Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Курсора на мишката ми се движи,но не маркира при смяната на нов прозорец или в лентата на задачите.

Препоръчан отговор

Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.

Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!

Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.

Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай cmd as administrator и в отворилия се черен прозорец постави:
reg add "HKCU\Control Panel\Desktop" /f /v "ForegroundLockTimeout" /t REG_DWORD /d 200
и натсни Enter
Рестартирай компютъра.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след рестарт на машината ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да направиш clean boot (чсто зареждане) и виж дали ще гго има още проблемът
https://www.thewindowsclub.com/what-is-clean-boot-state-in-windows

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е пипана главната маркировка на Turn on Click Lock   а да не става въпрос за по-фините настройки, примерно за времето на реакция, което се оказа, че явно не решава проблема. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е пипано,знам го това,сега прбвам със clean Boot да видим какво ще стане 

Опитах и със clean boot и отново нищо не стана,не знам какво става,мишката си бачка иначе,наистина много странно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си разменил ляв/десен бутон? Какво имаш предвид "маркира" - задържане на бутон и влачене ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно отварям браузър или какъвто и да е друг прозорец,курсора на мишката ми се движи,но не мога да натисна нищо,с други думи нямам активност за маркиране,нали се сещаш как когато  се движи стрелката трябва леко да изсветлява за да може да натиснеш,на мен това ми се губи,чак когато натисна десен бутон имам вече активноост,но понякога пак не става.също и в лентата на задачите имам този проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е заключен е левият бутон, при преминаване в интерфейса на новостартиран/друг прозорец, който ключ се отваря с натискането на десният бутон върху новият прозорец, а иначе действията на бутоните, са нормални, в това число и на левият, след отключването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,после може да се работи и имам активност със левият бутон,някакви идеи как мога да го оправя?

Ето едно клипче

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си да деинсталираш мишката от диспечера на устройства и да рестартираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що го направих,и забелязах,през времето в което работих само с тъчпада нямах проблеми,а като включих мишката отново се получи същият проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е някаква зараза:

Извършване на контролна проверка на системата - прочетете темата зад линка

и изпълнете инструкциите, като създадете нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Изчакайте спокойно член на HJT екипа (САМО такъв с табелка hjt.png.29274ffd9e6d6ed57ca706eb25723906 да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.
И по време на асистираното почистване не прилагайте други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.

или оплескана регистратура:
Изпълняване на reset  на сстемата със запазване на личните файлове и инсталираните програми.
Start > Settings > Update & Security > Recovery > Reset This PC

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,защото в момента не я ползвам и нямам никакъв прблем,ще пробвам със нова да видя дали ще има ефект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от teodorama
      Продавам домейните computri.net - 100 лв и knijarnica.net - 70 лв.
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Wuzaka 69
      Здравейте,днес се преместих да живея другаде,та свързах си всичко на компютъра-мишка,клавиатура,двата монитора,колони и всичко друго.
      Обаче,щом включа компютъра,към нито един от двата монитора не идва картина,показва,че няма сигнал,клавиатурата светва,но мишката не работи.
      Пробвах стария компютър,той работи,но новия,не.
      Искам да кажа,че компютъра го ползвах,няколко часа,преди да го изключа и всичко си беше наред.
      След като се преместих,реших да го включа,за да го ползвам,но не искаше да покаже картина,както обясних по -горе
      Благодаря ви предварително.

• от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване