Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте търся си мини лаптоп 12, макс 13 инча. Ще го ползвам да върша работа докато пътувам. Целта е да е приличен и да не лагва за тези пари, ползвам разни софтуер, които не са супер тежки, отварям много табове наведнъж, искам да не забива. Зная че тези малките лаптопи не са много мощни ама все пак искам да е нещо, което ще върши работа. Ако пък има някакъв който да е водоустойчив ще е супер! Игри няма да играя, филми не гледам. По едно и също време няколко софтуера си бачкат винаги като MS Teams, Slack, Skype, Viber и т.н.

Бюджет около 1000 лв. Цел: Да е нещо което няма да лагва и забива много. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси си някой от X серията на Леново.  Новите "малки и леки' лаптопи са пълни боклуцки в тази ценова категория - дори таблетите са по-мощни. Със сигурност за 1000 лева няма да намериш нов водоустойчив.

Ето ти една прилична машинка,обаче за съжаление е с U процесор.

https://****.com/lenovo-thinkpad-x260-93029?limit=50

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 ядрен процесор, 4GB рам и без SSD?

https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_S340-lenovo_ideapad_s340_14_81NB008ABM - С 500GB SSD излиза 998 лв.

Още един боклучарник. 

п.с. За същите пари се взима 4 ядрен вместо 2 ядрен с 12GB вместо 8GB рам и с допълнително 1TB склад освен 500GB SSD.

Само че ще е със стандартна големина 15.6 - https://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3583-dell_inspiron_3583_53971842735558GB500GBSSD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Marinski написа:

Здравейте търся си мини лаптоп 12, макс 13 инча. Ще го ползвам да върша работа докато пътувам. Целта е да е приличен и да не лагва за тези пари, ползвам разни софтуер, които не са супер тежки, отварям много табове наведнъж, искам да не забива. Зная че тези малките лаптопи не са много мощни ама все пак искам да е нещо, което ще върши работа. Ако пък има някакъв който да е водоустойчив ще е супер! Игри няма да играя, филми не гледам. По едно и също време няколко софтуера си бачкат винаги като MS Teams, Slack, Skype, Viber и т.н.

Бюджет около 1000 лв. Цел: Да е нещо което няма да лагва и забива много. 

Мммм, за толкова пари трудно. Но ако решите да вложите още толкова Microsoft Surface 4 с i5, 8ГБ, 250ГБ SSD. И е малко по-голям от таблет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от OLX ,бившия прее**ник не бих взела техника - пълно е с измамници.  Търси нещо бизнес класа втора употреба с гаранция поне година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Gangosa написа:

Аз съм си купувал лаптопи няма проблем с преглед 15 минути. Явно не знаете как да тествате.

Извадил си късмет. Нямаш никаква гаранция че лаптоп от олх, няма да умре на втората седмица или месец. Поне в  магазина, ще ти подменят бройката или 'ще отремонтират машината докато е в гаранция. А в OLX иди се разправяй после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е , но съм доволен. Продавах си и лаптопа на части. О т сервиз ми се обадиха и ме питаха за монитора казах че работи. Отивам до офиса да го пратя на човека, но забравих да го изчистя и бях кихал и кашлял пред монитора и не беше много чист. В офиса давам го да го опаковат и написаха , че го предавам в окаяно състояние, но нямаше проблем. Прибрах си парите и човека от сервиза не ми се обади значи всичко е точно, но служителката на куриерската фирма ме издразни много с тая забележка. Аз съм се пазарил по телефона с човека и каквото съм му казал това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея да гледам втора ръка. Какво мислите за един макбук втора употреба?

Изглеждат много добре. И съм чувал че са адски мощни за размера си. 

Аз обаче съм пълен лаик, не знам какви характеристики да гледам. Добре че един колега от форума ми писа да гледам да има 8гб и ССД.

Ето това как е https://restore.bg/laptopi/7723-macbook-pro-retina-a1425-me662ll-a.html

И се чудя дали има сервизи за мак в провинцията, че не съм от София аз...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Marinski написа:

Добра идея да гледам втора ръка. Какво мислите за един макбук втора употреба?

Изглеждат много добре. И съм чувал че са адски мощни за размера си. 

Аз обаче съм пълен лаик, не знам какви характеристики да гледам. Добре че един колега от форума ми писа да гледам да има 8гб и ССД.

Недей взима макбук - много са скъпи ремонтите, гадни са им клавиатурите,за капак и екраните са им гланцови. Вземеш ли си Мак - очаквай много разходи. Това са супер надценени машини, със посредствен хардуер и бързо остаряват морално.   Гледай CPU-то по възможност да е  поне i5 ,  поне 8 гб RAM , ако ще се ползва уиндоус. SSD - по-твоя преценка , мойта машинка си върви достатъчно бързо и без SSD. Ако си вземеш тинкпад,можеш да си подкараш хакинтош на него без проблем. Не се подлъгвай по-външния вид на машината, един тинкпад ще ти върши много по-добра работа от лъскава овърпрайсната сапунерка,нищо че не е красив на външен вид. Компютъра е за работа , не за красота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, май се зарибих да взема запазена машинка втора употреба, с гаранция 24 месеца гледах в един сайт.

Препоръчвайте модвлиу, линкове пускайте тук ако можете, ще съм благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква операционна система работите сега? Върху какъв хардуер ползвате въпросните програмни продукти сега?

Може и вие да харесате нещо, дори да е просто на външен вид. Може да прегледате и какво пише за даден модел в ревюта.

Гледайте моделите да не са твърде екзотични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с лаптоп със следните характеристики:

acer 17 inches
x64
Processor: Intel (R), Core (TM i7-8750H, 2208 Mhz, 6 Core (s)

Installed Physical Memory (RAM) 16GB
Available Physical Memory 8.75GB

Уиндоус 10 ползвам, ще е хубаво пак да ползвам Уин 10 на малкия лаптоп дето ще си купя.

Наясно съм че няма как да намеря малък 12-13 инча със сходни характеристики и да не струва 5000 хил лева :D Просто нещо възможно най-добро за парите си да взема :)
Отворен съм за предложния, може и нещо втора ръка запазено с гаранция и подсигурен сервиз ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При пуснати всички нужни програми, ако заема под 8GB памет значи толкова ще ви е достатъчна, друг опит който може да бъде направен е софтуерно да се ореже процесора до 2 ядра - 4 нишки и да се заключи честотата около 2Ghz - така доста близко ще се получи опитна постановка как ще работи малкия лаптоп. Разбира се този има много по-нова архитектура на ядрата, инструкции и т.н., но все пак едно е да е в режим на 6 ядра - 12 нишки и максимална честота над 4Ghz ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Marinski написа:

Благодаря, Пламен! Няма как да направя такъв тест, пълен лаик съм :)

Тогава взимаш от място, където ако сдаде багаже ще ти върнат  парите или ще ти го подменят - примерно козелът, ардес, квант сървис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Крематориум написа:

Тогава взимаш от място, където ако сдаде багаже ще ти върнат  парите или ще ти го подменят - примерно козелът, ардес, квант сървис.

Аз мисля, че вече е наясно от къде може да взема употребявана техника с гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То мен ме ме притеснява че ще сдаде багажа, а че ще лагва и бави... Както и да е получих добри съвети, благодаря ви. Някой ако има конкретни предложения, да пише. Мога и 1200 да дам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За война:

https://crash.bg/p/672/Dell-Latitude-14-Rugged-Extreme-7404.html

Против "лагва и бави"

https://crash.bg/p/287/Lenovo-ThinkPad-T440p.html?p=713,#

https://crash.bg/p/287/Lenovo-ThinkPad-T440p.html?p=713,# + SSD

За сега само " не мога да ги докарам ...

Все пак все още не съм убеден, че някой от тези е най-добрия лаптоп за теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-Камера, микрофон са задължителни условия.

-Размер: Исками се да е 12-13, но може и 14. Ще го нося в задния джоб на раницата си. Ще минавам с него доста км на ден, като обикалям в градска среда.
Исками се да е лек, но и да не е аз съм здраво момче ;)

-Споменах че може да е водоустойчив понеже обичам да ходя на басейн и да работя оттам, но ще намеря начин да е далеч от водата лаптопа.

-Колко точно е максималния бюджет?
1200 лв макс

-Резолюция: Нямам идея каква да е, софтуерите които ползвам едва ли имат нужда от специална резолюция. Съвети тук приемам всякакви?

-Операционна система: Сегашната ми машинка ми сложиха Уин 10 от Ардес, оттам си го взех. Обаче тука има едно момче, което ми преинсталираше уиндоуса дълги години, той ми слагаше май някакъв пиратски, може пак да го помоля да сложи.
Не знам осмичката дали е много по-различна от Уин 10, ако не е мн по-различна съм ок да съм Уин 8 примерно.

Симулирах на големия си лаптоп за какво ми трябва лаптопа, общо взето няколко програмки, плюс много табове на браузъра, гоогле драйв също.
Вижте скрийншоти:
https://prnt.sc/qgvysu
https://prnt.sc/qgvz5l

@plamen_petrov_80 Благодаря за предложения! Този Dell Latitude 14 Rugged Extreme 7404 наистина е за екстремни условия, няма да ми трябва чак такъв ;)

Другите два изглеждат добре, но цената малко ниска ми се вижда и ме съмнява това малко..? Аз преди десетина години за 400 лв едвам си купих един лаптоп Дел втора употреба супер стар, беша мега бавен и лагваше на всичко. Сега май за същите пари доста по-добри неща може да си вземе човек?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично няма никакво значение върху каква OS работя, ако нужните програми вървят и съм си настроил системата по моя вкус.

За резолюцията, добре е да се погледне на живо при 12,5", 13,3", 14,1" коя резолюция ви е добра при съответната големина. Реално трябва да видите и кой физически размер ще е подходящ за работата ви, 14" винаги е най-удобен за виждане, а 12,5" за пренасяне.

За екрана също така трябва да се знае дали се гони IPS, с какво покритие - но работа на вън най-вероятно матово предпочитате пред гланц.

Може да се помисли за лаптоп с 16GB и по-голямо SSD - така, че при цена 500 лв. + евентуално памет (грубо 100 лв.) и голямо SSD (150-200+ лв.), добре е да се знае какъв дисков масив трябва, и нещата се приближават към 1000 лв.

Какво е състоянието на стария ви лаптоп, точен модел и параметри знаете ли ги?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

За мен лично няма никакво значение върху каква OS работя, ако нужните програми вървят и съм си настроил системата по моя вкус.

За резолюцията, добре е да се погледне на живо при 12,5", 13,3", 14,1" коя резолюция ви е добра при съответната големина. Реално трябва да видите и кой физически размер ще е подходящ за работата ви, 14" винаги е най-удобен за виждане, а 12,5" за пренасяне.

За екрана също така трябва да се знае дали се гони IPS, с какво покритие - но работа на вън най-вероятно матово предпочитате пред гланц.

Може да се помисли за лаптоп с 16GB и по-голямо SSD - така, че при цена 500 лв. + евентуално памет (грубо 100 лв.) и голямо SSD (150-200+ лв.), добре е да се знае какъв дисков масив трябва, и нещата се приближават към 1000 лв.

Какво е състоянието на стария ви лаптоп, точен модел и параметри знаете ли ги?

Да, това за матовия екран наистина е важно. IPS как да разбера дали ми трябва? Да, съгласих се за 14ка вече. 

сегашния ми е това, но той е 17 инча и не става много за носене :)

acer 17 inches
x64
Processor: Intel (R), Core (TM i7-8750H, 2208 Mhz, 6 Core (s)

Installed Physical Memory (RAM) 16GB
Available Physical Memory 8.75GB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате в един голям магазин за техника, задължително не носите пари.

Привиквате някой от консултантите там и искате да ви покаже лаптопи - различни размери с различни резолюции и едните с IPS, другите с TN екран. Това което най-много ви харесва му вземате параметрите - примерно TN, 14,1" 1920x1080.

За лаптопа ви сега - проверявате точния модел и в интернет ще пише с какво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го сегашния ми https://ardes.bg/product/acer-aspire-7-a717-72g-70vu-nh-gxeex-025-122998

с IPS е, резoюция ето шот http://prntscr.com/qh3343
Четох в нета за IPS И май пак ще си взема IPS с матов дисплей :)

Можете ли резолюция да ми препоръчате и резолюцията въобще пише ли я като характеристика? Ето този Acer в Ardes който показах не я пише никъде в описанието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване