигатели от тези на германските МиГ-29. Американската пропаганда ли накара Румен Радев да разкаже каква подготовка са имали? И за нея ви дадох пример по-назад - и в Източна Германия и в България е било една и съща подготовка, по руски модел. А сме били "външна граница" на Варшваския договор. Да не мислите, че в другите държави от Варшавския договор е било по-различно.

Виж колко са добри и предвидливи проектантите на МиГ-29 УБ - учебно бойният вариант, наричан още спарка. За да поставят втора кабина, за инструктора, премахват радара и оставят само оптико-локационната система. Изтребител без радар. В края на 20 век. Изключително постижение. Двуместните F-16(B и D вариантите и всички следващи) не са с премахнат радар. Там втората кабина е поставена така, че самолета да е не само учебен, но и боен(с пълен потенциал, а не осакатен).

Отделен въпрос е какви са възможносите на радара на МиГ-29 по разните брошурки и какви са в действителност. И там изненадите са едни такива... неприятни.

Колега, избягвайте за в бъдеще да пишете във форума надрусан. Говорех за войната в Сърбия!

Ще кажете ли колко бомби са паднали даже в София по време на войната в Сърбия?

Къде, как и защо вие решихте да намесите бомбардировките от ВСВ, аз не мога ( пък и не искам) да гадая.

Приемете моите извинения, че не съм Ви разбрал. Сега ще Ви обясня защо намсеих бомбардировките от ВСВ.

Бил сте част от ВВС, значи правите разлика между ракета и бомба? Бомби(множествено число) в София(и не само) са падали през Втората световна война. По време на войната в Сърбия в София пада една противорадарна ракета, а други две противорадарни ракети падат в околни села.

Сега стана ли ясно защо намесих бомбардировките от ВСВ?

Ще се коригирам.

Интересно е, че бомбардировките от страна на САЩ и Великобритания през ВСВ са ти голям проблем. Има разрушени сгради, загиват над 4000 души, над 4000 са тежко ранени. Голям проблем са и падналите "американски бомби(по твои думи)" на територията на България по време на Войната в Сърбия. Обаче не виждам да ти е проблем(може и да греша), че заради СССР в България хора са били убивани без съд и присъда, затваряни в лагери, изтезавани само защото не мислят така както партията е наредила. Греша или не греша?

Липсата на концентрация при вас е очеизбодна (както и при другия ви надрусан колега Миро) и обяснението се налага от само себе си.

Да Ви дам ли примери за липса на концентрация?

Цитат
  •  

на 2.01.2020 г. в 20:55, _Belial_ написа:

Виждам че не правиш разлика между изпитателен полет с непозната до момента машина и сваляне на самолет минал хиляди изпитания, и на въоръжение от сума ти време.

Изпитателен полет ли? С непозната до момента машина? Леле.

Первый серийный Су-57 разбился

Първият сериен Су-57. Знаеш ли какво означава това? Първият сериен. Този самолет е щял да бъде първият предаден на руските ВВС. Ама ти го наричаш непозната машина?

Цитат
Цитат

А.com

Принципа на работа на радарите е един и същи още от времето, когато са ги измислили

на 2.01.2020 г. в 20:55, _Belial_ написа:

Само като прочетох, че радарите били същите като някога и разбрах че с теб няма какво да си кажем.

Прочел си, че принципа на работа на радарите е същия както някога.

Съжалявам за вас, но вие далеч не за първи път, не схващате какво са ви написали и коментара ви е една невероятна глупост.

И не за първи път няма да ме цитирате, нали?

Относно 350 летателни часа за двигателите на МиГ 29 (доверявам ви се за тази цифра без да проверявам, макар че всяка изнесена от вас цифра трябва да се подлага на съмнение, защото бяхте хванат в откровени лъжи неколкократно), нека все пак имаме предвид, че това са около 600 полета на самолета! Не е много, но не е и много малко.

Значи не е проблем да цитирате къде съм бил хванат откровено да лъжа? Има го черно на бяло, т.е. няма как да кажа, че не съм го казал/написал.

Нека все пак имаме предвид, че това е около 5 пъти по-малко от заявеното(1800 часа) и да се вслушаме в думите на нашите летци и техници(за което и sound апелира), за които това е сериозен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, A.com написа:

По време на войната в Сърбия в София пада една противорадарна ракета, а други две противорадарни ракети падат в околни села.

Благодаря за уточнението. Знам че паднаха ракети а не бомби, но ви дадох възможност отново да покажете информираност.

Сега се надявам да покажете същото ниво на информираност и да ни осветлите, колко бомби с обеднен уран бяха хвърлени в Сърбия, и защо беше използвано такова оръжие.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, _Belial_ написа:

Благодаря за уточнението. Знам че паднаха ракети а не бомби, но ви дадох възможност отново да покажете информираност.

Сега се надявам да покажете същото ниво на информираност и да ни осветлите, колко бомби с обеднен уран бяха хвърлени в Сърбия, и защо беше използвано такова оръжие.

Благодаря.

Благодаря за снизходителността и предоставената ми възможност. :)

Първо се възползвайте от възможността да цитирате къде не съм схванал какво са ми написали, както и къде съм бил хванат в откроевни лъжи. Имам сериозни подозрения, че пак няма да го направите, но... всичко се случва.

Съжалявам за вас, но вие далеч не за първи път, не схващате какво са ви написали и коментара ви е една невероятна глупост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, вече се говори на "Вие"!

Като на дуел. "Мосю, извадете си шпагата, и се защитавайте, долен музевирин такъв!" –"Ето, мосю! С удоволствие ще ви извадя окото, кое предпочитате?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване