Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 1 час, insec написа:

В такъв случай и едните, и другите ще ядат бой от селскостопанските самолети. Що не си гледаш мухлясалата магия?!

Дали? С кое не си съгласен да доказваме факти а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 997
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 2 часа, Reckitjesok написа:

Искаш да те хвана за ръчичка и да те заведа там да видиш с собствените си очи ли?  Не конкретно Су-57, а като цяло ВВС  (Военно Въздушни Сили) Русия разполагаше с обща бройка 940 бойни самолети, от новото поколение, като настоящата бройка е над 1500 броя, факт е че Сащ може би имат повече самолети от руснаците. Но тук трябва и да споменем два важни фактора. Първо,  Американския Ф-22 и 35 летят на височина 1890м, докато Руските изтребители летят на 4000м, разликата е двойна, нали се сещаш че Сащ и да изтрелят 5+ самолета срещу един руски, няма как да го засече. В такъв случаи се печели само чрез ракети, а русия няма да воюва с самолети. Ракетата е по евтина, по бърза, по ефикасна, и по силна от самолета, защо им е да правят самолети?  Да видим всичките 3000 бойни самолета на Сащ срещу хилядните незасечими руски ракети, къде е логиката.

:)

Първо,  Американския Ф-22 и 35 летят на височина 1890м, докато Руските изтребители летят на 4000м, разликата е двойна,

Ти дали осъзнаваш, че 1890 метра е по-ниско от връх Вихрен? Ф-22 и Ф-35 летят на височина 1,89 км. Руските изтребители пък летят на височина 4 км.

Сега разбра ли защо селскостопанските самолети и т.н.

Много е вероятно да си искал да напишеш, че това са бойните радиуси, ама... за пореден път...

нали се сещаш че Сащ и да изтрелят 5+ самолета срещу един руски, няма как да го засече.

Дали се сещаш каква глупост си написал. Извинявай, не задавам въпрос.

В такъв случаи се печели само чрез ракети, а русия няма да воюва с самолети. Ракетата е по евтина, по бърза, по ефикасна, и по силна от самолета, защо им е да правят самолети?  Да видим всичките 3000 бойни самолета на Сащ срещу хилядните незасечими руски ракети, къде е логиката.

И аз се питам къде е логиката, ама не тази, за която ти си мислиш.

преди 2 часа, herkules2 написа:

В Сирия никой нищо не е видял с какво и как воюват руснаците. Те там са по покана с договор между правителствата за военна и логистична помощ.

Май само ти не си гледал. Самолетоносач, модерни изтребители, летящи ракети. Показуха му казват не само там, а и тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Reckitjesok написа:

Дали? С кое не си съгласен да доказваме факти а?

1800м височина на полета - бако, моля те, на толкова летят с делтапланери. Даже не се и замисляш, с факти щял си да ми доказваш - баси филма братче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я се образовайте и си изтрийте глупостите, много добре зная какво говоря, пише го на всякъде!

Ето малко подробностти.

МиГ-35 е разработен като леко и нескъпо допълнение на тежкия изтребител Су-57. "МиГ-35 има редица преимущества, които вероятно ще му позволят да задържи позициите си",

МиГ-35 използва технологии от следващо поколение, двигател с управляем вектор на тягата, мощна електроника и въоръжение от осем ракети клас "въздух-въздух". Потенциално той е ефективен за употреба в мисии, чиято цел е да се постигне превъзходство във въздуха. Отбелязва се още, че при този самолет са преодолени традиционните недостатъци на леките и средни изтребители. Става въпрос например за ситуационната осведоменост, ограничената височина на полета, дължината на полета и полезния товар.

Радарът на МиГ-35 обезпечава достатъчно високо ниво на ситуационна осведоменост. При това максималната работна височина на машината е само с 5% по-малка от тази на F-15 и F-22, а далечността на полета е с 50% по-голяма от тази на МиГ-29, което позволява на МиГ-35 да прониква дълбоко в тила на противника.

"Предимството на МиГ-35 е способността му да съчетава тези впечатляващи технически характеристики с преимуществата на изтребител със средно тегло – ниски разходи за експлоатация и закупуване, висока скорост на полета и лесно обслужване", пише Military Watch.

От гледна точка на разходите за техническо обслужване и експлоатация МиГ-35 е може би най-ефективният самолет в света. Докато изтребителите от следващо поколение като F-35 и F-22 се нуждаят от по-сериозно техническо обслужване, то нуждите от техническо обслужване на МиГ-35 са дори по-ниски, отколкото на МиГ-29.

Отбелязва се още, че F-35 има по-ниски аеронавигационни характеристики в сравнение с МиГ-35. Скоростта на "американеца" е ограничена до 1,6 Маха, докато скоростта на МиГ-35 го нарежда редом до F-22 и Су-35. Освен това по маневреност F-35 превъзхожда самолетите от четвърто поколение, а МиГ-35 има свръхманевреност на нивото на Су-35. Това му позволява да се измъква от ракетите с далечен радиус на действие, с което не може да се похвали F-35.

По въоръжение руският МиГ-35 също превъзхожда F-35. Той е с по-голям полезен товар. По някои данни руският изтребител може да носи дори не 8, а 10 ракети при леко понижение на маневреността. В същото време МиГ-35 има на въоръжение ракети с радиус на действие от 130 и 110 км, а радиусът на действие на ракетите на F-35 е 105 км. Това несъответствие се запазва и след въоръжението на самолетите с ракети от следващо поколение.

Единственото реално преимущество на F-35 е неговата по-ниска видимост, но тя може да играе роля само в някои бойни сценарии. В същото време "американецът" си остава доста "суров" самолет. "F-35 остава далеч от пълната бойна готовност, за която говорят американските източници",

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, A.com написа:

Май само ти не си гледал. Самолетоносач, модерни изтребители, летящи ракети. Показуха му казват не само там, а и тук.

мдам.... сещам се как цялата световна общност тръпнеше от страх за "Адмирал Кузнецов"...  да не предизвика екологична катастрофа докато стигне до Сирия :giggle1:

Където пък успя да загуби в инциденти два изтребителя... :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Reckitjesok написа:

Я се образовайте и си изтрийте глупостите, много добре зная какво говоря, пише го на всякъде!

:shock11:Просто невероятен екземпляр, толкова тъп, а все още не си се претрепрал фатално, докато ходиш или пиеш вода примерно. Надмина всеки изтрещел идиот, който съм срещал в този форум, а тука легендарни кретени са се навъртали, смятай. Бравос!!! :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Reckitjesok написа:

Пише и, че Елвис е жив. :)

Не се обиждай, но познанията ти и самочувствието ти са диаметрално противположни.

Цитат

Отбелязва се още, че при този самолет са преодолени традиционните недостатъци на леките и средни изтребители. Става въпрос например за ситуационната осведоменост, ограничената височина на полета, дължината на полета и полезния товар.

Нещата, за които става въпрос са недостатъци за руските самолети от лек, среден и тежък клас. Знам, че не ми вярваш, но това не променя ситуациата.

Може ли да поясниш какво означава "максималната работна височина на машината"?

Цитат

При това максималната работна височина на машината е само с 5% по-малка от тази на F-15 и F-22

И ако това е максималната височина на която един самолет може да поддържа хоризонтален полет, то

преди 14 часа, Reckitjesok написа:

Първо,  Американския Ф-22 и 35 летят на височина 1890м, докато Руските изтребители летят на 4000м, разликата е двойна,

Как така, изведнъж, МиГ-35 започна да лети по-ниско от Ф-22? Нали Ф-22 лети на 1890 метра височина, а Руските изтребители на 4000м. МиГ-35 лети хем два пъти по-високо, хем 5% по-ниско.

Ако пък съм се объркал и "максималната работна височина на машината" и "летят на височина" са две различни неща - обясни кое какво е. Много ми е любопитно защо Ф-22 не може да лети на 1900 метра височина.

преди 6 часа, miro20 написа:

мдам.... сещам се как цялата световна общност тръпнеше от страх за "Адмирал Кузнецов"...  да не предизвика екологична катастрофа докато стигне до Сирия :giggle1:

Където пък успя да загуби в инциденти два изтребителя... :giggle1:

Целия свят гледаше, herkules2 е гледал някъде другаде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.01.2021 г. в 13:13, A.com написа:

Целия свят гледаше, herkules2 е гледал някъде другаде.

Всеки вижда нещата от негова гледна точка. Мога да те опровергая, но спирам, защото ако правя анализи и кажа мнението си, коментарът почервенява на момента. Сигурно на някого не съм се харесал (знаеш на кого) и ме спряха за повече от шест месеца. Ето ти малко инфо за размисъл!

https://debati.bg/iztrebitel-f-35-se-razbi-vav-florida/

Голямата и непобедима авиационна мощ на САЩ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че световната политика не зависи от назе, като нищо ще сблъскаме две армии, само и само да видим коя аджеба ще победи. Направо детска радост първомайска. Късмет, че живеем във времена с компютърни игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, herkules2 написа:

Какво има за размисъл? Самолети са падали, падат и ще падат. Обаче в света има само едни, които са безаналогови(да не се бърка с изчислителната техника).

преди 1 час, insec написа:

Добре, че световната политика не зависи от назе, като нищо ще сблъскаме две армии, само и само да видим коя аджеба ще победи. Направо детска радост първомайска. Късмет, че живеем във времена с компютърни игри.

И до там няма да се стигне. Матушката просто ще остъкли поредния противник. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.01.2021 г. в 23:20, A.com написа:

Матушката просто ще остъкли поредния противник. :)

Грешиш с терминологията! Дали ще остъкли или изпари поредния противник дръзнал да навлиза в територията и си е по нейно желание. До сега който я е нападал, добре знаеш как се е връщал, ако изобщо е могъл да се върне!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, herkules2 написа:

До сега който я е нападал, добре знаеш как се е връщал, ако изобщо е могъл да се върне!

Говориш за определен отрязък от време или по принцип, който е нападал Русия добро не е видял?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, A.com написа:

Говориш за определен отрязък от време или по принцип, който е нападал Русия добро не е видял?

Правилно схващаш. Точно за това говоря. До сега, който е нападал Русия добро не е видял, но това е било "до сега"! От сега нататък, който реши да нападне Русия за да и заграби природните богатства не само че добро няма да види, но може да няма да има възможност никого  повече да напада, без значение дали се мисли за хегемон или за лакей на "хегемона"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, herkules2 написа:

Правилно схващаш. Точно за това говоря. До сега, който е нападал Русия добро не е видял, но това е било "до сега"! От сега нататък, който реши да нападне Русия за да и заграби природните богатства не само че добро няма да види, но може да няма да има възможност никого  повече да напада, без значение дали се мисли за хегемон или за лакей на "хегемона"!

Може ли да поясниш? С това си изказване твърдиш:

преди 13 часа, herkules2 написа:

До сега който я е нападал, добре знаеш как се е връщал, ако изобщо е могъл да се върне!

1) това се отнася за цялата история на Руската държава

2) това се отнася за определен отрязък от време. Например от 1900 година досега, или от 1800 година до сега, или някакъв друг отрязък от време

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, A.com написа:

1) това се отнася за цялата история на Руската държава

2) това се отнася за определен отрязък от време. Например от 1900 година досега, или от 1800 година до сега, или някакъв друг отрязък от време

Ти май нарочно се правиш на неразбрал! За какъв отрязък от време говориш? Имам предвид военните инвазии в Русия от агресорите. За тези, които са прекрачвали границите и. Наполеон, Хитлер, китайци, японци и прочее, с цел заграбване на богатствата и. След като Путин върна величието на страната и я направи световна военна сила, янките останаха с изплезен език, и вече лъжите им не влияят на населението. Йезуитските им проповеди за "демокрация", при която Русия да им е подчинена вече не върви. Това искам да ти обясня. Четвъртата световна война (третата беше студената) предполагам няма да е между изтока и запада, а ще е либерализъм, срещу консерватизъм! Днес либералите узурпираха властта и налагат световен либерален фашизъм. Въпрос на време е консерваторите да отвърнат на удара. Никога не съм харесвал американците заради надменното им отношение към останалия свят, но предпочитам да беше спечелил Тръмп, вместо Байдън! Дано този път коментарът ми не почервенее и не ме отстранят завнаги, защото освен моето виждане относното провежданата политика едва ли имам друго прегрешение, нарушаващо правилата, но винаги може да се измисли такова!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, herkules2 написа:

но предпочитам да беше спечелил Тръмп, вместо Байдън

Мислих да сложа палец на коментара ти , защото ми хареса , но като прочетох това последното ми мина мерака .Единствено лично аз което признавам на Тръмп е сдобряването му с Ким.И най - лошото което е направил убийството на иранският генерал пред което беше причина за световна война .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, herkules2 написа:

Ти май нарочно се правиш на неразбрал! За какъв отрязък от време говориш? Имам предвид военните инвазии в Русия от агресорите. За тези, които са прекрачвали границите и. Наполеон, Хитлер, китайци, японци и прочее, с цел заграбване на богатствата и.

За да не се чудиш защо те питам за отрязък от време:

Цитат

На 23/24 юни (стар стил) 1610г. край селцето Клушино армията на Жечпосполита, предвождана от Станислав Жолкевски разбива руската (руско-шведска) армия, предвождана от Дмитрий Шуйски (той е брат на руския цар Василий IV Шуйски). След тази битка на 17 юли (стар стил) 1610г. руският цар Василий IV Шуйски е свален от престола и умира в полски плен на 12 септември 1610г. След 17 юли (стар стил) 1610г. така наречената Болярска Дума на Русия (това е висш държавен съвет на Русия) избира полския престолонаследник Владислав за руски цар, а така наречената Семибоярщина (тогава това е било правителството на Русия, което се е състояло от седем боляри и затова се е наричало Семибоярщина) признава полския престолонаследник Владислав (това е бъдещият полски крал Владислав IV Ваза) за руски цар, а в Москва известно време е имало полски гарнизон. На 27 август (стар стил) 1610г. полският престолонаследник Владислав официално приема да бъде цар на Русия и на практика малко повече от 2 години полският престолонаследник Владислав е бил цар на Русия. Едва през октомври 1612г. руското опълчение под предводителството на Минин и Пожарски успява окончателно да прогони от Москва поляците. Следващият руски цар Михаил Фьодорович Романов е избран едва на 21 февруари (стар стил) 1613г. за цар на Русия.

Ето ти и тук(любимия сайт на автора на темата).

За Брест-Литовски мирен договор да споменавам ли?

Та, заради епизоди от руската история, като горните те питах дали имаш предвид някакъв отрязък от време или по принцип

преди 21 часа, herkules2 написа:

преди 3 минути, adersa написа:

И най - лошото което е направил убийството на иранският генерал пред което беше причина за световна война .

Тази световна война кога се е случила? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво това, но я сега провери от тази 1610 та до днес колко години Полша е съществувала като независима държава в пълните си граници.

Иначе да, и руснаците са губили битки, реално и Наполеон първо печели в сраженията, но всички знаем как завършва накрая войната - руснаците влизат в Париж.

Брест-Литовския мирен договор реално е политически акт, а не е в резултат от загуба на руснаците във войната, дори напротив има документи, че руснаците са били на път да превземат голяма част от Германия, но става смяната на властта в Русия и първата работа на Ленин е да сключи този позорен за Русия договор вадейки я от войната, като отплата за германското финансиране на революцията и самия него.

Според някои това е била и целта на Октомврийската революция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

То хубаво това, но я сега провери от тази 1610 та до днес колко години Полша е съществувала като независима държава в пълните си граници.

Иначе да, и руснаците са губили битки, реално и Наполеон първо печели в сраженията, но всички знаем как завършва накрая войната - руснаците влизат в Париж.

Брест-Литовския мирен договор реално е политически акт, а не е в резултат от загуба на руснаците във войната, дори напротив има документи, че руснаците са били на път да превземат голяма част от Германия, но става смяната на властта в Русия и първата работа на Ленин е да сключи този позорен за Русия договор вадейки я от войната, като отплата за германското финансиране на революцията и самия него.

Хей това би ли го постнал на Анне че много му се радва Ленин и болшевизма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?"

КИТАЙ е несломима, съвзема се от всичко каквото и доде на главата,срива другите ,мори, но не нея си.Страшно дисциплинирани и трудолюбиви.

За съжаление това е истината!

А  ислямът е временно горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, adersa написа:

Мислих да сложа палец на коментара ти , защото ми хареса , но като прочетох това последното ми мина мерака .Единствено лично аз което признавам на Тръмп е сдобряването му с Ким.И най - лошото което е направил убийството на иранският генерал пред което беше причина за световна война .

Дали е имал друг избор? Тръмп е повече бизнесмен от колкото политик. Лешоядите войнолюбци и демократите-фашисти все за импийчмънт тръбяха, и за това трябваше да им затвори по някакъв начин устата. Доста американски войници пострадаха, и всичко приключи, без Иран да се уплаши, а напротив. Доказа, че може да отвърне на американски удар по всяко време. Тръмп е хитър и усети, че жълтият не му пука от американската военна машина, а и вече има ядрена мощ, с която може адекватно да отговори. Затова си стиснаха ръцете с Ким. Сега вече Камала ще довърши простотията на Хилари и да видим колко и къде военни конфликти ще разпали, след като премахне Байдън. Дай и власт и и гледай сеира!

преди 19 часа, A.com написа:

Та, заради епизоди от руската история, като горните те питах дали имаш предвид някакъв отрязък от време или по принцип

Абе за какви епизоди от руската история в "пра историческо време" или отрязък ме питаш. М.Николов ти е отговорил изчерпателно вместо мен. Аз отново подчертавам, че Путин възстанови военната мощ на Русия и вече никой няма да смее да я напада, защото може да изчезне от политическата карта на света, ако посмее да нахлуе вероломно на руска територия. Не знам как да ти го обясня, след като се правиш на неразбрал. Явно е, че мразиш руснаците, аз пък мразя американците и има защо. Бомбардирали са страната ни, а американофилите искат да им издигат паметници, и да превръщат убийците на българи в герои. Само че докато Русия се върна на световната сцена, като свръх-военна сила, САЩ вече са колос на глинени крака. Ако доларът се премахне като основна валута в света, и американците не могат да печатат повече долари чрез които ограбват целия свят, ще изчезне американското самочувствие, че са страна на неограничените възможности. Санкциите им за тази или онази страна ще отидат в "шеста глуха". Тогава тях ще ги наказват подобаващо и ще ив върнат тъпкано мръсотиите, които направиха на много страни по света. Какво постигнаха, като въведоха санкции срещу Русия? Пострада Европа и най-много ние, а Путин си възстанови много производства, които преди това бяха заменени с внос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Anita Hristova Trifonova написа:

След тоя парад света ще изпадне в дефицит на бяла боя дълги години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.01.2021 г. в 22:36, M.Николов написа:

Според някои това е била и целта на Октомврийската революция.

Русия го е закъсала на фронта още преди октомврийската революция. Интересно ми е какви са тези документи. Немците ли признават, че са щели да загубят голяма част от Германия, руснаците ли твърдят, че са щели да направят същото.

преди 8 часа, herkules2 написа:

Абе за какви епизоди от руската история в "пра историческо време" или отрязък ме питаш. М.Николов ти е отговорил изчерпателно вместо мен. Аз отново подчертавам, че Путин възстанови военната мощ на Русия и вече никой няма да смее да я напада, защото може да изчезне от политическата карта на света, ако посмее да нахлуе вероломно на руска територия. Не знам как да ти го обясня, след като се правиш на неразбрал. Явно е, че мразиш руснаците, аз пък мразя американците и има защо. Бомбардирали са страната ни, а американофилите искат да им издигат паметници, и да превръщат убийците на българи в герои. Само че докато Русия се върна на световната сцена, като свръх-военна сила, САЩ вече са колос на глинени крака. Ако доларът се премахне като основна валута в света, и американците не могат да печатат повече долари чрез които ограбват целия свят, ще изчезне американското самочувствие, че са страна на неограничените възможности. Санкциите им за тази или онази страна ще отидат в "шеста глуха". Тогава тях ще ги наказват подобаващо и ще ив върнат тъпкано мръсотиите, които направиха на много страни по света. Какво постигнаха, като въведоха санкции срещу Русия? Пострада Европа и най-много ние, а Путин си възстанови много производства, които преди това бяха заменени с внос.

"Пра историческо време"? Понеже историята с Наполеон ти отърва, затова той не е в праисторическо време. Поляците не само са я нападнали праисторическа Русия, ами и полски крал я е управлявал.

Аз руснаците не ги мразя. През ден комуникирам с руснаци.

преди 8 часа, herkules2 написа:

Явно е, че мразиш руснаците, аз пък мразя американците и има защо. Бомбардирали са страната ни, а американофилите искат да им издигат паметници, и да превръщат убийците на българи в герои.

Никой не те спира да се прекланяш пред паметниците на руските убийци. Никой не те спира да величаеш държава и армия, които окупираха България и Източна Европа и навсякъде натресоха един мракобесен режим.

Това ти изречение е в сила и за Франция и за Великобритания. България да я включим ли в списъка? И византийци, и латинци, и османци са идвали и са си отивали, някои даже вече и ги няма, ама ние сме тук.

на 29.01.2021 г. в 0:11, herkules2 написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щатите не смеели да нападнат Русия, пък Русия през ден фърга бомби над Калифорния. Що не пробвате лигата или дота да речем - там коли и беси на воля, кеф ти руснаци, кеф ти американци, кеф ти китайци, с корейците ще е малко зор, ма все ще клъцнеш някой друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване