Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Дъртите - с Windows CE, който е голяма мизерия. Новите - с Android. 

Понеже един приятел ме помоли да му намеря хубави карти.GPS-а е някакъв Vivas, доколкото потърсих е нещо бюджетно, слаба ракия. Не му знам ОС-а но и аз така предположих, че е или Уиндоус или Андроид. 

Не съм го видял още обаче му обещах да му намеря нещо тази вечер. Та...ако е с андроид са ми ясни нещата, предполагам от гугъл магазина ще изтегля нещо като herewego. Но ако е с Уиндоус, какво се прави?

Предполагам, че ще го вързва външно, т.е. като смартфон, едва ли има фабрични слотове за навигация в колата си. Т.е. пак по интернеш ще трябва да станат нещата, няма да може да върже фабричен диск с карти, дори и да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение:

Ако е с WinCE - кажи му да го изхвърли, и да си купи с Андроид. Сериозен съм. За такива с Win много трудно се намират актуални карти, и трудно се инсталират.

Ако е с Андроид, е лесна работа. Има различни софтуери, безплатни, и не съвсем ;) . Имат поддръжка, редовно излизат нови карти за тях, прехвърлянето е лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Лично мнение:

Ако е с WinCE - кажи му да го изхвърли, и да си купи с Андроид. Сериозен съм. За такива с Win много трудно се намират актуални карти, и трудно се инсталират.

Ако е с Андроид, е лесна работа. Има различни софтуери, безплатни, и не съвсем ;) . Имат поддръжка, редовно излизат нови карти за тях, прехвърлянето е лесно.

Ясно, ами някой му го е подарил, той е ползван. Но не съм го видял още. М/у другото е тука, преди 2-3 пътувах с една маршрутка и се развали и реших да се прибирам на автостоп и спират едни, качиха ме. И по едно време спират и викат, не сме в твоята посока, GPS-а казва, че трябва да завием тука надясно да хванем еди кой си път. Аз им казвам, че оттам ще трябва да обикалят много повече и пътищата са разбити. Те обачи си вярват на GPS-а. 

Нещо като от София до Сливен през Варна :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPS-ът по принцип е предназначен за определяне на точното място, с помощта на спътници. Оттам нататък, дали навигацията ще те води правилно, зависи от две неща - дали картите са актуални, и дали софтуерът е добре направен. А в общия случай, и двете не винаги са :) . Затова е важно шофьорът да помни, че той управлява колата, и той решава откъде да мине. А навигацията е само помощник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж с какъв софтуер идва. Търкаля ми се под ръка един с WinCE и софтуер Igo. Отдавна не съм го ползвал, но по спомени  в директория Igo, имаше няколко поддиректории, например Maps и там просто се копираха най-новите карти, които се намират/и сега/ сравнително лесно. Има си форуми за това, където предлагат и готови сглобки/ софуера + картите, и още неща имаше/. Виж там какъв  е и пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.12.2019 г. в 22:31, ostavime написа:

Само да попитам. Приятелят ти няма ли смарт телефон? 

Подарили са му някакъв GPS  за кола и така.

на 23.12.2019 г. в 21:08, stanpet написа:

Виж с какъв софтуер идва. Търкаля ми се под ръка един с WinCE и софтуер Igo. Отдавна не съм го ползвал, но по спомени  в директория Igo, имаше няколко поддиректории, например Maps и там просто се копираха най-новите карти, които се намират/и сега/ сравнително лесно. Има си форуми за това, където предлагат и готови сглобки/ софуера + картите, и още неща имаше/. Виж там какъв  е и пиши.

Ще проверя, но днес не остана време. И ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При наличието на смарт телефон, GPS за кола се превръща в 100% излишен. Така както са му го подарили, така да го хвърля някъде или да го продаде за някой лев. 😉 Google maps и/или Waze ще му вършат перфектна работа. Да не изброявам предимствата, защото са безброй. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ostavime написа:

При наличието на смарт телефон, GPS за кола се превръща в 100% излишен.

Имам принципно възражение. Китайците правят джаджи с възможности, които надхвърлят тези на GSM-а. Пример:

Това нещо, освен навигация, е и мултимедия плеър, хендсфри, и още много функции. Стои си постоянно в колата, не му мислиш стойка и място за закрепване, захранва се директно от акумулатора, ползва озвучаването на автомобила.

Но да, в конкретния случай едва ли някой му е подарил нещо такова :) , така че съм съгласен с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.12.2019 г. в 21:08, stanpet написа:

Windows CE. Ето това е - 

https://ibb.co/d51rfJK
https://ibb.co/8sHF75s

Но аз не искам да му пипам на "сигурен ли сте че искате да въведете Windows CE. Това го изписва когато се натисне на иконата декстоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...