Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не мога да разбера защо не мога да отворя порт. Рутера е с корейско мен и ми отне малко време с преводите. Но като цяло нищо особено не е по-различно. От Port forwarding задавам порта. Примерно ако е 60000 порта задавам от 60000 до 60000 хиляди, или пък от по малко го по голямо число.

Ip адреса е статичен. В TPC ipv4 е настроено автоматично. 

Но не мога да отворя порта и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на рутера.

Няма ли опция за смяна на Език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава опция, iptime n 104i.

Не мисля, че езика е проблема.

В самия рутер пише, че порта е отворен, но реално е е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Port forwarding - пренасочваш порта, но към кое вътрешно IP и то статично или динамично е?

А там съответния порт отворен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Камен Петров написа:

Няма такава опция, iptime n 104i.

Не мисля, че езика е проблема.

В самия рутер пише, че порта е отворен, но реално е е.

Портът може и да е отворен в рутера, но ако не комуникира с програмата, за която е отворен няма да сработи пренасочването. И откъде ги намирате тези рутери. Дори сайтът на производителя не се отваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Емил Костов написа:

Портът може и да е отворен в рутера, но ако не комуникира с програмата, за която е отворен няма да сработи пренасочването. И откъде ги намирате тези рутери. Дори сайтът на производителя не се отваря.

Ами да, и аз това предполагам, но ето това е менюто.

iptimr.jpg

Аз това правя :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя програма отговаря този порт? Тя пусната ли е? Спрени ли са програми като Skype или торент клиент? Дава ли някаква грешка? Може ли да се тества с друг рутер или без него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

За коя програма отговаря този порт? Тя пусната ли е? Спрени ли са програми като Skype или торент клиент? Дава ли някаква грешка? Може ли да се тества с друг рутер или без него?

За M torrent... искам да отворя порта, сваля ми ъплоуда така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Камен Петров написа:

За M torrent...

Че защо ти е порт за мторент. Аз го използвам и нямам проблеми. Компютърът ми е зад рутер и не съм отварял никакви портове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Че защо ти е порт за мторент. Аз го използвам и нямам проблеми. Компютърът ми е зад рутер и не съм отварял никакви портове.

Еми нямам идея защо но ми пада ъплод скоростта. Всичко в торент клиента е както трябва, в рутера отварям порта, но реално не е достъпен този порт.

2 МБ ми е ъплоада срамота... да не го използвам на макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Камен Петров написа:

Еми нямам идея защо но ми пада ъплод скоростта. Всичко в торент клиента е както трябва, в рутера отварям порта, но реално не е достъпен този порт.

2 МБ ми е ъплоада срамота... да не го използвам на макс.

То upload в торент зависи от много неща. Може ли да пробваш без рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

То upload в торент зависи от много неща. Може ли да пробваш без рутер?

Значи, аз допълнително съм изгледал и клипове и съм чел по въпроса. Този рутер като скорост не е лош, обаче ако ти покажа колко йероглифи трябва да се преведат... Обаче това, което каза - дали ми е бил отворек скайп и/или торент клиент докато съм въвеждал настройките в рутера.. Скайп не ползвам отдавна. Но м торент клиента мисля, че беше отворен веки път когато се опитвах да отворя порта в рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Камен Петров написа:

Значи, аз допълнително съм изгледал и клипове и съм чел по въпроса. Този рутер като скорост не е лош, обаче ако ти покажа колко йероглифи трябва да се преведат... Обаче това, което каза - дали ми е бил отворек скайп и/или торент клиент докато съм въвеждал настройките в рутера.. Скайп не ползвам отдавна. Но м торент клиента мисля, че беше отворен веки път когато се опитвах да отворя порта в рутера.

Тествай без рутер и си виж по договор какви скорости ти дава доставчикът на интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Тествай без рутер и си виж по договор какви скорости ти дава доставчикът на интернет.

То ако не ползвам рутера имам към 7МБ ъплоуд, обаче няколко компа са вързани на този рутер. Може пък проблема да е в рутера в крайна сметка. Това, че ъплоад в торент зависи от много неща, също е точно така. Но така или иначе не разбирам защо порта не е отворен, Т.е. Дори да няма значение за ъплода защо не се отваря реално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Камен Петров написа:

То ако не ползвам рутера имам към 7МБ ъплоуд, обаче няколко компа са вързани на този рутер. Може пък проблема да е в рутера в крайна сметка. Това, че ъплоад в торент зависи от много неща, също е точно така. Но така или иначе не разбирам защо порта не е отворен, Т.е. Дори да няма значение за ъплода защо не се отваря реално.

Не! Не е в рутера, а в това че са вързани няколко компютра. При тях също върви трафик най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Не! Не е в рутера, а в това че са вързани няколко компютра. При тях също върви трафик най-вероятно.

Ето виж без рутера....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Камен Петров написа:

Ето виж без рутера....

Имаш и други устройства закачение след този рутер. Не знае те какво генерират като трафик. Ще пусна youtube клипче на някоя от другите машини и няма да имаш uplad.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Камен Петров написа:

За M torrent

Долу вдясно в лентата на състоянието иконката зелена ли е?

преди 56 минути, Емил Костов написа:

Че защо ти е порт за мторент

Без отворен порт в utorrent не върви ъплоудът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Оранжевата удивителна е.

преди 13 минути, DarkEdge написа:

Той порта е зададен в м торент, всички настройки са ОК.Порта в м торент е сетнат да не се сменя, аз не че не качвам, но много под скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Камен Петров написа:

Оранжевата удивителна е.

Значи не е отворен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук как да провериш дали някой порт е отворен, т.е. грешката да не е в рутера, а в твоята машина.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От този сайт можете да си сканирате машината. Работи само с ip (ако имате домейн/хост).

Видях, че имате DMZ на рутера, което може да изпробвате. Дефакто чрез него ще пренасочите всички заявки отвън към даденото вътрешно IP. Естествено, в DMZ може да има само едно IP и е хубаво да имате в пред вид, че системата Ви става абсолютно видима за външния свят. Практически за даденото вътрешно IP, все едно няма рутер. Пинг, порт сканс и т.н. ще бъдат към вътрешното Ви IP, а не към рутера. Погледнах моя торент клиент, по подразбиране работи на TCP и UDP. Също, от тук не виждам порт 6000 да е в употреба за торенти, който е описан за X 11 Windows System. По принцип, пренасочването на портове се налага в случаите, когато не е активна връзката отвътре. Например някой отвън пуска пакети към глобалния Ви адрес и рутерът "не знае" към кой локален адрес да ги препрати, тъй като локален адрес не е инициатор на връзката. Ако обаче тя е създадена отвътре, то се осъществява.

преди 16 часа, Камен Петров написа:

Ето виж без рутера....

От това видео се виждат доста бавни скорости. Тези уеб базирани инструменти измерват mbit, а Вашият торент клиент използва MB, което е 8 пъти по-малко. Иначе казано, ако от туловете за скорост виждате 8 мегабита, това ознаѝава 1 мегабайт в торент клиента. Ако на торент клиента имате 7MB, то скоростта Ви на ъплоуд според туловете трябва да е 56mbit (7 мегабайта умножени по 8 =56 мегабита). Разбира се възниква въпросът докъде сийдвате. Ако е комшия в същата мрежа на ISP-то, то връзката ще е много бърза. Също и каква е свързаността на вашето SPI със сървърите на въпросните тестери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавка:

Има разлика в това на кой порт "слуша" дадена програма и на кой порт изпращат останалите. Не знам как работи торент системата, DHT и т.н. и дали има портове по подразбиране като web например. Добре е да ги погледнете тези неща из нета. Например всеки web сървър "слуша" на порт 80. Всеки браузер по подразбиране изпраща на порт 80. Например като напишете в браузера си http://123.222.111.333 или http://mydomain.com  заявките ще отидат на порт 80. Дефакто браузерът праща към http://123.222.111.333:80 Ако конфигурирате уеб сървъра да "слуша" на порт 81, то после всеки в браузера си ще трябва да пише http://123.222.111.333:81 или http;//mydomain.com:81, защото без дефиниране на порта, браузерът ще прати на този по подразбиране (в случая 80).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DebianBuster написа:

Добавка:

Има разлика в това на кой порт "слуша" дадена програма и на кой порт изпращат останалите. Не знам как работи торент системата, DHT и т.н. и дали има портове по подразбиране като web например. Добре е да ги погледнете тези неща из нета. Например всеки web сървър "слуша" на порт 80. Всеки браузер по подразбиране изпраща на порт 80. Например като напишете в браузера си http://123.222.111.333 или http://mydomain.com  заявките ще отидат на порт 80. Дефакто браузерът праща към http://123.222.111.333:80 Ако конфигурирате уеб сървъра да "слуша" на порт 81, то после всеки в браузера си ще трябва да пише http://123.222.111.333:81 или http;//mydomain.com:81, защото без дефиниране на порта, браузерът ще прати на този по подразбиране (в случая 80).

В това има логика, има едно видео но е на корейски и не разбирам какво говори естествено... Там влиза в някакъв сайт, който обаче не го зарежда.

Ето го видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...