Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

на 29.01.2021 г. в 10:23, herkules2 написа:

От сега нататък, който реши да нападне Русия за да и заграби природните богатства не само че добро няма да види, но може да няма да има възможност никого  повече да напада, без значение дали се мисли за хегемон или за лакей на "хегемона"!

Путлер нищо няма да направи , просто защото отдавна милиардерите от неговия кръг, а предполагам, и неговите лични "скромни спестявания"  са в "злия Запад" :) 

И имотите им, и парите, и децата им учат там... как мислиш ще ги превърне в "ядрен пепел" ?? Няма как да стане :) 

И както споменах, природните богатства отдавна текат на Запад без обикновенния руснак да е видял нещо от тези милиарди ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 997
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

на 31.01.2021 г. в 2:55, A.com написа:

Пра историческо време"? Понеже историята с Наполеон ти отърва, затова той не е в праисторическо време. Поляците не само са я нападнали праисторическа Русия, ами и полски крал я е управлявал.

Аз руснаците не ги мразя. През ден комуникирам с руснаци.

На мен ми отърва едно, на теб друго, а полски крал е управлявал Русия, сигурно когато още не е била управлявана от истински руснак. Ако ще говориш за управлението на Ленин, спести си го за себе си, а и белогвардейците са били много повече силни от поляците и воденето на война на много фронтове е пагубно за червеноармейците тогава. Няма да коментирам тук катинското клане, че пак ще ме спрат да пиша. Не че го одобрявам, но това пък е руския отговор за набезите на поляците в руска територия в какъвто период искаш го разглеждай, за да знае всеки, че който напада Русия, нищо добро не го чака. Това, че комуникираш с руснаци, не значи че не ги мразиш. Постовете ти говорят красноречиво

Никой не те спира да се прекланяш пред паметниците на руските убийци. Никой не те спира да величаеш държава и армия, които окупираха България и Източна Европа и навсякъде натресоха един мракобесен режим.Това ти изречение е в сила и за Франция и за Великобритания. България да я включим ли в списъка? И византийци, и латинци, и османци са идвали и са си отивали, някои даже вече и ги няма, ама ние сме тук.

Руските убийци са станали такива, защото преди да станат убийци, други убийци са решили да ги убиват, и това е реакция за самозащита. "око за две, и зъб за чене"! Държавата окупирала България не е избивала мирно население, а е била посрещната като освободителка с хляб и сол, докато англичани и американци са бомбардирали България. Свинята Чърчил почервенял като рак от яд, знаейки за битката при Дойран, решил да изоре София и там да засадят картофи!

https://fakti.bg/mnenia/529013-charchil-predi-77-g-sofia-trabva-da-bade-srinata-v-ruinite-da-se-zasadat-kartofi

И на тези световно известни разбойници и убийци смятани за благородници, у нас искат да им издигат паметници. Французите и те не са стока, и те са разбойници, като останалите лешояди, с претенции да преразпределяне и влияние над света. ДА, както казваш, ние сме тук! Само че колко от нас са останали за да съществува още дълго българския етнос? Или под "ние" имаш предвид същесвуването на България като територия с население от други етноси, без българско мнозинство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, herkules2 написа:

На мен ми отърва едно, на теб друго, а полски крал е управлявал Русия, сигурно когато още не е била управлявана от истински руснак.

И какво е твоето определение за "истински руснак" и кой е първият истински руснак, управлявал Русия?

Факт - полски крал е управлявал Русия. Личното ти отношение към този факт нищо няма да промени.

Няма да коментирам тук катинското клане, че пак ще ме спрат да пиша. Не че го одобрявам, но това пък е руския отговор за набезите на поляците в руска територия в какъвто период искаш го разглеждай, за да знае всеки, че който напада Русия, нищо добро не го чака.

🤮

Знаеш ли каква е разликата между това, което си написал и ето това:

"кланетата по време на Априлското въстание са османския отговор на золумите, правени от разни българи срещу Османската империя"

Никаква.

Това, че комуникираш с руснаци, не значи че не ги мразиш. Постовете ти говорят красноречиво

Как си стигнал до горният извод само ти си знаеш.

Това, че не харесвам външната и вътрешна политика на Руската империя/СССР/Русия не означава, че мразя руснаците.

Руските убийци са станали такива, защото преди да станат убийци, други убийци са решили да ги убиват, и това е реакция за самозащита. "око за две, и зъб за чене"!

Ще помолиш ли Николов да ти изнесе урок по история? С Ане-то не му се занимава, ама към теб може да бъде по-благосклонен.

Ето ти малко за руските реакции за самозащита(постарал съм се да няма нищо праисторическо):

- Войната с Финландия 1939 г. - както всеки знае Финландия е нападнала вероломно СССР и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

- Добричката епопея 1916 г. - както всеки знае България вероломно напада Руската империя и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

- Балчик 1916 г. - както всеки знае България вероломно напада Руската империя и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

- Варна 1915 г. - както всеки знае България вероломно напада Руската империя и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

След като вече, надявам се, научи, че Русия е бомбардирала България, към тези ти редове:

Цитат

... аз пък мразя американците и има защо. Бомбардирали са страната ни, а американофилите искат да им издигат паметници, и да превръщат убийците на българи в герои.

Ще добавиш ли и:

Цитат

... аз пък мразя руснаците и има защо. Бомбардирали са страната ни, а русофилите са им издигнали паметници, и са превърнали убийците на българи в герои.

Американците са ни бомбардирали - това е причина да ги мразиш. Руснаците са ни бомбардирали - защо това не причина да ги мразиш?

И на тези световно известни разбойници и убийци смятани за благородници, у нас искат да им издигат паметници. Французите и те не са стока, и те са разбойници, като останалите лешояди, с претенции да преразпределяне и влияние над света.

На световно известните разбойници и убийци от "Държавата" у нас вече има издигнати паметници. Това не те ли притеснява?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, A.com написа:

Факт - полски крал е управлявал Русия.

Ако ти кажа, че германски род управлява Великобритания от много време и до момента сигурно ще припаднеш.

А друга германка е била най-успешната руска императрица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, M.Николов написа:

Ако ти кажа, че германски род управлява Великобритания от много време и до момента сигурно ще припаднеш.

А друга германка е била най-успешната руска императрица.

Казвай ги тези неща на херкулес. :) Има нужда от доста уроци по история. Как Батенберг са станали Маунтбатън е известно на тези, които се интересуват, дори и за обща култура. За жалост има такива, които мразят на общо основание и без замисляне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"кланетата по време на Априлското въстание са османския отговор на золумите, правени от разни българи срещу Османската империя"

Никаква.

Напротив, огромна е! Илиш си мислиш че у нас е нямало робство, а е имало само "турско присъствие"?

Това, че не харесвам външната и вътрешна политика на Руската империя/СССР/Русия не означава, че мразя руснаците.

Я? Че как тъй бедната Русия, дето е яла бой от толкова много държави изведнъж станала империя?

Ще помолиш ли Николов да ти изнесе урок по история? С Ане-то не му се занимава, ама към теб може да бъде по-благосклонен.

Ето ти малко за руските реакции за самозащита(постарал съм се да няма нищо праисторическо):

- Войната с Финландия 1939 г. - както всеки знае Финландия е нападнала вероломно СССР и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

- Добричката епопея 1916 г. - както всеки знае България вероломно напада Руската империя и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

- Балчик 1916 г. - както всеки знае България вероломно напада Руската империя и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

- Варна 1915 г. - както всеки знае България вероломно напада Руската империя и руснаците, в акт на самозащита са станали убийци.

След като вече, надявам се, научи, че Русия е бомбардирала България, към тези ти редове:

Мъчиш се да продаваш на краставичар краставици! Дядо ми е бил в кавалерията на генерал Колев, при освобождаването на Добруджа, а и аз съм добруджанец. Да, пленявал е и руснаци, но много по-свирепи са били румънците. При изтеглянето си от българсата земя са правели "вълчи ями" за българската конница и са скрили картечница в клоните на голямо дърво (круша) край село Шуменци. Чак през ноща българите са я ликвидирали. И не знам дали изобщо знаеш? Генерал Колев влиза на кон с част от българската кавалерия в румънския парламент и слага българското знаме. Колкото до руските бомбардировки на пристанището в Балчик, колко българи са загинали от тях, и колко от англо-американските? Морският бой е продължил един час и половина, при който са загинали четирима и ранени пет! Това е злината на Русия, сравни я сега с англоамериканската. Били са противници, но са били и славянски братя. Знам, че преди "демокрацията" властта е цензурирала тогавашните събития.

Американците са ни бомбардирали - това е причина да ги мразиш. Руснаците са ни бомбардирали - защо това не причина да ги мразиш?

Защото с руснаците говорим един и същи език, освободили са ни от турско, и доброто направено от тях надхвърля многократно злото, което са ни причинили, а и всеки е защитавал интересите си. Културата им е близка до нашата, православни християни са, азбуката им е еднаква с нашата и единствено те биха могли да спрат или унищожат злодеите от САЩ, решили да тормозят целия свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, herkules2 написа:

Напротив, огромна е! Илиш си мислиш че у нас е нямало робство, а е имало само "турско присъствие"?

В грешка си.  Не гадай какво си мисля, чети какво пиша.

Да убиваш хора от дадена народност/националност, само защото преди 10-100-1000 години предците на тези хора са убивали твоите предци е глупост. А който е съгласен с подобно нещо е, меко казано глупак.

Я? Че как тъй бедната Русия, дето е яла бой от толкова много държави изведнъж станала империя?

Това какво общо има с цитата, който си дал?

Като се замислиш в каква посока се разширява Руската държава ще се сетиш, че въпреки огромните природни богатства наистина е "бедна".

Мъчиш се да продаваш на краставичар краставици! Дядо ми е бил в кавалерията на генерал Колев, при освобождаването на Добруджа, а и аз съм добруджанец. Да, пленявал е и руснаци, но много по-свирепи са били румънците. При изтеглянето си от българсата земя са правели "вълчи ями" за българската конница и са скрили картечница в клоните на голямо дърво (круша) край село Шуменци. Чак през ноща българите са я ликвидирали. И не знам дали изобщо знаеш? Генерал Колев влиза на кон с част от българската кавалерия в румънския парламент и слага българското знаме.

Мне. Оборвам твърденията ти(не тези за дядо ти и родното ти място). Ето тези:

преди 5 часа, herkules2 написа:

Руските убийци са станали такива, защото преди да станат убийци, други убийци са решили да ги убиват, и това е реакция за самозащита. "око за две, и зъб за чене"!

Както добре видя руските убийци не са по-различни от всички други убийци.

Колкото до руските бомбардировки на пристанището в Балчик, колко българи са загинали от тях, и колко от англо-американските? Морският бой е продължил един час и половина, при който са загинали четирима и ранени пет! Това е злината на Русия, сравни я сега с англоамериканската. Били са противници, но са били и славянски братя. Знам, че преди "демокрацията" властта е цензурирала тогавашните събития.

Аха. Ако утре Джузепе дойде и убие половината ти роднини, включително и половината ти деца, ти ще го мразиш. Ако аз дойда и убия само 4 човека от роднините ти и само едно от децата ти, ти няма да ме мразиш, защото съм убил много по-малко души от Джузепе , а и съм брат славянин.

Защото с руснаците говорим един и същи език, освободили са ни от турско, и доброто направено от тях надхвърля многократно злото, което са ни причинили, а и всеки е защитавал интересите си. Културата им е близка до нашата, православни християни са, азбуката им е еднаква с нашата и единствено те биха могли да спрат или унищожат злодеите от САЩ, решили да тормозят целия свят.

С Руснаците не говорим един и същи език. Дали доброто направено от тях многократно надхвърля злото?

, а и всеки е защитавал интересите си.

И САЩ си защитават интересите. Това защо ти пречи?

Обаче имам дежа вю. В България има хора, за които когато Русия си защитава интересите, независимо, че това е за сметка на България, то това не е никакъв проблем. И тези хора наричат себе си българи.

и единствено те биха могли да спрат или унищожат злодеите от САЩ, решили да тормозят целия свят.

Това дава обяснение на всичко, което пишеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, A.com написа:

И какво е твоето определение за "истински руснак" и кой е първият истински руснак, управлявал Русия?

Факт - полски крал е управлявал Русия. Личното ти отношение към този факт нищо няма да промени.

🤮

Никаква.

Ще добавиш ли и:

На световно известните разбойници и убийци от "Държавата" у нас вече има издигнати паметници. Това не те ли притеснява?

Не че не съм споменавал тези неща в различни теми и поводи, но признавам, мн добре си синтезирал и го размаза

преди 38 минути, A.com написа:

В грешка си.  Не гадай какво си мисля, чети какво пиша.

Да убиваш хора от дадена народност/националност, само защото преди 10-100-1000 години предците на тези хора са убивали твоите предци е глупост. А който е съгласен с подобно нещо е, меко казано глупак.

Като се замислиш в каква посока се разширява Руската държава ще се сетиш, че въпреки огромните природни богатства наистина е "бедна".

Мне. Оборвам твърденията ти(не тези за дядо ти и родното ти място). Ето тези:

Аха. Ако утре Джузепе дойде и убие половината ти роднини, включително и половината ти деца, ти ще го мразиш. Ако аз дойда и убия само 4 човека от роднините ти и само едно от децата ти, ти няма да ме мразиш, защото съм убил много по-малко души от Джузепе , а и съм брат славянин.

С Руснаците не говорим един и същи език. Дали доброто направено от тях многократно надхвърля злото?

Обаче имам дежа вю. В България има хора, за които когато Русия си защитава интересите, независимо, че това е за сметка на България, то това не е никакъв проблем. И тези хора наричат себе си българи.

Евала !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, A.com написа:

Твоето мнение не съвпада с моето, а кой е глупак, нека другите да решат. Ако аз не убия хора от друга националност, които са убивали моите предци преди 10-100-1000 години и сега пак са дошли да ме убият, ще съм наистина глупак, оставил се да го убият, вместо аз да ги убия за да остана жив.

Така си мислиш ти. Огромните богатства са си неин природен ресурс, и нейно право е да ги ползва, даги подарява, да ги продава или да си ги разходва както намери за добре. Те за това западняците много "обичат" Русия и природните и богатства, но без руснаците, защото не им разрешават да заграбят тези богатства. Дали Русия е бедна или най-богата в света, е въпрос на гледна точка. Според теб кога чашата е наполовина празна, или наполовина пълна? Дори и наполовина пълна, за руснаците е достатъчно, за да щастливи, а при нас дори няма чаша, ни празна ни пълна, заради изедниците, наложили ни "демокрацията си" без да ни питат дали им я искаме!

По-различни са. Саемо че ти не можеш да го разбереш. Те (руснаците) убиват тези убийци, които са дошли тях да убият. И добре, че го правят! Понеже западните убийци вече нямат преимущество, което имаха благодарение на мръсни номера и измами, не смеят да се закачат с Русия, и да се разпореждат и намесват във вътрешната и уредба, както го правеха някога, и както го правят с нас и останалите васални страни.

Зависи от ситуацията. Ако утре Джузепе дойде и убие половината ми роднини без причина, включително и половината ми деца, тогава аз ще намеря начин да избия цялата му рода, всичките му деца, включително и него. Ако за момента нямам възможност, ще издебна удобен момент, ще се преструвам на победен и подчинен, и когато Джузепе реши, че няма повече опасност за него ще го пренеса в отвъдното по същия гаден начин, както е действал и той! Ако ти дойдеш и убиеш само 4 човека от роднините и само едно дете от децата ми ще установя първо причината, заради която си го направил. Джузепе е избил част от рода ми за да ме окраде! А ти си го направил по необяснима за мен причина. За това теб ще те очистя без да ми мигне окото, но няма да закачам роднините ти, защото са братя славяни, и не са виновни, че имат роднина, който е луд и убива от своите без причина!

Почти един и същ е. Старо-българският е почти същият. Пишем на кирилица и имаме много общи неща и доброто, което сме видяли от тях е многократно повече от злото, което са ни причинили.

САЩ защитават интересите си за сметка на останалите страни (освен Русия, Китай и СК), като граби природни богатства, и предизвиква войни по целия свят. Тяхното мото е: Държавите са се образували на грешна земя, където е "американския"нефт и плантации за ....... знаеш какво! Това е наглост, гадост, и всичко каквото ти дойде наум. Това пречи не на мен, а на потиснатите от САЩ страни, да живеят нормално!

преди 2 часа, A.com написа:

Точно така. Това са българи и знаят какво правят. В днешно време Русия е длъжна да защитава интересите си, дори и за сметка на България, защото в България има 4 американски военни бази, от където могат да се изстрелят ракети срещу нея. "Брат, брат, ама сиренето е с пари". Сега по-големият ни брат са САЩ, а те са измамници и ще ни превърнат в пушечно месо, като ни пратят срещу руснаците ползвайки римското правило.

преди 2 часа, A.com написа:

и единствено те биха могли да спрат или унищожат злодеите от САЩ, решили да тормозят целия свят.

То е ясно на всички това, което пиша, само ти се правиш на неразбрал. За инженера е ясно, той никога не е разбирал нищо, само се напъва, но никога няма да разбере, пък уж е инженер, че чак и руски говорел!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, herkules2 написа:

Твоето мнение не съвпада с моето, а кой е глупак, нека другите да решат.

Кой е глупак в моите очи решавам аз. Кой е глупак в твоите очи решаваш ти. Другите решават за себе си.

Ако аз не убия хора от друга националност, които са убивали моите предци преди 10-100-1000 години и сега пак са дошли да ме убият, ще съм наистина глупак, оставил се да го убият, вместо аз да ги убия за да остана жив.

Интересно, 1939 година финландците колко руснаци убиха, че се наложи СССР да започне война с тях? Колко руски живота отнеха българите та Балчик и Варна да са руския отговор, за да знае всеки, че който напада Русия, нищо добро не го чака? Финландци и Българи отидоха да убиват руснаци? Нападнаха Русия?

Да го напиша по друг начин - с венецианеца Джузепе сте на една и съща възраст, но понеже пра-пра-пра дядо му е насилил пра-пра-пра баба ти, като преди това е убил пра-пра-пра дядо ти, ти ще го убиеш(Джузепе). Ако не го направиш си глупак!!!

Така си мислиш ти. Огромните богатства са си неин природен ресурс, и нейно право е да ги ползва, даги подарява, да ги продава или да си ги разходва както намери за добре. Те за това западняците много "обичат" Русия и природните и богатства, но без руснаците, защото не им разрешават да заграбят тези богатства. Дали Русия е бедна или най-богата в света, е въпрос на гледна точка. Според теб кога чашата е наполовина празна, или наполовина пълна? Дори и наполовина пълна, за руснаците е достатъчно, за да щастливи, а при нас дори няма чаша, ни празна ни пълна, заради изедниците, наложили ни "демокрацията си" без да ни питат дали им я искаме!

Достъп до интернет имаш. Потърси си информация как стои въпроса с емиграцията от Русия и ще ти стане приблизително ясно колко точно са щастливи руснаците.

Изедниците, които ни наложиха комунизма/социализма питаха ли ни?

По-различни са. Саемо че ти не можеш да го разбереш. Те (руснаците) убиват тези убийци, които са дошли тях да убият. И добре, че го правят!

Финландските убийци 1939 г? В Балчик и Варна кои точно българи убийци(отишли да убиват руснаци) са убили руснаците?

И добре, че го правят!

Даааа. Да беше жив дядо ти...

Почти един и същ е. Старо-българският е почти същият. Пишем на кирилица и имаме много общи неща и доброто, което сме видяли от тях е многократно повече от злото, което са ни причинили.

Злото, което сме видели:

1. Сръбско-българската война от 1885 година.

2. Дядо ти кога и срещу кого се е сражавал?

3. Балчик, Варна.

4. Окупацията на България от СССР.

5. 1944 - 1989

6. Република Северна Македония.

Я ти изброй доброто.

Зависи от ситуацията. Ако утре Джузепе дойде и убие половината ми роднини без причина, включително и половината ми деца, тогава аз ще намеря начин да избия цялата му рода, всичките му деца, включително и него. Ако за момента нямам възможност, ще издебна удобен момент, ще се преструвам на победен и подчинен, и когато Джузепе реши, че няма повече опасност за него ще го пренеса в отвъдното по същия гаден начин, както е действал и той! Ако ти дойдеш и убиеш само 4 човека от роднините и само едно дете от децата ми ще установя първо причината, заради която си го направил. Джузепе е избил част от рода ми за да ме окраде! А ти си го направил по необяснима за мен причина. За това теб ще те очистя без да ми мигне окото, но няма да закачам роднините ти, защото са братя славяни, и не са виновни, че имат роднина, който е луд и убива от своите без причина!

На мен ще ми вдигнеш паметник, нали? Десетки паметници.

САЩ защитават интересите си за сметка на останалите страни (освен Русия, Китай и СК), като граби природни богатства, и предизвиква войни по целия свят. Тяхното мото е: Държавите са се образували на грешна земя, където е "американския"нефт и плантации за ....... знаеш какво! Това е наглост, гадост, и всичко каквото ти дойде наум. Това пречи не на мен, а на потиснатите от САЩ страни, да живеят нормално!

Русия/СССР нещо различно ли прави? Цяла Източна Европа от 1944 до 1989, Чехословакия 1968, Унгария 1956, Афганистан, Чечня, Сирия, Донбас.

Точно така. Това са българи и знаят какво правят. В днешно време Русия е длъжна да защитава интересите си, дори и за сметка на България, защото в България има 4 американски военни бази, от където могат да се изстрелят ракети срещу нея. "Брат, брат, ама сиренето е с пари". Сега по-големият ни брат са САЩ, а те са измамници и ще ни превърнат в пушечно месо, като ни пратят срещу руснаците ползвайки римското правило.

Нямам никакво намерение да ти преча да напишеш какъв родолюбец си.

То е ясно на всички това, което пиша, само ти се правиш на неразбрал. За инженера е ясно, той никога не е разбирал нищо, само се напъва, но никога няма да разбере, пък уж е инженер, че чак и руски говорел!

Много неща станаха ясни, особено когато сам ги пишеше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, A.com написа:

Кой е глупак в моите очи решавам аз. Кой е глупак в твоите очи решаваш ти. Другите решават за себе си.

Така е, тук мненията ни съвпадат.

Интересно, 1939 година финландците колко руснаци убиха, че се наложи СССР да започне война с тях? Колко руски живота отнеха българите та Балчик и Варна да са руския отговор, за да знае всеки, че който напада Русия, нищо добро не го чака? Финландци и Българи отидоха да убиват руснаци? Нападнаха Русия?

То за теб всичко е интересно, само дето гледаш с големи диоптри, пък нарочно не виждаш неща, които ще ти избодат очите. Ти от къде знаеш, че финландци не са убивали руснаци преди войнаета? А, и за да се стигне до война, пак поляците са виновни. Нали уж знаеш историята, ама май знаеш само това, което ти изнася. Те финландците да са благодарни, на руснаците, че не са ги намачкали, заради наглост, не присъща за страна, която не уважава международни споразумения. Друг път ще знаят, че не могат да владеят територии, които не им се полагат!

Да го напиша по друг начин - с венецианеца Джузепе сте на една и съща възраст, но понеже пра-пра-пра дядо му е насилил пра-пра-пра баба ти, като преди това е убил пра-пра-пра дядо ти, ти ще го убиеш(Джузепе). Ако не го направиш си глупак!!!

Не изкривявай нещата, за да подвеждаш четящите! Трябва да се знае при какви обстоятелства на венецианеца Джузепе пра-пра-пра-дядо му е изнасилил пра-пра-пра-баба ми и е убил пра-пра-пра-дядо ми! И наистина ще съм глупак, ако допусна Джузепе да повтори направеното от пра-пра-пра-дядо му, доверявайки му се безрезервно на убежденията му, че няма да повтори това злодеяние. "Крушата не пада по-далеч от дървото"! Когато знаеш, че змията е отровна и някой те е заблудил, че няма да те ухапе, защото била опитомена, за предпочитане е да и смачкаш главата и да я изгориш в огъня, вместо да я пуснеш у дома си надявайки се да не те ухапе.

преди 11 часа, A.com написа:

Злото, което сме видели:

1. Сръбско-българската война от 1885 година.

2. Дядо ти кога и срещу кого се е сражавал?

3. Балчик, Варна.

4. Окупацията на България от СССР.

5. 1944 - 1989

6. Република Северна Македония.

Я, пак си помисли, кой е сторил по-голямо зло за България в сръбско-българската война 1885г.? Русия негодува срещу Батемберг, и за това не подкрепя съединението, но много офицери в българската армия са били обучени в Русия! В крайна сметка останалите велики сили са се намесили както винаги във вреда на България.

Дядо ми се е сражавал в междусъюзническата война, но това какво общо има, и как Русия е допринесла зло за Блгария? За Балчик вече ти отговорих. Окупацията на България от СССР е посрещната с възторг от народа и е резултат от това, че сме участвали във война на страната на противник на Русия. Къде по света са посрещали окупаторите си с хляб и сол? И кое толкова лошо за народа е станало 1944-1989? Този период бележи градивност за България, която "демокрацията" унищожи. След 1989 много "демокрация", много приватизация много нещо се случи в ущърб на обикновените хора. 5-6% заграбиха парите и средствата за производство. Преди демокрацията никой не умираше от глад, никой не ровеше по кофите за боклук, лечението на всички беше безплатно и за това най-много ги беше яд на запад. Населението беше 9 милиона, а колко българи сме днес? Колко ли ще останем утре? Такъв контраст бедни-богати българи както сега никога не е имало от как съществува България. Я попитай хората живели по онова време преди демокрацията и живеещи сега, за да разбереш в кое време искат да живеят?  За република Северна Македония какво? Днес само за това говорят по всички новини.

преди 12 часа, A.com написа:

На мен ще ми вдигнеш паметник, нали? Десетки паметници.

То ти сам си си издигнал виртуален паметник вече, говориш неща, в които сам не си вярваш.

Русия/СССР нещо различно ли прави? Цяла Източна Европа от 1944 до 1989, Чехословакия 1968, Унгария 1956, Афганистан, Чечня, Сирия, Донбас.

Русия няма избор, защото САЩ прави същото и в цяла западна Европа и тероризира останалия свят плашейки го с военната си мощ. Е, САЩ вече няма да може да продължава, или поне ще внимава да не стъпи на криво, че не се знае, знае ли се!!! Вече не е най-силна. Дори и Китай може да я опердаши, ако се стигне до конфликт, а да не говорим за Русия. Колкото до Афганистан, САЩ също им сърбат попарата и до днес. Тези дето изнасят демокрация не са добре дошли в страна, където не се допуска женска еманципация, а мъжете са мъже, жените са жени и никой няма право да диктува на мъжете правила, които нарушават традиции и обичаи.

Нямам никакво намерение да ти преча да напишеш какъв родолюбец си.

Да, родолюбец съм, за теб не знам. По коментарите ти предполагам, че си американолюбец. Пряко може да не ми пречиш, но косвено имаш влияние. Отстранен бях за повече от 6 месеца, без дори да разбера защо. Пак сигурно съм нарушил някаква точка от правилата. И сега не знам, дали не нарушавам пак нещо, я правила, я конституция и инженера пак да ме докладва!

Много неща станаха ясни, особено когато сам ги пишеше.

Те нещата отдавна са ясни и без аз да ги пиша. Който разбрал разбрал. Който не иска да разбере си е негова работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, herkules2 написа:

То за теб всичко е интересно, само дето гледаш с големи диоптри, пък нарочно не виждаш неща, които ще ти избодат очите. Ти от къде знаеш, че финландци не са убивали руснаци преди войнаета? А, и за да се стигне до война, пак поляците са виновни. Нали уж знаеш историята, ама май знаеш само това, което ти изнася. Те финландците да са благодарни, на руснаците, че не са ги намачкали, заради наглост, не присъща за страна, която не уважава международни споразумения. Друг път ще знаят, че не могат да владеят територии, които не им се полагат!

Русия - стожер на международните споразумения.

Не знам кой решава на коя страна какви територии се полагат, ама ако утре се реши, че на Русия не ѝ се полагат определени територии сън няма да те хване.

Ти от къде знаеш, че финландци не са убивали руснаци преди войнаета?

И понеже дядо ти и другарите му са убивали руснаци... затова Русия бомбардира Балчик.

Не изкривявай нещата, за да подвеждаш четящите! Трябва да се знае при какви обстоятелства на венецианеца Джузепе пра-пра-пра-дядо му е изнасилил пра-пра-пра-баба ми и е убил пра-пра-пра-дядо ми! И наистина ще съм глупак, ако допусна Джузепе да повтори направеното от пра-пра-пра-дядо му, доверявайки му се безрезервно на убежденията му, че няма да повтори това злодеяние. "Крушата не пада по-далеч от дървото"! Когато знаеш, че змията е отровна и някой те е заблудил, че няма да те ухапе, защото била опитомена, за предпочитане е да и смачкаш главата и да я изгориш в огъня, вместо да я пуснеш у дома си надявайки се да не те ухапе.

Ти, априори допускаш, че Джузепе е дошул да те убие - Крушата не пада по-далеч от дървото.

Я, пак си помисли, кой е сторил по-голямо зло за България в сръбско-българската война 1885г.? Русия негодува срещу Батемберг, и за това не подкрепя съединението, но много офицери в българската армия са били обучени в Русия! В крайна сметка останалите велики сили са се намесили както винаги във вреда на България.

Русия само негодува срещу Батенберг и не подкрепя съединението??? И пак останалите Велики сили са виновни, но не и Русия. Я си представи сръбски войски да нападат български военни части, командвани от руски офицери. Представи си го. Представи ли си го?

Първо попадение при търсена в гуглето:

Цитат

Само шест дни след обявяването на обединението между Княжество България и Източна Румелия император Александър Трети пише следното до началника на руския Генерален щаб генерал Обручев: „Не одобрявам действията на българите. Те нас не ни послушаха, действаха тихомълком, съвети не искаха, нека сега сами да си сърбат попарата, която забъркаха. Според мен, докато княз Александър (Александър Батенберг - бел.ред.) продължава да се разпорежда със съдбата на българския народ, нашето вмешателство в българските работи е абсолютно невъзможно и безполезно. Заради последните действия на българите, които ние не одобряваме и за нас са нежелателни, би било непростимо и даже престъпно спрямо Русия да се караме и да водим война с Турция, а може би и с Европа. Ние трябва да имаме една-единствена главна цел - завладяването на Константинопол, за да се установим завинаги на Проливите и да знаем, че Константинопол винаги ще бъде в наши ръце. Това е в интерес на Русия и към това трябва да се стремим. Всичко останало, случващо се на Балканите, за нас е второстепенно. Стига сме се правили на интересни в ущърб на истинските интереси на Русия! Славяните сега са длъжни да служат на Русия, а не ние на тях!“.

Като чета какви ги пишеш, някак си не мога да се отърся от мисълта, че... не само си длъжен да служиш на Русия.

Дядо ми се е сражавал в междусъюзническата война, но това какво общо има, и как Русия е допринесла зло за Блгария?

Извинявай herkules2, Руски войски идват да се бият с български, в земите, в които си роден, а ти питаш как Русия допринесла зло за България. Дядо ти е трябвало да те възпитава, не социализма. Чудя се до къде ли още ще стигнеш.

За Балчик вече ти отговорих.

Да, да. Руснаците са убили някакви си 4-5 човека. Чудо голямо. И покрай дядо ти са умирали българи убити от руснаци - чудо голямо.

Окупацията на България от СССР е посрещната с възторг от народа и е резултат от това, че сме участвали във война на страната на противник на Русия. Къде по света са посрещали окупаторите си с хляб и сол?

Наистина ли така е посрещната окупацията? Всенародни веселия? Българският народ се е надявал да дойде Русия и да го освободи от... ?

И кое толкова лошо за народа е станало 1944-1989? Този период бележи градивност за България, която "демокрацията" унищожи. След 1989 много "демокрация", много приватизация много нещо се случи в ущърб на обикновените хора. 5-6% заграбиха парите и средствата за производство. Преди демокрацията никой не умираше от глад, никой не ровеше по кофите за боклук, лечението на всички беше безплатно и за това най-много ги беше яд на запад. Населението беше 9 милиона, а колко българи сме днес? Колко ли ще останем утре? Такъв контраст бедни-богати българи както сега никога не е имало от как съществува България. Я попитай хората живели по онова време преди демокрацията и живеещи сега, за да разбереш в кое време искат да живеят?  За република Северна Македония какво? Днес само за това говорят по всички новини.

"Демокрацията" унищожи какво точно? Тази демокрация коя я донесе, кой я наложи? САЩ? След 1989 година на този народ най-после му се наложи да плати сметката и... Русия пак не беше виновна за нищо. Запада ни съсипа. А, че всички бягаха на Запад няма никакво значение.

За република Северна Македония какво? Днес само за това говорят по всички новини.

Въпрос, който не би трябвало да задаваш. Ама ти си от Добруджанско, не си от Пиринска Македония, не си и от Македония, затова(най-вероятно) не знаеш.

То ти сам си си издигнал виртуален паметник вече, говориш неща, в които сам не си вярваш.

Не ти ли написах по-назад да не гадаеш какво искам да кажа. Чети, написал съм го.

Русия няма избор, защото САЩ прави същото и в цяла западна Европа и тероризира останалия свят плашейки го с военната си мощ. Е, САЩ вече няма да може да продължава, или поне ще внимава да не стъпи на криво, че не се знае, знае ли се!!! Вече не е най-силна. Дори и Китай може да я опердаши, ако се стигне до конфликт, а да не говорим за Русия. Колкото до Афганистан, САЩ също им сърбат попарата и до днес. Тези дето изнасят демокрация не са добре дошли в страна, където не се допуска женска еманципация, а мъжете са мъже, жените са жени и никой няма право да диктува на мъжете правила, които нарушават традиции и обичаи.

Пак Русия за нищо не е виновна. Жените да си знаят мястото. Мъжете са номер 1.

Да, родолюбец съм, за теб не знам.

Родолюбец, който поставя Русия пред България? Родолюбец?

Цитат

на 1.02.2021 г. в 22:09, A.com написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, A.com написа:

Извинявай herkules2, Руски войски идват да се бият с български, в земите, в които си роден, а ти питаш как Русия допринесла зло за България. Дядо ти е трябвало да те възпитава, не социализма. Чудя се до къде ли още ще стигнеш.

Това синтезира най точно.  Единствено ми е тъжно за дядо му , който се върти в гроба си ако чува какви ги плещи внука му ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Това синтезира най точно.

Използваш думички за които нямаш достъп за мислене .......защото четеш етикета , а не гледаш какво има в бурканчето ....

Етикети разни....в бурканчето е Истината ! :nono: ( за копчето и балтона вече сме го казвали....:))

За да разбереш какво пиша , защото се съмнявам , примерно :

Етикетчето - сладко от кайсии , в бурканчено - акуто на Джон......да ти е сладко ! :lol6:

За да можеш да синтезираш обществени процеси , най-напред трябва добре да познаваш световната история .

След което ти е необходим обективен критерии (и много други неща , които нямаш) , примерно :

Едните искат ресурса на целия свят (даже и с бой) , другите не си го дават (също с бой , на което някои особено наблягат) .

Трябва и да познаваш законите на света в който обитаваме , примерно :

На всяко действие има противодействие .......за което пък никакъв достъп за мислене нямаш .

Е , какво ? Другите да си събуят гащите и да се хванат за палците на краката ли ? :lol6:Правят каквото могат , и го могат . Доказано е !....:nono:

Ха сега , синтезирай !  :nono:

От това което всеки пише тук , недвусмислено се вижда кой , кой е и колко струва...........умствения му багаж имам предвид ...! :nono:

Без други пояснения - работа е за "в къщи" . Друг е въпросът , че хората природно са надарени с Мързел и произтичащи от него следствия -

II-ри закон за всяко Живо !

Карай я така - с Мързел , с подарени от други етикети и ще ядеш....! :lol6:

................

Сега по темата .

И двете страни са достатъчно силни за да унищожат планетата Земя няколко пъти на 100% ! :nono:

"Великата тайна" се състои в това , че ако първите бяха по-силни , от вторите нямаше и помен да остане ! :nono:

При това на военните е добре известна страгетията , че за да победиш в атака , трябва да си поне 2 пъти по-силен от защитата....

А пък ти си "синтезирай".....:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз руснаците не ги мразя.

Никой не те спира да се прекланяш пред паметниците на руските убийци. Никой не те спира да величаеш държава и армия, които окупираха България и Източна Европа и навсякъде натресоха един мракобесен режим.

Ами като си некадъpнuк - ще те окупират.

Българите кой ги би по кухите кратуни да се присламчват на страната на откачалката Хитлер, и да обявяват война на великите сили?!

Бай Ганьо с цървулите тръгнал да се прави на нацист, обявил война на "великите сили" Сащ и Великобритания, и после ми циври що го набили и окупирали.

"Великите сили" взели, че понабили Хитлер заедно с тъпите му българските му съюзници, и после за наказание разпределят българите под юрисдикцията на СССР:)

България обявява война на САЩ и Великобритания

Цар Борис III, изглежда, е единственият, който предусеща до какви беди ще доведе този акт

•  

viber icon
Министър-председателят проф. Богдан Филов предлага на  правителството да се вземе решение за обявяване на войната
Министър-председателят проф. Богдан Филов предлага на правителството да се вземе решение за обявяване на войната   

На 13 декември 1941 г. България обявява война на САЩ и Великобритания в качеството си на съюзник на Германия. Управляващите у нас смятат, че това ще бъде по-скоро символично действие и до реални военни действия няма да се стигне. Министър-председателят проф. Богдан Филов предлага на  правителството да се вземе решение за обявяване на войната.

По думите  на Филов, царят одобрява предложението, но “очевидно неохотно  и беше доста нервен и загрижен”. На практика Цар Борис III, изглежда, е единственият, който предусеща до какви беди ще доведе това решение. В крайна сметка на 13 декември, събота, когато  Богдан Филов прочита в  Народното събрание декларацията на правителството за обявяването на  война на САЩ и Англия, като се позовава на член 3 от Тристранния пакт, ”който ни задължава към своите съюзници”. Депутатите  от мнозинството са опиянени и го акламират с френетични викове “ура”. В  тази обстановка на всеобща еуфория Никола Мушанов иска думата, но с  викове “долу” и “предател” е заставен да мълчи и да не мърда от мястото си.   

В речта си пред парламента проф. Филов обяснява, че решението на правителството отговаря на интересите на страната и на условията в момента.  След като се установяват в Южна Италия, британско-американските въздушни армии започват след година и половина оттам бомбардировъчна война на Балканския полуостров. Жертвите са: 4208 убити, починали от рани и безследно изчезнали и 4744 тежко ранени. Само в София са разрушени 12 657 граждански, обществени и жилищни сгради, увредените в една или друга степен са в пъти повече.   

Още преди да е завършила Втората световна война, президентът на САЩ Франклун Рузвелт и премиерът на Великобритания Уинстън Чърчил се съгласяват с предложението на лидера на СССР Йосиф Сталин България да бъде предадена на Съветската зона. Така победителят от войната решава съдбата на нашата родина. Самият Богдан Филов е осъден на смърт от Народния съд и eкзекутиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, by_chechi написа:

................

Сега по темата .

И двете страни са достатъчно силни за да унищожат планетата Земя няколко пъти на 100% ! :nono:

"Великата тайна" се състои в това , че ако първите бяха по-силни , от вторите нямаше и помен да остане ! :nono:

При това на военните е добре известна стратегията , че изобщо за да победиш в атака без оглед на следствията , трябва да си поне 2 пъти по-силен от защитата....

А пък ти си "синтезирай".....:lol6:

От хиляди години съществува един такъв израз - " Пирова победа "

Върху това трябва да се мисли и действа - как да не се случи Апокалипсис ! :nono:

А за това кой е по-силен и на кой , какво и колко му колко трябва - има кой да мисли ! :nono:

преди 34 минути, gagodrago написа:

...България обявява война на САЩ и Великобритания.......

Той и днес , един "инджинерин" от малоумните управляващи ни , до скоро настояваше да обявим война на Русия....:angry:

....Е , уреди си бъдещето....на държавата - м@йната й .....И други се уреждат....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, A.com написа:

Русия - стожер на международните споразумения.

Не знам кой решава на коя страна какви територии се полагат, ама ако утре се реши, че на Русия не ѝ се полагат определени територии сън няма да те хване.

И кой луд ще посмее да го направи? На кого му се умира преждевременно? Бъди сигурен, че САЩ никога вече, няма да посмеят, защото Русия спря амбициите им за световно господство, а и им се пече яйце на задника. Още не е приключила съдбата на Тръмп, след огромната измама с изборите и нещо забравиха за расизма, след като с измама дъртият се намести на президентското кресло. Нека да видим какво ще последва. Една гражданска война ще им се отрази добре, за да мирясат и да си седнат на дебелите задници.

И понеже дядо ти и другарите му са убивали руснаци... затова Русия бомбардира Балчик.

Дядо ми не е убивал руснаци! Пленявал е, но не е убивал. Питал ги е по братски! "Защо идвате да стреляте срещу нас, нали сме братя?" Отговорът е бил: - "Я не стрелял, я спал!" А, Русия бомбардира Балчик заради съюзниците си, като нанася минимални щети, не като англо-американските изверги, избили над 2 000 българи и осакатили два пъти повече от яд, че българи са ги били в други войни смного по-малобройна по численост армия.

Ти, априори допускаш, че Джузепе е дошул да те убие - Крушата не пада по-далеч от дървото.

Не само допускам, сигурен съм! И както си го приел, "крушата не пада по-далеч от дървото"!

Апропо: Нека Джузепе го наречем Джон! Ще звучи по-правдоподобно!

Русия само негодува срещу Батенберг и не подкрепя съединението??? И пак останалите Велики сили са виновни, но не и Русия. Я си представи сръбски войски да нападат български военни части, командвани от руски офицери. Представи си го. Представи ли си го?

Разбира се, че останалите велики сили са виновни за съдбата на България. Ако Русия не ни беше освободила от турското робство, още щяхме да се кланяме на Аллах, и да плащаме кръвен данък + десятък! Никой от останалите велики сили нямаше да обяви война на турската империя за да освобождава народ, който ненавижда, заради войнственото му минало. При днешните събития и българското предателство спрямо братска Русия мога да си представя сръбски войски да нападат български части. Ти как я намираш "справедливата война" с бомбардировките над Сърбия и ново-възникналата "Република Косово"? С братята сърби ще се мразим поради исторически събития, но мръсотията, която им направихме с официалното подкрепяне на натовските бандити ще помнят векове наред. Тук може да осмислиш метафората си за "Джузепе" и пак да си помислиш, дали след 10-100-1000 години ще му имаш доверие, и няма да се страхуваш дали пак няма да изнасили жена ти и да те убие!

Като чета какви ги пишеш, някак си не мога да се отърся от мисълта, че... не само си длъжен да служиш на Русия.

Длъжен съм първо да служа на себе си и после на Русия, а двете са свързани помежду си, защото без Русия днес нямаше да я има и България.

За да дойдат руските войски да се бият в българските земи в които съм роден причината е ясна, принудени са да го направят, и това е по-малкото зло от останалите. Бъркаш понятия, като социализъм и западен империализъм. Аз съм с патриархално възпитание, винаги съм държал на сплотено семейство, където бащата може да влияе и да определя правилата, а жената да го следва, не да му е по-равна и да си позволява неща, които не трябва да се разрешават на женския пол.  Равенството м/у половете е производно от трудовете на Маркс, а Маркузе е най-страшен от всички.

преди 20 часа, herkules2 написа:

Да, да. Руснаците са убили някакви си 4-5 човека. Чудо голямо. И покрай дядо ти са умирали българи убити от руснаци - чудо голямо.

Не е чудо, а е следствие, което вече коментирахме подробно. Дане би да си от бавноразвиващите се, че не можеш да разбереш за какво иде реч?

Наистина ли така е посрещната окупацията? Всенародни веселия? Българският народ се е надявал да дойде Русия и да го освободи от... ?

Ами ето виж! Не си го измислям!

"Демокрацията" унищожи какво точно? Тази демокрация коя я донесе, кой я наложи? САЩ? След 1989 година на този народ най-после му се наложи да плати сметката и... Русия пак не беше виновна за нищо. Запада ни съсипа. А, че всички бягаха на Запад няма никакво значение.

"Демокрацията" унищожи всичко създадена с много труд от българския народ. Унищожиха почти всички заводи, където работеха хората и създаваха блага за народа, като определени хора се възползваха и окрадоха каквото можаха. Унищожи здравеопазването, като пациентите станаха клиенти. Унищожи земеделието, основна съставна за високо качество на храните и здравословен живот за населението. Унищожи българското самочувствие, като нация и превърна българите в слуги на запада. Тези, които бягаха на запад, днес се завръщат, като на*рани, разбрали за измамата на западните идеолози, целяща пълна експлоатация на источните народи, чрез фалшива информация и демагогия. Западът е красива опаковка без съдържание, и за това доста хора попадат в този капан.

Въпрос, който не би трябвало да задаваш. Ама ти си от Добруджанско, не си от Пиринска Македония, не си и от Македония, затова(най-вероятно) не знаеш.

Абе, може и да знам доста неща за Македония, за разлика от теб, но я кажи защо вече не е само Македония, ами е станала "Северна"???

Реторичен въпрос! Може да не отговаряш.

Пак Русия за нищо не е виновна. Жените да си знаят мястото. Мъжете са номер 1.

Че те мъжете са №1 още от зората на човечеството навсякъде по света. Няма как двата пола да са №1. Единият винаги ще е №2. А в Индия до скоро жените бяха №7 в йерархията на семейството, ако има много представители от мъжки пол. Добре знаеш, че в над 3/4 от света смятат и продължават да смятат жената за ......... абе много пъти съм го казвал, няма и на теб да го казвам, намери си го в нета сам. Не напразно Русия декриминализира домашното насилие, след което жените им си седнаха на задниците и спряха да предизвикват мъжете с безумията си за равенство, а мъжете спряха спряха да ги пребиват постоянно.

преди 11 часа, A.com написа:

Родолюбец, който знае, че без Русия няма да я има и България!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, herkules2 написа:

И кой луд ще посмее да го направи? На кого му се умира преждевременно?

Българските Възрожденци например ? Раковски / и неговия ученик Левски/ , Захари Стоянов ? и мн други ?

Далеч си от тези велики българи .

От дядо си също.

защото без Русия днес нямаше да я има и България.

Без имперска Русия, и без нейните предатеслтва спрямо българите, ище щяхме да сме водеща държава на Балканите, защо не и в Европа !

За да дойдат руските войски да се бият в българските земи в които съм роден причината е ясна

Ясна е да. Първо заради имперските си амбиции и многовековните войни с османската империя. Освобождават ни обаче , в последната.

Освобождение  не е коректна дума, защото както сам знаеш , навсякъде в руските документи се водим...  губерния... Не освободена държава, не независима, а .. губерния с окупационен корпус.  !

В коя свободна, освободена държава, се третира с "окупационен корпус" ???

Те те плячт , ти си мислиш че вали ...

Коя "освободена държава е мразена заради акта на Съединението ? Защо Александър е реагирал толкова остро СРЕЩУ този акт ???

Няма по голямо предателство .

Всъщост  има... - в Сръбско-българската война, по известна като капитани срещу генерали .. когато руснаците са ни обезглавили и са ни оставили да ни ядат вълците, и са се надявали на бързото ни и тотално газене от сърбите.

Е , не им се получило , заради героизма на българите.

Които насритаме сръбските нещастници .

Всичко това е ВЪПРЕКИ а не БЛАГОДАРЕНИЕ на руските усилия.

Затова дядо ти в момента се върти в горба си  от твоите глупости ... Искренно го съжалявам и прегръщам ...

Но подвига им ще се помни. Въпреки национално кастрираните им наследници , какъвто си ти .

преди 11 часа, herkules2 написа:
преди 22 часа, A.com написа:

Националнокастриран индивид е правилния термин.

Не напразно Русия декриминализира домашното насилие, след което жените им си седнаха на задниците и спряха да предизвикват мъжете с безумията си за равенство, а мъжете спряха спряха да ги пребиват постоянно.

Не са спрели да ги млатят, просто не се подават толкова жалби .  И както казват, оповестяват се когато е вече твърде късно .

т..е домашното насилие не е намаляло , просто се вземат мерки след дъжд качулка, когато е прекалено късно .

Това не е повод за хвалба или пример за подражание .:hush:

"Демокрацията" унищожи всичко създадена с много труд от българския народ. Унищожиха почти всички заводи, където работеха хората и създаваха блага за народа, като определени хора се възползваха и окрадоха каквото можаха. Унищожи здравеопазването, като пациентите станаха клиенти. Унищожи земеделието, основна съставна за високо качество на храните и здравословен живот за населението.

цоциалистически лъжи .

Демокрация не е имало след фалита на цоциализма '89-та. Именно соца фалира, а не че е дошла някаква "демокрация" .

Същите червени ментори обслужиха по нататъшното си крадене .

Създадоха си трибуквените групировки,м създадоха си законите за престъпна приватизация, и  т.. и т.н.

Липсата на лустрация е прекрасен признак и допълнение към всичко това

Но това е дъвкано в много други теми.

преди 22 часа, A.com написа:

Ами ето виж! Не си го измислям!

5 малоумници скандират пропаганда 2016 г ?

Това какво общо има с въпроса на А.ком ? ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българите, дето се вживяват на по- руснаци от руснаците, па се събрали на седянка да ругаят българската история - Исус поне бил предаден за няколко сребърника, тия тука и копейки не получават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, herkules2 написа:

Разбира се, че останалите велики сили са виновни за съдбата на България. Ако Русия не ни беше освободила от турското робство, още щяхме да се кланяме на Аллах, и да плащаме кръвен данък + десятък! Никой от останалите велики сили нямаше да обяви война на турската империя за да освобождава народ, който ненавижда, заради войнственото му минало.

И кой е този народ с войнствено минало? Българският ли? От близо 500 години България я няма на картата на Европа, но останалите Велики сили, който преди 500 години не са били Велики сили ненавиждат българския народ заради войнственото му минало.

Длъжен съм първо да служа на себе си и после на Русия, а двете са свързани помежду си, защото без Русия днес нямаше да я има и България.

Аз съм с патриархално възпитание, винаги съм държал на сплотено семейство, където бащата може да влияе и да определя правилата, а жената да го следва, не да му е по-равна и да си позволява неща, които не трябва да се разрешават на женския пол.  Равенството м/у половете е производно от трудовете на Маркс, а Маркузе е най-страшен от всички.

Не е чудо, а е следствие, което вече коментирахме подробно. Дане би да си от бавноразвиващите се, че не можеш да разбереш за какво иде реч?

Прекрасно те разбирам. Както и преди написах, чудно ми е до къде ще стигнеш в опитите ти да покажеш на всички колко голям "българин" и "мъж" си.

Унищожи българското самочувствие, като нация и превърна българите в слуги на запада.

:)

България я е имало преди Русия. България я има и въпрки Русия.

преди 9 часа, sound написа:

Българите, дето се вживяват на по- руснаци от руснаците, па се събрали на седянка да ругаят българската история - Исус поне бил предаден за няколко сребърника, тия тука и копейки не получават.

Получават правото да са слуги на Русия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, miro20 написа:

...Без имперска Русия, и без нейните предатеслтва спрямо българите, ище щяхме да сме водеща държава на Балканите, защо не и в Европа !..

Това са само мокри сънища в твоето осакатено въображение . За мислене е трудно да се говори ....:nono:

.....................

А-ха ! Разбрах ! Значи :

Когато Батко ти опердаши този , дето ти краде закуската - това е империализъм .....:lol6:

А този който те краде ти е пръв приятел....:angry:

Сега остава да кажеш и че не сме роднини от хилядолетия...Чуждите обаче , мрат от любов към нас.....:lol6:Това би било чист идиотизъм ..... :nono:

Хм ! То с просто око се вижда . От тази чужда любов се умира . По целия свят е до болка и кръв известна тази любов - не ме карай да изреждам , че списъкът е безкраен....:nono:

Много си ми слепичко бре .....и глухо....:nono:

................................

Ако в света се намират тъпаци , то не значи че всички са такива ! :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, miro20 написа:
преди 22 часа, herkules2 написа:

Не напразно Русия декриминализира домашното насилие, след което жените им си седнаха на задниците и спряха да предизвикват мъжете с безумията си за равенство, а мъжете спряха спряха да ги пребиват постоянно.

Не са спрели да ги млатят, просто не се подават толкова жалби .  И както казват, оповестяват се когато е вече твърде късно .

т..е домашното насилие не е намаляло , просто се вземат мерки след дъжд качулка, когато е прекалено късно .

Това не е повод за хвалба или пример за подражание .:hush:

Мислех въобще да не ти отговарям на простотиите, то тази надхвърля търпението ми, и с риск отново да ми забранят участие във форума, тъй като при спор с теб винаги за мен има забрана. Явно ти определяш кой и какво да казва, дато диктатор, който е недосегаем.

И на въпроса! Термини като домашно насилие не трябва да съществуват, защото такова нещо, като домашно насилие няма. Бракът е договор между мъж и жена за създаване на семейство и продължение на мъжкия род, а чрез него и продължението на определен етнос. Жените се омъжват по собствено желание и никой не ги кара насила да го правят. Това естествено си е мое мнение и винаги съм подчертавал, че никой не е длъжен да се съгласява с него, особено пък ти. Правилно е мъжете в Русия (и не само в Русия) да млатят жените, докато не се разбере най-после, че жената не може да стои над мъжа, и да го командва, което е мечта на женския пол. Когато това най-после се осъзнае от мъжете във всички феминизирани общества и се установи отново напълно патриархален живот, насилието над жените ще изчезне. Тогава днешното ненормално пак ще стане нормално. Мъжете пак ще станат мъже, а жените жени. Мъжете ще вършат мъжката работа без жените да могат да им пречат, а жените женската, без да се месят в дейностите на мъжете, където не им е работа. А ти пак можеш да лаеш, че съм нарушавал някоя точка от правилата или не съм зачитал конституцията, където половете били равни. Докато това насилствено наложено от либералите-франкфуртската човеко-ненавистна школа равенство м/у половете не се премахне, реалното насилие над жените никога няма да спре, без значение дали такива като мен ще обясняват защо го има, или каквито и репресивни закони да се измислят срещу мъжете. За това отново ти казвам!!! Жените сами си заслужават насилието върху тях. Мъжете са по-силни от жените и винаги ще са по силни. Ще упражняват насилие над жените когато са предизвикани, защото могат. За да спре насилието над жените, те трябва да си знаят мястото. Русия правилно е подходила с декриминализирането на домашното насилие, и така насилието над жени там значително е намаляло!

По отношение в спора Русия-България не искам да коментирам с теб и няма повече да си губя времето.

И кой е този народ с войнствено минало? Българският ли? От близо 500 години България я няма на картата на Европа, но останалите Велики сили, който преди 500 години не са били Велики сили ненавиждат българския народ заради войнственото му минало.

Ами нали си начетен, не знаеш ли, че преди 500-те години за които говориш българите са в постоянни войни с много народи? И тези народи са били побеждавани точно от тези българи, дето държавата им е изчезнала за 500 години от картата. Или според теб това не е войнствено минало?

преди 23 часа, herkules2 написа:

Прекрасно те разбирам. Както и преди написах, чудно ми е до къде ще стигнеш в опитите ти да покажеш на всички колко голям "българин" и "мъж" си.

Явно нищо не си разбрал, пък си с големипретенции! Нямам намерение да стигам тук до където и да е, но усещам твоето желание за моето остракиране отново. Аз съм си аз, и не ми пука как ме виждат, като българин и мъж, такива като теб или инженера!

България я е имало преди Русия. България я има и въпрки Русия.

Пак се увличаш. България я е имало преди Русия да, но днес продължава да я има още, благодарение на Русия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, herkules2 написа:

Ами нали си начетен, не знаеш ли, че преди 500-те години за които говориш българите са в постоянни войни с много народи? И тези народи са били побеждавани точно от тези българи, дето държавата им е изчезнала за 500 години от картата. Или според теб това не е войнствено минало?

Други народи, с войнстено минало защо са били освободени от Великите сили?

Явно нищо не си разбрал, пък си с големипретенции! Нямам намерение да стигам тук до където и да е, но усещам твоето желание за моето остракиране отново. Аз съм си аз, и не ми пука как ме виждат, като българин и мъж, такива като теб или инженера!

Аз насила ли те карам да пишеш това, което пишеш? Никой не те е задължил да плашащ данък обществено мнение, но това не ми пречи като "българин" и "мъж" да те виждам точно такъв, каквъто ти сам се обрисуваш. Не смея да добавя нито една краска, че картината и така е...

Пак се увличаш. България я е имало преди Русия да, но днес продължава да я има още, благодарение на Русия!

Ще се повторя - крайното русофилство е по-лошо заболяване и от СПИН.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, miro20 написа:

Без имперска Русия, и без нейните предатеслтва спрямо българите, ище щяхме да сме водеща държава на Балканите, защо не и в Европа !

С некадърници и с неграмотни екземляри като теб, като овчия мозък, като пияната леля Цецка, като Барни Ръбъла, като Цвета-ПКП-то, и като ТЪПИЯ ЕЛЕКТОРАТ на герп, направо щяхте да сте водеща държава... В ГАЛАКТИКАТА! :lol6:   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване