Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Малко въведение на нещата, после и въпроса. Живея във Чехия и наскоро с една приятелка започнахме нещо като собствен бизнес. Намираме хора които не се познават но всички се интересуват от туризъм и ги караме на някоя хижа за уикенд и там се запознаваме всички, в повечето случай повече пиене, забава, почти винаги се намира някой който свири на нещо пее или по някакъв начин поддържа забавата на ниво. Разбира се събота се прави сериозен туризъм от сутринта до който когато издържи.

Лека по лека се развиваме на по високо ниво и вече започваме подобни събития за повече от уикенд, по далеч от близките планини и гори. Лека по лека започваме и извън Чехия да реализираме събития.

На последното ни събитие което приключи днес се запознахме с едно момче със собствена фирма, шофьор на бусове/автобуси. Споделихме му идеята че искаме да направим до България 10 дни от Чехия, и ни трябва автобус и шофьор и той се нави, и точно тук идват въпросите ми:

Трябват ми предложения къде да заведем хората да разгледат нещо красиво и интересно хем да се види малко красота от природа, хем да не заеме цял ден, не задължително само природа, може и нещо историческо и красиво.. все пак ще са уморени от пътуване плюс това няма да са дори облечени за дълги туристически начинания.

Например мислех си за 7те рилски езера, после Мелник, Пловдив и накрая имаме в план около 4 или 5 дни на морето. 100% една нощ ще се спи някъде из България, преди да отидем на морето, но има шанс и дори за 2 нощи някъде, затова ще се радвам много на предложения.

Още повече ще съм благодарен, ако някой има и конкретни телефони/приятели на хора със хотели на такива места, където може да ми препоръча. Става въпрос за 1/2 нощи за около 40-46 души. Най хубаво има опция да се уреди и място за паркиране на автобус разбира се.

Цялото пътуване ще е - Унгария(Будапеща), после България - Пловдив или в близките околия, след това на морето 4 или 5 нощувки, после Румъния където ще ходим поне за 1 нощ и натам още не сме решили дали директно прибиране към Чехия, или още 1 спирка някъде. Предложения за Румъния също са добре дошли. Благодаря

Ако сме 1 нощ там не знаем кога ще пристигнем затова ми трябват и интересни дестинации достигащи се бързо. Ако сме 2 нощи може да е и нещо по-дълго.

Благодаря предварително.

Мартин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но вече виждам, че навсякъде по форуми и социални мрежи се пише така. Научете се кога се пише В и кога ВЪВ.  Не критикувам правопис, просто е дразнещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват познати, а интернет. В нета има всичко - от хотели, до забележителности. Според мен е по-добре да ги подредиш по райони. Ако искаш Пловдивско, какво има там, ако искаш Търново - какво има във и около Търново, София и т.н. За хотели, резултатите в търсачките и сайтовете са крайно изчерпателни откъм цени, условия и т.н. Вече от теб зависи какъв тип туристи ще водиш и според това търсиш забележителности и нощувки. Ако искат да снимат, търсиш такива забелеьителности, ако искат да пият - механички, ако са паралии - хотели, ако по-скромни - хижи, палатки и т.н. Като цяло, наемането на автобус не е добра идея, но ти си знаеш. Според мен ще излезе доста по-скъпо отколкото ако се ползва регулярен превоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, DebianBuster написа:

Не ти трябват познати, а интернет. В нета има всичко - от хотели, до забележителности. Според мен е по-добре да ги подредиш по райони. Ако искаш Пловдивско, какво има там, ако искаш Търново - какво има във и около Търново, София и т.н. За хотели, резултатите в търсачките и сайтовете са крайно изчерпателни откъм цени, условия и т.н. Вече от теб зависи какъв тип туристи ще водиш и според това търсиш забележителности и нощувки. Ако искат да снимат, търсиш такива забелеьителности, ако искат да пият - механички, ако са паралии - хотели, ако по-скромни - хижи, палатки и т.н. Като цяло, наемането на автобус не е добра идея, но ти си знаеш. Според мен ще излезе доста по-скъпо отколкото ако се ползва регулярен превоз.

Автобуса не е под наем, автобуса е на човека - той има собствена фирма и подобни неща прави сам, както нас. Идеята е 3-мата да сме организатори на цялото събитие и съответно да си направим сметката така, че да ни е изгодно на всички.

Като за човек който се занимава с това да накара хората да комуникират повече м/у себе си, да споделят и говорят, комуникират и т.н. предпочитам тук да опитам от хора предложения, отколкото веднага в Интернет да се забия.

Относно В и Във, радвам се, че е дразнещо. Знаеш ли какво е също толкова дразнещо? Хора пишещи коментари само за да съдят другите, но не и по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Нищо лично, но вече виждам, че навсякъде по форуми и социални мрежи се пише така. Научете се кога се пише В и кога ВЪВ.  Не критикувам правопис, просто е дразнещо.

И аз винаги поправям в добър тон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Не критикувам правопис

Малко само.

Смей се, ама дразниш. Похвално е, че се опитваш да спазваш що-годе правилно писание, ама не критикувай останалите. Ето едно твое бисерче:

"Ти сериозно ли ме питаш или просто си пишеш да се закачаш. Ако ти нямаш и не използваш автомобила аз използвам в момента три. И мога да ти кажа, че ако филтърът на купето не е сменен е просто страшно."

Някой да ти е дал съвет кога и къде се слагат запетайки? Не че те критикувам, просто е дразнещо. Присмял се хърбел на щърбел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кой край на Чехия ще тръгвате? Така както го описваш са 4 - 5000 км с Румъния. Колко дни път са? И поне  2 шофьори. Смятай колко часа е пътя, далеч не всико е магистрали. Хората и шофьорите няма ли да спят? Като се напият да изтрезнеят. Да се поплацикат в морето че си нямат. Ако ще пробвате давай за начало с 1 - 2  бусчета с режим и такси като на лек автомобил. Големите автобуси са с ъс съвсем различен режим и лицензи. Разходи хептен.

Ходя средата на юли до отсамния край ( Vizovice, до Zlin ) на един рок фест, надявам се и тази година да съм.. Та знам колко е път.

Като идея - включете в обиколката поне 2 пивоварни за крафт бира. Да сравняват с тяхната защото ширпотребата не става. Лятото в Ловеч на феста имаше щандове на десетрина такива.

За специалистите по граматика:

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Филипов написа:

От кой край на Чехия ще тръгвате? Така както го описваш са 4 - 5000 км с Румъния. Колко дни път са? И поне  2 шофьори. Смятай колко часа е пътя, далеч не всико е магистрали. Хората и шофьорите няма ли да спят? Като се напият да изтрезнеят. Да се поплацикат в морето че си нямат. Ако ще пробвате давай за начало с 1 - 2  бусчета с режим и такси като на лек автомобил. Големите автобуси са с ъс съвсем различен режим и лицензи. Разходи хептен.

Ходя средата на юли до отсамния край ( Vizovice, до Zlin ) на един рок фест, надявам се и тази година да съм.. Та знам колко е път.

Като идея - включете в обиколката поне 2 пивоварни за крафт бира. Да сравняват с тяхната защото ширпотребата не става. Лятото в Ловеч на феста имаше щандове на десетрина такива.

За специалистите по граматика:

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис.

Здрасти, 

След уикенда днеска, разбрах, че много не им пречи на тях пътуването. Ти били тръгнал 200-250 километра да пътуваш само за да си 2 вечери някъде на хижа и това всяка 2ра седмица? Даже имаме там един къде вече 4 пъти беше на наше събитие, даже измислихме при 5 идвания, 50% намаление на следващото, при 10 - безплатно  .Аз във България такива хора не познавам. Те са луди Чехите на тема пътуване, хижи, природа някъде, зимата ски например и т.н. Не ни притеснява пътя ни най-малко. Още, ние преди да стигнем до морето имаме идея 2 или 3 нощи да спим на различни места по пътя - само тия места да са красиви, да има какво да се види да се разходи човек и т.н.

Относно пътуване, с автобуса не го мисля, човека с това си изкарва парите и пътува постоянно извън Чехия със автобус на точно такива събития.

Още не съм ходил до Zlin и околията. Имах възможност но точно по това време баща ми го чакаше много тежка операция на сърцето и реших всички планове да отменя, за да съм близко до него. На Злин ще му дойде времето, сега искам да изготвя приблизителен план за това събитие лятото, да можем да правим подготовката.

Един пример, за това как изглежда в Чехия подобно събиране на хижа само за уикенда - Имахме бар със бира, договорката беше че всеки си плаща бирата - първата вечер собственика на хижата наливаше бирата до към 23:00 и каза аз заминавам - тука са ви кеговете бира, знаете как да ги ползвате, а тук са ви листата където да пишете колко бира сте изпили. Всеки отива, налива си бира, на собственият си лист дописва че си е сипал още една бира и продължава да се забавлява. Сметките бяха точни когато се смята колко е изпито и колко трябва да се плати. Нямаше мизерии от типа на счупено нещо или откраднато или пък някакви подобни проблеми. Само да кажа, там хората 80% не се познаваха.. тепърва се запознаха и спаха заедно във стайте където ги настанихме, и се забавляваха заедно, без никакви караници, заплашвания или бой.. Не стана нито един път тема - какви пари изкарва всеки от тях, не стана нито един път тема кой кого познава, кой колко е голям, абсолютно културно и приятно забавление.. Уредихме и китарист пяхме и жива музика имахме... 

Преди 4 седмици направих  събиране и имах българи - 4(с мен 5) българина от 16 човека.. 80% от времето се слушаше повече Българска музика...  никакво уважение, че има и друга народност, поне 50 на 50 да се въртеше..  Теми като, Българското си е Българско, или как Българите само работят в Чехия, а чехите нищо не правят и не могат, също минаха там... Още когато казах, че ще сме повече хора от първоначалния план защото съм намерил още хора - всички Чехи казаха супер. Българите започнаха да обясняват, ама защо не ни пита първо, дали ние сме съгласни?  Аз не знам как си го представяха, хижа за 20, ние 11 и те още мрънкат че съм намерил още хора...

Момичето с което правим понякога заедно такива събирания ми каза днеска да съм бил поканел на Нова Година приятели Българи...Казах й, никакъв шанс да дойдат, още по-малък да ги поканя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отговори на никой от въпросите, както и да е.

Я кажи българите разбират ли се с чехите. Защото практически е мисия невъзможна. Там само с продавачката в Penny се опитахме на английски. И с някои на моя възраст на руски. С немския също са скарани. Всичко друго не захапва.

Относно музиката: От местните радиостанции не намерих нито една, която става за слушане. Добре че трансмитерът ми е зареден. На феста там пред сцената има място за 8000, от които половината сме чужденци. Има още 20000 местни (чехи и словаци), които седят под навесите, ядат и пият. И въобще не поглеждат към сцените. А са си платили входа (имат гривни).

По хижи едва ли, но лятото ми е подобно с фестовете. Каварна, Варна, София, Пловдив, Могилово, Челопеч, Стара Загора и т.н. Дори и на някои близки като Ловеч, Кнежа, Севлиео съм пътувал всеки ден нататък и насам.

Та за пътуването има лицензи, тол такси и други. Убийствено е да се кара автомобил толкова километри. Магистралата може и да е приспивна, но през малките селца из Румъния, Словакия, Чехия? Копките у нас не ги коментирам. Автобус с хора пък хептен. Има нормативи за почивки, тахографи и други. Щофьорчето да не се мисли за безсмъртен. Ясно е че иска да изкара пари, но повече от няколкостотин километра на ден не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Филипов написа:

Не отговори на никой от въпросите, както и да е.

Я кажи българите разбират ли се с чехите. Защото практически е мисия невъзможна. Там само с продавачката в Penny се опитахме на английски. И с някои на моя възраст на руски. С немския също са скарани. Всичко друго не захапва.

Относно музиката: От местните радиостанции не намерих нито една, която става за слушане. Добре че трансмитерът ми е зареден. На феста там пред сцената има място за 8000, от които половината сме чужденци. Има още 20000 местни (чехи и словаци), които седят под навесите, ядат и пият. И въобще не поглеждат към сцените. А са си платили входа (имат гривни).

По хижи едва ли, но лятото ми е подобно с фестовете. Каварна, Варна, София, Пловдив, Могилово, Челопеч, Стара Загора и т.н. Дори и на някои близки като Ловеч, Кнежа, Севлиео съм пътувал всеки ден нататък и насам.

Та за пътуването има лицензи, тол такси и други. Убийствено е да се кара автомобил толкова километри. Магистралата може и да е приспивна, но през малките селца из Румъния, Словакия, Чехия? Копките у нас не ги коментирам. Автобус с хора пък хептен. Има нормативи за почивки, тахографи и други. Щофьорчето да не се мисли за безсмъртен. Ясно е че иска да изкара пари, но повече от няколкостотин километра на ден не става.

Отговорих по по-различен начин. Човека има фирма, не знам как стоят нещата, но от години си изкарва с това парите, знае какво и как трябва, пътува предимно извън Чехия. Вярвам, че щом има фирма, всичко което ти написа + още много неща ги знае, щом фирмата му съществува още и се разраства.

Ами аз се разбирам с тях защото говоря Чешки. Останалите как се разбират си е техен проблем. Зависи къде си и сред какви хора. На старата ми работа никой не говореше  английски. преди година и половина като си намерих нова работа, всички там говорят Английски, по голямата част също така и Немски. Ама първата ми работа беше във завод на поточна линия... за съжаление там се намира трудно някой да говори чужд език.

Само да подчертая относно езика, тези Българи от хижата, всичките говорят Чешки, не е като да нямат комуникация, даже някой от са по дълго от мен в Чехия.

Относно чехите описани от теб че само седят под навесите, пият и ядат и т.н., аз също съм го забелязал това на концерти и фестивали. Дали човек може да се разбере с тях на друг език, да истината е че по голямата част от чехите не говорят Английски. Някой наблягат на Немският, защото тук да знаеш немски е дори по добре отколкото да знаеш Английски. Руски не говоря, ама и него много не го владеят май май..

Относно музиката - Идеята ми беше, че поне от уважение трябваше да кажат, ето тук сме 2 дни заедно, до сега все слушахме наша музика, пуснете и вие нещо което ви харесва.. Сега в Чехия сме, повече чехи бяха на хижата, по малко българи, там българската музика не спря да свири..... 

Тук са вманиачени да ходят някъде.. познавам хора пътуващи минимум 3 уикенда в месеца някъде, в повечето случай всяка седмица ходят някъде. Няма лято няма зима, хижите тука са целогодишен бизнес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.12.2019 г. в 21:39, DebianBuster написа:

Малко само.

Смей се, ама дразниш. Похвално е, че се опитваш да спазваш що-годе правилно писание, ама не критикувай останалите. Ето едно твое бисерче:

"Ти сериозно ли ме питаш или просто си пишеш да се закачаш. Ако ти нямаш и не използваш автомобила аз използвам в момента три. И мога да ти кажа, че ако филтърът на купето не е сменен е просто страшно."

Някой да ти е дал съвет кога и къде се слагат запетайки? Не че те критикувам, просто е дразнещо. Присмял се хърбел на щърбел.

Не се карайте за правопис, а приемайте градивната критика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, IvanPetrov365 написа:

Не се карайте за правопис, а приемайте градивната критика.

Tова не е градива критика, а остра забележка (дори груба). Много хора избиват комплекси, но това е прекалено. Дори и някой да е полуграмотен, кой и с какво самучувствие ще му направи забележка или ще го критикува? Авторът не е молил да му даваме оценки на правописа. Емил реши да скача в темата по необясними причини. И то не го направи на лично съобщение, а в темата. Да се покаже "голямата работа" за дато знаел кога се пише "в" и кога "във". Както и да го овърташ, ако искаш да помогнеш някому за правопис, има доста начини, а не публично да му "скочиш". А конкретно Емил си пише като пълен хамалин и не знам откъде извади това самочувствие да дава оценки на правописа на други хора. Като гледам, хем на него му куца, хем и във всяка тема влиза без поне едно "здравейте" от обща култура. И най-дразнещото е, че видно такива като него се толерират от администрацията и поради тази причина е невъзможно да бъдат блокирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...