Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Galin Ivanov

Проблем с рутер, лаптоп или местоположение?

Препоръчан отговор

Не знам точно моята стая мъртва зона ли  какво е, но интернета ми често прекъсва когато ползвам лаптопа, на спиийдест ми дава 20мегабита скорост, но например ако гледам клип или филм нещо  прекъсва за малко и пак тръгва, понякога известно време е добре например 30мин или 1 час после много често започва да прекъсва през 1-2 минути оправя се не мога да разбера какъв е проблема? На настолният компютър интернета си е добре с кабел не дава reqest timeout като пусна пинг към даден сайт. Рутера на къде ли не го въртя пак същата работа скороста се променя малко, но продължава да прекъсва, аз съм през 2 стаи, стените са нормално дебели към 32-33 см дебелина е едната стена/може би с по 2 тухли някъде вътре/ +гипскартон, това ли може да е проблема или трябва някаква настройка да направя на рутера или на мрежовата карта? Рутера е  Tp LinkTL-WR940N ;мрежовата карта на лаптопа е Intel Dual Band Wireless-AC 8265. Уж си взех "по-мощен" рутер от старият същата работа....

123.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално. Ти какво очакваш. Ползваш кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Нормално. Ти какво очакваш. Ползваш кабел.

Проблема е, че не мога да ползвам кабел, понеже нямам LAN порт на лаптопа и повечето сега нямат....то и целта на лаптопа по принцип е да е мобилен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пазите стария рутер обадете се на интернетаджиите които ви дават интернт и ги помолете да свържат и другия рутер , като го истеглят с кабел и го свържат във вашата стая. Телефона ви иначе в тая стая закача ли се или и при него има сянка на сигнала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Galin Ivanov написа:

Проблема е, че не мога да ползвам кабел, понеже нямам LAN порт на лаптопа и повечето сега нямат....то и целта на лаптопа по принцип е да е мобилен 

Имаш ли достъп до този рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Имаш ли достъп до този рутер?

Да аз и през лаптопа влизам дори, бях чел че нещо се променят каналите да не било на авто, четох и за мрежовата карта няква опция включих за ускоряване няма разлика? Живея в къща и всички стаи са една след друга, тази стая е централна уж...но не знам вече къде да го местя този рутер и ремонт правих и скрих всички кабели уж с цел да не се виждат и вече няма как да местя....трябва някакъв eкстендър ли рипийтър да си взема как се казва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да тъкмо гледам рекламата сега , но не знам дали работи. https://4sales.bg/bezzhichen-retranslator-na-wi-fi-signal-s-vgraden-usilvatel-1220#idTab3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Galin Ivanov написа:

Да аз и през лаптопа влизам дори, бях чел че нещо се променят каналите да не било на авто, четох и за мрежовата карта няква опция включих за ускоряване няма разлика? Живея в къща и всички стаи са една след друга, тази стая е централна уж...но не знам вече къде да го местя този рутер и ремонт правих и скрих всички кабели уж с цел да не се виждат и вече няма как да местя....трябва някакъв eкстендър ли рипийтър да си взема как се казва?

Влез в рутера, отиди на Wireless->Enable WDS Bridging->Survey . Така ще видиш на всеки канал, колко устройства има. Избери този канал, където са най-малко и тествай отново. Ако на всеки един канал има по няколко устройства решението ти е само кабел или сеняш рутера с такъв, който поддържа 5 гигахерцова безжична мрежа.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Galin Ivanov написа:

но не знам вече къде да го местя този рутер и ремонт правих и скрих всички кабели уж с цел да не се виждат и вече няма как да местя....трябва някакъв eкстендър ли рипийтър да си взема как се казва?

Майсторите са виновни или проектанта. На мен като ми дадът проект или пише или го съгласуваме със собственика и пускаме кабели за интернет , тел , кабелна и силовите кабели за ел. инсталацията. Много уж майстори карат през просото и виждате резултата. Колко инсталации сме преправяли не е истина. Плащат ни го , но не е приятно първо да градиш после да разваляш.  Та това е като се прави нещо трябва ясна цел има си правила , които се спазват има тарикатчета предлагат по евтини услуги , но после съм виждал резултата . Викат ме да правя инсталация и питам кой прави ела тука ми един гипсокартонджия аха ясно викам та така това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gangosa написа:

Майсторите са виновни или проектанта. На мен като ми дадът проект или пише или го съгласуваме със собственика и пускаме кабели за интернет , тел , кабелна и силовите кабели за ел. инсталацията. Много уж майстори карат през просото и виждате резултата. Колко инсталации сме преправяли не е истина. Плащат ни го , но не е приятно първо да градиш после да разваляш.  Та това е като се прави нещо трябва ясна цел има си правила , които се спазват има тарикатчета предлагат по евтини услуги , но после съм виждал резултата . Викат ме да правя инсталация и питам кой прави ела тука ми един гипсокартонджия аха ясно викам та така това е положението.

Стига пиши глупсти. Никой доставчик не може да ти гарантира обхват и безжична мрежа след като навсякъде има рутери от различен калибър. Съвсем друго е ако имаш договор с доставчика или с фирма, която трябва да ти соигури обхват навсякъде във фирмата или в дома с допълнителни устройства. Но там пък говорим за една хубава и солена сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Стига пиши глупсти. Никой доставчик не може да ти гарантира обхват и безжична мрежа след като навсякъде има рутери от различен калибър. Съвсем друго е ако имаш договор с доставчика или с фирма, която трябва да ти соигури обхват навсякъде във фирмата или в дома с допълнителни устройства. Но там пък говорим за една хубава и солена сума.

Не не са глупости а самата истина , защото имаш ли план да гласи кабел за тел за кабелна за интернет за всяка стая правиш и това е ако го няма и после се сети някой се кърти. Проблема се състои в първоначалния подход. После като се обърне каруцата пътища много. И ако е имало теглен кабел няма да кърти човека няма нищо свързват му друг рутер в стаята и готово.

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Стига пиши глупсти. Никой доставчик не може да ти гарантира обхват и безжична мрежа след като навсякъде има рутери от различен калибър

За това съм виждал по 2 рутера в големи жилища. Винаги има начин. Ако гледа да се спети някой лев това е друг въпрос , но професионалното испълнение си е професионално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Gangosa написа:

Не не са глупости а самата истина , защото имаш ли план да гласи кабел за тел за кабелна за интернет за всяка стая правиш и това е ако го няма и после се сети някой се кърти. Проблема се състои в първоначалния подход. После като се обърне каруцата пътища много. И ако е имало теглен кабел няма да кърти човека няма нищо свързват му друг рутер в стаята и готово.

Напротив уникални глупости. Доставчикът ти доставя интернет. Не ти гарантира безжична свързаност, обхват и прочие. Дава ти рутер, който трябва да покрива изискванията на ЕС. А какво ще си прави потребителят, доставчикът няма отношение и не го интересува. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да , но говолим за голямо жилище пример мезонет 200 квадрата . Съмнява ме да му бутнат 1 рутер и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gangosa написа:

Е да , но говолим за голямо жилище пример мезонет 200 квадрата . Съмнява ме да му бутнат 1 рутер и това е.

Дават му само рутер. Ако иска да има обхват навсякъде си наема фирма или лице, което ще му подобри обхвата като му инсталира AP устройства и ще се грижи за тях. Само, че за такава услуга се допитват големи фирми, корпорации, хотели. Те си сключват и сериозни догорори за гарантирани услуги и сериозна поддръжка. За съжаление обикновения потребител иска с рутер за 50 лева да има обхват навсякъде, при положение, че жилището му е панелка и около него има още стотици безжични устройства, които излъчват. Е няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Ако иска да има обхват навсякъде си наема фирма или лице, което ще му подобри обхвата като му инсталира AP устройства и ще се грижи за тях. Само, че за такава услуга се допитват големи фирми, корпорации, хотели. 

Е, чак пък ... Миналата година ми прекараха интернет.Докараха го до една точка, настроиха ми компютъра, пуснаха връзка. След което момчетата учтиво ме питаха дали искам рутер, и дали да ми пуснат нет и до другата стая. Аз отказах, и всичко е ток. 

Мисълта ми е, че питащият в темата е могъл да помоли техниците, евентуално срещу скромно заплащане, да му пуснат кабел и до другата стая. Където да си сложи свой втори рутер, и да си реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Е, чак пък ... Миналата година ми прекараха интернет.Докараха го до една точка, настроиха ми компютъра, пуснаха връзка. След което момчетата учтиво ме питаха дали искам рутер, и дали да ми пуснат нет и до другата стая. Аз отказах, и всичко е ток. 

Мисълта ми е, че питащият в темата е могъл да помоли техниците, евентуално срещу скромно заплащане, да му пуснат кабел и до другата стая. Където да си сложи свой втори рутер, и да си реши проблема.

И какво чак пък? Монтирали са ти рутер и точка. Не са ти гледали обхват и покритие, нито са ти давали гаранция затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам 100 устройства наоколо, на канал 1 ли трябва да го сложа последно?  Относно ремонта не са го правили майстори а роднини и интернета не сме пипали само скрихме кабела зад гипс картона да не се виждат кабелаци инъче рутера уж си е посредата на къщата....но тя е продълговата не квадратна и да цопна рутера посредата и да стане сигнал навсякъде...

111111.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Galin Ivanov написа:

Аз нямам 100 устройства наоколо, на канал 1 ли трябва да го сложа последно?  Относно ремонта не са го правили майстори а роднини и интернета не сме пипали само скрихме кабела зад гипс картона да не се виждат кабелаци инъче рутера уж си е посредата на къщата....но тя е продълговата не квадратна и да цопна рутера посредата и да стане сигнал навсякъде...

111111.JPG

Само това ли ти дава на AP лист??? Трябва да ти показва нещо такова. Да виждаш на всеки един канал колко устройства има с каква сила излъчват.

image.png.eaf9dda5c41fb9092e6a8317ced3848d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Само това ли ти дава на AP лист??? Трябва да ти показва нещо такова. Да виждаш на всеки един канал колко устройства има с каква сила излъчват.

image.png.eaf9dda5c41fb9092e6a8317ced3848d.png

Да само това ми дава, само лаптопа ми е включен към рутера и няма други наоколо, които ползват интернет комшиите ми  едва ли имат рутер и интернет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери друг канал от 1 или 8, примерно 5 и тествай да видиш каква е връзката. Освен това ако си в панелка е нормално да нямаш покритие и обхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Избери друг канал от 1 или 8, примерно 5 и тествай да видиш каква е връзката. Освен това ако си в панелка е нормално да нямаш покритие и обхват.

В къща съм не панелка, нещо странно се случва сега отидох буквално до рутера и пак прекъсва при пинг, със кабел няма проблем, но и после пак като тествам също няма проблем, от време на време става и започва супер често да прекъсва има моменти във които нямам проблеми с часове...?

1111.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени канала на излъчване. Освен това кажи лаптопа с каква ОС е?? 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на снимката (от настройките на рутера) са свързаните устройства които имаш.

За да провериш кой канал е най "чист" инсталираш си приложение на телефона от типа на Wifi Analyzer (не работи на андроид 9), виж алтернатива/друго приложение.

Отиваш на мястото където е лаптоп. След като го стартираш,  ще ти покаже колко други рутери има в обхвата на твоя рутер (в твоето жилище), и силата на сигнала, и на кой канал са настроени.

Виждаш кой канал е най малко "зашумен"" (има най-малко маршрутизатори/рутери на него). Настройваш канала да е примерно 6.

Забележка: Ако рутера ти оперира на две честоти (обикновено по-новите го могат), трябва и телефона да го може, за да си настроиш и за двата канала.

Като ac (5G) им е значително по-малък обхват от 2.4 G (bg/n)

Ако пак имаш проблем си закупуваш wi-fi extender, ако нямаш възможност да разпъваш лан кабели.

Ако имаш батeрия на лаптопа може и с него да провериш: приложeнието Wifi Scout (има го в MS market)

П.П. Oстанал съм с впечатлението, че мястото на маршрутизатора, колкото е по-високо, "разпръсква" по равномерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Смени канала на излъчване. Освен това кажи лаптопа с каква ОС е?? 

Windows 10 x64 1909 версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Galin Ivanov написа:

Windows 10 x64 1909 версия

Понякога Windows 10 има проблем с драйверите на безжичната карта. Кажи марка и модел на лаптопа и смени канала на излъчване в рутера и тествай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...