Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 12 часа, A.com написа:

Единствената причина СССР да не беше изметен се казва ядрено оръжие.

Ахахаахх! Тва не бех го видял. Типичните краварски еякулации на сън- все някакви измитания ги карат да цапат гащите. :D  А техното измитане вече е добре познато- идат като аслани във Виетнам, Корея, Камбоджа, Филипините, Либия и къде ли още не, осерат пейзажа за много години напред, приберат се като насрани и почват дебати: "Нямаме достатъчно мощ! Да гласуваме 5 трилиона за търтеите в Пентагона!" И гласуват. Като минат софрите и дупетата от поредните маймуни дето са им ги разширили, пак се накекерчат и тръгват да превземат света на полските мишки... После процедурата се повтаря за енти път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 997
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 часа, _Belial_ написа:

Moогат ама не могат.

Объем фондов: Harvard University - $40.9 млрд Yale University - $30.3 млрд Stanford University - $27.7 млрд Princeton University - $26.1 млрд Российские вузы о таких деньгах могут только мечтать, а весь бюджет России на высшее образование составляет лишь $7.9 млрд в год

Высокотехнологичный экспорт Китай: $654 млрд Германия: $210 млрд США: $156 млрд Россия: $10 млрд Научные статьи Китай: 426 165 США: 408 985 Германия: 103 122 Россия: 59 134 Международные патентные заявки США: 56 142 Китай: 53 345 Германия: 19 883 Россия: 963

Объем высокотехнологичного экспорта в год (млрд): Китай - $504 Германия - $168 Сингапур - $136 США - $110 Франция - $99 Япония - $84 Южная Корея - $73 Великобритания - $69 Мексика - $50 Малайзия - $41 Канада - $24 Чехия - $21 Польша - $14 Россия - $9

:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, след 7 страници с цитати от Wikipedia и клипчета от YouTube, коя страна е по-силна? Аз не мога да разбера, защо двете страни отделят милиарди за разузнаване, като спокойно могат да отворят Kaldata и да разберат всичко за противника... ^^

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, miro20 написа:

Объем фондов: Harvard University - $40.9 млрд Yale University - $30.3 млрд Stanford University - $27.7 млрд Princeton University - $26.1 млрд Российские вузы о таких деньгах могут только мечтать, а весь бюджет России на высшее образование составляет лишь $7.9 млрд в год

Высокотехнологичный экспорт Китай: $654 млрд Германия: $210 млрд США: $156 млрд Россия: $10 млрд Научные статьи Китай: 426 165 США: 408 985 Германия: 103 122 Россия: 59 134 Международные патентные заявки США: 56 142 Китай: 53 345 Германия: 19 883 Россия: 963

Объем высокотехнологичного экспорта в год (млрд): Китай - $504 Германия - $168 Сингапур - $136 США - $110 Франция - $99 Япония - $84 Южная Корея - $73 Великобритания - $69 Мексика - $50 Малайзия - $41 Канада - $24 Чехия - $21 Польша - $14 Россия - $9

:hush:

Хахахаха... хумора продължава. Да зачетем... с превод от руски.

"Високотехнологичен износ Китай: 654 милиарда долара."

по- надолу...

"Обем на високотехнологичния износ за година ( в милиарди долари) Китай- 504."

Направо се учудвам от подобни данни. Изглежда, че  почти целия високотехнологичен износ на Китай се е случил за една година. И тва нищо не е, същото е и със САЩ, Германия и така нататък... Миро, ще ни осветлиш ли коя е тази световна година на високотехнологичния износ? Източник няма да ти искам, щото вече се досетих сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Anne написа:

Аз наскоро гледах един филм копродукция на Иран и Франция, филмът беше със ирански актьори,  историята се въртеше около съпрузи, жената остава сама и непознат уж техник влиза у тях и я стряска в банята (изпуснах началото), съпругът издирваше виновника, намери го и щеше да го убие.

Направи ми впечатление, че там жените се носят светски, момичетата ходят на училище, жените шофират, но за гласуването не знаех. Явно още съм със старите представи за Иран от "Не без дъщеря ми". Може ли снимки как изглежда животът в Иран сега?

Помня, че като бяхме ученици и излезе филмът "Не без дъщеря ми", се заговори за иранската революция. За съжаление, не стигнахме дотам по световна история на 20 век в 10 клас, учехме бавно и стигнахме само до края на Втората световна. За какво е била тази революция, и кой е този Хомейни, чиито снимки имаше в учебниците по история?

То нашето поколение и за Буново не знаеше, не са ни казвали. Не знаехме и за какво е имало война в Босна и в Близкия изток.

Много неща не се казват и истината остава скрита, както за Буново, така и измислената държава Косово и за всичко останало. Проклетата политкоректност цензурира всичко, което застрашава либерализма. Иран е била повече светска държава, от колкото крайно религиозна. Причината за ислямската революция е начинът на управление на Махмуд Раза Пахлави! Бил е прозападно настроен и това не се харесало на ислямските духовници. Женил се е три пъти, но с първия си брак няма син, а му се ражда дъщеря. Вторият му брак жената се оказала бездетна. Третият му брак му осигурява мъжки наследник, но жена му Фарах прокарва идеите на феминизма, които прохождали в Европа, понеже учила във френски колеж. Правото на жените да гласуват, да искат високи постове в управлението и да нарушават ислямските традиции вбесило духовните водачи и те повели народа към бунт. "Бялата революция" на Пахлави, както я нарекли на запад е причината за идването на ислямската революция. След референдум на 1 април 1979 Иран е обявен за ислямска република.  Приема се нова конституция, която се основава па парламентарна форма на управление с избираем президент и еднокамерен парламент. Възприет е Шериата (закон от корана), като основа на законовата система и се съставя съвет на старейшините подчинен на религиозните лидери. Мога да поясня с още подробности, но спирам, че пак ще ме обявят за престъпник и пропагандиращ радикализъм. А по темата Русия влед ВСВ винаги е била превъзхождаща САЩ-НАТО! Научила се е да не вярва на йезуитски обещания и да не се подчинява на ултиматуми, защото притежава достатъчна военна мощ, да воюва срещу целия свят ако и се наложи. При евентуална трета световна (не дай Боже) от Русия все нещо ще остане поради специфичния и релеф, но от САЩ нищо няма да остане и дъртаците от пентагона добре го знаят, но пуста му "краста" все войни им се искат, само дето искат да не са на тяхна територия. Да видим как ще се развият събитията с Иран. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Belial_ написа:

Хахахаха... хумора продължава. Да зачетем... с превод от руски.

"Високотехнологичен износ Китай: 654 милиарда долара."

по- надолу...

"Обем на високотехнологичния износ за година ( в милиарди долари) Китай- 504."

Направо се учудвам от подобни данни. Изглежда, че  почти целия високотехнологичен износ на Китай се е случил за една година. И тва нищо не е, същото е и със САЩ, Германия и така нататък... Миро, ще ни осветлиш ли коя е тази световна година на високотехнологичния износ? Източник няма да ти искам, щото вече се досетих сам.

Естествено че можеш да си намериш с гугъл за кои години става въпрос.

Нали затова последователно съм ги копнал . Ако не ти е станало ясно какви са тенденциите и дали е случайно нещо

Иначе да... смешно е. ..  Някакви се сравняват с държави с 10 пъти / че и до 50-60 пъти/ по голям технологичен експорт. :)

И с бюджет за цялото образование на цялата държава , който е около 3-5 пъти по малък само от бюджета на някои западни университети.

Смях не ами ... смях... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, miro20 написа:

Иначе да... смешно е. ..  Някакви се сравняват с държави с 10 пъти / че и до 50-60 пъти/ по голям технологичен експорт. :)

Ми значи според твоя гугъл, технологичния износ на гиганта САЩ е някъде към 1/6 от китайския. Та да те питам, това означава ли, че Китай е 6 пъти по- силен от САЩ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Ми значи според твоя гугъл, технологичния износ на гиганта САЩ е някъде към 1/6 от китайския. Та да те питам, това означава ли, че Китай е 6 пъти по- силен от САЩ?

Е така си е, ФАщ са технологично джудже спрямо Източна Азия -Китай, Япония, Ю.Корея...  И само реват че те им били крадели технологиите , ба си смешниците хамериканоси нагли :))  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Sinbad_ написа:

Е така си е, ФАщ са технологично джудже спрямо Източна Азия -Китай, Япония, Ю.Корея...  И само реват че те им били крадели технологиите , ба си смешниците хамериканоси нагли :))  

Tия окрадоха света, тях ги крадяли... Ако има едно нещо изобретено в сащ, това е транзисторния компютър и то българин го изобретил. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам аз вече, ама Руснаците в момента треперят якоо!  България заплашила Русия че ще им хвърли една граната, и сега Русия е в паника, та дано САЩ да спаси Руснаците от Българската граната.

Малее, не е истина какви работи прочетох от A.COM!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чухте ли? Тръмп заплашил, че ще ударят 15 ирански обекта от културното наследство на Иран. Мисля, че става дума за джамии, библиотеки и подобни. Това, ако стане, Третата световна почва. Иранците няма да се оставят току - така, те не са наивните и беззъби Ирак и Либия.

Имам чувството, че всичко англоговорящо в Близкия изток ще се втурне презглава да бяга.

Е, време е да видим прехвалената американска мощ. Забавно ще стане, ако руснаците, вместо да се правят на трите мъдри маймуни, вземат,че ги ударят изведнъж. Искам да видя реакцията на американците, когато руски ракети прихванат и унищожат техните още във въздуха.:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, pix3l написа:

В крайна сметка, след 7 страници с цитати от Wikipedia и клипчета от YouTube, коя страна е по-силна? Аз не мога да разбера, защо двете страни отделят милиарди за разузнаване, като спокойно могат да отворят Kaldata и да разберат всичко за противника... ^^

Посещавам форума от 16 години. Много рядко се застоявам в раздел "Политика", но съм прочел всички постове до ден днешен. Ако  администратора на форума беше ме попитал за мнение, "Кой пост от как си тук най много ти допадна", веднага бих му отговорил с цитираният от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Anne написа:

Чухте ли? Тръмп заплашил, че ще ударят 15 ирански обекта от културното наследство на Иран. Мисля, че става дума за джамии, библиотеки и подобни. Това, ако стане, Третата световна почва. Иранците няма да се оставят току - така, те не са наивните и беззъби Ирак и Либия.

Имам чувството, че всичко англоговорящо в Близкия изток ще се втурне презглава да бяга.

Е, време е да видим прехвалената американска мощ. Забавно ще стане, ако руснаците, вместо да се правят на трите мъдри маймуни, вземат,че ги ударят изведнъж. Искам да видя реакцията на американците, когато руски ракети прихванат и унищожат техните още във въздуха.:D

Къде ги заплашил, в туитър ли? Щот той и севернокорейците там ги заплашваше, после се разбра че ония нямали туитър и в крайна сметка нищо не стана. Та не знам аз иранците имат ли туитър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, _Belial_ написа:

Къде ги заплашил, в туитър ли? Щот той и севернокорейците там ги заплашваше, после се разбра че ония нямали туитър и в крайна сметка нищо не стана. Та не знам аз иранците имат ли туитър.

Имат , и са отговорили също там че по вероятно става дума за 5 или 2, но това са засега само в мокрите мечти на хамериканските хардлайнери ,както и на  юдейски кръгове там и в ИзСраел... :))

П.С М/у другото се пускат някакви новини в руските сайтове, че вече бил изпратен омански представител, да кажел на иранците че ФАщ нямало да реагират ако ответния удар бъде по малко жесток отколкото техния... тоест един вид все пак ще позволим да ни пощипете и отмъстите, но не по толкова важна личност... мдам...с тоя юдеин зет за съветник Тръмп не го очаква добро , дори е съмнително дали той е заповядал атаката..или просто са го поставили пред свършен факт и няма къде да ходи освен да поеме отговорността ...мислейки си че по този начин има коз за изборите...

Както навремето поставиха Ердоган пред свършения факт с руския самолет... тежка е короната на държавниците понякога...под тебе лудите се вихрят, и те поставят в неловко положение, играейки за други нечии интереси...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иранците ни живеят в пещерната епоха, стига глупости. Северна Корея - също!

На по - миналата нова година гледах в нета посрещането на Новата година в Пхенян - имаше човек от публиката с балон с Хелоу Кити.

В Пхенян си имат мол, хората там имат телефони, лаптопи, таблети и мобилни телефони. И модерна градска част си имат. Не са пещерняци.

Който е любопитен - да търси в тубата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anne написа:

Иранците ни живеят в пещерната епоха, стига глупости. Северна Корея - също!

На по - миналата нова година гледах в нета посрещането на Новата година в Пхенян - имаше човек от публиката с балон с Хелоу Кити.

В Пхенян си имат мол, хората там имат телефони, лаптопи, таблети и мобилни телефони. И модерна градска част си имат. Не са пещерняци.

Който е любопитен - да търси в тубата.

Е тъй де!Ама само дето им е ограничен достъпа до интернет!И на Руснаците Путин скоро искаше да им ограничи нета, ама не зная какво стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Sinbad_ написа:

2.Говорехме за усъвършенстван двигател според теб, който руснаците уж нямали за да направят Миг 29... Двигателя на Миг-23 е бил достатъчно усъвършенстван.... Но други причини водят до поставяне на 2 ... тяговъоръжеността също е сред тях... не че Миг-23 е нямал достатъчно тяговъоръженост...Миг 23 може да носи максимален товар 10 тона над теглото си, а Миг 29 само около 8 тона над собственото си тегло, въпреки по мощната си тяга на 2 двигателя... и двата с близки максимални скорости на мах ....

4. Говорех за това че Миг 29 е с 2 двигателя понеже нямали руснаците достатъчно напреднал двигател за да е с 1 само...това са абсолютни глупости...

Днес се разрових и сканирах това:

MiG-29_01.jpg.34cbf88e458a487c58308fd58a5c08e1.jpg

F-16_01.jpg.436350c42f53e8dc15c3c89f27fdc406.jpg

F-16_02_.jpg.1c5e4400cf0473195da8400ede334963.jpg

Ето и за създаването на Су-27 и МиГ-29:

MiG-29_02_.jpg.5dc066f2bc902eaa2f0de1025c6607ff.jpg

"Монополизиралият от края на 40-те години в СССР разработката на леки изтребители Артьом Микоян дава съвет на командването на ВВС да копира едно към едно американския подход".

Su-27_01.jpg.0e7e7b0d6a097a55c1f3900679811b35.jpg

Изрезките, са от сканирани страници от книжки, издадени през 1997 и 1999 година. От тук може да ги изтеглите(сканираните страници, не книжките) в пдф формат(zip файл 32МБ).

преди 6 часа, sound написа:

Което не им попречи да се разправят с Ирак .......

Не те разбрах. Ирак ядрено оръжие ли са имали?

Ще напишеш ли нещо за недостатъците на кабината на Ф-16? Аз днес, специално за теб, сканирах това:

F-16_03.jpg.92adae75249faf192d509cb2fef60c47.jpg

преди 6 часа, _Belial_ написа:

Ахахаахх! Тва не бех го видял.

А видя ли как Ф-15 се използва предимно от самолетоносачи? Ще ни покажеш ли и на нас някое видео и ние да видим как Ф-15 излита и каца на самолетоносач?

преди 6 часа, _Belial_ написа:

Типичните краварски еякулации на сън- все някакви измитания ги карат да цапат гащите. :D 

Кой кого ще остъкли се върти като грамофонна плоча още от миналия век.

преди 50 минути, Войсмил написа:

Малее, не е истина какви работи прочетох от A.COM!

Продължавай да четеш. Ще научиш неща, които не ги пише в сайтовете, които посещаваш.

преди 4 часа, pix3l написа:

Русия е самая могучая. Всички останали подлежат на остъкляване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, A.com написа:

А видя ли как Ф-15 се използва предимно от самолетоносачи? Ще ни покажеш ли и на нас някое видео и ние да видим как Ф-15 излита и каца на самолетоносач?

Не няма. Sea Eagle се оказа подводница.

Я кажи нещо повече за този миг 27 от първия скан...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, A.com написа:

Изрезките, са от сканирани страници от книжки, издадени през 1997 и 1999 година. От тук може да ги изтеглите(сканираните страници, не книжките) в пдф формат(zip файл 32МБ).

Ти хубаво си сканирал, и особено подчертал уж това че някакъв от конструкторите си бил казал....като една баба казала е цялата работа... факти нема, сказания , хайли лайкли понеже така уж казал един видите ли от конструкторите, а кой е той , кога е казал, в какъв източник са намерили изказването му... тц..нема  :))

И отделно защо си изрязал до тази част, а не си постави и останалата обясняваща предимствата на двудвигателните системи и защо те са избрани а?? Нещо май като Мирчата се опитваш да манипулираш ми се струва...

Ето една статия руска, в която се коментират нещата във връзка с двудвигателни и еднодвигателни...намерих я набързо , сигурно има и други подобни специализирани сайтове по военни и военно технически  въпроси 

https://topwar.ru/157576-odin-dvigatel-horosho-no-ne-luchshe-i-dazhe-ne-glavnee.html

И малък цитата от него..

Низкие ЛТХ будут дополняться тем, что отказ движка будет практически всегда приводить к потере машины и катапультированию пилота. А катапультирование — это всегда плохо. Стрелять людьми вообще не очень хорошая идея, слишком уж люди хрупкие, так что пилота как минимум ждет больничка, и к летной работе он возвращается не всегда. При полетах же над морем, особенно зимой, катапультирование — это скорее смерть, чем нет. Даже если получится из ледяной воды залезть на спасательный плотик, выживание зависит исключительно от того, насколько хорошо сработает ПСО и насколько поисковикам повезет в поисках. Неудивительно, что МиГ-23 — это самолет, "на котором летать страшно", была у него и такая характеристика. Статистика небоевых потерь F-16, имеющего движок от F-15, тоже весьма грустная, среди пилотов он известен как "перепахиватель газонов". А вот надежность F-15 высочайшая." 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, A.com написа:

Ето все пак. https://nationalinterest.org/blog/buzz/forgotten-story-how-f-15-almost-joined-us-navy-91341

Цитат

For a time, the Navy actually considered a carrier version of the F-15. The F-15N, or "Sea Eagle" as it was unofficially dubbed, was proposed by McDonnell Douglas in 1971, according to author Dennis Jenkins in his "McDonnell Douglas F-15 Eagle: Supreme Heavy-Weight Fighter."

Надявам се знаеш какво е NAVY.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Sinbad_ написа:

И само реват че те им били крадели технологиите , ба си смешниците хамериканоси нагли :))  

Правиш ли разлика между износ на производство и иновации в технологиите и патенти ? :)

Очевидно не.

преди 2 часа, Войсмил написа:

Не знам аз вече, ама Руснаците в момента треперят якоо!  България заплашила Русия че ще им хвърли една граната, и сега Русия е в паника, та дано САЩ да спаси Руснаците от Българската граната.

е не можем да се мерим с техологиите на "матушката" :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, miro20 написа:

Правиш ли разлика между износ на производство и иновации в технологиите и патенти ? :)

Очевидно не.

е не можем да се мерим с техологиите на "матушката" :

Айде пак неподготвен се изказва трола...ти пране на бара в Бг не си ли виждал а?? Килими, одеяла и така нататък, как се перат на бара ..

Явно си толкова закухавял че дори не знаеш какво е това традиционно пране в бара нали... И със сигурност още го има на някои места....И то да вметна, това е българска традиция от едно време още.. да се пере в реката на бара... в Търново имаше такива места на  Янтра ....

А къде ти у хамериканците традиции такива, държава дето е съществува по малко отколкото франция прави шампаснко за износ :)) или синьо сирене , да не говорим че  цял свят има къщи и замъци по стари от американската държавица...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Sinbad_ написа:

Айде пак неподготвен се изказва трола...ти пране на бара в Бг не си ли виждал а?? Килими, одеяла и така нататък, как се перат на бара ..

Къде на снимката/видеото   видя килими бре :) :)

Цитат

«Места для стирки и полоскания белья — это специально оборудованные металлические конструкции — полоскалки, в основе которых несколько металлических поплавков, соединенные между собой деревянными трапами и оборудованные деревянными поручнями с деревянными столами-настилами», -  гласит техническое задание.

знаеш ли какво е думата "бельо"  ? :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, miro20 написа:

Къде на снимката/видеото   видя килими бре :) :)

знаеш ли какво е думата "бельо"  ? :) 

Аз ти говоря за старовремски традиции, той ми се хваща за това че разликата била едното килими, другото бельо .... 

Ало троле... нещо връзките в главния ти мозък дотолкова са се окухавели, че вече дори очевидното не виждаш.....Или мозъка ти задния е дотолкова напълнял, че е иззел функциите на горния а :))

Е, знаем те каква си  подлога сорсоидна, така че, няма проблем...такива сте сороспиите  :))

Заснели там някой си видеоклип с традиционно пране в река, и веднага всички троли русофобски в захлас, уаааа, вижте колко са изостанали в РФ :))  Все едно аз да гледам постановка с  бандити и каубои , и иднианци в ФАЩ , и да казвам че видите ли ги, тия толкова са изостанали да ги ева капутите :))

Ужас, сорсоидите надминават немислимото безочие  и наглост , мислейки си че ние сме толкова тъпи като тях.... мдам, ама не ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване