Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

barbuncela

За какво си мислите в момента - четири месеца до сезона на морските приключения

Препоръчан отговор

преди 1 минута, emmi написа:

Петата потпрафка!!!!!

Она уйде у пастърмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Она уйде у пастърмата.

ем, като я правиш с потпрафки............

аз я сушъ натюр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, emmi написа:

абе, за Кирил и Методий никой не беше чувал и не ги учехме в училище

Чи как иначе... То е срамно, по-големият брат да е взел нешо от по-малкия... Ся вече си признават... Поне по документалните филми... Ф училише не ги знам какво учат...

То и  ние учим куп глупости и си мислим, че Кирил и Методий са били българи или поне с български произход... Но май това няма нишо общо с действителността...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, emmi написа:

аз я сушъ натюр

Бе, другичко сий да има чименец, бело винце, червено биберче, цръно биберче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, emmi написа:

аз я сушъ натюр

Как така натюр! Поне сол?

П.П. Кайзерованата пастърма си жанр в класиката!

преди 4 минути, DarkEdge написа:

Бе, другичко сий да има чименец, бело винце, червено биберче, цръно биберче.

...чубричка, камион, индийско орехче...

Ади... Ас ги подкарах би;ките веке...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, darkterminal написа:

Как така натюр! Поне сол?

П.П. Кайзерованата пастърма си жанр в класиката!

...чубричка, камион, индийско орехче...

Ади... Ас ги подкарах би;ките веке...

Само сол

Наздраве ви

Д1 е в базата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, darkterminal написа:

То и  ние учим куп глупости и си мислим, че Кирил и Методий са били българи или поне с български произход... Но май това няма нишо общо с действителността...

А реално ние пишем на азбуката измислена от Климент Охридски по поръчка на цар Симеон.

https://novotopoznanie.com/zabludata-kirilitsa-na-kakva-azbuka-pishem/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, M.Николов написа:

А реално ние пишем на азбуката измислена от Климент Охридски по поръчка на цар Симеон.

https://novotopoznanie.com/zabludata-kirilitsa-na-kakva-azbuka-pishem/

Да, нов прочит на историята. Както винаги. Сега кажи, че и Методий е македонец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Да, нов прочит на историята. Както винаги. Сега кажи, че и Методий е македонец

Не. Само Кирил. Методий е скандинавец. Скандинавски чех, по- конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, M.Николов написа:

...

Реално ние пишем на нещо доста по-различно... И като набор графеми... И като форма на графемите... Със съвсем различна фонетика... Към днешен ден се нарича Българска Азбука! Предназначена да удовлетворява потребностите на съвременния български език!

Без да омаловажаваме заслугите на Климент Охридски към българската писменост... Но той буквално е преписал глаголицата (ако въобще е той) и и е придал нов вид. Този, който е направил фонетичен разбор на славянските езици, изолирал е звуците и им е дал запис е Кирил. Заслугата е негова (или поне неговото име знаем - според мен там е работилл голям колектив от лингвисти). След Кирил, всяка промяна е свързана или с редуциране на графемите или с промяна на формата им.

И още нещо. Азбуката (славянската) е създадена от хора вещи във гръцкото писмо и не само вещи, но дълбоко пропити с него... До там, че нашарват азбуката ни с буквички съвсем ненужни и нетипични за нашият език и тертип на писане... Става дума за графемите Пси, Кси, Ижица, Тита и т.н. ... А който има очи ще прозре и как са се прокраднали гръцките дифтонги в лигатурата ОУк.

И всичко това без да се обръщаме към масовото крадене на графеми от гръцката, коптската и други азбуки...

Ценността на нашата азбука се заключава не във формата на графемите, а в пълното им съотвествие с използваните към момента фонеми в езика. Това прави четенето и писането до там необременяващи операции, че практически всеки без голям опит, положил малко усилия може да чете и пише на български език.

Ох уморих се... Исках да кажа по нещо и за шутовете и за бирите, ама ше е друк прът... Ся вече ме мързи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на дечурлигата. Азбуката е ясна. За мен е важно,че аз съм измислил калиграфията.:D

пп От мен едно фолклорно,приятни почивни дни на всички и чао.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Уиш... написа:

ти кажи  що ми се смейш на откровението?:rabbit:

...

Не на откровението... Въпростчето ти ме усмихна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, darkterminal написа:

Реално ние пишем на нещо доста по-различно...

Да, "Кирилицата" е претърпяла няколко промени(но нищо радикално) докато добие вида в който ние я познаваме.Докато промените от глаголица до кирилица са си радикални, поне според мен.

http://www.rodnoto.bg/2016/05/blog-post_23.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички снимки и икони Кирил и Методий са изобразени като държат някаква азбука различна от глаголица. Голяма простотия. Абракдабра. Все едно Бил Гейтс да се снима като държи МакБуук.  Един от откривателя на Майкрософт държи в ръцете си продукт на Apple. 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, и професора в клипа го обяснява.

Проста фалшификация наложена от политически съображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

Така е, и професора в клипа го обяснява.

Проста фалшификация наложена от политически съображения.

България е паднала пак под иго. Византийско иго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, M.Николов написа:

Да, "Кирилицата" е претърпяла няколко промени(но нищо радикално) докато добие вида в който ние я познаваме.Докато промените от глаголица до кирилица са си радикални, поне според мен.

http://www.rodnoto.bg/2016/05/blog-post_23.html

преди 21 минути, darkterminal написа:

...

След Кирил, всяка промяна е свързана или с редуциране на графемите или с промяна на формата им.

...

Аз не виждам в промяната на формата на графемите нищо радикално...

Радикалната работа е свършена тук:

преди 23 минути, darkterminal написа:

...

Този, който е направил фонетичен разбор на славянските езици, изолирал е звуците и им е дал запис е Кирил. Заслугата е негова (или поне неговото име знаем - според мен там е работилл голям колектив от лингвисти).

...

Ценността на нашата азбука се заключава не във формата на графемите, а в пълното им съотвествие с използваните към момента фонеми в езика. Това прави четенето и писането до там необременяващи операции, че практически всеки без голям опит, положил малко усилия може да чете и пише на български език.

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като България е покръстена насилствено въпреки че вярвали в единобожие и си имат своя религия, на какъв език са четяли Библията и с какви букви са писали до да кажем 9 век. Странна работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

България е паднала пак под иго. Византийско иго. 

България след падането си вече не съществува, и няма вече как да е била под иго! Българският народ е бил под византийско иго!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, darkterminal написа:

Радикалната работа е свършена тук:

преди 31 минути, darkterminal написа:

...

Този, който е направил фонетичен разбор на славянските езици, изолирал е звуците и им е дал запис е Кирил. Заслугата е негова (или поне неговото име знаем - според мен там е работилл голям колектив от лингвисти).

...

...

Аз не отричам заслугите на двамата братя за създаването на азбуката ни, спорът тръгна от там, че ние не пишем на азбуката създадена от тях, а на друга, която е създадена по-късно от Климент и съподвижници на основата на глаголицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, darkterminal написа:

Не на откровението... Въпростчето ти ме усмихна...

а, добле. )) аз помислих че се смейш на уишата, че плаши хората с размазан грим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...